Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Mam takie pytanie, czy ja mam źle rozwiniętą postać?? Bo np walka z tymi bandytami co zabili córke tego gościa (w mieście gdzie uczymy sie sztuki Jedi) była niezwykle trudna. Przechodziłem ją chyba z 8 razy. Zużyłem chyba z 1000 kasy, bo musiałem naustawiać min wyzucic kilka granatów i użyć kilkanaście medicpakow. Czy to jest normalen czy zle rozwijam postać? Przypomne, że do 10 poziomu dawałem autoawans potem już wg uznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 09:26, dLoe napisał:

Gra jest najlepszym RPG wszechczasów i koniec:P btw. wie ktoś gdzie można kupic KOTORA
1 PL? : ]


Jednym z lepszych RPG, ale raczej nie najkepszym :) A kupić można oczywiście na www.allegro.pl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 07:19, Cieju09 napisał:

Mam takie pytanie, czy ja mam źle rozwiniętą postać?? Bo np walka z tymi bandytami co
zabili córke tego gościa (w mieście gdzie uczymy sie sztuki Jedi) była niezwykle trudna.
Przechodziłem ją chyba z 8 razy. Zużyłem chyba z 1000 kasy, bo musiałem naustawiać min
wyzucic kilka granatów i użyć kilkanaście medicpakow. Czy to jest normalen czy zle rozwijam
postać? Przypomne, że do 10 poziomu dawałem autoawans potem już wg uznania.


Autoawans za ogół ma rację, więc nie sądzę... Polecam tarcze energetyczne, Bastilę i Canderousa. I Moc oczywiście. Z dobrą taktyką wszystko powinno pójść w miarę łatwo: tu wir mocy, tam zastój, kilka granatów i cacy. [zakładam, że chodzi o Mandalorian na Dantooine?]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza jest taktyka w grze.Nie możesz ich zalatwic samymi blasterami :]
Najlepiej walczyć z nimi wręcz-ty lightsaber i bastila,a potem carth albo conderus....
Walka nie jest łatwa kiedy jesteśmy łajdakiem,w dodatku mało wyszkolonym walce wręcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 16:29, WIkitory napisał:

Nie możesz ich zalatwic samymi blasterami

Mi się udawało. Tylko długo schodzi. A conajmniej jeden gienek i tak sam z mieczem podejdzie.

Dnia 16.09.2008 o 16:29, WIkitory napisał:

Walka nie jest łatwa kiedy jesteśmy łajdakiem,w dodatku mało wyszkolonym walce wręcz.

To się wtedy robi w ukryciu ścieżkę sapera aż spod samych nóg .Nie ma szans, żeby ktoś przeżył. Trzeba tylko ustawić drużynę 2 km dalej i sterowaną ucieczkę robić solo. :)

Żeby było śmieszniej technikę stawiania min pod nogi przetestowałem nawet na Malaku bo głupek wchodzi w nie, a nie trzeba być ukrytym żeby postawić minę. Tylko wtedy trzeba pobawić się pauzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, grałem w Twojego moda wersja 3.08 i doszedłem do Star Forge, gdzie było tak w cholere tych przeciwników, że ledwo dawałem rade. W tym etapie było mnóstwo błędów typu: przeciwnik stoi kolo mnie i nie atakuje ani nie wykonuje innych czynnosci i daje się z łatwością zabić. Zdarzały sie przypadki, że blokował sie na takich krawędziach w tej Kuźni(żeby nie spaść xD). A tak apropos moda w wersji 3.09 - odkryliśmy z kolegą pewien triczek, polegający na tym, że jak założysz Bastili ubranie (wersja 3) zdejmiesz je i założysz zwykłe ubranie - chyba tak to było - to pojawi się no... ekhem... fakt, że jej wygląd jest po prostu niesmaczny. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A tak apropos moda w wersji 3.09 - odkryliśmy z kolegą pewien

Dnia 16.09.2008 o 17:12, Black Dog napisał:

triczek, polegający na tym, że jak założysz Bastili ubranie (wersja 3) zdejmiesz je i
założysz zwykłe ubranie - chyba tak to było - to pojawi się no... ekhem... fakt, że jej
wygląd jest po prostu niesmaczny. ;P


Coście porobili? Screen! :P

Ostatnio ukończyłem KOTOR-a po raz drugi (tym razem grałem o 10h krócej - niezły wynik, co nie? :P) i tym razem stworzyłem "Star Forge Robes" dla Jedi. Rzekomo szata miała być niezwykle potężna, ale to jest bzdura - usprawniony pancerz Calo Norda służył mi przez całą grę, byłem bardzo z niego zadowolony, bo nie dość, że zapewniał mi doskonałą ochronę to jeszcze nie działały na mnie buffy (problem w tym, że nie mogłem też pewnych mocy używać, np. Stasis itp., ale nie rozpaczałem z tego powodu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 11:11, Calia napisał:

Autoawans za ogół ma rację, więc nie sądzę... Polecam tarcze energetyczne, Bastilę i
Canderousa. I Moc oczywiście. Z dobrą taktyką wszystko powinno pójść w miarę łatwo: tu
wir mocy, tam zastój, kilka granatów i cacy. [zakładam, że chodzi o Mandalorian na Dantooine?]

Ale tutaj gdy wibiłem jego pomocnikow najpierw (nie wiem jakim cudem) mając full hp 1 ciosem wzioł mi połowe hp, więc zanim zdąłyłem sie uleczyć on mi zabił cartha, potem zaczoł bić mi tego 2 (nie pamietam imienia, ale takie długie :P). Więc albo jestem słaby i mam źle rozwiniętą postać albo ten przeciwnik był poprostu za silny na zwykła walke. Jeśli chodzi o misjie to tak było to na Datoonie.
>Najważniejsza jest taktyka w grze.Nie możesz ich zalatwic samymi blasterami :]
>Najlepiej walczyć z nimi wręcz-ty lightsaber i bastila,a potem carth albo conderus....
>Walka nie jest łatwa kiedy jesteśmy łajdakiem,w dodatku mało wyszkolonym walce wręcz.
Bastila była nie dostępna na tej mapce więc musiałem być jako jedyny z mieczem świetlnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 17:12, Black Dog napisał:

przeciwnik stoi kolo mnie i nie atakuje ani nie wykonuje innych czynnosci i daje się z łatwością zabić.

Wywal z override pliki typu .utc. I ewentualnie wczytaj zapis sprzed wejścia do lokacji.
Okazało się, że KotOR Tool nie potrafi poprawnie modyfikować plików postaci, a tylko on ma wygodny interfejs do takich modyfikacji.
Niestety okazało się to po czasie, kiedy archiwum z modem był już w obiegu. W miarę jak przechodzę kolejne gry eliminuję błędy z plików postaci, ale zanim przeskoczę wszystkie przypadki, to trochę potrwa. Na razie mam na GS czwartą poprawioną wersję 3.09. Pojawią się następne. Zastanawiałem się w ogóle nad wywaleniem plików postaci, ale trochę żal mi wyrzucać 4 miesiące drobiazgowej pracy.

Dnia 16.09.2008 o 17:12, Black Dog napisał:

to pojawi się no... ekhem... fakt, że jej wygląd jest po prostu niesmaczny.

Skasuj po prostu plik P_BastilaBA01.tga z Override.

ps. W mojego moda (bez plików UTC, jest to raczej pakiet poprawek) powinno się grać na normalnym poziomie trudności. Na trudnym nierzadko sam obrywam, albo jedna walka trwa godzinę. Ten poziom polecałbym wtedy głównie masochistom lub wymiataczom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 18:43, Cieju09 napisał:

Ale tutaj gdy wibiłem jego pomocnikow najpierw (nie wiem jakim cudem) mając full hp 1
ciosem wzioł mi połowe hp, więc zanim zdąłyłem sie uleczyć on mi zabił cartha, potem
zaczoł bić mi tego 2 (nie pamietam imienia, ale takie długie :P).

Jeżeli masz niezmodowaną grę, to raczej dziwny efekt. Ostatnie dwie grupy Mandalorian są dość silne jak na poziom jaki ma się w tym miejscu, więc jeżeli grasz na trudnym, to problemy się zdarzały.

Dnia 16.09.2008 o 18:43, Cieju09 napisał:

Więc albo jestem słaby i mam źle rozwiniętą postać

Możliwe. Jaki ma poziom, klasy, skille, moce i umiejętności? (to ostatnie mniej ważne)

Dnia 16.09.2008 o 18:43, Cieju09 napisał:

albo ten przeciwnik był poprostu za silny na zwykła walke.

Ewidentne błędy w grze powodujące, że postać jest zbyt mocna występuje w dwóch miejscach - pierwsza, to gubernator Sithów na Taris, druga to Sherruk - najmocniejszy Mandalorianin kolekcjonujący miecze świetlne. Mają oni przegięty poziom i ustawienia, które nie mogą się zdarzyć w normalnym rozwoju postaci, a na poziomie trudnym poziom obrażeń wzrasta im nieproporcjonalnie wysoko. Gra była balansowana na normalnym, więc pewnie stąd problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 22:53, Zelgadis napisał:

A czy to stanowi problem? Tzn. myślenie? W dobrym cRPGu questy zmuszają do myślenia i
w KotOR z takimi się spotkasz. Nie ze wszystkimi, ale trochę ich będzie. I tak np. przejście
obok takiego Rancora można rozwiązać zarówno mózgownicą jak i bez jej wytężania.

Ale chodzi mi o takie zadania w stylu przygodówek. Albo, że żeby otworzyć drzwi trzeba dźwignię poruszyć, która jest słabo widoczna...

Mam nadzieję, że w KOTOR tego nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 19:35, Kalejdoskop86 napisał:

Albo, że żeby otworzyć drzwi trzeba
dźwignię poruszyć, która jest słabo widoczna...


Z tym nie ma żadnego problemu bo obiekty z którymi możesz coś zrobić są zaznaczone odpowiednim celownikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 19:43, Karharot napisał:

Z tym nie ma żadnego problemu bo obiekty z którymi możesz coś zrobić są zaznaczone odpowiednim
celownikiem.

A jest wraz z grą jakiś poradnik w formie książeczki, jak przejść grę "od dechy do dechy" ? Bo serio, czasami miałem za wiele problemów z Baldur''s Gate czy Icewind Dale (grałem, ale nie przeszedłem niestety... no ale cóż, bądź co bądź nie żałuję zakupu) .

A i tak preferuję action RPG. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 20:00, Kalejdoskop86 napisał:

A jest wraz z grą jakiś poradnik w formie książeczki, jak przejść grę "od dechy do dechy" ?

W pudełku nie ma poradnika - jedynie instrukcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 20:07, windows00 napisał:

> A jest wraz z grą jakiś poradnik w formie książeczki, jak przejść grę "od dechy
do dechy" ?
W pudełku nie ma poradnika - jedynie instrukcja.

Ech... a długa jest ogólnie ta gra? I serio: jakie są questy, dajcie jakiś przykład...

I jeszcze dla pewności: walki są turowe, ale nie takie jak w Baldur''s Gate, tylko bardziej widowiskowe, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2008 o 20:09, Kalejdoskop86 napisał:

Ech... a długa jest ogólnie ta gra?


Da się przejść nawet w 2h ;).
Gdy pierwszy raz przechodziłem zajęło mi to około 28h, za drugim 17h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 20:32, Kędziorus napisał:

Da się przejść nawet w 2h ;).

o.0

Dnia 16.09.2008 o 20:32, Kędziorus napisał:

Gdy pierwszy raz przechodziłem zajęło mi to około 28h, za drugim 17h.

Eee, wyjaśnisz mi trochę to przechodzenie, bo różnica między 28h a 17h a 2h jest spora. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować