Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Dnia 19.12.2010 o 09:27, Chlorofil napisał:

Czy w grze są questy poboczne ?

Oczywiście.

Dnia 19.12.2010 o 09:27, Chlorofil napisał:

Czy gra jest długa ?

Zależy jak grasz. Spokojnie na 40 godzin wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2010 o 09:27, Chlorofil napisał:

Czy w grze są questy poboczne ?

Tak, dużo. Jeśli grałeś kiedyś w pierwszego albo drugiego Gothica to Risen bardzo te gry przypomina stylem gry.

Dnia 19.12.2010 o 09:27, Chlorofil napisał:

Czy gra jest długa ?

Jedno przejście zajmie Ci zależnie od stylu gry 25-50h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2010 o 20:58, Robert321 napisał:

gdzie mogę kupić zwój przemiany w łodzika w 1 rozdziale?Potrzebuje go żeby sie do abraxa dostać

Pozwiedzaj całe laboratorium wykorzystując kolejne kule - dzięki temu dostaniesz się do zamkniętego pokoju w którym jest kula przemiany w łodzika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziękuje a jeszcze ejdno pytanie gdy ignastius dał mi zadanie odszukanie tego nowicjusza co poszedł z kryształem ognia do ruin nieopodal klasztoru to miał na myśli te ruiny za gospodarstwem seweryna czy te których pilnuje jakiś nowicjusz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2010 o 21:11, Robert321 napisał:

dziękuje a jeszcze ejdno pytanie gdy ignastius dał mi zadanie odszukanie tego nowicjusza co poszedł z kryształem ognia do ruin nieopodal klasztoru to miał na myśli te ruiny za gospodarstwem seweryna czy te których pilnuje jakiś nowicjusz?

Skorzystaj z mapy - wydaje mi się że w Risenie są znaczniki wskazujące gdzie należy iść w obecnym queście (grałem jakiś czas temu więc nie jestem całkowicie pewien). Co do świątyń to nie chodzi o tą której pilnuje nowicjusz (nic w niej właściwie nie ma) tylko o jedną z dwóch położonych wyżej - uważaj tylko żebyś się nie pomylił (zapisz grę przed wejściem jeśli znacznika na mapie jednak nie będzie) bo jedna z nich jest związana z questem z późniejszej części gry i głębiej w środku znajdują się przeciwnicy którzy by Cię roznieśli na strzępy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące jaszczuroludzi.Szukam druida z cyrusem uwolniłem orka i ork mówi mi żebym pociągnął za pierścień w korytarzu za dużym pomieszczeniem.O które pomieszczeni i o który korytarz mu chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o tak znalazłem tylko że na mojej mapce zadanie nie było to zaznaczone.Czy kryształowy dysk znajduje się we wschodniej świątyni do której posłał mnie don?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2010 o 14:20, Robert321 napisał:

o tak znalazłem tylko że na mojej mapce zadanie nie było to zaznaczone.

Zaznaczenia z mapki którą Ci podałem nie pochodzą z gry tylko z jakiegoś portalu z rozwiązaniami ;)

Dnia 23.12.2010 o 14:20, Robert321 napisał:

Czy kryształowy dysk znajduje się we wschodniej świątyni do której posłał mnie don?

Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

otwieram z inkwizytorem bramę do wulkanu wchodzę otwieram bramę.Brama otwarta i inkwizytor rozkazuje mi zbadać przejście idę idę pułapka mnie zabija.Jak mam je zbadać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ugh, pamiętam tylko że to miejsce było dość skomplikowane ale detale już dawno mi umknęły. Musisz eksplorować tą lokację pomagając sobie czarami lewitacji i przemiany w łodzika (być może też telekinezy), jeśli pułapka zagradza Ci drogę to zapewne musisz ją wyłączyć - poszukaj wyłącznika a jeśli go nie ma nigdzie w pobliżu możliwe że jest on gdzieś indziej (może po drugiej stronie pułapki) i musisz się tam dostać inną drogą.
Jeśli te (marne) wyjaśnienia Ci nie pomogły to poczekaj trochę - może ktoś inny będzie pamiętał coś więcej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za pomocą lewitacji i przemiany w łodzika doszedłem w 2 miejsca które otwierały tę bramę.Za pułapką jest dźwignia której za chiny ludowe sie otworzyć nie da kryształem magiczny bronią dystansową ani telekinezą.Przejdę się jeszcze raz po całej lokacji i jeśli nic nie znajdę to poczekam na kogoś kto wie co zrobić.
Dziękuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2010 o 22:15, Robert321 napisał:

otwieram z inkwizytorem bramę do wulkanu wchodzę otwieram bramę.Brama otwarta i inkwizytor
rozkazuje mi zbadać przejście idę idę pułapka mnie zabija.Jak mam je zbadać?

O wiele łatwiej byłoby ci pomóc gdybyś podrzucił jakiś screen ;-)
W Risen 1 opis może wskazywać 10 miejsc więc opisując pułapkę za dużo się nie dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest to miejsce gdzie ściany robią z nas placek? ;-)
Jeśli tak to musisz użyć telekinezy na tej dźwigni.
Czasami są problemy z wycelowaniem i zaskoczeniem więc próbuj do oporu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować