Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Ja polecam mod DeadlyStreama, który jest już dostępny w pełnej wersji. Dzięki niemu Nar Shaddaa staje się polem bitwy, gra jest dużo bardziej intensywna, a zakończenie świetne. Naprawdę dobrze się bawiłem przy skończonej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli sie powtarzam to prosze o wybaczenie. Sprawa dotyczy KotOR I w wersji polskiej:
1) czy sa jakies znaczaco polecane mody (np. graficzne etc)?
2) czy mozna powiekszyc czcionke?

Nie gralem od kilku lat wiec nie jestem w temacie ale zaczynam sie zastanawiac nad kolejnym przejsciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2010 o 21:31, Galnospoke napisał:

Jezeli sie powtarzam to prosze o wybaczenie. Sprawa dotyczy KotOR I w wersji polskiej:
1) czy sa jakies znaczaco polecane mody (np. graficzne etc)?


Możesz pobrać zestawy tekstur w wyższej rozdzielczości, ale w sumie w przypadku jedynki mody nie są potrzebne do naprawdę dobrej zabawy...

Dnia 14.04.2010 o 21:31, Galnospoke napisał:

2) czy mozna powiekszyc czcionke?


Odznacz w opcjach "Smaller Font", ale domyślnie powinna być ustawiona duża wersja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2010 o 21:31, Revanchist napisał:

Ja polecam mod DeadlyStreama, który jest już dostępny w pełnej wersji. Dzięki niemu Nar
Shaddaa staje się polem bitwy, gra jest dużo bardziej intensywna, a zakończenie świetne.
Naprawdę dobrze się bawiłem przy skończonej grze.


Jeśli tylko net pozwoli to sobie ściągnę i zobaczę. W ogóle dawno do KotORów nie zaglądałem, jedynie muzyką się delektowałem Griskeya. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2010 o 21:38, MarchewaSoler napisał:

Jeśli tylko net pozwoli to sobie ściągnę i zobaczę. W ogóle dawno do KotORów nie zaglądałem,
jedynie muzyką się delektowałem Griskeya. :)


Skoro tak Ci się podoba, to polecam promocyjny soundtrack The Force Unleashed autorstwa Griskeya i Jessego Harlina. Chociaż KotOR II to największe dzieło Marka, to TFU również jest bardzo dobrą pozycją pod względem nowej muzyki (reszta to zmiksowane w świetny sposób oryginalne utwory Williamsa). No i Total Annihilation - to już Jeremy''ego Soule''a, ale pokazuje, że jeśli chłop może podyrygować sobie trochę orkiestrą symfoniczną, to wychodzą mu arcydzieła, których nie powstydziłby się Williams czy Broughton na przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2010 o 21:44, Revanchist napisał:

Skoro tak Ci się podoba, to polecam promocyjny soundtrack The Force Unleashed autorstwa
Griskeya i Jessego Harlina. Chociaż KotOR II to największe dzieło Marka, to TFU również
jest bardzo dobrą pozycją pod względem nowej muzyki (reszta to zmiksowane w świetny sposób
oryginalne utwory Williamsa). No i Total Annihilation - to już Jeremy''ego Soule''a,
ale pokazuje, że jeśli chłop może podyrygować sobie trochę orkiestrą symfoniczną, to
wychodzą mu arcydzieła, których nie powstydziłby się Williams czy Broughton na przykład.


Któreś TA mam z CDA, nie pamiętam, które, w każdym razie był w 150 numerze.
Griskeya przebija tylko Shore jak dla mnie. Choć to już nieco inna kategoria.
Oczywiście, spróbuję tychże tworów naszych star warsowych kompozytorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2010 o 22:44, MarchewaSoler napisał:

Któreś TA mam z CDA, nie pamiętam, które, w każdym razie był w 150 numerze.


To akurat Kingdoms, a ja mówię o tym pierwszym, z 1997. Jedna z pierwszych gier, na potrzeby których muzykę skomponowała prawdziwa orkiestra symfoniczna... Ale teraz najczęściej jest elektronicznie emulowana, co daje proste, mniej skomplikowane kompozycje i wyraźnie sztuczne brzmienie, co słychać już po pierwszym KotOR-ze chociażby.

Dnia 14.04.2010 o 22:44, MarchewaSoler napisał:

Griskeya przebija tylko Shore jak dla mnie. Choć to już nieco inna kategoria.


Tylko Williams :P.

Dnia 14.04.2010 o 22:44, MarchewaSoler napisał:

Oczywiście, spróbuję tychże tworów naszych star warsowych kompozytorów.


Możesz spróbować także dzieł Clinta Bajakiana, Petera McConella, Jessego Harlina, Franka Klepackiego... Trochę tego jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem, że znów wrócę do Kotora II i zdecydowałem, że skorzystam tym razem z modów. Czy restoration pack utrudnia grę? Jeśli nie, to jaki mod utrudniający zalecacie (po pierwszym przejściu już wiadomo, że bez tego an rusz)? Jakie jeszcze mody byście polecili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2010 o 19:02, Revanchist napisał:

Restoration pack nie utrudnia...

A działa on ze spolszczeniem czy te dodane questy bądź rozmowy są po angielsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2010 o 19:07, Revanchist napisał:

Nie orientuję się, bo mi spolszczenie nie jest potrzebne. Szukaj polskiej wersji tego
moda, jeśli nie znajdziesz, to będziesz miał nowe elementy po angielsku.


Dla mnie to też nie jest wielki problem ale już dla brata owszem ;) Poszukam po sieci spolszczenia...
Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E-mail napisany, teraz czekam na odpowiedź. A co do modów - spróbuje jeszcze się skontaktować w tej sprawie z Pietro87, bo widzę na poprzedniej stronie, że robi jakąś ich paczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2010 o 19:04, Longer napisał:

> Restoration pack nie utrudnia...
A działa on ze spolszczeniem czy te dodane questy bądź rozmowy są po angielsku?


Instalka zawiera w sobie polską wersję.

@Shadowtear
Restored Content Mod mozesz łączyć z Balance Fixpackiem, nie powinny się gryźć, modyfikują inne pliki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2010 o 22:54, tykus napisał:

> > Restoration pack nie utrudnia...
> A działa on ze spolszczeniem czy te dodane questy bądź rozmowy są po angielsku?


Instalka zawiera w sobie polską wersję.

>

Dnia 20.04.2010 o 22:54, tykus napisał:



Więc jak rozumiem ta przywrócona zawartość Kotora 2 zawiera polskie napisy? Można link prosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2010 o 22:54, tykus napisał:

> > Restoration pack nie utrudnia...
> A działa on ze spolszczeniem czy te dodane questy bądź rozmowy są po angielsku?


Instalka zawiera w sobie polską wersję.

Oo to ciekawa informacja, można prosić o link? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mod Pack powoli skończony, na dziś dzień zawiera :

TSL Restored Content - wiadomo, restored content
Ultimate Saber Mod - mod legenda, dodaje cała mase świetnych saberów do tsla
Robe Fixes - poprawki tekstur szat jedi
Jal Shey Armors Reskin - lepszej jakości tektury dla Jal Shey Armorów
Mask Fix - poprawka modelu masek stabilizacyjnych
Prequel Sabers Fix - poprawka tektur ostrzy mieczy świetlnych
Force Lightning HD - tektury wysokiej jakości dla mocy force lightning
Nihilus Reskin - Lord of Hunger - wysokiej jakości tekstura nihilusa
Revan HD Skin - j/w wysokiej jakości skin revana
Revan Cutscene Fix - fix korygujący force lightning revana w tsl
Force Crush Sound Fix - poprawny dźwięk dla mocy force crush
Ithorians HD Reskin - wysokiej jakości tektury dla ithorianów
T3 HD Reskin - wysokiej jakości skin dla t3
Toydarian HD Reskin - wysokiej jakości reskin toydorianina
Harbringer Reskin - reskin harbringera, teraz statek wygląda jak po prawdziwej bitwie


Przejrzę jeszcze stare archiwum z modami z pcgamemodsa, może tam coś znajdę.
Teoretycznie wszystko w paczce jest kompatybilne z polską wersją gry [z naszym fanowskim spolszczeniem], oprócz TSLRC i USM, te dwa mody w paczce są w wersji angielskiej oryginalnej, generalnie dlatego że całą paczkę robię pod "normalną" nie spolszczaną grę, choć jak mówię wszystko prócz tych dwóch modów na pl wersji będzie działać, bo to tylko pomniejsze fixy i reskiny.

Btw muszę jeszcze złapać kontakt z autorami TSLRC, bo nie chcę żadnych spięć, chciał bym do całej paczki wrzucić ich moda, żeby można sobie to było zassać w wygodnym jedno-paku, nie mniej nie chce tu być posadzony o kradzież ich pracy czy coś w tym stylu.
Oczywiście w pliku z instrukcją w jakiej kolejności co instalować jest o tym notka, wszyscy autorzy poszczególnych modów wypisani na liście.

Zastanawiam się jeszcze nad dorzuceniem do tej paczki pliku no-cd.exe, sam korzystam z owego "cracka" mimo posiadania oryginalnej wersji, bo mój cudny napęd sie mocno buntuje na płyty cd [musze gada wymienić], w ogóle żeby zainstalować kotora2 musiałem od kumpla zewnętrzny napęd pożyczyć. A z samym no-cd.exe gra sie imho wygodniej, nie trzeba płytami tasowac, no i tslrc sie nie zwiesza na filmiku startowym lucasa niektórym, ale to do przemyslenia, bo jak dorzucę tego "cracka" paczka się zrobi lekko "illegal".

W finalnej wersji będzie też widescreen mod [unwis] dla leniwych ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 16:49, tykus napisał:

A tak z ciekawości, to powstała jakaś polska wersja USM? :P


Z tego co wiem - nie.
Teoretycznie można by to spolszczyć, cała sprawa polegała by w zasadzie na przetłumaczeniu wszystkich opisów kryształów i saberów na polski + tłumaczenie dodatkowych dialogów jakie dochodzą z USMem. Fakt faktem jest tego.. od groma i deko, chyba z 200+ saberów, co daje drugie tyle kryształów, jeśli znajdę wolny czas to spolszczę tego moda [chyba że mnie ktoś wyprzedzi, wtedy chwała mu za to =) ].
Nosiłem się z takim zamiarem już dosyć długo bo wiem że kupa osób która ciągle ma świra na punkcie kotora chętnie by z tego skorzystała, co prawda sam nie korzystam z fanowskiego spolszczenia, widziałem nie mniej że jest zrobione bardzo profesjonalnie, kiedyś siedziałem u kumpeli chyba z 2.5h i gapiłem się jak pocina w wersje PL, jak na moja ocenę wtedy spolszczenie stało na poziomie równie wysokim co pierwsze oficjalne wydanie kotora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować