Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Precz Sithcie!!! Nigdy przenigdy, Ciemna Strona mnie nie skusi! A tak na serio, śmiejcie się bądź nie, wierzcie bądź nie: jak zaczynam źle "robić" to mam wyrzuty sumienia i nie mogę dalej grać..
A wracając do tematu kryształów- Ja Malachor dosyć uważnie przeszedłem i spotkałem Jedaja z zielonym kryształem....a nawet jeśli to nie widziałem później work becha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 12:14, Aragloin napisał:


A może rzeczywiście był zielony ? Nie pamiętam, ale jestem bardziej niż pewien że natknąłem się na niebieskie kryształy :). Może to dobra okazja by zacząć od nowa kotora ? Kolekcjonowanie kryształów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem o tym do końca przekonany, ale wybór miecza na początku (w rozmowie z Attonem) może mieć wpływ na to, jakie później spotyka się kryształy i miecze. W moim przypadku, kiedy wybrałem niebieski miecz o jednym ostrzu, później trudno było mi spotkać inne tego typu, a zielony kryształ znalazłem chyba tylko jeden.
W każdym razie, kryształy w większości miejsc są losowe, trzeba mieć odrobinę szczęścia, żeby znaleźć ze wszystkimi kolorami (ja miałem wszystkie poza brązowym).


@Ecko09:
Musisz z Mission wystarczająco dużo podróżować i rozmawiać na wszelkie możliwe tematy, aby Lena, która ten quest inicjuje, pojawiła się w końcu po wyjściu z Ebon Hawk. Niestety, trudno stwierdzić jednoznacznie, kiedy to się stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 12:22, Fagno napisał:

>
A może rzeczywiście był zielony ? Nie pamiętam, ale jestem bardziej niż pewien że natknąłem
się na niebieskie kryształy :). Może to dobra okazja by zacząć od nowa kotora ? Kolekcjonowanie
kryształów...

Wiesz, ja przeszedłem( zagrałem też :)) tylko raz, mogłem coś pominąć, ale pamiętam, ze na niebieski oprócz pewnie Obrońcy Jedi sie nie natknę.
@ Zelgadis A ja fioletowy. I mam chyba wszystkie kryształy( brąz też) oprócz niebieskiego. Wyliczyć? Proszę: zielony, żółty( bardzo dużo), pomarańczowy, czerwony,fioletowy, srebrny, blado zielony. Więcej kryształów nie pamiętam. Jeśli któryś pominąłęm, serdecznie za niego przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 08:52, Ecko09 napisał:

gada, żebym sie nie martwił, Giff jej nie przeszkodzi w wykonaniu naszego zadania czy coś takiego.

Było wcześniej nie wybierać odpowiedzi, że nie masz czasu na szukanie jej brata. Nie wiem czy tego questa uda się dokończyć bo nigdy nie olewałem questów członków drużyny, ale możliwe, że już po ptakach. Sprawdź w biurze Czerki na Tatooine czy w ogóle coś wiedzą o Grifie, jeżeli wiedzą i powiedzą, że mają go ludzie piasku, to może jest jeszcze szansa na wykonanie questa. Jeżeli nie, to musisz się do bazy ludzi piasku udać razem z Mission. Jeżeli go znajdziesz, to być może będziesz mógł wrócić do całej linii questów z tym darmozjadem. Jeżeli go tam nie będzie, to oczywiście będzie koniec tej sprawy (chyba, że uda się go znaleźć gdzie indzie - w co wątpię).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 12:35, Zelgadis napisał:

Nie jestem o tym do końca przekonany, ale wybór miecza na początku (w rozmowie z Attonem)
może mieć wpływ na to, jakie później spotyka się kryształy i miecze.


Ten wybór ma wpływ jedynie na to jaki miecz będzie miała przy sobie Atris (bo używa naszego).

Dnia 26.08.2008 o 12:35, Zelgadis napisał:

W każdym razie, kryształy w większości miejsc są losowe, trzeba mieć odrobinę szczęścia,
żeby znaleźć ze wszystkimi kolorami (ja miałem wszystkie poza brązowym).


Tu masz całkowitą rację - kryształy w KotOR 2 (jak i większość innych rzeczy) są przeważnie generowane losowo i trzeba mieć po prostu szczęście aby trafić na konkretny kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 18:21, Ecko09 napisał:

> >

Tyle, że ja nie mówiłem, że nie mam czasu na szukanie jej brata. ;/


Uf, na czwartej planecie (Korriban) zgłosiła sie ta Lena i dostałem tego questa w sprawie Griffa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za 3 psot z rzędu, ale...jak otworzyć te przyprawe od Lurze dla Hutta? I jak już im ktoś powie jak ją otworzyć to kiedy? Bo po oddaniu jej Lurze i zgodzie na zawiezienie do tego Huta chyba nie ma jej w ekwpinuku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 20:01, Ecko09 napisał:

Sorry za 3 psot z rzędu, ale...jak otworzyć te przyprawe od Lurze dla Hutta?


Nie za bardzo rozumiem Twoje pytanie - przyprawa była przesyłką od Hutta dla Lurze a nie na odwrót. Samej paczki z przyprawą nie masz otwierać tylko przekazać ją Lurze, natomiast jeśli chodzi o schowek w którym jest ukryta to sposób na jego otwarcie poda Ci Lurze.

Dnia 26.08.2008 o 20:01, Ecko09 napisał:

I jak już
im ktoś powie jak ją otworzyć to kiedy? Bo po oddaniu jej Lurze i zgodzie na zawiezienie
do tego Huta chyba nie ma jej w ekwpinuku?


Po tym jak oddasz paczkę z przyprawą Lurze ten zaoferuje Ci abyś dostarczył zapłatę za przyprawę Mottcie, jeśli się na to zgodzisz to w Twojej ładowni pojawi się nowa przesyłka, aby ją otworzyć wystarczy do niej podejść i wybrać odpowiednią opcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 20:08, Karharot napisał:

> Sorry za 3 psot z rzędu, ale...jak otworzyć te przyprawe od Lurze dla Hutta?

Nie za bardzo rozumiem Twoje pytanie - przyprawa była przesyłką od Hutta dla Lurze a
nie na odwrót. Samej paczki z przyprawą nie masz otwierać tylko przekazać ją Lurze, natomiast
jeśli chodzi o schowek w którym jest ukryta to sposób na jego otwarcie poda Ci Lurze.

> I jak już
> im ktoś powie jak ją otworzyć to kiedy? Bo po oddaniu jej Lurze i zgodzie na zawiezienie

> do tego Huta chyba nie ma jej w ekwpinuku?

Po tym jak oddasz paczkę z przyprawą Lurze ten zaoferuje Ci abyś dostarczył zapłatę za
przyprawę Mottcie, jeśli się na to zgodzisz to w Twojej ładowni pojawi się nowa przesyłka,
aby ją otworzyć wystarczy do niej podejść i wybrać odpowiednią opcję.


Aha, spróbuje, bo słyszałem ,że to można otworzyć i wtedy gdzieś nas przenosi czy coś takiego. Jakaś wizja czy coś? Nie wiesz o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej po prostu tam zajrzyj a sam się przekonasz, nie będę Ci psuł zabawy spoilerami:) Uprzedzę Cię tylko że aby się stamtąd uwolnić będziesz musiał wygrać grę w zagadki ale nie jest ona zbyt trudna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zaczęłam grać w grę, podoba mi się. Nawet jeszcze na pierwszej planecie nie zeszłam zbadać kapsuły;)
Mam pytanie odnośnie rozwoju postaci - gram żołnierzem i chcę w przyszłości mieć miecz świetlny, które rzeczy najlepiej rozwijać? Jeśli gram żołnierzem i potem będę chciała Bastylię przyłączyć, który towarzysz będzie najlepszy do uzupełniania grupy?
Też czasami macie taki bug, że wasza postać staje w miejscu i nie chce się ruszyć? Mogę się rozglądać, zapisać grę, zajrzeć do ekwipunku ale postać stoi w miejscu... Dopiero po rozmowie lub zapisaniu i wczytaniu gry ponownie się rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 26.08.2008 o 20:25, radosiewka napisał:

Mam pytanie odnośnie rozwoju postaci - gram żołnierzem i chcę w przyszłości mieć miecz
świetlny, które rzeczy najlepiej rozwijać? Jeśli gram żołnierzem i potem będę chciała
Bastylię przyłączyć, który towarzysz będzie najlepszy do uzupełniania grupy?

Po wypowiedzi sądzę, że to pierwsza część Kotora. W moim przypadku ja chodziłem z grupą ludzi, którzy potrafili używać miecze świetlne. Ja, Bastylia i ta babka, którą można było przekonać do przyłączenia się - już nie pamiętam jej imienia. Wiadomo, miecze świetlne najlepsze ;]

Dnia 26.08.2008 o 20:25, radosiewka napisał:

Też czasami macie taki bug, że wasza postać staje w miejscu i nie chce się ruszyć? Mogę
się rozglądać, zapisać grę, zajrzeć do ekwipunku ale postać stoi w miejscu... Dopiero
po rozmowie lub zapisaniu i wczytaniu gry ponownie się rusza.

A takie coś to nigdy mi się nie przydarzyło, więc nie jestem w stanie pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 20:25, radosiewka napisał:

Ja właśnie zaczęłam grać w grę, podoba mi się. Nawet jeszcze na pierwszej planecie nie
zeszłam zbadać kapsuły;)


Nie spiesz się - kapsuła (a właściwie Bastila) Ci nie ucieknie a questy poboczne w tej grze są interesujące i warto je wykonywać, tak samo jak warto jest przeszukiwać wszystkie lokacje bo możesz trafić na ciekawe przedmioty:)

Dnia 26.08.2008 o 20:25, radosiewka napisał:

Mam pytanie odnośnie rozwoju postaci - gram żołnierzem i chcę w przyszłości mieć miecz
świetlny, które rzeczy najlepiej rozwijać?


W chwili kiedy zostaniesz Jedi i uzyskasz umiejętność władania mieczem świetlnym wszystkie inne bronie staną się praktycznie bezużyteczne dla Twojej postaci więc nie trenuj się we władaniu żadną z nich, warto natomiast inwestować w specjalne ataki powiązane z bronią białą (takie jak "Flurry" czy "Critical Hit") bo można z nich korzystać także przy walce mieczem świetlnym. Jeśli chcesz walczyć dwoma mieczami lub jednym podwójnym to rozwiń też umiejętność "Two-Weapon Fighting", oprócz tego nie zaszkodzi zainwestować w implanty bo te zawsze się przydadzą.

Dnia 26.08.2008 o 20:25, radosiewka napisał:

Jeśli gram żołnierzem i potem będę chciała
Bastylię przyłączyć, który towarzysz będzie najlepszy do uzupełniania grupy?


Właściwie każdy, w tej grze warto chodzić z różnymi postaciami bo wywiązują się pomiędzy nimi ciekawe dialogi, poza tym możesz w ten sposób trafić na powiązane z nimi questy. Odradzam jedynie chodzenie z T3-M4 bo jest on całkowicie pozbawiony własnych wypowiedzi, po za tym możesz też sobie odpuścić Zaalbara bo jedyne dialogi ma on z Mission a jego quest jest powiązany z fabułą więc otrzymasz go tak czy siak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 20:42, Karharot napisał:

Nie spiesz się - kapsuła (a właściwie Bastila) Ci nie ucieknie a questy poboczne w tej
grze są interesujące i warto je wykonywać, tak samo jak warto jest przeszukiwać wszystkie
lokacje bo możesz trafić na ciekawe przedmioty:)


Eozwiązuję wszystkie poboczne questy;) Zostało mi tylko znalezienie lekarstwa, a to też trzeba zejśc na dół;) Zawsze w grach RPG staram się jak najwięcej zadań pobocznych wypełniać;)

Dnia 26.08.2008 o 20:42, Karharot napisał:

Właściwie każdy, w tej grze warto chodzić z różnymi postaciami bo wywiązują się pomiędzy
nimi ciekawe dialogi, poza tym możesz w ten sposób trafić na powiązane z nimi questy.
Odradzam jedynie chodzenie z T3-M4 bo jest on całkowicie pozbawiony własnych wypowiedzi,
po za tym możesz też sobie odpuścić Zaalbara bo jedyne dialogi ma on z Mission a jego
quest jest powiązany z fabułą więc otrzymasz go tak czy siak.


Robota na pewno di swojego team''u nie wezmę, a dzięki Twojej poradzie Zaalbar u mnie nie znajdzie miejsca;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 21:10, radosiewka napisał:

Robota na pewno di swojego team''u nie wezmę,


Tu jedna uwaga - w skład Twojej drużyny wejdą dwa roboty. Jednym będzie całkowicie beznadziejny T3-M4, drugim natomiast rewelacyjny HK-47, ten elektroniczny socjopata jest chyba najzabawniejszą postacią w całej grze a jego dialogi potrafią po prostu powalić na ziemie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 17:23, Karharot napisał:

Ten wybór ma wpływ jedynie na to jaki miecz będzie miała przy sobie Atris (bo używa naszego).

Tak, wszystko się zgadza...
Jednak wielu ludzi choćby na forum Obsidian pisało, że mieli problemy ze znalezieniem określonego typu miecza, który wybrali w tej rozmowie. Być może patch to rozwiązuje, bo ja z tym problemu nie miałem, ale wolałem o tym wspomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 21:47, Zelgadis napisał:

Jednak wielu ludzi choćby na forum Obsidian pisało, że mieli problemy ze znalezieniem
określonego typu miecza, który wybrali w tej rozmowie


Przypadek. Ja kiedyś przez całą grę nie znalazłem ani jednego miecza o dwóch ostrzach (za to całe tony krótkich) pomimo tego że dla Atris wybrałem normalny. Taka jest wada systemu opartego na losowym generowaniu przedmiotów, nie należy na siłę poszukiwać reguły nadającej sens chaosowi. (nie piszę tu o Tobie tylko o osobach z forum BioWaru które tworzyły takie teorie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 21:32, Karharot napisał:

Tu jedna uwaga - w skład Twojej drużyny wejdą dwa roboty. Jednym będzie całkowicie beznadziejny T3-M4

Ale czasem się przydaje do zrobienia miejsc, gdzie jest dużo opcji programowania i naprawy. Poza tym roboty trudniej zabić i mają przydatne szczególnie na początku narzędzia takie jak obezwładniacz czy miotacz ognia.

Dnia 26.08.2008 o 21:32, Karharot napisał:

drugim natomiast rewelacyjny HK-47, ten elektroniczny socjopata jest chyba najzabawniejszą
postacią w całej grze a jego dialogi potrafią po prostu powalić na ziemie:)

Szczególnie ciekawe połączenie wstawek bywa gdy ma się w drużynie HK-47 oraz Bastilę. Bywa, że w tej samej rozmowie doradzają coś dokładnie przeciwnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować