Zaloguj się, aby obserwować  
szypek26

STALKER: Cień Czarnobyla/Czyste Niebo - temat ogólny

359 postów w tym temacie

Jeszcze raz podnoszę temat bo widzę że nikt tu nic nie pisze a rozmowa trwa w temacie recenzji gry Metro 2033 ...

1. czy mod complete 2009 działa na polskiej wersji gry
2. czy działa na spatchowanej wersji gry?
3. jeśli odpowiedź na pierwsze pytanie jest poprawna to jak zainstalować ten mod/mody? / nigdy tego nie robiłem /
4. czy można znaleźć i zainstalować mody poprawiające samą grafikę bez ingerencji w rozgrywkę?
5. co lepiej wybrać - mod complete 2009 czy osobne mody na poprawę grafiki?

z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2010 o 22:50, lis_23 napisał:

Jeszcze raz podnoszę temat bo widzę że nikt tu nic nie pisze a rozmowa trwa w temacie
recenzji gry Metro 2033 ...

1. czy mod complete 2009 działa na polskiej wersji gry
2. czy działa na spatchowanej wersji gry?
3. jeśli odpowiedź na pierwsze pytanie jest poprawna to jak zainstalować ten mod/mody?
/ nigdy tego nie robiłem /
4. czy można znaleźć i zainstalować mody poprawiające samą grafikę bez ingerencji w rozgrywkę?
5. co lepiej wybrać - mod complete 2009 czy osobne mody na poprawę grafiki?

z góry dzięki za odpowiedź

1. działa z polską wersją gry.
2. grałem na patchu .05
3. instaluje sie standardowo (na każdym forum STALKERA jest do bardzo dokładnie wytłumaczone)
4. ten mod nie zmienia rozgrywki. poprawia grafike. Zostawia, niestety, bugi.
5. Po za zmiana grafiki mod niewiele zmienia (grałem tylko do Agropromu może dalej jest inaczej). Oblivion Lost ULTIMATE też znacznie poprawia grafikę, dodatkowo zmienia rozgrywką pozostawając wątek główny niezmieniony, usuwa większość błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Walczę sobie na arenie i mam przedostatnią walkę. Czy ktoś może mi poradzić jak zabić tego gościa SAMYM NOŻEM? Może gdzieś jest ukryta broń? Tak nawiasem są jakieś kody do gry, bo chciałbym sobie bronie pooglądać, a kasy nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2010 o 09:51, revolt505 napisał:

Mam takie pytanko. Walczę sobie na arenie i mam przedostatnią walkę. Czy ktoś może mi
poradzić jak zabić tego gościa SAMYM NOŻEM? Może gdzieś jest ukryta broń? Tak nawiasem
są jakieś kody do gry, bo chciałbym sobie bronie pooglądać, a kasy nie mam.


Są dwa sposoby, musisz mieć sporo szczęścia i zajść kolesia od tyłu(nie takie trudne jakby się mogło wydawać) lub możesz szybko podbiec do miejsca gdzie on startuje ale tak żeby cie od razu nie zobaczył(najlepiej po lewej stronie przy ścianie) i obrzucić go granatami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2010 o 09:51, revolt505 napisał:

Mam takie pytanko. Walczę sobie na arenie i mam przedostatnią walkę. Czy ktoś może mi
poradzić jak zabić tego gościa SAMYM NOŻEM? Może gdzieś jest ukryta broń? Tak nawiasem
są jakieś kody do gry, bo chciałbym sobie bronie pooglądać, a kasy nie mam.



Oprócz noża masz granaty.

Spoiler

Użyj ich by go wykurzyć spoza przeszkody i jednocześnie odwrócić uwagę. Rzucaj dwa lub trzy, jeden po drugim, "wymiatając" gościa w konkretne miejsce. Potem sprint i cięcie. Jeśli ostatni granat go trochę ogłuszy, to masz szansę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zdobyłem granatnik dla powinności i wg poradnika powinienem otrzymać snajperkę Vintar a tu tylko pancerz dostałem, czy jest jeszcze możliwość otrzymania jej? W ogóle warto wykonywać questy poboczne od barmana i stalkerów z baru 100 radów? Dostane za nie może jakieś fajne bronie? Czy w późniejszych etapach wystarczy mi ten karabin, którym walczy się w finale na arenie? Kupiłem go sobie i tak się zastanawiam czy nie będzie problemu z amunicja do niego i czy wrogowie będą ją mieć gdy ich zabiję. Wcześniej kupiłem sobie taki niezły karabin z granatnikiem, ale amunicji do niej prawie wcale nie ma (takie brązowe paczki). Ogólnie rzecz biorąc robić questy poboczne czy main?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2010 o 19:03, revolt505 napisał:

Właśnie zdobyłem granatnik dla powinności i wg poradnika powinienem otrzymać snajperkę
Vintar a tu tylko pancerz dostałem, czy jest jeszcze możliwość otrzymania jej?


O ile dobrze pamiętam w "czystej", nie zmodowanej grze występuje 5 sztuk Wintara.
Jeden otrzymujesz ze "zadanie " dla Powinności ale chyba nie chodzi o to z granatnikiem :P
Dwa są w skrytkach.
Jeden wystarczy podnieść z "podłogi".
Ostatnią sztukę ma "XAPOH"
Amunicja jest ogólnie dostępna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Czystym Niebem. Jestem na bagnach, pomogłem dla Czystego Nieba odzyskać kontrolę i teraz powinienem wrócić po nagrodę. W wiosce rybackiej wszyscy ludzie mają powyciągane bronie i wygląda to jakby był niedaleko wróg, ale nikogo nie ma. Tak jakby krypty się pozacinały i nie mogę wrócić do bazy, bo z nikim nie mogę pogadać. Nie chcę od nowa, można coś zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W czerwonym lesie koło zwęglacza pojawiają się zwidy potworów - to wiem. Ale gdzieś zaczytałem że "jeżeli chcesz mocnych wrażeń to idź tam bez hełmu psionicznego". Co się będzie działo jak tam bez niego pojde?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz sam sprawdzić? Bez hełmu nie dasz rady tam wytrzymać - swoją drogą czy to przypadkiem nie było tak że bez tego cacka nie da się do tej lokacji w ogóle wejść? Krótko mówiąc wyprawa bez ochrony psionicznej to raczej pewna śmierć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać, czy Czyste Niebo można ukończyć na więcej niż jeden sposobów, tak jak to było z Cieniem Czarnobyla. Jeden sposób to strzelanie z dachu do Striełoka i wyłączenie jego ochrony psionicznej. Z dachu budynku można przejść na główny budynek elektrowni, przechodząc pojedynki z bandytami. Widać, że na szczyt wysokiego budynku prowadzą oświetlone schody (drabina? - nie pamiętam), lecz przy pierwszych stopniach jest teleport, który przenosi w inne miejsce na dachu uniemożliwiając wejście wyżej. Czy ktoś wie coś więcej na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, czy jest ktoś z was może posiadaczem mapki z lokalizacją artefaktów, broni itp. ? A jak nie, to wie ktoś gdzie można zdobyć Berettę? Gram w to drugi raz, ale nie znam za bardzo tej gry, więc przydałaby się pomoc kogoś bardziej doświadczonego. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2010 o 23:47, Tyler_D napisał:

Na początek to zacznijmy od tego o jaką odsłonę gry pytasz ...


No tak, racja. Zapomniało mi się. Chodzi o Cień Czarnobyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok więc tak ... takiego czegoś jak mapki z artefaktami to raczej nie ma z tego względu gdyż spawnują się one dość losowo. Chociaż to też zależy o jakie błyskotki pytasz, kotleta można dorwać np: za złomowiskiem tam gdzie Bies prosi nas o pomoc w odparciu Bandytów, Świecidełko [ tak to się chyba nazywało ] dość często występuje w Agropromie i podziemiach Agropromu, Kolec także tam gdzieś się powinien znaleźć. Kamienną krew da się już znaleźć w piwnicy w pierwszym obozie w Kordonie - jeżeli nie przechodzisz tej gry pierwszy raz już powinieneś zauważyć że pewne zdobycze się zawsze powtarzają. Co do Beretty, proponuję poszukać jej gdzieś u Bandytów w tej lokalizacji między Barem a Jantarem [ zapomniałem nazwy ] lub co bardziej prawdopodobne u Handlarza lub u sołdatów w Magazynach Wojskowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2010 o 14:32, Tyler_D napisał:

Ok więc tak ... takiego czegoś jak mapki z artefaktami to raczej nie ma z tego względu
gdyż spawnują się one dość losowo. Chociaż to też zależy o jakie błyskotki pytasz, kotleta
można dorwać np: za złomowiskiem tam gdzie Bies prosi nas o pomoc w odparciu Bandytów,
Świecidełko [ tak to się chyba nazywało ] dość często występuje w Agropromie i podziemiach
Agropromu, Kolec także tam gdzieś się powinien znaleźć. Kamienną krew da się już znaleźć
w piwnicy w pierwszym obozie w Kordonie - jeżeli nie przechodzisz tej gry pierwszy raz
już powinieneś zauważyć że pewne zdobycze się zawsze powtarzają. Co do Beretty, proponuję
poszukać jej gdzieś u Bandytów w tej lokalizacji między Barem a Jantarem [ zapomniałem
nazwy ] lub co bardziej prawdopodobne u Handlarza lub u sołdatów w Magazynach Wojskowych.


Okej, dzięki. Zaraz lecę wszystko sprawdzić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, gdzie w Czystym Niebie da się odzyskać (i czy w ogóle się da) skradziony sprzęt w zadaniu, w którym odzyskujemy PDA Kła (wchodziło się tam do piwnicy, wybuch, potem 2 rozmawiających bandytów). Przed tym zadaniem wydałem całą kasę na kombinezon SEVA i ulepszenia do karabinu i nie mam za co nowego sprzętu kupić. Przeszedłem już zadania dla Powinności, ale teraz coraz ciężej gra się bez żadnego kombinezonu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2010 o 10:12, kamyk95 napisał:

Mam pytanie, gdzie w Czystym Niebie da się odzyskać (i czy w ogóle się da) skradziony
sprzęt w zadaniu, w którym odzyskujemy PDA Kła (wchodziło się tam do piwnicy, wybuch,
potem 2 rozmawiających bandytów). Przed tym zadaniem wydałem całą kasę na kombinezon
SEVA i ulepszenia do karabinu i nie mam za co nowego sprzętu kupić. Przeszedłem już zadania
dla Powinności, ale teraz coraz ciężej gra się bez żadnego kombinezonu :/



Da się. Trzeba znaleźć tych bandytów - chyba nawet jest takie zadanie poboczne ;)

Spoiler

O ile pamiętam są niedaleko - w obozie na południe od Pchlego targu (czyli w kierunku Kordonu) - twoje rzeczy są w skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować