Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Nocne marki... [temat dla wszystkich cierpiących na bezsenność lub tych co lubią poszaleć w nocy :P]

66725 postów w tym temacie

Przed chwilą się obudziłem. 3 godziny snu i jestem jak nowo narodzony. Przynajmniej na jakiś czas. : >

Z nowości gierkowych - wyszła druga Nekopara i oczywiście trafiła w moje cyfrowe łapki. Mam nadzieję, że będzie równie fajna co "jedynka". :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2016 o 02:19, Kadaj napisał:

Z nowości gierkowych - wyszła druga Nekopara i oczywiście trafiła w moje cyfrowe łapki.
Mam nadzieję, że będzie równie fajna co "jedynka". :3


Jak rozumiem patch decenzorujący również pobrany, huehue ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2016 o 02:36, Outlander-pro napisał:

Jak rozumiem patch decenzorujący również pobrany, huehue ;]

Nie. Nigdy jakoś mi na tym szczególnie nie zależało. ;p

A już na pewno nie na tyle, by płacić 10€. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ledwo co wróciłem do gry i ponieśli mojego trupa do biedagrobowca...
Może dla mojego syna zdążę wybudować barki by przeprawić wapień potrzebny na budowę malutkiej piramidy.
Problem w tym, że nie mam wystarczająco żywności (która jest walutą w tej grze), by z zagramanicy drewno na barki sprowadzić.

Ech problemy Faraonów o czwartej nad ranem... :F

20160220043711984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2016 o 04:38, meryphillia napisał:

Ledwo co wróciłem do gry i ponieśli mojego trupa do biedagrobowca...
Może dla mojego syna zdążę wybudować barki by przeprawić wapień potrzebny na budowę malutkiej
piramidy.
Problem w tym, że nie mam wystarczająco żywności (która jest walutą w tej grze), by z
zagramanicy drewno na barki sprowadzić.


Rzekę wysusz, taniej wyjdzie.;d
Skądinąd, brzydka ta gra coś(wiem, że to nic nie ma do grywalnośći, ot taka luźna uwaga). Pamiętam że wiele godzin spędziłem grając w Zeusa i tam 2D było ładne(ba, nadal jest). Na co komu 3D w takich grach to nie wiem.;s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2016 o 00:25, Nephren-Ka napisał:

Rzekę wysusz, taniej wyjdzie.;d


Przeca Nil, to życie w tych grach. :3

Dnia 21.02.2016 o 00:25, Nephren-Ka napisał:

Skądinąd, brzydka ta gra coś(wiem, że to nic nie ma do grywalnośći, ot taka luźna uwaga).
Pamiętam że wiele godzin spędziłem grając w Zeusa i tam 2D było ładne(ba, nadal jest).
Na co komu 3D w takich grach to nie wiem.;s


Silnik pierwszego Empire Earth jeśli dobrze pamiętam.
Ujdzie w tłoku, choć w ogóle to jeszcze "upiększona" ta grafika w stosunku do oryginału, bo moda używam na ładniejsze teksturki budynków. :D
A i nie o grafikę chodzi przeca w tego typu grach.
Jak pisałem wcześniej uroku Faraona, to nie ma, nieco odmienne zasady, ale nadal grywalne.
To czym bije Faraona, to wielkość map i przejrzystość 3D właśnie.
No i lajtowy poziom trudności, czego już a Faraonie nie można powiedzieć. ;P

A w samej grze, wnuk, Zamberothep III w końcu doczekał się piramidy. :3

20160221010244781

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2016 o 01:03, meryphillia napisał:

Przeca Nil, to życie w tych grach. :3


No to bieg zmienić tak, żeby nie trzeba było kamyków barkami sprowadzać.;d
Choć jak są w dole rzeki, to sensowniej będzie jednak skądś takie barki załatwić chyba.

Dnia 21.02.2016 o 01:03, meryphillia napisał:

A w samej grze, wnuk, Zamberothep III w końcu doczekał się piramidy. :3


Hehe, widzę że pamięć o jednym z najlepszych graczy w WoT ciągle żywa.;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2016 o 01:30, Nephren-Ka napisał:

No to bieg zmienić tak, żeby nie trzeba było kamyków barkami sprowadzać.;d
Choć jak są w dole rzeki, to sensowniej będzie jednak skądś takie barki załatwić chyba.


No niestety ale często brakuje mi w ekonomikach tego pokroju, braku możliwości edytowania terenu.
Ale z drugiej strony daje to dodatkowe rozkminanie strategii rozgrywki, więc niby lepiej.

Akurat w tym przypadku problemem był zapas żywności, by sprowadzić drewno z odległych krain (jeden z surowców, którego nigdy nie będziemy mogli pozyskiwać samemu bezpośrednio na mapie gdzie mamy miasto, zresztą podobna mechanika była w Faraonie).
No ale ostatecznie udało się sprowadzić wystarczająco drewna by na trzy barki starczyło, a nawet i elita sobie dwa jachty zdołał pozyskać.

Tak czy siak scenariusz przestaje mi się podobać i nawet nie wiem czy skończę. ;P

Na screenie obywatel klasy średniej (rzemieślnik), rozwścieczony brakiem możliwości składania modlitw, wykrzykujący gromko: "1, 2, 3, 4. We can''t take it anymore!" :D

20160221014451108

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2016 o 01:45, meryphillia napisał:

No niestety ale często brakuje mi w ekonomikach tego pokroju, braku możliwości edytowania
terenu.
Ale z drugiej strony daje to dodatkowe rozkminanie strategii rozgrywki, więc niby lepiej.


Pograłbym w jakąś strategię, ale nic nowego mnie zbytnio nie interesuje, albo nie znam po prostu.;d
Pomyśleć, że na Steam mam AoE2 HD i nie ruszyłem.;s

Dnia 21.02.2016 o 01:45, meryphillia napisał:

Na screenie obywatel klasy średniej (rzemieślnik), rozwścieczony brakiem możliwości składania
modlitw, wykrzykujący gromko: "1, 2, 3, 4. We can''t take it anymore!" :D


Za dużo ciemiężyłeś w Tropico i teraz mam przyzwyczajenia.;d

A ja sobie poszczelałem odpalając jedną bitwę; śmieszne jak mnie pinogowali ze 2 razy ''czemu tam stoisz, rusz się do przodu''.;d

20160221021454265

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2016 o 02:14, Nephren-Ka napisał:

Pograłbym w jakąś strategię, ale nic nowego mnie zbytnio nie interesuje, albo nie znam
po prostu.;d
Pomyśleć, że na Steam mam AoE2 HD i nie ruszyłem.;s


Polecam...
Children of the Nile? :D
Jest za 10$ wraz z dodatkiem na GOGu.

Dnia 21.02.2016 o 02:14, Nephren-Ka napisał:

Za dużo ciemiężyłeś w Tropico i teraz mam przyzwyczajenia.;d


W przeciwieństwie do Faraona, tutaj ludzie są jak w Tropico właśnie i szkoda że nie można ich ciemiężyć jak tam właśnie. ]:>

Dnia 21.02.2016 o 02:14, Nephren-Ka napisał:

A ja sobie poszczelałem odpalając jedną bitwę; śmieszne jak mnie pinogowali ze 2 razy
''czemu tam stoisz, rusz się do przodu''.;d


Norma.
Pewnie jeszcze do cyrku pancernego zajrzę dzisiaj, bo 100k expa na UK SPG IX się samo niestety nie wbije. :F


Całkiem niedawno wybudowana dzielnica za Nilem, z której pochodzi zresztą wcześniejszy rozjuszony obywatel.
Dużo miejscówki na pola uprawne, pozwoli już niebawem na wszelakie zachcianki (oby!).

20160221023213453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, ostatnio, nie wiedzieć czemu, jakoś wzięło mnie na, jak to mery niegdyś trafnie sfromułował, "autyzmowanie" w UK Truck Simulator. Jeżdżę praktycznie tylko po jednej drodze (trasa Glasgow-Aberdeen) ze względu na sporą ilość ostrych zakrętów oraz przede wszystkim bardzo dogodne warunki do wyprzedzania "na czołówkę", bo to jedna z nielicznych szos w grze, która jest jednopasmowa. ]:-> Posiadam też German Truck Simulator, ale niemieckie drogi nie okazały się zbyt ciekawe i, co gorsza, nie ma ani jednego odcinka autostrady, na którym nie ma ograniczeń prędkości, jak to ma miejsce w rzeczywistości na większości autobahnów. Wystarczy przekroczyć zaledwie 120 km/h i już autoradary dają się we znaki. Rozumiem, że to nie jest wysokobudżetowa produkcja, ale daje jej to -5 do realizmu, na który zawsze byłem wyczulony we wszystkich grach.

BTW: Czy ktoś poznaje jegomościa, którego od przedwczoraj mam w nowym awatarze? ]:->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2016 o 02:32, meryphillia napisał:

Polecam...
Children of the Nile? :D
Jest za 10$ wraz z dodatkiem na GOGu.


Ja mam skomplikowane wzmagania, chcę takie fabryczki, tylko w realiach średniowiecznych.;3

Dnia 21.02.2016 o 02:32, meryphillia napisał:

Norma.
Pewnie jeszcze do cyrku pancernego zajrzę dzisiaj, bo 100k expa na UK SPG IX się samo


Nie wiem kto Ciebie tym spg zaraził żeby grać, ale był to zły człowiek na pewno.;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2016 o 00:34, Nephren-Ka napisał:

Ja mam skomplikowane wzmagania, chcę takie fabryczki, tylko w realiach średniowiecznych.;3


Raczej skazany jesteś na Baished z proponowanym już kiedyś modem.

Dnia 22.02.2016 o 00:34, Nephren-Ka napisał:

Nie wiem kto Ciebie tym spg zaraził żeby grać, ale był to zły człowiek na pewno.;/


Ano SerB to zła poczwara, tez tak sądzę. ]:>


Kurde.
Tak paczam na te pojawiające się przebłyski nowego Master Of Orion i to się nawet może udać.
26 otwarta beta startuje, może uda się obadać osobiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2016 o 01:16, meryphillia napisał:

Raczej skazany jesteś na Baished z proponowanym już kiedyś modem.


Może ktoś takiego średniowiecznego moda do fabryczek zrobi.;p
Coś na zasadzie przemiany Total Annihilation ==> Total Annihilation: Kingdoms :D

Dnia 22.02.2016 o 01:16, meryphillia napisał:

Ano SerB to zła poczwara, tez tak sądzę. ]:


Kurde.
Tak paczam na te pojawiające się przebłyski nowego Master Of Orion i to się nawet może
udać.
26 otwarta beta startuje, może uda się obadać osobiście.


Odpaliłem kiedyś MoO 3, nic nie rozumiałem, wywaliłem.;d
Wiem, że coś tam fani marudzili że dwójka była lepsza i w ogóle, ale nie miało i tak to dla mnie znaczenia chyba.;d

Za to korci mnie żeby pograć w Elite Dangerous, tylko po to żeby wrzucać tu screeny i kusić.;d

@Prince_Miki Ja widzę tutaj chyba cały czas dawny avek z Hendrixem(o ile to on xd).
A co do symulatorów ciężarówek, to wyszedł ostatnio jakiś mający akcję w USA(nie wiem czy nie robi tego ta sama ekipa co ETS) i jest ponoć niezły całkiem - poprawiona inteligencja kierowców sterowanych przez kompa, bardziej rozbudowane miasta. Minusem jest póki co małe rozbudowanie(tylko 2 stany, ale za to wielkie ponoć jak cała mapa w ETS 2) i zapowiadany rozmach, któremu twórcy mogą nie podołać.;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2016 o 01:25, Nephren-Ka napisał:

Może ktoś takiego średniowiecznego moda do fabryczek zrobi.;p
Coś na zasadzie przemiany Total Annihilation ==> Total Annihilation: Kingdoms :D


Ale co tam niby dałoby się masowo produkować w takim średniowieczu? ;D

Dnia 22.02.2016 o 01:25, Nephren-Ka napisał:

Odpaliłem kiedyś MoO 3, nic nie rozumiałem, wywaliłem.;d


Nup.
Ja jedynkę i dwójkę nieco ograłem, ale nim dorwałem się do trzeciej odsłony, miałem już w łapkach Space Empires IV i było po ptokach.
Kosmiczne 4X, to jeden z najlepszych gatunków jakimi może się PC pochwalić IMO. :3

Dnia 22.02.2016 o 01:25, Nephren-Ka napisał:

Za to korci mnie żeby pograć w Elite Dangerous, tylko po to żeby wrzucać tu screeny i
kusić.;d


Tam nie ma czym jak na razie kusić.
X3 Albion prelude z dorzuconym XRM jest nie do pobicia, ani przez Elita, a także Star Citizena i patrząc na to co dzieje się z tymi dwoma tytułami, jeszcze prędko nie będzie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2016 o 01:34, meryphillia napisał:

Ale co tam niby dałoby się masowo produkować w takim średniowieczu? ;D


Jedzenie? ;d

Dnia 22.02.2016 o 01:34, meryphillia napisał:

Nup.
Ja jedynkę i dwójkę nieco ograłem, ale nim dorwałem się do trzeciej odsłony, miałem już
w łapkach Space Empires IV i było po ptokach.
Kosmiczne 4X, to jeden z najlepszych gatunków jakimi może się PC pochwalić IMO. :3


Nie grałem nigdy w nic takiego chyba(dłużej jak 5 minut), więc epic nup.;d

Dnia 22.02.2016 o 01:34, meryphillia napisał:

Tam nie ma czym jak na razie kusić.
X3 Albion prelude z dorzuconym XRM jest nie do pobicia, ani przez Elita, a także Star
Citizena i patrząc na to co dzieje się z tymi dwoma tytułami, jeszcze prędko nie będzie.;)


Heh, nawet mnie screeny i opowieści z Elite nęcą, więc co dopiero Ciebie.;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2016 o 01:49, Nephren-Ka napisał:

Jedzenie? ;d


Heh.

Dnia 22.02.2016 o 01:49, Nephren-Ka napisał:

Heh, nawet mnie screeny i opowieści z Elite nęcą, więc co dopiero Ciebie.;p


Ale tam na razie brak najważniejszego w tego rodzaju grach... contentu.
Może za kilka lat będzie warte kupienia, na aktualną chwilę X3AP daje o wiele bardziej sycącą rozrywkę i to są po prostu fakty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2016 o 01:55, meryphillia napisał:

Heh.


Widzisz coś niefajnego w produkcji jedzenia? W takim Stronghold to był całkiem fajny aspekt gry.;3

Dnia 22.02.2016 o 01:55, meryphillia napisał:

Ale tam na razie brak najważniejszego w tego rodzaju grach... contentu.
Może za kilka lat będzie warte kupienia, na aktualną chwilę X3AP daje o wiele bardziej
sycącą rozrywkę i to są po prostu fakty.


Coś tam chyba ma, patrzam czasami jak tam paru znajomków rozmawia o tym jak pogrywa i nudzić to im się na pewno nie nudzi.;p

Tymczasem(obrazkowo)...trwa mała przycinka w celu stworzenia pola winnej latorośli.;d

20160222021304250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2016 o 02:13, Nephren-Ka napisał:

Coś tam chyba ma, patrzam czasami jak tam paru znajomków rozmawia o tym jak pogrywa i
nudzić to im się na pewno nie nudzi.;p


No coś tam ma, jednakże bez porównania do X3.
Sam multi wiosny nie czyni, gdy tak na prawdę to zbyt wiele do roboty nie ma.
Osobiście multi mnie nawet ne interesuje, gdybym miał grac kosmiczne multi, to tylko i wyłącznie Eve do którego zresztą w końcu niebawem zawitam znowu.

Dnia 22.02.2016 o 02:13, Nephren-Ka napisał:

Tymczasem(obrazkowo)...trwa mała przycinka w celu stworzenia pola winnej latorośli.;d


U mnie spamu graficznego dzisiaj nie ma.
Było chomikowanie rilejsów z różniastych netlabeli, teraz chwila z "lufą wśród zwierząt", a później pewnie dalsze konsumowanie kampanii w Empire Earth, które tak mocno zestarzało się, że aż wstyd spamowaćobrazkami. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2016 o 01:25, Nephren-Ka napisał:

Ja widzę tutaj chyba cały czas dawny avek z Hendrixem(o ile to on xd).

W takim razie odświeżenie strony się kłania. ;-)

Co do American Truck Simulator - jest on pierwszy na mojej liście growych zakupów po nabyciu nowego lapka. Z wielką chęcią pojeździłbym po południowej części USA (nie jest tak przereklamowana, jak Kalifornia). ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować