Zaloguj się, aby obserwować  
Isildur

Co lubicie a czego nie lubicie w grach serii Gothic?

498 postów w tym temacie

Dnia 25.04.2008 o 16:46, Grzyb Polny napisał:

Nie twierdzę że nie ma wad... Owszem są bugi - mi one za bardzo nie przeszkadzają, do
sterowania można się przyzwyczaić, owszem jest nietypowe...

Nie rozumiem jednak czemu twierdzisz że rozwój postaci jest prostacki - podaj przykład
"nie prostackiego" rozwoju postaci w grze RPG...


W Diablo, który jest h''n''s, mieliśmy zdecydowanie lepszy rozwój postaci. W Morrowindzie, również. Poza tym, NWN, BG, Planescape, ID... Nie mówię o nowszych produkcjach, bo wyjdzie na to, że 90% gier ma zdecydowanie lepiej przemyślany aspekt rozwojowy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 16:46, Grzyb Polny napisał:

Nie twierdzę że nie ma wad... Owszem są bugi - mi one za bardzo nie przeszkadzają, do
sterowania można się przyzwyczaić, owszem jest nietypowe...

Nie rozumiem jednak czemu twierdzisz że rozwój postaci jest prostacki - podaj przykład
"nie prostackiego" rozwoju postaci w grze RPG...


chociaż by neverwinter nights,fallout,badury, ice wind dale ,kotor.W gothicu mialem narzucony prosty schemat rozwoju statystyk i mało kombinacji klasowych.JA lubie różne misz masze i bawieniem sie atrybutami itp a gothic mi tego nie zaoferował wypowiadam sie 1 i 2 w 3 nie grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 17:09, hammerfall87 napisał:

> Nie twierdzę że nie ma wad... Owszem są bugi - mi one za bardzo nie przeszkadzają,
do
> sterowania można się przyzwyczaić, owszem jest nietypowe...
>
> Nie rozumiem jednak czemu twierdzisz że rozwój postaci jest prostacki - podaj przykład

> "nie prostackiego" rozwoju postaci w grze RPG...

chociaż by neverwinter nights,fallout,badury, ice wind dale ,kotor.W gothicu mialem narzucony
prosty schemat rozwoju statystyk i mało kombinacji klasowych.JA lubie różne misz masze
i bawieniem sie atrybutami itp a gothic mi tego nie zaoferował wypowiadam sie 1 i 2 w
3 nie grałem.


Mi się taki prosty rozwój postaci podoba bo nie muszę tyle kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej części Gothic powalił mnie klimat. Wprost doskonale oddano atmosferę kolonii więziennej. Na początku szło się naprawdę poczuć śmieciem :) W następnych częściach to wszystko zanikło, a grałem już tylko dlatego, że gra miała "Gothic" w tytule. Nie były to gry złe, ale jednak "jedynka" najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 18:56, KoLoS napisał:

W pierwszej części Gothic powalił mnie klimat. Wprost doskonale oddano atmosferę kolonii
więziennej. Na początku szło się naprawdę poczuć śmieciem :) W następnych częściach to
wszystko zanikło, a grałem już tylko dlatego, że gra miała "Gothic" w tytule. Nie były
to gry złe, ale jednak "jedynka" najlepsza.


No i jeszcze jest dwójka, która klimacik też ma. Podobały mi się smoki, były takie jak powinny być. Fabuła też świetna. Gdyby nie błędy byłaby stawiana na równi z najlepszymi RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi w serji gothic najbardziej niepodobało się to że bezimienny to niby taki wielki heros a większość misji t podaj przynieś pozamiataj:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 20:07, globo1 napisał:

mi w serji gothic najbardziej niepodobało się to że bezimienny to niby taki wielki heros
a większość misji t podaj przynieś pozamiataj:D

Tak? Jak się robi poboczne misje i kucharza to tak :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 20:07, globo1 napisał:

mi w serji gothic najbardziej niepodobało się to że bezimienny to niby taki wielki heros
a większość misji t podaj przynieś pozamiataj:D

Nie zapominaj, że np. w G2 nikt nie wiedział, że to Bezi jest tym, który wygnał Śniącego. Poza tym, pieniędzy potrzebował, więc musiał jakąś robotę wykonywać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 20:14, Kalejdoskop86 napisał:

> mi w serji gothic najbardziej niepodobało się to że bezimienny to niby taki wielki
heros
> a większość misji t podaj przynieś pozamiataj:D
Nie zapominaj, że np. w G2 nikt nie wiedział, że to Bezi jest tym, który wygnał Śniącego.
Poza tym, pieniędzy potrzebował, więc musiał jakąś robotę wykonywać. :)


To akurat wada prawie wszystkich RPG-ów

Takie już po prostu są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Seria Gothic posiada prawdopodobnie jeden z najbardziej klimatycznych i oryginalnych światów. Szczególnie pierwsza część, w którą grałem bardzo długo. Ciekawy, wciągający wątek główny, mroczne klimaty, prawdziwie RPGowe. W dodatku nie zaczynamy jako przewdziwy heros, tylko jako kolejny dupek w kolonii więziennej.

Najbardziej jednak denerwowała mnie mechanika walki, która bardzo mi podpadła. Pierwszy kontakt ze sterowaniem "jedynki" zaowocował deinstalacją (nie wiedziałem jak zabierać przedmioty ze skrzyni :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 13:23, JaqbD napisał:


Najbardziej jednak denerwowała mnie mechanika walki, która bardzo mi podpadła. Pierwszy
kontakt ze sterowaniem "jedynki" zaowocował deinstalacją (nie wiedziałem jak zabierać
przedmioty ze skrzyni :P).


Tak, to było dziwne. Musiałem sięgnąć do instrukcji. Zacząłem przygodę od dwójki, więc jakoś dziwnie na początku było klikać myszką i strzałkę. W dwójce było to bardziej normalnie zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tematu... co lubie? Cholernie wciągają... czego nie lubie? od 3 części baaardzo się zacina nawet na kosmicznym sprzęcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

serie uwielbiam za wspaniała fabułę i znakomity klimat, liczne ciekawe postacie( np Diego ). Niestety nie ma róży bez kolców i najnowsze części mają wiele bugów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W G1 mnie irytował system walki, który jest trochę kiepski na początku gry, ale jeszcze bardziej mnie denerwowało zabieranie bryłek rudy ze skrzyń, chociaż irytacja pojawiała się dopiero w momencie kiedy plądrowałem Stary Obóz gdzie w skrzyniach jest od cholery tych wszystkich rzeczy...
W G2 na szczęście poprawili wyżej wspomnianą błahostkę i stwierdzam że chyba nie znalazłem w niej większych minusów, a jeśli jakieś były to i tak poprawił je dodatek Nocy Kruka, w którym z kolei już przeszkadza mi fakt że jest wiele przedmiotów w grze które mogłyby znaleźć jakieś praktyczne zastosowanie [np. czarna ruda] no i mogli dodać również dwa zwierzątka których zdecydowali się nie wykorzystywać w grze... [macie, nawet obrazek dam ;p ]
A G3 oraz Forsaken God zostawię bez komentarza, jak dla mnie to jest klapa na całej linii.

20090513163150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic - system walki przyznam był trochę dziwny ale dało się przyzwyczaić.
Gothic 2 + NK - lubie w nim wszystko jest to moja ulubiona część którą bardzo miło wspominam
Gothic 3 - Bugi i bardzo wkurzające walki np. z wilkami na poziomie trudnym pokonujesz stado orków, a zdarzy się, że
w lesie zabiją cię 3 wilki -,-
Gothic ZB - Bugi, przedmioty których nie można podnieść, zamieniane głosy - jedyne co było dobre w tej części to bardzo dobrze wykonane zbroje i bronie lepsze niż te z G3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować