Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gears of War 2 - recenzja

65 postów w tym temacie

Dnia 14.11.2008 o 23:56, Syke5 93 napisał:

Szkoda ze gra nie wyjdzie na PC ale pogram sobie na konsoli.


Jaka szkoda? Za rok najpóźniej będziemy mieli premiere na PC. Zawsze tak jest, teraz też tak będzie. Każdy kto potrafi logicznie myśleć powinien to wiedzieć, typowy chwyt marketingowy. Wkręcamy, że gra nie wyjdzie na PC, a pół roku po premierze na konsolach zapowiadamy wersje pC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bula93 nie masz pojęcia o czym piszesz. Sam używam PC od ładnych kilkudziesięciu lat a od ok. 3 tygodni ma X''a. Trochę grania i grasz równie sprawnie jak myszką. Ot stary mit, który wciąż jest szerzony przez ludzi, którzy nigdy pada w ręce nie mieli. A o komforcie tego, że wszystko masz pod ręką to nawet nie będę pisał (nawet jak kupisz myszkę, która ma 20 przycisków to i tak g... z tego będzie, bo tylko parę przycisków będzie bardzo poręcznych). Aaa, i jeszcze coś! Zrób pełen obrót o 360 stopni postacią nie poruszając nawet przez chwilę bronią w górę lub dół :D Choćbyś nie wiem jak precyzyjną miał myszkę to tego na pewno nie zrobisz! :D

Ecko09 kiedyś się przejedziesz na tej swojej pewności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 09:50, TobiAlex napisał:

Bula93 nie masz pojęcia o czym piszesz. Sam używam PC od ładnych kilkudziesięciu lat
a od ok. 3 tygodni ma X''a. Trochę grania i grasz równie sprawnie jak myszką. Ot stary
mit, który wciąż jest szerzony przez ludzi, którzy nigdy pada w ręce nie mieli. A o komforcie
tego, że wszystko masz pod ręką to nawet nie będę pisał (nawet jak kupisz myszkę, która
ma 20 przycisków to i tak g... z tego będzie, bo tylko parę przycisków będzie bardzo
poręcznych). Aaa, i jeszcze coś! Zrób pełen obrót o 360 stopni postacią nie poruszając
nawet przez chwilę bronią w górę lub dół :D Choćbyś nie wiem jak precyzyjną miał myszkę
to tego na pewno nie zrobisz! :D

Ecko09 kiedyś się przejedziesz na tej swojej pewności...


Dlaczego Ecko miałby się przejechać? Większość dobrych tytułów na konsole jest przenoszonych na PCty...
Fakt, GoW jakiegoś tam spektakularnego sukcesu nie odniósł na pecetach ale swoje zarobił i mi np. grało się bardzo dobrze zarówno w singlu jak i multi może dlatego, że konwersję zrobiło PCF ;p A co do grania na konsoli w shootery....no nie wiem jakoś tak nie mogłem się przestawić...Grałem w Halo2 około 2h na stanowisku w lokalnym sklepie xD Grało się przyjemnie, ale jednak to nie to samo co na PCcie..Ale i tak rozważam kupno konsoli w niedalekiej przyszłości.......to kwestia wczucia się w klimat xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra recenzja świetnej gry, ja tylko GoW-a grałem na PC i przez te bugi nie było mowy o jakiejkolwiek przyjemności z grania. Co do wideorecenzji ja mam neostrade 1 mb/s i filmik tragicznie wolno się ładuje :/


Co do grania padem w FPS-y, ja się łatwo przestawiłem i mi to obojętne czym się gra padem czy myszką i klawiaturą, ważne żeby sterowanie było intuicyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak powyżej. Film ledwo się ładuję, strona ledwo chodzi. Naprawdę te zmiany gramu są o dupę rozbić jeżeli nie ma szybszych serwerów. Totalna żenada.

Żeby nie było net to 1mb Neo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

żenada... wsadźcie lepiej ten film na youtube bo tak to nie da rady oglądać. Pomijając to, że macie jakieś gów*iane serwery to jeszcze odtwarzacz sobie sprawiliście. Poprawcie to!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błędy graficzne?! Doczytywanie tekstur?! Może ja mam coś nie tak z konsolą, ale jedyne co mi się 2 czy 3 razy doczytywało to tekstury na postaciach w ciągu 2 sekund i wyglądało to raczej jak respawn niż doczytywanie tekstur. Pod względem graficznym to istny majstersztyk!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem gdzieś przy końcu gry i powiem tak... Granie padem to ŻADEN problem, jedna wielka przyjemność, bo nie muszę biegać oczami i palcami po klawie i myszy, powiedzieć mogę, że mam wszystko hmmm... Pod ręką;) A w GoW 2 gram od kilku dni i jest to pierwsza gra, w którą gram tym sposobem. Czasem niewygodą jest przymus szybkiego celowania i obracania postacią, bo kręci się to dość powoli na ekranie, ale czułość pada chyba też się da ustawić.

A co do samej gry... To tytuł, dla którego kupiłem X''a - i na pewno nie będę tego żałował. Wszystko jest bardziej dopracowane niż w jedynce - lokacje, grafika, scenariusz, nawet dźwięki broni... Tylko muzyka dla mnie jakaś taka...Po prostu jest, ale nie przeszkadza. Fantastycznie dopracowano reanimację bohaterów - ma się wrażenie, że rzeczywiście jest się częścią danej potyczki, według mnie bardzo urealnia to grę.

A tak przy okazji - to tylko moje wrażenie, czy snajperka nieco zmniejszyła siłę rażenia względem części pierwszej?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedwabista recenzja jedwabistej gry. :> Od czwartku rozkoszuję się "pierwszymi" Mechanizmami Wojny na blaszaku. Gra jest świetna, innowacyjna i inna niż kupa shooterów na rynku. Jak tylko skończę grę wpadnę do kumpla przetestować GoW-a 2, natomiast za rok liczę po cichu na wersję PC z dodatkowym aktem (jak to byyło z częścią pierwszą). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się wyłamie z tego lamentu - mi filmik pomykał jak szarżująca kawaleria :) Mam Orange Freedom 2,4 MB dzielone na 5 osób. A co do gry - żeby tylko była na PC... do Cliffa - nie wszyscy co mają dobre kompy to od razu ściągają piraty (to komentarz jego wypowiedzi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie dziś wybieram się do empiku, by zakupić pierwszą część na pc. mam również nadzieję, że to co mówili o wersji pc drugiej części tej gry, okaże się bajką, podobnie jak w przypadku części pierwszej.. tzn. że jednak się ukaże :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehh, żebym mógł przynajmniej oglądnąć tę wideorecenzję... ten odtwarzacz mi nie działa, mam neo 1mb. Wróćcie do starego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 22:19, Leos8 napisał:

"i Brumak dupa, gdy nabojów kupa..." - hej czy to nie z Wiedźmina? (Każdy szermierz dupa,
kiedy wrogów kupa - elifckie powiedzenie)


Ech, ta młodzież, tyle gry i gry ;p

A słyszałeś o "I Herkules dupa..." ;)

Dnia 14.11.2008 o 22:19, Leos8 napisał:

Tekst świetny. Uhh Xbox360 dostane dopiero na Mikołajki. No trudno :) Poczekam. może
stanieje.


A mój właśnie wybiera się na wycieczkę do Czech. Tak, mnie też dopadło (wystarczyło RAZ odpalić konsolę na dłużej niż 3 h ;p)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka szkoda? Za rok najpóźniej będziemy mieli premiere na PC. Zawsze tak jest, teraz też tak będzie. Każdy kto potrafi logicznie myśleć powinien to wiedzieć, typowy chwyt marketingowy. Wkręcamy, że gra nie wyjdzie na PC, a pół roku po premierze na konsolach zapowiadamy wersje pC.

No to jak dlugo bedzie chwyt marketingowy z Duke Nukem bo dla mnie ta gra nigdy nie zobaczy swiatla dziennego :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram właśnie i taka smuta prawda do mnie dociera a właściwie trzy prawdy:
1.Pad to stanowczo nie jest dobry kontroler do tpp i fps i to nawet do takich w których do położenia przeciwnika potrzeba 3/4 nabojów z magazynka.
2.W tej generacji konsol (xbox360,Ps3) już chyba nie powstaną gry w których nie będzie widać alliasingu.W GOW 2 to o niego normalnie pokaleczyć sie można.Tak gdzieś 4-5 metrów od tv to go nawet nie widać za bardzo ale kto gra z takiej odległośi na 32 calach?
3.Tekstury są....słabe.Filmiki w grze wyglądają bardzo ładnie ale jak kończy sie filmik i zaczyna sie gra to usmiech znika z ust.Nie chce porównywać PC i konsoli ale po kilku miesiącach korzystania z konsoli ciągle przeżywam mały szok jak przychodzi dac odpocząć pc a włączyć x-a.A kompa mam baardzo przeciętnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 16:08, leon691 napisał:

Gram właśnie i taka smuta prawda do mnie dociera a właściwie trzy prawdy:
1.Pad to stanowczo nie jest dobry kontroler do tpp i fps i to nawet do takich w których
do położenia przeciwnika potrzeba 3/4 nabojów z magazynka.


Kwestia przyzwyczajenia, ja na przykład po 10 minutach z FEAR-em i 15 z Far Cry''em na PC zrezygnowałem. Kompletnie nie czuję już sterowania myszką.

Natomiast uważam, że rozwiązanie zastosowane w Gearsach to (obok tego z Resident Evil 4) idealny system pod pada. Moim skromnym zdaniem sprawdza się świetnie. Okej, na pewno nie jest tak dokładne jak kombo klawiatura+mycha (szczególnie w przypadku celowania optycznego w snajperce), ale zdecydowanie da się grać i czerpać z tego nielichą przyjemność.

Dnia 16.11.2008 o 16:08, leon691 napisał:

2.W tej generacji konsol (xbox360,Ps3) już chyba nie powstaną gry w których nie będzie
widać alliasingu.W GOW 2 to o niego normalnie pokaleczyć sie można.Tak gdzieś 4-5 metrów
od tv to go nawet nie widać za bardzo ale kto gra z takiej odległośi na 32 calach?


Ja zwróciłem uwagę na coś innego - GoW2 jest piękny, to nie ulega wątpliwości, ale zdałem sobie sprawę, że żadna gra na tę generację konsol już nas jakością generowanej grafiki nie zaskoczy. Na to będziemy musieli poczekać. I tyle. Chylę natomiast czoła przed projektantami leveli. Architektura - majstersztyk.

Co do "ząbków" - spróbuj innego ustawienia na tiviku, delikatnego zmiękczenia obrazu. Ja zawsze mam problem, nie wiem jakie ustawienie wybrać (trochę jak filtry ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem X360 w zestawie z tą grą i widzę, że opłacało się. Gra w HD jest piękna, szczegółowa i w ogóle ujmująca. No do sterowania powoli się przyzwyczajam, ale nie jest tak źle. Na razie jestem po 2 misjach, ale tyle wystarczy (po grze w poprzedniczkę), że gra jest warta uwagi. Fabuła już na początku wciąga i boję się pomyśleć, co będzie dalej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować