Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fifa 09 na PC nieco zubożona przez słabe kompy w domach graczy

64 postów w tym temacie

Dnia 13.09.2008 o 12:27, Nervous napisał:

> Woda na młyn bandy dzieciaków, która teraz będzie krzyczeć: "hahahaha konsole są
lepsze" itd...

Pudło....

hahahaha PES jest lepszy xD


Masz rację! PES 6 był super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Meykan stale 60 fps na ps3 ?? Muehehehehehehh ;p . Ile tych gier ?? 2% z calej biblioteki na ow konsole ?? Tez mam ps3 i w wiekszosci widze spadki ponizej 30-tu ,a co dopiero mowic o stalych 60-ciu :D . No i zyjesz w tej reszcie swiata mowiac tylko ,ze tam dominuja konsole ?? :D Co do fify to dzialanie EA jest mocno niezrozumiale i tyle ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się pytam co za problem zrobić ustawienia detali... Czemu gracze z gorszymi komputerami nie mogę włączyć detali na medium i dostać to co teraz EA proponuje jako High... Masakra. Przyznam się szczerze, że jestem w tej nielicznej grupie, która preferuje FIfę... Ale, stanąłem na 07 i to co czytam mnie po prostu niszczy... Nie wierzę, że nie można tego rozwiązać inaczej... Ale najwidoczniej tak jest ŁATWIEJ i SZYBCIEJ, zamiast LEPIEJ... No nic, powodzenia panom z EA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pie*******e o Szopenie... . Tak jak przypuszczałem panowie i panie z EA znów z nas zażartowali :/ No i trzeba czekać na PES-a który (jak mniemam) będzie świetny. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 15:47, Meykan napisał:

Co z tego że Crysis pójdzie ci na max detalach na sprzęcie za 1500zł w 20....max 30 FPS
na sekundę??

PS3 ma stały framerate 60 FPS w grach i prawie nigdy nie zwalnia, a już na pewno nie
do 30, nie wiem jak z Xboxem ale chyba jest podobnie. Można się cieszyć większą płynnością
a grafika konsolowa nie jest o wiele gorsza od PeCetowej.

No i według mnie EA dobrze robi. Tak ciężko zrozumieć że PeCety dominują już tylko w
Polsce i kilku krajach wschodniej Europy? Reszta świata to konsole.


Tak, tylko wszystkie porządne gry na ps3 działają max w 720p (czyli 1280x720) i nie wszystkie mają 60fps. Co do mocy xboxa to na nim np GTA4 działa dokładnie w 720p, na ps3 musieli zmniejszyc odrobinę roździałkę, żeby było ok. Natomiast na pc 1280x1024 było standartem 2-3 lata temu, teraz coraz więcej ludzi gra na 1680x1050, na najnowszych maszynach nie ma problemu w 1080p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 15:47, Meykan napisał:

Co z tego że Crysis pójdzie ci na max detalach na sprzęcie za 1500zł w 20....max 30 FPS
na sekundę??



O framerate PS3 już mnie inny wyręczyli. Teraz ja odpowiem na framerate PCta. Jak się nie znasz to nie zabieraj głosu i nie udawaj,że jesteś gość. 30 FPSów to wyciąga w pełnych detalach z AAx4 w rozdzielczości 1280x1024. Z AAx2 tych klatek jest od paru do parunastu więcej. A minimum,żeby gra działała płynnie to około 25.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

30 FPS, No to chyba mówię o max detalach? Kłania się czytanie ze zrozumieniem.
Więc czemu zabierasz głos skoro nie do końca zrozumiałeś mojego posta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zachód to same konsole. Czy oni oszaleli ? Padaczki bym dostał jakby historyczny Heroes III wyszedł by na PS1 i teraz nie mógł bym w niego grać. A na pc ta zaleta, że nawet po latach odpalasz gierkę i grasz z niesamowitą przyjemnością. Co do fify jakby to ująć, jeśli ktoś chce grać to musi liczyć się z tym, że granie kosztuje i ulepszać pc co jakiś czas innego wyjścia nie ma :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 18:26, Meykan napisał:

30 FPS, No to chyba mówię o max detalach? Kłania się czytanie ze zrozumieniem.
Więc czemu zabierasz głos skoro nie do końca zrozumiałeś mojego posta?


Ty piszesz o 20-30 max a ja mówię o minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 15:47, Meykan napisał:

No i według mnie EA dobrze robi. Tak ciężko zrozumieć że PeCety dominują już tylko w Polsce i kilku krajach wschodniej Europy? Reszta świata to konsole.


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=40959&pid=65.
Parafrazując oba posty: "Mam konsolę, po co pecetowcom w ogóle gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 15:55, J.a.k napisał:

Jak dla mnie po prostu wymarzony wątek! Aż nie wiem od czego zacząć...

No bo to jest tak, że teoria teorią, a w praktyce jest zupełnie inaczej. Tak więc teoretycznie
PC są w stanie generować o wiele lepszą grafikę, a w praktyce jest zupełnie inaczej bo
na PC po prostu nie ma gier z ładniejszą grafiką.

Zanim mi ktoś odpisze to niech zauważy, że złego słowa o PC nie napisałem!


Zgadza się :) Tylko to też wina braku narzędzi: DX 10 żadną rewolucją się nie okazał, do tego system, dla którego te biblioteki są dedykowane ma słabą pozycję na rynku. więc lepszej grafiki nie ma, bo się wciąż używa DX 9 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 15:55, J.a.k napisał:

Jak dla mnie po prostu wymarzony wątek! Aż nie wiem od czego zacząć...

No bo to jest tak, że teoria teorią, a w praktyce jest zupełnie inaczej. Tak więc teoretycznie
PC są w stanie generować o wiele lepszą grafikę, a w praktyce jest zupełnie inaczej bo
na PC po prostu nie ma gier z ładniejszą grafiką.

Zanim mi ktoś odpisze to niech zauważy, że złego słowa o PC nie napisałem!



To zobacz sobie trailery albo screenshoty Far Cry 2 na X360. Ta gra na Xoxsie wygląda jak Crysis na Very High, nie high. Konsola kosztuje około 800zł a PC, który uciągnie Crysisa na very High ponad 2000zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2008 o 21:38, bartek1392 napisał:

To zobacz sobie trailery albo screenshoty Far Cry 2 na X360. Ta gra na Xoxsie wygląda
jak Crysis na Very High, nie high. Konsola kosztuje około 800zł a PC, który uciągnie
Crysisa na very High ponad 2000zł...

A gdzie podłączysz konsole? Żeby gra tak wyglądała to potrzebujesz telewizor HD, więc do ceny konsoli dodaj jakieś 2-3 tysiące złotych, za średniej klasy TV. Tak więc komp 2k, konsola 3800.. hmm... Żebyś się nie przyczepił, że cenie pc nie ma monitora to dodaj 1000zł, to jest średnia cena lcd 22'', wciąż jestem za PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, absurd, po prostu absurd. Tak jakby nie można było zrobić suwaka w dziale "opcje". Jestem ciekaw, który PR-owiec wymyslił tak wspaniałe wytłumaczenie. Jeśli ono faktycznie jest prawdziwe, to pogratulować.

Proponuję o tę kwestię zapytać naszego konsula gramowego z Electronic Arts Polska.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=35454&u=336

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porównując Fife na Komputery Pc do wersji tejże gry na konsole , stwierdzam , że Fifa na Pc nie powinna kosztować więcej niż 50-60 złotych , od kilku lat jest praktycznie taka sama ... teraz może to się trochę zmieniło , ale to kropla w morzu potrzeb Pecetowych graczy , konsolowi gracze mają jednak grę nie tylko z licencjami , ale także lepszą grafiką ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 22:29, Vampire88 napisał:


> To zobacz sobie trailery albo screenshoty Far Cry 2 na X360. Ta gra na Xoxsie wygląda

> jak Crysis na Very High, nie high. Konsola kosztuje około 800zł a PC, który uciągnie

> Crysisa na very High ponad 2000zł...
A gdzie podłączysz konsole? Żeby gra tak wyglądała to potrzebujesz telewizor HD, więc
do ceny konsoli dodaj jakieś 2-3 tysiące złotych, za średniej klasy TV. Tak więc komp
2k, konsola 3800.. hmm... Żebyś się nie przyczepił, że cenie pc nie ma monitora to dodaj
1000zł, to jest średnia cena lcd 22'', wciąż jestem za PC.

Bo konsoli nie da rady podłączyć do monitora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, mówicie, że PeCety dominują w Europie Wschodniej. Racja, ale dlaczego? Ja np. nie kupiłem konsoli bo niema jak na nich grać w gry strategiczne czy chociażby niektóre MMO dostępne tylko na PC. Jest jeszcze wiele takich gier w które na XBOXie czy PS3 nie zagram, a choćby przykład - GTA IV, jest na konsole, ale i na PC, a przecież ze starszych gier na PC nikt nie zrobi tak, żeby i działały na konsoli. I drugie ale, to język i polonizacje, a raczej ich brak na konsolach, a niestety, trudno grać nie rozumiejąc połowy tekstu, co prawda, mnie to tak bardzo nie dotyczy, ale niektóre zwroty sprawiają mi trudności, no cóż, ale i tak coraz lepiej jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już nawet nie jest śmieszne... EA już któryś raz pod rząd odgrzewa stare kotlety, ale nigdy się z tego nie tłumaczyli. A teraz dowiadujemy się, że to przez nas - graczy EA wydaje takie badziewia... I co? Mamy łaskawie lecieć do sklepów po hiper-uber-komputery i błagać EA aby kolejnym razem wydali tego samego kotleta w tak samo dobrej panierce jak na konsole? EA level down ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 22:29, Vampire88 napisał:


> To zobacz sobie trailery albo screenshoty Far Cry 2 na X360. Ta gra na Xoxsie wygląda

> jak Crysis na Very High, nie high. Konsola kosztuje około 800zł a PC, który uciągnie

> Crysisa na very High ponad 2000zł...


Dnia 13.09.2008 o 22:29, Vampire88 napisał:

A gdzie podłączysz konsole? Żeby gra tak wyglądała to potrzebujesz telewizor HD, więc
do ceny konsoli dodaj jakieś 2-3 tysiące złotych, za średniej klasy TV. Tak więc komp
2k, konsola 3800.. hmm... Żebyś się nie przyczepił, że cenie pc nie ma monitora to dodaj
1000zł, to jest średnia cena lcd 22'', wciąż jestem za PC.



No tak, ale zakładam, że jako taki telewizor z HD większośc ludzi, którzy kupują konsolę, w domu ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiem jaka jest mechanika PC, jesli spojrzysz np. w takim crysisie na ziemie, nie ruszajac sie, a jeszcze nawet kucniesz, fps''y wzrosna jak szalone i od razu spadna jesli zaczniesz patrzec przed siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować