Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Drakensang – pierwsze wrażenia

66 postów w tym temacie

gram.pl

Drakensang anonsowany był jako RPG, jakiego brakowało od lat – potężnie rozbudowany, duchowy spadkobierca kultowego Baldur’s Gate. Takie hasło reklamowe z pewnością budzi zainteresowanie, dlatego też postanowiliśmy zobaczyć na własne oczy, jak ta niemiecka produkcja prezentuje się naprawdę.

Przeczytaj cały tekst "Drakensang – pierwsze wrażenia" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa największe hity roku, wydane w krajach w których powstały na pół roku przed premierą światową.
Przypadek czy ta miłość niemiecko - rosyjska o której piszą szmatławce naprawde istnieje? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>Czekam na ten tytuł z niecierpliwością, powinien mnie pocieszyć po żałobie Faloutowo-Oblivionowej :]

Przestan beczec nie grales a juz wiesz co i jak.Wieczni pesymisci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 20:03, jac22 napisał:

>>>Czekam na ten tytuł z niecierpliwością, powinien mnie pocieszyć po żałobie
Faloutowo-Oblivionowej :]

Przestan beczec nie grales a juz wiesz co i jak.Wieczni pesymisci.


Widziałem dośc trailerów, gameplayi itp, by móc śmiało stwierdzić ze FO3 to będzie średniej klasy shooter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 20:03, jac22 napisał:

Przestan beczec nie grales a juz wiesz co i jak.Wieczni pesymisci.


Nom .. ja już jakiś czas temu usypałem na podwórku stertę kamieni i wsadziłem na środku tabliczkę z napisem:
"Fallout 1997-2008 RIP". ;-D

Natomiast co do Drakensanga, to póki co o najważniejszej dla cRPG rzeczy (czyli o fabule tej gry) wiadomo tyle co i nic.
Dlatego, podobnie jak w przypadku (tak szumnie reklamowanego jako powrót do klasyki gatunku) Dragon Age, pozwolę sobie póki co pozostać sceptykiem aż do przesady.
Choć TBH już sam opisany tu przez Was system tworzenia postaci lekko mnie zaskoczył (czytaj, bardziej negatywnie niż pozytywnie). :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 20:11, M1k3 napisał:


Widziałem dośc trailerów, gameplayi itp, by móc śmiało stwierdzić ze FO3 to będzie średniej
klasy shooter.


Rzeczywiście po oglądnięciu paru filmików, na których pokazywano głównie system walki oraz wszystko co z tym związane można śmiało i uczciwie ocenić nowego Fallouta. Przestań pieprzyć za przeproszeniem. Najpierw zagraj, przetestuj, zobacz na własne oczy, na żywo, a dopiero potem krytykuj wszystko co popadnie. Co za człowiek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No no! Najbliższe miesiące to powinien być istny wysyp erpegów: Drakensang, Dragon Age, Risen, dodatek do G3, G4, dodatek do NwN2, kontynuacja Two Worlds, poprawiony Wiedźmin, Divine Divinity 2, Fallout 3... I skąd niby mam wziąć na to wszystko forsę!? A jeszcze Mass Effect i NwN2 nie nabyłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mr Black ty przestań pieprzyć, wlasnie pokazali jedynie filmiki z walką, dlaczego? Czyzby F3 nie miał nic innego do zaoferowania? Gdyby tak było to Betshita nie pieprzyła by glupot o zdradzeniu fabuły, czy pokazanie jednego chociaz questu i linijek dialogowych naprawde by zdradziło fabułe? Nie sadze, sądze ze znowu faubuła jest na poziomie dzieci z przedszkola tak jak w pozostałym ich doroboku "intelektualnym".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 20:31, Mr Black napisał:

Rzeczywiście po oglądnięciu paru filmików, na których pokazywano głównie system walki
oraz wszystko co z tym związane można śmiało i uczciwie ocenić nowego Fallouta. Przestań
pieprzyć za przeproszeniem. Najpierw zagraj, przetestuj, zobacz na własne oczy, na żywo,
a dopiero potem krytykuj wszystko co popadnie. Co za człowiek...


Aha to mam kupić i się rozczarować? Gratuluje myślenia, ech Ci ludzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja cały czas jestem w przekonaniu, że ten temat dotyczy Drakensaga, a nie Fallouta 3. Chcecie wylewać swoje żale to idźcie do odpowiedniego wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 19:38, Mistic napisał:

Przypadek czy ta miłość niemiecko - rosyjska o której piszą szmatławce naprawde istnieje? :]


Pakt Ribbentrop-Mołotow trudno nazwać plotką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 21:22, loczyn napisał:

Aha to mam kupić i się rozczarować? Gratuluje myślenia, ech Ci ludzie...


Nie. Poczytać recenzje, opinie innych graczy (ale dopiero po premierze), zobaczyć grę u znajomego... Jest wiele możliwości sprawdzenia, czy nowy Fallout jest tym, czego oczekiwałeś. To aż takie trudne do zrozumienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 21:27, Mejste napisał:

A ja cały czas jestem w przekonaniu, że ten temat dotyczy Drakensaga, a nie Fallouta
3. Chcecie wylewać swoje żale to idźcie do odpowiedniego wątku.


Dokładnie. W swojej pierwszej wypowiedzi zaznaczyłem tylko że po słabym (w moim mniemaniu)F3 może przyjść bardzo dobry Drakensag i zostałem od razu zaatakowany, widać na tym forum nie ma wolnej wypowiedzi i nie można niczego krytykować, ach.
Wracając do Drakensaga chciałem już się zabrać za wersję niemiecka (było blisko) ale na szczęście trochę się to opóźniło i patrz, będzie także w Polsce po polsku! Super! :) Większej niespodzianki nie mogli mi zrobić na gwiazdkę. Mam nadzieję tylko, że nie będzie przesunięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się interesująco, ale:

czy w grze nie będzie krwi, tudzież będzie zielona?

Brak ujawnionej fabuły uważam za plus - dziś już sam trailer potrafi być lepszy niż pełna gra (lub film).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 21:48, Mr Black napisał:

Nie. Poczytać recenzje, opinie innych graczy (ale dopiero po premierze), zobaczyć grę
u znajomego... Jest wiele możliwości sprawdzenia, czy nowy Fallout jest tym, czego oczekiwałeś.
To aż takie trudne do zrozumienia?


Ech nadal nie do końca rozumiesz, F3 w takiej formie jakiej jest obecnie mi nie odpowiada, kapiszi!? Mówię czysto subiektywnie, dla Ciebie może być to dzieło roku, dla mnie będzie to marny FPS z elementami cRPG.
Wiesz też mógł bym odpalić demko i wtedy by było najlepiej, ale niestety Bethesda nie lubi dawać demek bo wiedzą, że zmniejszyło by to sprzedawalność ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 21:50, Vojtas napisał:

czy w grze nie będzie krwi, tudzież będzie zielona?


W grze pojawi się krew, jednak nie spodziewałbym się ich w hektolitrowych ilościach. To jest niemiecka produkcja, a Niemcy są bardzo restrykcyjni jeżeli chodzi o zawartość gier komputerowych. Chociaż może na inne rynki niż swój własny juchy nie będą żałować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już na wstępie tego artykułu zauważyłem że Drakensang będzie grą godną zająć miejsce kultowego już Baldur''s Gate . Jak na razie widzę że zawiera ona wszystko co mnie zachwycało w tamtym hicie, teraz już mi zastało tylko czekać na polską premierę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować