Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Nocne marki... [temat dla wszystkich cierpiących na bezsenność lub tych co lubią poszaleć w nocy :P]

66725 postów w tym temacie

Dnia 15.04.2007 o 02:04, Klimos napisał:

To był jeszcze gorszy niż w Ataku Klonów?
Jak to dobrze, że w czasie gdy wchodził do kin byłem we Francji :)


W porównaniu do Zmesty Sithów to w Ataku Klonów dubbing był rewelacyjny :D (chociaż i tak był mierny)...Ja teraz Zemste oglądam bez niczego, tylko angielski...bo i tak dialogi znam na pamięć to po co mi napisy?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawaj. Mail na gs''ie :) Właściwie to sie teraz zapaliłem do napisania czegoś. Tylko spać już się chce, może rano ;)

Co do dubbingu w SW... dlatego właśnie wszystko moje DVD z nowej trylogii kupowałem na amazonie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dialogi w tylko jednym filmie znam na pamięć - Tylko dla orłów. Film genialny, polecam każdemu kto lubi filmy wojenne z dużą dawką napięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 02:05, Graffis napisał:

> P.S. 2: zapisujecie jakieś oceny, uwagi, sugestie co do powyższego teksu mojego autorstwa
:D:D
Dodaj do tego jakąś akcję, postacie, bo wygląda trochę jak rocznik statystyczny ;) Działa jako
skrót przed kolejną częścią cyklu, ale tu lepiej zastosować zasadę Hitchcoka: zacznij od trzęsienia
ziemi i niech napięcie pomału rośnie ;)
Unikaj nawiasów i takich wyjaśnień. Nadają się na pracę naukową (choć wtedy lepsze przypisy),
ale nie do powieści, a przynajmniej nie w takiej liczbie.
Wreszcie, czy jest niezbędny opis świata Star Wars, który większość zna? Nie lepiej zastąpić
to wprowadzeniem któregoś z bohaterów tła (i.e. potężny Mistrz Jedi na medytacji) lub głównego
czarnego charakteru? Jeśli chcesz umieszczać opis świata posłuż się raczej czymś nieznanym:
wymyśl planetę i przedstaw przebieg Wojen Klonów na niej lub dla niej.
Ogólnie dobrze jest i pisz dalej :)
Wszytko oczywiście imho.


E...tylko to jest prolog...:D Czyli wprowadzenie no nie?:D Akcja się zacznie od pierwszego rozdziałyu...To jest tylkop przypomnienie, bo nawet jeśli wszyscy świat SW znają to i tak obowiązkiem autora jest przypominać...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 02:06, Oskar24 napisał:

W porównaniu do Zmesty Sithów to w Ataku Klonów dubbing był rewelacyjny :D (chociaż i tak był
mierny)...Ja teraz Zemste oglądam bez niczego, tylko angielski...bo i tak dialogi znam na pamięć
to po co mi napisy?:D


Ja wszystkie filmy oglądam w oryginale i bez napisów. No dobra 99%, bo ostatnio coś po hiszpańsku widziałem to napisy musiały być i oryginalnego Ringu też tak za bardzo nie rozumiałem. Nie mogę ścierpieć lektora jak wpiernicza się właśnie w momencie gdy zaczynam wsłuchiwać się w to co mówią bohaterowie filmu. Między innymi dlatego w ogóle nie oglądam filmów w telewizji. Ostatni film co widziałem w TV to trylogię LotR, ale byłem wtedy w Anglii ;) Dobry dubbing jest naprawdę ciężko zrobić i chyba poza kreskówkami to nie znam żadnego takiego filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 02:07, Graffis napisał:

Dawaj. Mail na gs''ie :) Właściwie to sie teraz zapaliłem do napisania czegoś. Tylko spać już
się chce, może rano ;)

Co do dubbingu w SW... dlatego właśnie wszystko moje DVD z nowej trylogii kupowałem na amazonie
;)

Wcale nie musiałeś...ja mam z polski DVD...z tym żałosnym pudełkiem koloru złotego ;/ no ale i tak zmieniłem na przezroczystye bo z wewnętrznej strony jest obrazek :D (spis scen)...a tak to mam wersje:
- polskie napisy albo dubbing
- czeskie napisy albo dubbbing
- angielski oczywiście, czyli najlepszy
- bułgarski i jeszcze pare jakiś tam
A dodatki na nic są przetłumaczone, ale i tak większość rozumiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 02:09, MrSmok napisał:

Wreszcie wiem skąd się wziął Twój avatar. :)

To karzący młot sprawiedliwośći!Herb Górnika Łęczna (od 2 miesięcy mamy nowy herb,taki okropny ale się nikt z nim nie utorzsamia bo pomiając to że jest beznadziejny,to nie zmienia się herbu po tylu latach herb to tradycja tak jak barwy itp.Jak się podoba szal?:Ddla mnie extra,tanio wyszedł bo to własna inicjatywa kibiców,zgadaliśmy sie na forum Górnika,kto chciał robił projekt wybraliśmy nalepszy typ załatwił miejsce gdzie uszyją i za pól ceny "stoiskowej" mam fajny szalik których nie ma tak jak tych ze stoisk (takich wyszlo tylko 30 bo jak mówiłem to własna inicjatywa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 02:10, Klimos napisał:


Ja wszystkie filmy oglądam w oryginale i bez napisów. No dobra 99%, bo ostatnio coś po hiszpańsku
widziałem to napisy musiały być i oryginalnego Ringu też tak za bardzo nie rozumiałem. Nie
mogę ścierpieć lektora jak wpiernicza się właśnie w momencie gdy zaczynam wsłuchiwać się w
to co mówią bohaterowie filmu. Między innymi dlatego w ogóle nie oglądam filmów w telewizji.
Ostatni film co widziałem w TV to trylogię LotR, ale byłem wtedy w Anglii ;) Dobry dubbing
jest naprawdę ciężko zrobić i chyba poza kreskówkami to nie znam żadnego takiego filmu.


No...ja znam jeden dobry - do filmów o Asteriksie :D
A tak nawiasem to przeczytałbyś moje opowiadanie :D (prolog znaczy się :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 02:15, Kafar napisał:

Co ty gadasz? już skończył się sezon 2 Prison Break.

No to przecież mówie że 2 już się skończył i teraz jest przerwa w emisji!Będzie 3 pod koniec sierpnia wraca.Narazie oskar też zaraz lece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 02:17, Oskar24 napisał:

Chciałeś prolog to masz na poprzedniej stronie :D
Ja lecę spać...
narazie Nocne Marki ^^


Wiem widziałem potem przeczytam. Wieczorem pewnie skomentuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 02:08, Oskar24 napisał:

E...tylko to jest prolog...:D Czyli wprowadzenie no nie?:D Akcja się zacznie od pierwszego
rozdziałyu...

A widzisz już w prologu musisz chwytać czytelnika i porywać do lektury. Ja popełniłem ten błąd w aktualnie pisanym przeze mnie opowiadaniu. Początek, choć interesujący jest zbyt rozwlekły, zbyt opisowy i nadaje sie... na początek pierwszego rozdziału, na to powolne budowanie akcji.

Dnia 15.04.2007 o 02:08, Oskar24 napisał:

To jest tylkop przypomnienie, bo nawet jeśli wszyscy świat SW znają to i tak obowiązkiem
autora jest przypominać...:D

Nie, to jest obowiązkiem wydawcy ;) Autor nie marnuje miejsca na przypominanie, tylko snuje swoją opowieść, choć może nawiązywać, ale tylko nawiązywać i wypełniać ewentualne luki, w wydarzeniach poprzedzających czas akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 02:17, Oskar24 napisał:

Chciałeś prolog to masz na poprzedniej stronie :D
Ja lecę spać...
narazie Nocne Marki ^^


Miłych snów.
PS. Twoje opowiadanie skupi sie na tym co pomiędzy AK i ZS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 02:18, Manieklbl napisał:

> Co ty gadasz? już skończył się sezon 2 Prison Break.
No to przecież mówie że 2 już się skończył i teraz jest przerwa w emisji!Będzie 3 pod koniec
sierpnia wraca.Narazie oskar też zaraz lece


Aham to ja źle zrozumiałem. Lecę coś obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 02:17, Oskar24 napisał:

Chciałeś prolog to masz na poprzedniej stronie :D
Ja lecę spać...
narazie Nocne Marki ^^


Dobranoc :) Życzę weny twórczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować