Psych0

Modelarstwo

720 postów w tym temacie

Witam! Możecie mi polecić jakiś sklep z modelami z papieru/kartonu coś w stylu Małego Modelarza? Gość w sklepie z takimi rzeczami w moim mieście powiedział, że już takich rzeczy nie da się kupić, bo za małe zainteresowanie było. Mam parę skanów na kompie małego modelarza (zawsze robiłem skan jakbym coś spieprzył), ale klejenie drugi raz tego samego to nie to samo, a ostatnio znowu mnie naszło na modele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2009 o 20:29, marcinsud napisał:

Witam! Możecie mi polecić jakiś sklep z modelami z papieru/kartonu coś w stylu Małego
Modelarza? Gość w sklepie z takimi rzeczami w moim mieście powiedział, że już takich
rzeczy nie da się kupić, bo za małe zainteresowanie było.


To mnie ten sprzedawca rozbawił ;))

http://www.mojehobby.pl/katalog.php?grupa_p=15&sess_id=41164760

Tu jest ogromny wybór, zobacz też na allegro tam też jest tego bez liku. Zresztą w większości sklepów modelarskich w necie jest duży wybór modeli także kartonowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2009 o 20:34, PsyhoSpider napisał:

To mnie ten sprzedawca rozbawił ;))

http://www.mojehobby.pl/katalog.php?grupa_p=15&sess_id=41164760

Tu jest ogromny wybór, zobacz też na allegro tam też jest tego bez liku. Zresztą w większości
sklepów modelarskich w necie jest duży wybór modeli także kartonowych.


Dzięki ;] Za dużo tych kartonowych tam nie ma, ale jest tyle by mieć co robić. Widać złote czasy lat 70, 80 i 90 minęły :)

Oczywiście mało jeśli chodzi o pojazdy cywilne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym razem prezentuję plastikowy model samolotu pasażerskiego Avro RJ85 w malowaniu Eurowings. Model firmy Revell, numer katalogowy 04205. Skala 1:144. Ilość części 63. Stopień trudności 3/5. Wymiary 19,6cm rozpiętości i 18,2cm długości. Do sklejenia używałem kleju Revell Contacta oraz Tamiya Think Cement. Malowanie aerografem farbami Revell oraz Humbrol.
Avro RJ85 to odrzutowy samolot pasażerski krótkiego zasięgu o czterech silnikach Textron Lycoming LF507 o ciągu 31,1kN każdy. Do 1992 roku produkowany pod nazwą BAe 146-200. Samolot produkowany w Wielkiej Brytanii. Maksymalna masa startowa 44000kg. Zasięg maksymalny 2965km. Prędkość przelotowa 763km/h. Ilośc pasażerów 85-100.

20091209143919

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Całkiem nieźle się prezentuje, ale jak jeszcze się bawiłem w modele to Revell nie miał zbyt dobrej jakości... farbek i lakierów używałem Humbrol (były po prostu świetne), a modele miałem głównie Academy i Hasegawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plastikowy model śmigłowca ratowniczego Medicopter 117. Producent Revell, numer katalogowy 04451. Skala 1:72. Ilość elementów 72. Długość 138mm i średnica rotora 153mm. Do złożenia modelu użyłem kleju Revell Contacta oraz Revell Contacta Professional. Model pomalowany aerografem farbami Revell.

Jest to lekki helikopter wielozadaniowy BK117, który brał udział w znanym serialu telewizyjnym "Medicopter 117" produkcji niemieckiej. W Niemczech serial emitowała stacja RTL a w Polsce TVN7.
Napęd stanowią dwa silniki turbinowe o mocy 592KM. Prędkość przelotowa 248km/h. Maksymalna prędkość wznoszenia przy maksymalnym ciężarze dopuszczalnym 450m/min. Zasięg 493km.

20100121103230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś poleci jakiś fajny ciekawy sklep gdzie kupie tanio dioramy i figurki zamierzam zrobić wielką makietę Normandii ;D a do tego wiadomo potrzebne budynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 18:23, PsyhoSpider napisał:

> czy ktoś poleci jakiś fajny ciekawy sklep gdzie kupie tanio dioramy i figurki zamierzam

> zrobić wielką makietę Normandii ;D a do tego wiadomo potrzebne budynki

Ja się zaopatruję tu

http://www.mojehobby.pl/index.php?sess_id=62581310

heh też z niego korzystam full wypas sklep ^^ ;p ale poszukuje 2 bo zamierzam zrobić se dioramy Szeregowca Ryan ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2010 o 12:46, Neo02 napisał:

heh też z niego korzystam full wypas sklep ^^ ;p ale poszukuje 2 bo zamierzam zrobić
se dioramy Szeregowca Ryan ;P


Znane mi inne sklepy

http://www.ww-model.pl/
http://www.m-zone.pl/
http://www.martola.com.pl/
http://sklep.modelworld.pl/index.php
http://ksmodel.pl/index.php

Popularne są też zakupy w UK i bezpośrednio w Japonii. Jeśli takie zakupy cię przerażają to można się podłączyć pod innych kupujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a znasz może jakiś sklep w którym mógłbym kupić najlepiej gotowy (na łatwiznę idę :P ) model Xwinga i TIE Fightera ze Star Wars? coś mniej więcej w wymiarach 13x10x8 - może być większe, mniejsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bawiłem się w modelarstwo i zrobiłem ( shock ) 2 modele :)

Pierwszy, który się w miarę udał to było coś takiego:
http://www.e-modele.com/product_info.php?products_id=2025
Było fajnie dopóki nie doszedłem do malowania które było totalną porażką.

Drugim był ten czołg:
http://www.e-modele.com/product_info.php?products_id=847
I w tym momencie skończyła się moja przygoda z modelarstwem. Byłem niezbyt delikatny, połamałem niektóre części, zabrakło mi cierpliwości. Model leży gdzieś w szafie do połowy złożony :p

A modelarstwo? Jak ktoś ma czas, wyczucie w palcach i lubi sobie dłubać to jest dość fajne hobby :p
Mój kolega, Krzysiek, zrobił całe pole walki w chyba 2 lata ( mata chyba 3x3m z rożnymi modelami, figurki, czołgi, działa, budynki i takie tam :P ). Podziwiam go, że chciało mu się :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym razem prezentuję samolot pasażerski Boeing 767-300 w malowaniu holenderskich linii lotniczych KLM. Model plastikowy firmy Revell w skali 1:144, numer katalogowy 04231. Rozpiętość 32,9cm i długość 37,1cm (dane producenta). Model składa się z 53 elementów. Do złożenia modelu użyłem kleju Revell Contacta, Revell Contacta Professional oraz Tamiya Extra Thin Cement. Ubytki wypełniałem szpachlówką Tamiya Putty. Model malowałem aerografem farbami Revell.
Boeing 767-300 zabiera na pokład 218 pasażerów w układzie 3 klasowym, 269 w układzie 2 klasowym i 351 w układzie 1 klasowym. Długość kadłuba 54,9m i rozpiętość skrzydeł 47,6m. Zasięg 7300km. Prędkośc przelotowa 851km/h i prędkośc maksymalna 913km/h na wysokości 10700m n. p. m. Rozbieg maksymalny 2410m. Napęd stanowią dwa silniki Pratt & Whitney PW4000-94 o ciągu 282kN lub General Electric CF6-80C2 o ciągu 276kN lub Rolls Royce RB211-524H o ciągu 265kN.
Prace nad najmniejszym szerokokadłubowym odrzutowcem B767 rozpoczęły się w 1978 roku równolegle z pracami nad wąskokadłubowym Boeing 757. Obydwa samoloty wykorzystują identyczny pulpit sterowniczy i wiele systemów (dlatego właśnie te dwa podobne modele zostały użyte w zamachach 11 września 2001). Pierwszy lot Boeinga 767 w wersji 200 odbył się 26 września 1981, zaś do służby wszedł dokładnie rok później w barwach United Airlines. 6 marca 1984 odbył się pierwszy lot Boeinga B767-200 w długodystansowej wersji ER (Extended Range). Najpopularniejszą wersją Boeinga 767 jest wersja 300 różniąca się od poprzedniej większą długością, a co za tym idzie - pojemnością. Pierwszy lot tej maszyny odbył się 30 stycznia 1986, zaś do służby Boeing B767-300 wszedł we wrześniu tego samego roku. Podobnie jak w przypadku wersji 200 opracowano również odmianę długodystansową ER, która rozpoczęła służbę w 1989 i spotkała się z szerokim uznaniem na rynku jako samolot na mało oblegane dalekie trasy. Od początku produkcji zbudowanych zostało 229 maszyn w wersji 200/200ER i 496 w wersji 300/300ER.

20100304153336

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2010 o 22:35, Sigu napisał:

Kiedyś bawiłem się w modelarstwo i zrobiłem ( shock ) 2 modele :)

Pierwszy, który się w miarę udał to było coś takiego:
http://www.e-modele.com/product_info.php?products_id=2025
Było fajnie dopóki nie doszedłem do malowania które było totalną porażką.

Drugim był ten czołg:
http://www.e-modele.com/product_info.php?products_id=847
I w tym momencie skończyła się moja przygoda z modelarstwem. Byłem niezbyt delikatny,
połamałem niektóre części, zabrakło mi cierpliwości. Model leży gdzieś w szafie do połowy
złożony :p

A modelarstwo? Jak ktoś ma czas, wyczucie w palcach i lubi sobie dłubać to jest dość
fajne hobby :p
Mój kolega, Krzysiek, zrobił całe pole walki w chyba 2 lata ( mata chyba 3x3m z rożnymi
modelami, figurki, czołgi, działa, budynki i takie tam :P ). Podziwiam go, że chciało
mu się :p


To poproś Krzyśka, żeby pozwolił Ci zrobić kilka zdjęc tej makiety i wrzuć je na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plastikowy model rakiety kosmicznej Ariane 5 firmy Revell w skali 1:96. Model składa się 52 elementów. Model stoi w pozycji pionowej, a wysokość po złożeniu to 548mm (dane producenta). Numer katalogowy 04818. do złożenia modelu używałem kleju Tamiya Extra Thin Cement, Revell Contacta, Revell Contacta Liquid oraz Revell Contacta Professional. Do szpachlowania ubytków użyłem szpachlówki Tamiya Putty White. Model malowany aerografem farbami Revell.

20100330183324

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie bomba, wygląda jakby miała za chwilę wystartować :)
Profesjonalne wykończenie, zresztą jak zwykle u Ciebie Marku, naprawdę gratki.
Poszukałem kilka fotek tej rakiety i myślę, że różnice w malowaniu zależą od kraju użytkowania i od danego egzemplarza rakiety (choć nie znam się aż tak bardzo na tych sprawach).
Tak czy owak znowu kawał dobrej roboty :)

20100330192234

20100330193154

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plastikowy model samolotu pasażerskiego airbus A310. Model firmy Revell w skali 1:144. Numer katalogowy 04226. Do złożenia używałem kleju Tamiya Extra Thin Cement, Revell Contacta, Revell Contacta Liquid oraz Revell Contacta Professional. Do szpachlowania ubytków używałem szpachlówki Tamiya Putty Basic Type. Model malowany aerografem farbami Revell.
Airbus A310 to średniej wielkości szerokokadłubowa maszyna dalekiego zasięgu używana głównie w wersjach pasażerskich przez linie lotnicze na całym świecie. Rozpiętość 43,91m i długość 46,65m. Pierwszy lot odbył się w kwietniu 1982 roku. Dokładnie rok później pierwsze Airbusy A310-200 trafiły do odbiorców. W zależności od wersji zabierają na pokład od 218 do 261 pasażerów. W 1985 roku oblatano wersję A310-300 charakteryzującą się zwiększoną ładownością. Napęd A310 początkowo stanowiły dwa silniki marki Pratt & Whitney serii JT9D zastąpione później silnikami serii PW4000 tego samego producentalub General Electric CF6-80C2. Każdy silnik ma ciąg 222,30kN. Prędkość przelotowa wynosi 860 km/h.Maksymalna masa startowa 142000kg. W sumie powstało 255 sztuk wszystkich wersji A310 dostarczanych do odbiorców w latach 1983-1998. Oficjalnie produkcję zakończono w 2007 roku.

20100414130308

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nooo... jak zawsze profesjonalna robota.
Tak się zastanawiam Marku ile "tych" narzędzi Ci poszło przy wykonaniu tego modelu...
No bo w perspektywie tego modelu wielkiego to pewnie wydasz więcej na narzędziaa niż na sam model :))
Powodzenia przy następych modelach !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że jest to też temat o modelarstwie RC :). Jeśli tak to jakie radio do sterowania helikopterem polecacie, helikopter będzie silnikowy jeszcze nie wiem jaki, ale nie lubię elektrycznych modeli. A i czy na początek w modelarstwie lotniczym polecacie w ogóle helikopter, bo zastanawiam się też nad samolotem, który mógłbym zrobić sam, bo co to za filozofia wybrać model i obliczyć jakie powinien mieć wymiary i jaki silnik? I czy są jakieś darmowe symulatory lotu? Widziałem tylko taki za 600 zł, to ja już wolałbym za te 600 zł kupić radio (mam upatrzone za 780 zł). Widziałem jeden darmowy, ale na Maca, a taki potrzebny mi nie jest, bo Windowsa XP mam :),

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się