Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Dnia 17.09.2008 o 17:27, Skywalker560 napisał:

Jeżeli już, to można rozpatrywać je w kwestiach wciągająca/nudna. Kashyyyk jest niezłe,
natomiast końcowy quest w Manaan (tuż przed odnalezieniem Gwiezdnej Mapy) strasznie nudny

Są gusta i guściki. Na przykład jak dla mnie to questów logicznych czy wręcz matematycznych jest po prostu za mało. Dla mnie w tej grze nie ma nudnych miejsc, a obszarów do biegania jak zwykle jest za mało. Byłbym zadowolony gdyby było ich ze 3 razy więcej (dlatego lubię też MMO:). Oczywiście wypełnionych sensownymi i trudnymi questami. A co do Maanan, to jest to moja ulubiona lokacja. Zresztą jest to pierwsza (po Taris i Dantooine) za którą wzięło się Bioware robiąc grę (co można łatwo wywnioskować grzebiąc w jej plikach).

Dnia 17.09.2008 o 17:27, Skywalker560 napisał:

BTW uważam, że obydwa KotORy powinny mieć osobny wątek na forum - ktoś, kto nie grał
w dwójkę jest skazany na przypadkowe odkrycie szczegółów dwójki i vice versa ;[.

Kiedyś tak było, ale jeden z nich po prostu umarł. Ten temat też pewnie by w końcu padł gdyby nie wydanie Mass Effect. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, bo ja od razu po jego zakupieniu poszedłem do bazy Sithów i nie miałem problemów. Tylko problem Thalanthasa wydał mi się dziwny - dobrze, że już go rozwiązał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 21:34, Olamagato napisał:

> Kurde, zobaczyłem tego screena Olamagato z interfejsu "jedynki" i... dziwię się.
Chyba
> zbyt dużo gram w dwojkę, ale IMVHO ten dwójkowy jest sporo lepszy.
Bo dwójkowy JEST lepszy. Po pierwsze umożliwia szybkie przełączenie dwóch broni (np.
dystansowej i zwarcia), poza tym skaluje się na dowolną rozdzielczość gry (w jedynce
na sztywno 800x600). W innym miejscu jest też mapa, szybki transport itp. Ale ogólnie
ulepszenia nie są jakieś ogromne. Najbardziej widoczny element, to odwrócenie pozycji
ikon na ekranie.


A ja nie wiem, gdzie jest szybki transport w 2 xD Oświeć mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 21:38, Kalejdoskop86 napisał:

Pozwól, że zapytam: czy ładnie by się KOTOR zarówno 1 jak i 2 prezentował na moim
monitorze Samsung SyncMaster T220 na maxymalnej rozdzielczości dostępnej dla obu gier?

Tak naprawdę, to pod DirectX nie ma górnej rozdzielczości wyświetlania gry. Jedno jest pewne. Powyżej 1280x1024 różnicy właściwie nie widać - chyba, że na ekranie telekina (100"). Drugi pewnik, to taki, że im większa rozdzielczość, tym bardziej mikroskopijne ekrany interfejsu gry. Przy 2048x1536 praktycznie nie da się grać na monitorze 22" bo trzeba by to oglądać przez lupę.

Dnia 17.09.2008 o 21:38, Kalejdoskop86 napisał:

btw. czy mógłbyś spróbować odpowiedzieć na moje pytanie w temacie "Piractwo" ?

Rzucę okiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 21:47, Olamagato napisał:

Tak naprawdę, to pod DirectX nie ma górnej rozdzielczości wyświetlania gry. Jedno jest
pewne. Powyżej 1280x1024 różnicy właściwie nie widać - chyba, że na ekranie telekina
(100"). Drugi pewnik, to taki, że im większa rozdzielczość, tym bardziej mikroskopijne
ekrany interfejsu gry. Przy 2048x1536 praktycznie nie da się grać na monitorze 22" bo
trzeba by to oglądać przez lupę.

Ale słyszałem, że mój monitor jest kieeepski, beee i w ogóle najlepszy do worda, a w gry nie warto grać. :/

Ale mówisz, że powinno ładnie wyglądać?

Dnia 17.09.2008 o 21:47, Olamagato napisał:

> btw. czy mógłbyś spróbować odpowiedzieć na moje pytanie w temacie "Piractwo" ?
Rzucę okiem.

Dzięki. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 21:46, Ecko09 napisał:

A ja nie wiem, gdzie jest szybki transport w 2 xD Oświeć mnie.

Hehe. Jedynie w zurbanizowanych rejonach - odbywa się przez terminal informacyjny, którego pewnie już używałeś. Identycznie jest w ME.
Życie pokazało jednak, że wersja z K1 jest bardziej sensowna bo jeżeli już dzisiaj można z komórki zadzwonić po taksówkę nawet na szczerym polu, to co powiedzieć o czasach jakby przyszłych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się cieszę, że jest ich tylko kilka, myślałem, że po Lost Via Domus chociaż KOTOR mi ich oszczędzi ;). Dobrze, że gra umożliwia przynajmniej ich pominięcie, chociaż nieraz co po nagle, to po diable - jak choćby quest z dużą rybką. Sam Manaan mi się podobał, ale tylko na powierzchni - misja w bazie podwodnej była nudna, szczególnie łażenie w tym skafandrze ;/. Natomiast i tak najbardziej wciąga wg mnie Korriban i Tatooine.

>Kiedyś tak było, ale jeden z nich po prostu umarł. Ten temat też pewnie by w końcu padł gdyby nie wydanie Mass >Effect. ;)

Czemu? Nagłe zainteresowanie BioWare? :P

BTW fajny jest trick z quick save''em przyśpieszającym poruszanie się :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 21:48, Kalejdoskop86 napisał:

> Rzucę okiem.
Dzięki. :]

Nie mogę w tym temacie znaleźć żadnego Twojego posta przez ostatnie 20 stron x 50 postów. Wyślij mi linka do niego na maila, żeby nie zaśmiecać tego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 21:55, Skywalker560 napisał:

Czemu? Nagłe zainteresowanie BioWare? :P

Najwyraźniej. Na wielu forach ludzie zaczęli porównywać nową produkcję z KotORem, niektórzy wręcz zaczęli grać od nowa w tę grę. Inni zaczęli jej szukać i jakoś się rozkręciło lekko.

Dnia 17.09.2008 o 21:55, Skywalker560 napisał:

BTW fajny jest trick z quick save''em przyśpieszającym poruszanie się :P.

W skafandrze specjalnie wszystko spowolniono. Niecierpliwi ludzie przepuszczają kilka fajnych fantów, których znalezienie wymaga przeszukania tej podwodnej lokacji oraz posiadania conajmniej 10. lub 15. poziomu postaci. No, ale nic więcej nie powiem. :)
A co do questów logicznych, to zazwyczaj jest alternatywa lub nawet więcej możliwości. Zazwyczaj są 3 sposoby: 1. rozwiązanie logiczne, 2. rozwiązanie siłowe 3 rozwiązanie wymagające przeszukiwania lokacji. Czasem bywa nawet czwarte jak to jest w przypadku próby dostania się do ambasady Sithów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie mam jeszcze pytanie odnośnie KOTOR: wyścigi w grze są, wiem. Widziałem też obrazki, ładnie wygląda to wszystko. Teraz pytanie - to jest tak, że ścigamy się z "samym sobą" na czas, czy są też przeciwnicy? Można strzelać?

Dnia 17.09.2008 o 22:05, Olamagato napisał:

> > Rzucę okiem.
> Dzięki. :]
Nie mogę w tym temacie znaleźć żadnego Twojego posta przez ostatnie 20 stron x 50 postów.
Wyślij mi linka do niego na maila, żeby nie zaśmiecać tego tematu.

No ostatni, najnowszy post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 22:13, Olamagato napisał:

Najwyraźniej. Na wielu forach ludzie zaczęli porównywać nową produkcję z KotORem, niektórzy
wręcz zaczęli grać od nowa w tę grę. Inni zaczęli jej szukać i jakoś się rozkręciło lekko.


Tyle tylko, że ME nie jest podobny do KotOR-a. O ile mi się wydaje, ten to jest jednym z ostatnich klasycznych RPG-ów BioWare ;).

Dnia 17.09.2008 o 22:13, Olamagato napisał:

W skafandrze specjalnie wszystko spowolniono. Niecierpliwi ludzie przepuszczają kilka
fajnych fantów, których znalezienie wymaga przeszukania tej podwodnej lokacji oraz posiadania
conajmniej 10. lub 15. poziomu postaci. No, ale nic więcej nie powiem. :)


Spoko! Mam fajną stronę z poradnikiem :P. Problem w tym, że przez to spowolnienie nawet trick z quicksave''em nie działa jak trzeba :P.

Dnia 17.09.2008 o 22:13, Olamagato napisał:

Zazwyczaj są 3 sposoby: 1. rozwiązanie logiczne, 2. rozwiązanie siłowe 3 rozwiązanie
wymagające przeszukiwania lokacji. Czasem bywa nawet czwarte jak to jest w przypadku
próby dostania się do ambasady Sithów.


No ale problemu tych filarów w grobowcu Naga Sadowa nie da się rozwiązać w inny sposób, trzeba po prostu rozwiązać zagadkę :P. A do gierek liczbowych mam uraz po kretyńskich testach IQ Dharmy w Via Domus :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Teraz pytanie - to jest tak, że ścigamy się z "samym sobą" na czas, czy są też przeciwnicy?
Ścigamy się z czasem.

> Można strzelać?
Nie ma w kogo. Chyba, że w przeszkody, które możemy omijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyścigi swoopów wyglądają nieco jak tryb drag w Need For Speed. Musisz w jak najszybszym czasie przejechać tor idący w linii prostej i omijać przeszkody. Co ciekawe, zmiana rozdziałki na 800x600 pomaga i obniża nieco poziom trudności!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 22:17, Skywalker560 napisał:

Tyle tylko, że ME nie jest podobny do KotOR-a.

Ale wiele osób doszukuje się podobieństw. Nie jest wykluczone, że ME byłby KotORem 3, gdyby Bioware się dogadało z Lucasem.

Dnia 17.09.2008 o 22:17, Skywalker560 napisał:

Spoko! Mam fajną stronę z poradnikiem :P.

Poradniki wszystkiego nie opisują. Na przykład ten wcześniejszy quest z Sarną można rozwiązać na 3 sposoby, a pogadanie z nią jest tylko jednym z nich.

I co jakiś czas mam nadzieję, że powstanie wreszcie gra, przy której twórcy poradników powiedzą pass. Już teraz niektóre z nich zastrzegają, że efekty w grze mogą być inne niż opisywane jeżeli zrobi się inaczej choćby "detal".

Dnia 17.09.2008 o 22:17, Skywalker560 napisał:

Problem w tym, że przez to spowolnienie nawet trick z quicksave''em nie działa

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że postacie w grze KotOR poruszają się z prędkością ok. 50 km/h, przyspieszone ok. 80 km/h, a postać w skafandrze nadal wyrabia 15 km/h, czyli prędkość szybkiego truchtu. Dla porównania prędkość idącego szybkim krokiem człowieka, to ok. 5-6 km/h, a biegnącego takim tempem jak biegają postacie w KotOR, to ok. 12 km/h.

Dnia 17.09.2008 o 22:17, Skywalker560 napisał:

A do gierek liczbowych mam uraz po kretyńskich testach IQ Dharmy w Via Domus :P.

ale weź pod uwagę, że różni ludzie robią to co potrafią. Jedni będą się wkurzać na trudne zagadki, a innych będzie nudzić ściganie się lub jakaś inna zręcznościówka. Dobra gra oferuje jedno i drugie dając wybór. Poza tym nie jest powiedziane, że wszyscy muszą wypełnić wszystkie questy.
Kiedys była gierka Leisure Suit Larry, w której zabezpieczeniem zagrania było przejście serii pięciu pytań testujących dorosłość (gra była dla dorosłych). Wielu dzieciaków z tego powodu nie zagrało w nią nigdy (a potem już dorośli...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 22:54, Olamagato napisał:

Ale wiele osób doszukuje się podobieństw. Nie jest wykluczone, że ME byłby KotORem 3,
gdyby Bioware się dogadało z Lucasem.


Chętnie zobaczyłbym KotOR-a 3. Albo tak Knights of the New Republic, ooo :D.

Dnia 17.09.2008 o 22:54, Olamagato napisał:

Poradniki wszystkiego nie opisują. Na przykład ten wcześniejszy quest z Sarną można rozwiązać
na 3 sposoby, a pogadanie z nią jest tylko jednym z nich.


Tyle tylko, że jest to strona w całości solucji do KOTOR-a. Znajdziesz tam wszelkie rozwiązania i pełno opisów przedmiotów, porady w walce i wyścigach swoopów, itd... Świetna strona, nieraz z niej korzystałem jak się zaciąłem gdzieś.

Dnia 17.09.2008 o 22:54, Olamagato napisał:

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że postacie w grze KotOR poruszają się z prędkością
ok. 50 km/h
(...)


50 km/h? Skubańcy :D. W każdym razie myślę, że wiesz o czym mówię - a jak nie, to wyjaśnię. Otóż odkryłem, że gdy w trakcie quicksave''owania będzie się naciskać klawisz W to postać nabierze takiego rozpędu, że na Tatooine na drugim końcu obszaru wokół zniszczonego piaskoczołgu od bramy wejściowej postać pojawi się w 2, 3 sekundy, może nawet mniej :P. Tylko jeśli ma się na sobie skafander to przyśpieszenie jest niewielkie. W zasadzie ten trick przyśpiesza samą rozgrywkę, to coś jak klawisz F1 czy F11 w Settlers 3, który o minutę przyśpieszał rozgrywkę - i czasami mogło się zdarzyć, że po jednym naciśnięciu tego klawisza gracz nagle tracił pół królestwa :P. Tutaj nie jest tak źle, przynajmniej moja drużyna mogła się błyskawicznie przemieszczać :P.

Dnia 17.09.2008 o 22:54, Olamagato napisał:

Kiedys była gierka Leisure Suit Larry, w której zabezpieczeniem zagrania było przejście
serii pięciu pytań testujących dorosłość (gra była dla dorosłych). Wielu dzieciaków z
tego powodu nie zagrało w nią nigdy (a potem już dorośli...).


Interesujące. Chyba nawet o tym słyszałem... Ech, kiedyś to były czasy ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 23:11, Skywalker560 napisał:

50 km/h? Skubańcy :D.

Nie uważasz, że to trochę za szybko? Bo mi się wydaje, że o wiele. Tyle, że gdyby postacie chodziły wolniej, to autorzy musieliby ostro kombinować robiąc lokacje, a i o zmianie krajobrazu w trakcie gry możnaby raczej pomarzyć. Z drugiej strony nie powstało zbyt dużo gier, które pozwalają postaciom korzystać z pojazdów, żeby przemieszczać się po obszarze gry. Ostatnim takim wyjątkiem jest właśnie ME ze swoim Mako.

Dnia 17.09.2008 o 23:11, Skywalker560 napisał:

Otóż odkryłem, że gdy w trakcie quicksave''owania będzie się naciskać klawisz W to postać nabierze takiego rozpędu

To jest wynik błędu w wielu grach. Chodzi o to, że zapis nie jest przeprowadzany na pauzie, a więc sterowanie wciąż jest w grze aktualizowane, mimo, że nic nie jest wyświetlane. Robione jest to przy okazji o wiele szybciej niż normalnie bo gra zamiast aktualizować ekran aktualizuje stan gry. Stąd właśnie możesz dać postaciom takiego kopa. Z drugiej strony gdybyś się w trakcie takiego czegoś napatoczył na tuskenów, to mógłbyś zobaczyć Game Over.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No mnie to zaraz cholera weźmie! Nie mogę wyjść do Dantooine, by wiedzieć co się stanie... Wybieram "ok" i.. ekran cały czarny, tylko kursor zostaje. A gdy robię "alt+ ctrl i del" to się mnie pyta czy wyjść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko - skąd to wiesz, z jaką prędkością się poruszają? :P

Dnia 18.09.2008 o 11:31, Olamagato napisał:

Robione jest to przy okazji o wiele szybciej niż normalnie bo gra zamiast aktualizować
ekran aktualizuje stan gry. Stąd właśnie możesz dać postaciom takiego kopa. Z drugiej
strony gdybyś się w trakcie takiego czegoś napatoczył na tuskenów, to mógłbyś zobaczyć
Game Over.


Chodzi Ci o encountery i nagłe zasadzki elitarnych i świętych wojowników Tuskenów? Czasami zdarza się na nich trafić, ale przecież gra wtedy automatycznie się zatrzymuje, zostawiłem auto-pauzę na widok przeciwnika lub po wykryciu pułapki. Natomiast dziwiło mnie, gdy po przejściu przez linię wieżyczek Tuskenów gra mnie informuje, że wszyscy moi bohaterowie nie żyją :|.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Podczas ucieczki z Peragus gdy już jesteśmy na statku Atton pyta nas o kolor miecza jaki nosiliśmy zanim nie wygnano nas z Zakonu Jedi. Zauważyłem że można powiedzieć że nasz miecz był srebrny albo seledynowy. Czy w grze w ogóle są takie kolory? Co jeśli powiem że miałem jeden z tych kolorów? Czy wtedy w późniejszym etapie gry Artis będzie miała seledynowy lub srebrny miecz świetlny?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 20:16, Desann235 napisał:

Czy w grze w ogóle są takie kolory?

Jak najbardziej. Jest łącznie 10 kolorów.

Dnia 18.09.2008 o 20:16, Desann235 napisał:

Co jeśli powiem że miałem jeden z tych kolorów? Czy wtedy w późniejszym etapie gry Artis będzie
miała seledynowy lub srebrny miecz świetlny?

W zależności jaki kolor wybierzesz, będzie on widoczny w mieczu w cutscenkach w dwóch momentach w grze. Jeden z tych momentów jest podczas pierwszego spotkania z Atris - będzie trzymać w ręku twój miecz, taki jaki opisałeś w rozmowie z Attonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować