Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Far Cry 2 - pierwszy milion sprzedany

47 postów w tym temacie

Dnia 12.11.2008 o 17:50, EmperorKaligula napisał:

slaba gra z ladna grafika ma swietna sprzedaz... oj ciezkie czasy nastaly.


Czas wymiera, rynek gier się stacza, to nie to co było kilka lat temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Far Cry 2

Grafika b.dobra ale gorsza niż w Crysisie. AI na pierwszy rzut oka świetna, na drugi upierdliwa, a na trzeci ma się już dość. Gameplay polegający na 30 minut jazdy po mapie i 5 minutach strzelania i jeździe z powrotem tam skąd się przyjechało + użeranie się z respawnującymi się wrogami na posterunkach, których ominąć czasem nie sposób, a jak przez nie przejedziesz to wsiądą do pojazdów i zaczną cię ścigać, więc tak czy siak musisz się zatrzymać i wystrzelać pościg.

Jedną czy dwie misje robi się całkiem fajnie, ale potem to jeżdżenie tam i z powrotem plus skrajna monotonia terenu i zadań zaczyna nużyć. Po godzinie, góra dwóch masz dość.

Werdykt: Far Cry 2 to nudna gra, gorsza zarówno od Crysisa, jak i pierwszego Far Cry''a. Kupować jak puszczą w Topsellerze, lub niżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 17:54, Bratek196 napisał:

Czas wymiera, rynek gier się stacza, to nie to co było kilka lat temu...

...napisał piętnastolatek, lol.

Bez obrazy, ale serio - nie ma co krytykować rynku, zwłaszcza jak się nie poznało jego początków. Ja tam do dziś pamiętam, jak za Diablo II musiałem płacić 200 zł w dniu premiery, a prócz paru hitów większość gier stała na takim poziomie, że dzisiejsze średniaki to przy tym arcydzieła. Na temat Far Cry 2 - mi tam się podoba, choć nie miałem także problemów z Assassin''s Creed. W sam raz na zabawę po ciężkim dniu, choć nawet w wielkich dawkach nie jest szczególnie nudzące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to jest tak jak z Fifą 09? Na kompach taka sobie a na konsolach rewelka. Czytałem bardzo dużo opinii ludzi, którzy grali w FC2 na PS3 i Xbox360 i mówili, że giera jest super i to nieprawda, że jest nudna czy to co tam 99,9 % pecetowców pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 18:50, Sarturias napisał:

Może to jest tak jak z Fifą 09? Na kompach taka sobie a na konsolach rewelka. Czytałem
bardzo dużo opinii ludzi, którzy grali w FC2 na PS3 i Xbox360 i mówili, że giera jest
super i to nieprawda, że jest nudna czy to co tam 99,9 % pecetowców pisze.


No cóż, widocznie konsolowcowm przypadają do gustu inne gry niż pecetowcow. Taki przykład odemnie: seria gier Halo, na xboxie hit, grałem na pc i twierdzę, że to przeciętna gra, taka tam strzelanka. Dead Space: umrzeć to mogę z nudów grając w nią, Gears of War: spoko gierka, ale nie jakiś super przebój także. Takich sytuacji na pewno jest wiele. Swoją drogą ciekawe z czego to wynika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 20:05, Vampire88 napisał:

Swoją drogą ciekawe z czego to wynika.


Może z tego, że sporo ludzi gra w pirackie wersje gier na kompach i mają przeważnie kilkanaście gier do zaliczenia więc mało co robi na nich wrażenie, z racji tego, że obok leży coś lepszego. A konsolowcy wydają ciężki grosz na gry i przeważnie nie chcę wyrzucać forsy w błoto więc doszukują się plusów. PCtowcy za cenę jednej gry na konsolę mają dwie na kompa albo nawet 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 19:42, Olamagato napisał:

Smutne to biorąc pod uwagę ile czasu potrzebował Wiedźmin na osiągnięcie tej samej ilości
kopii.

Ale to było do przewidzenia bo FC2 na konsole też wyszedł a Wiedźmin tylko na PC no niestety.

Ale marketing też robi swoje. FC jak na tamte czasy wymiatał wśród FPS, mnóstwo swobody, świetny klimat jungli itp. więc na kontynuację się ludzie rzucili jak głodne wilki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem grą zawiedziony, niby coś nowego, niby coś lepszego niż jedynka Far Cry''a i Crysis ale nic z tego. Z jedynki została tylko nazwa, a Crysis przebija go swobodą, fizyką itd. Oj zepsuli, zepsuli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GoW oraz Crysis to bardzo dobre gry. Gears of War to potężna dawka emocji i adrenaliny, zaś Crysis to bardzo dobra grafika polączona z malą wolnością i ciekawym kombinezonem(dającym ową wolność). Do GoWa z początku bylem wogle nieprzekonany, lecz po czasie zobaczylem, że to kawal świetnej gry.Lecz Far Cry 2, oprócz wolności nie oferuje nic więcej (oraz grafiki) :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grając w FC2 czuję, że gra ma wielki potencjał, ale nie wykorzystany praktycznie w ogóle. Patrząc na np GTA, nie wiem co za problem wydać grę z (w miarę) otwartym światem i świetną fabułą, panowie z ubisoft jednak jedyne co potrafili zrobić to kilka rodzajów misji, które powtarzają się przez całą grę+ dziwaczne regóły rządzące nią, a totalnym lenistwem wydaje mi się brak neutralnych postaci (wyjątkiem są dwa miasta). Wszyscy są twoimi wrogrami, nawet jak wykonujesz misję dla jednej frakcji, to członkowie jej także będą Cię atakować, gdyż za każdym razem jesteś na "tajnej" misji~~

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie cały czas nad kupnem ale wydaje mi sie że to odradzenie sie wrogów już po kilku minutach może wkurzyć i co może jeszcze zirytowac ( ale to tylko na konsolach) że np. jade po cieżkiej misji a tu bach nadjeżdża patrol zabili mnie i musze przechodzić misje od nowa bo nie można zapisac gry w dowolnym momencie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 19:42, Olamagato napisał:

Smutne to biorąc pod uwagę ile czasu potrzebował Wiedźmin na osiągnięcie tej samej ilości
kopii.


Gdyby nie trzymał się najbardziej akurat tej platformy na pewno poszłoby mu szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm..no tak ten, respaw denerwuje, ale...co z tego??Mam Far cry2 i powiem tyle - JEST SWIETNY!!! Cały teren, przeciwnicy, pojazdy, model walki i leczenia, różnorodne zadania, ekspolzje, i ten ogien!!I co z tego ze jest respawn? Mała wada przy wieeeelkich plusach:D Jak dla mnie Crisis i smieszny Warhead mogą spokojnie iść do piachu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę się zgodzić z Sarturias. Sam kilkanaście lat temu używałem piraty. I jak to wyglądało? Leżało 50 gierek, które zaczynałem grać, pojawiała się nowa, chciałem ją mieć nie kończąc poprzedniej itd. Teraz, jak kupię oryginał to grę przechodzę od początku do końca w tym czasie zbierając kasę na kolejną grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja kupuje tylko oryginalne gry i wcale mi to nie pomaga twierdzić, że FC2 jest dobry, wręcz przeciwnie, wkurzam się, że w ciemno wydałem 130zl na rozczarowywującą grę, (tak samo Dead Space).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować