Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nintendo DSi już oficjalnie!

33 postów w tym temacie

Renor Mirshann

[Uaktualniono] Nintendo DSi - tak brzmi oficjalna nazwa nowego modelu DS-a, który w Japonii pojawi się już w listopadzie tego roku. Wśród sporej listy zmian jest pozbycie się slotu na gry z GBA i zastąpienie go wejściem na karty SD oraz dodanie aparatu.

Przeczytaj cały tekst "Nintendo DSi już oficjalnie!" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to BARDZO duże zmiany są w porównaniu co Sony sobie z PSP robi (model 3000 to żenada). Dobry krok aby DS przez parę lat znów rządziło na rynku. To już wiem że DS mimo że dałem swoje w prezencie to następne będzie już DSi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i nie napisano o tym ze będą DWIE kamery.. wewnętrzna i zewnętrzna. Co jest dość istotne. Chyba że w tym tekście nie zauważyłem tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 10:12, Chopin_l napisał:

Noż... A jednak... Dziwne zagranie ze strony Big N... No ale cóż:P Nie będę kupował drugiego
DSa:P(choć ten większy ekranik kusi:P)


Dlaczego dziwne? N robi wszystko pod rynek japoński, który jest już przesycony starymi wersjami DS-ów, o czym świadczą powoli spadające wyniki sprzedaży samych konsolek u skośnookich. Wprowadzenie więc czegoś nowego na rynek jest jak najbardziej naturalnym procesem. I ponoć wszyscy powinni się z tego cieszyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam myślę, że te karty SD będą raczej służyły do przechowywania gierek z GameBoya i to je będzie można kupić z sieciowego sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osz... Ninny chce mnie doprowadzić do bankructwa - chyba sprzedam swojego i kupię NDSi ^_^

...
Małe pytanie - ile to będzie w PLN? Ja liczyłem 1000 jenów = 22 PLN(chyba zły przelicznik...) i mi wyszło około 420 PLN... Czy to prawdziwa cena?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 13:26, Heterko napisał:

Bardzo dobra rozdzielczość zdjęć. Ale rewolucji nie ma. A co oznacza "i" ?


Pewnie od Internet. Ciekawe co zrobią ze starymi grami. Znaczy tymi na ds-a i lite''a. Bo jak tu mają pójść to będą lekko rozpikselowane... Czyżby przestali wydawać gry na stare ds-y czy co? Swoją drogą ciekaw jestem internetu. Jak się za niego wzięli to wypadałoby aby był lepszy od tego z PSP. Z kolei wtedy musiałby być pewnie lepszy procesor co nas tylko cieszy. Z drugiej strony lepszy procesor- większe możliwości- jak ich nie wykorzystać- i tu by było trzeba większe kartridże które nie będą działały na starym... Ciekawe jak z tego wybrną i czy na nowym ds-ie pójdą gry ze starego. A ja myślałem że jeden z największych plusów konsoli jest brak "wymagań gier"-widać się myliłem. Mam nadzieję że wypuszczą chociaż przejściówkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kuszą większe ekrany, aparaty i internet... ale zlikwidowanie slotu na gry z GBA jest co najmniej złym pomysłem... przecież Japończycy w szczególności potrafią kupić konsolkę dla jednej gry... a teraz jakoś przecież wyjdzie pokemon platinum a poki(zorientowani w temacie wiedzą dlaczego slot na dyskietki od GBA jest taki ważny w tym przypadku)(jakby nie patrzeć pokemony to jeden z flagowych produktów na przenośne konsolki ninny...) no i kolega wyżej też wspomniał o jednej ważnej rzeczy... jeżeli gry miałyby być rozpikselowane to nikt by tego raczej nie kupił... wg. to posunięcie nie jest w stylu ninny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 12:09, Zaitsev napisał:

Ja tam myślę, że te karty SD będą raczej służyły do przechowywania gierek z GameBoya
i to je będzie można kupić z sieciowego sklepu.


A co najlepsze na te karty będzie można zgrać większe gry do emulacji. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Renor, nie mam pojęcia skąd wziąłeś te 3 megapixele :)
"As for the rumoured additions, both have proven to be correct, with "audio enhancements" made to the handheld, while it will also now include a .3 megapixel (640x480) camera." - info z kotaku ;) DSi będzie miało aparat 0.3 megapixela, czyli 640x480px :)

Ogólnie, to świetne odświeżenie serii DSów. Ogólnie wydaje mi się jednak, że sam design lepszy jest w DS Lite ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, w końcu po pewnym czasie Nintendo zdecydowało się na wypuszczenie nowego modelu!

Cóż, nowy DeeSik robi spore zmiany na plus. Zwiększneie wyświetlacza do przekątnej 3,25 cala to bardzo dobra decyzja - ciekaw tylko jestem jak to odbije się na grach. Czy teraz "stare" tytuły będą rozpikselizowane, czy może wielkie N znajdzie na to jakieś rozwiązanie? Pożyjemy, zobaczymy. Zaimplementowanie aparatu to dobre zagranie, bo w dzisiejszych czasach wielu ludzi leci na takie gadżety ;-) Ogólnie - lepiej, ładniej, więc pora wyczekiwać nowego DSa na horyzoncie. Niestety, musimy poczekać do przyszłego roku, ale myślę że jest warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

m-kirpluk-czego jeszcze nie rozumiesz? Wszystko masz ładnie opisane, a świat nie kończy się na gram.pl ...
Nie będzie żadnego lepszego procesora, tylko wbudowana pamieć ram do działania Internetu czyli Opery DS (do kupienia oddzielnie do DS Lite ). Nie spowoduje to jendak lepszych mozliwości graficznych.
Odpalisz większość (oprócz korzystających z kamery?) gier, niezależnie od tego jaka wersję konsoli posiadasz.
Rozpikselowane gry? Powiększenie ekranu o tylko 0,25 " i ty mówisz, że będa rozpikselowane . Przypominam, że rozdzzielczość się nie zmienia, tylko przekątna nieznacznie z 3 do 3,25 ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować