Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Japonia: Internet 1 GB/s w domach zwykłych śmiertelników

127 postów w tym temacie

Ja chciałbym tam mieszkać. W tym kraju elektronika i gry na konsole są na pierwszym miejscu piramidy maslowa :P Czyli piramida zapotrzebowań człowieka. Kit z tym, że jedyne bajki to anime. 50% teledysków to anime i rekalmy to anime, a jak nie so są słodkie stworki ala pokemony. Szkoda, że u nas tak nie ma. Wyślę maila do neostrady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że u nas wszystko chodzi na starych TEPSowskich kablach, często są zwiechy, totalny monopol, brak synchronizacji (jednoczesne wysyłanie i pobieranie) oraz zaniżone możliwości wysyłania danych - przepraszam, co to jest 128kb/s wysyłania przy 512kb/s downloadu? Już w blokach koledzy moi mają 1 MB wysyłania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do 130 zł w Polsce mamy łacza asynchroniczne:
- 6 mb/s neostrada
- 6 mb/s tele2
- 6 mb/s netia
- 6 mb/s vectra

Są też za troszkę więcej:
- 20 mb/s upc, koszt 150 zł
- 16 mb/s netia, koszt 200 zł

Patrząc na to że jeszcze kilka lat temu był maksymalnie 1 mb/s w takiej cenie to jest szansa że za 20 lat doczekamy się przynajmniej 100 mb/s ;p

Co do potrzeby na takie łącze to trzeba powiedzieć że nie długo to Internet będzie służyć jako źródło telewizyjne, a do oglądania filmów w jakości DVD trzeba przynajmniej 6 mb/s downloadu. Jeśli chciałby ktoś oglądać filmy w HD to łącze musi być przynajmniej 4-5 krotnie lepsze. Internet aktualnie zaczyna się wykorzystywać także do VoIPa, iTV oraz dystrybucji filmów, gier i muzyki. Właśnie po to trzeba zwiększać prędkość łączy, bo niestety tych mediów pojemność wzrasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 12:23, BAMPERS napisał:

UPC 89 zł 10 Mbit.

Widziałem, nie napisałem o tym z powodu tego że tylko 20 zł trzeba dopłacić więcej za 20 Mbit/s ;)

ps. oczywiście tam wszędzie ma być Mbit/s, a nie Mb/s, małe nie dopatrzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh ja tam mam 1 Mb/s i jakoś żyję, ale za to jest transfer w obie strony a nei tak jak w TP 4:1 dla downloadu. szkoda tylko, że w moim mieście nie ma UPC. Z resztą niedługo przesiądę się na łącze 2 Mb/ może 3 Mb/s i też będzie git. Co do transfer 1 Gb/s jest to prędkość bardzo, ale bardzo duża. U nas 10 MB/s do 20 Mb/s to max co mogą dostać odbiorcy indywidualni i to nie wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam, to firma Pifpaf.pl, zajmująca się hostowaniem serwerów gier, ma do dyspozycji właśnie 1 Gb/s...A Japończycy teraz będą mieli coś takiego w domach ;)

No cóż, dyski 10 - 15k RPM w macierzy i jazda ;o Żaden serwer raczej im takiej prędkości nie zapewni, ale za to mogą teraz ściągać np. 100 plików naraz ^^ A wysyłanie...uuuu... "
- masz ten nowy film na blu-ray ?
- tak, zaraz ci wyślę...

Rapidshare Premium + 4 dyski po 1TB + net 1 Gb/s = ZŁO !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam neta 512 kb/s... Muszę się narazie z nim użerać bo UPC do mnie nie dochodzi, TP SA nie lubię, więc kablówka zostaje. Ale niedługo przerzucę się na 3 Mb/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, padłem. Prędkość jest zabójcza, cena bardzo mała. Ale czy ktoś to wykorzysta? Chyba, że Japońce sobie przez GG filmy blu-ray piracą ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć że ja nadal mam 256 kb/s w porywach jak wszyscy inni w sieci mają wyłączone kompy do 1 Mb/s. Cóż, urok sieci osiedlowej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, za nim u nas będzie taki internet, to miną lata...

Japonia zawsze była krajem, który jest posunięty ostro do przodu. Tam sieć komórkowa 3 generacji to standard, a u nas dostępna jest tylko w większych miastach. Z tego co pamiętam, to obecnie trwają tam testy 4 generacji. Cóż, prędkość 1Gb/s to naprawdę dużo, przy takim czymś korzystanie z internetu i oglądanie filmików to czysta przyjemność ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować