Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gears of War 2 - recenzja

65 postów w tym temacie

Zmiany ustawień tv to niestety często coś za coś.Zmniejszenie ostrości obrazu zmniejsza trochę te ząbkowanie na krawędziach ale jakość tekstur słabnie.Nie wiem jakoś ten alliasing w gow1 tak mi nie przeszkadzał,może to kwestia zmiany kolorów w 2ce.2gi plan wygląda ok ale to co przed nosem to jak pecetowe 800na600 bez antialliasingu na 22calowym monitorze.Wiem że wielu ludziom alliasing nie przeszkadza ale mnie drażni.Może po prostu za duży staż gierkowy na PC mnie tak rozpiescił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 18:36, leon691 napisał:

Zmiany ustawień tv to niestety często coś za coś.Zmniejszenie ostrości obrazu zmniejsza
trochę te ząbkowanie na krawędziach ale jakość tekstur słabnie.Nie wiem jakoś ten alliasing
w gow1 tak mi nie przeszkadzał,może to kwestia zmiany kolorów w 2ce.2gi plan wygląda
ok ale to co przed nosem to jak pecetowe 800na600 bez antialliasingu na 22calowym monitorze.Wiem
że wielu ludziom alliasing nie przeszkadza ale mnie drażni.Może po prostu za duży staż
gierkowy na PC mnie tak rozpiescił.


No jasne - taki delikatny blur wpływa na liczbę widocznych szczegółów, ja postarałem się to wypośrodkować (bo z kolei z drugiej strony mam sytuację, że ząbki pojawiają się nawet w menusach :D) i jest całkiem okej ;)

Zresztą - jak mówiłem - w zakresie grafiki nie zaskoczy mnie chyba nic w najbliższym czasie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi też ten aliasing nie przeszkadza, poza tym to jest chyba normalne w Unreal Engine, w Turoku zarówno na PC, jak i Xboxie też zauważam takie coś. Grafika w GoW 2 jest naprawdę czymś pięknym, o niebo lepsza i żywsza niż w jedynce - niestety, grałem w grę na zwykłym CRT przy 480p, więc doznania są z pewnością ograniczone... Czekam na lepszy TV;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

Dnia 16.11.2008 o 18:39, Spaykus napisał:

Zresztą - jak mówiłem - w zakresie grafiki nie zaskoczy mnie chyba nic w najbliższym
czasie ;)

Nawet Crysis Warhead w najwyższych detalach ze wszystkimi bajerami, w rodziałce 1920x1020, który chodziłby ze stałym frame rate''em na poziomie 50FPS? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 18:48, Lex napisał:

Nawet Crysis Warhead w najwyższych detalach ze wszystkimi bajerami, w rodziałce 1920x1020,
który chodziłby ze stałym frame rate''em na poziomie 50FPS? :)


Nawet. To jest po prostu to samo, tylko w wysokiej rozdziałce, troszkę bardziej szczegółowe i z kilkoma dodatkowymi bajerami. Żadna rewolucja. Pamiętam jak zbierałem szczękę po pierwszych minutach gry w Riddicka na pierwszego X-a. Ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do pada-jest ok w ścigałkach,niezastąpiony w pes,fifa sam często podłaczam go do kompa ale sorry nie potrafie zrozumieć jak system typu-ciągniemy w prawo/lewo puszczamy korekta góra/dół,ups 10 strzałów poszło nad głową,korekta lekko w prawo (przecwnik śmiał się poruszyć korekta w lewo)może sie komuś na tyle spodobać że woli je od myszki+klaw.Z drugiej strony czytałem gdzieś że sterowanie zabiło gow1 na pc bo było za łatwo.Fakt jeśli już w coś ttp,fpp grac padem to właśnie w gow gdzie gra wiele nam wybacza.Sorki za post troche nie w temat ale może jakoś przejdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z grafiką jak z kobietam jednemu sie podobają piegowate innemu cycate.Mi ostatnio w oko wpadł dead space (PC),szczególnie fenomienalne oświetlenie i cieniownie.Ładna "klarowna" grafika z w naprawde fajnej grze z przyzwoitymi wymaganiami sprzętowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale grafika z Dead Space jest co najwyżej średnia, wszechobecny bump mapping rodem z DOOM 3

Co do GOW - strzelanka na padzie to jak zabawa w symulator F1 na klawiaturze. Dopóki twórcy gier nie zaczną robić obsługi myszki i klawiatury w strzelankach, z urzędu odpuszczam sobie wszystkie strzelanki FPP i TPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2008 o 15:27, Rumcajs52 napisał:

Próbowałeś chociaż?


Eh typowe myślenie polskich graczy, "nie da się grać na padzie w FPS-y, bo nie grałem" ja też tak myślałem kiedy nie zagrałem w Blacka na PS2. Nie wyobrażam sobie jak można grać myszką z klawiaturą leżąc w łóżku ? Bo ja nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja strasznie nie lubię, gdy się odpowiada za mnie - grałem w strzelanki na padzie, mam konsole i pieca, więc piszę z autopsji, a nie z mojego widzimisię.

Granie na padzie w FPP i TPP jest daremne, ułatwienia w stylu auto aim niszczą ideę strzelanki. Takie mam zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze pad jest wolniejszy od myszki. A to kto czym steruje to tylko kwestia przyzwyczajenia i dopracowania. Pad ma ten duży plus że odpalasz grę walisz się na łóżko i leżąc grasz. I spójrzcie ludzie idą święta trzeba jakoś nakręcić sprzedaż X-a więc mówimy, że GoW 2 nie wyjdzie na PC ludzie lecą do sklepów i kupują konsolkę M$ trzepie kasę. Po roku gdy największy popyt na grę opadnie. M$ tak jak mówi Ecko ogłasza grę na PC. I nie mówcie, że GoW źle się sprzedał sam Cliff powiedział "przyzwoicie" gdy go zapytano o sprzedaż. I wiecie co jeśli GoW 2 zostanie ogłoszony na PC to wyśmieję tych wszystkich fan bojów za to jak mówili, że jednak nie wyjdzie. Rozpisałem się troszkę. I to w dodatku lekko nie na temat ale mam nadzieję że wybaczycie;) Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To czy ktoś gra w strzelanki FPP i TPP na padzie czy myszce i klawiaturze zależy tylko od niego.
Każdy ma swoje zdanie na ten tema.
Grałem w pierwszego GoWa na konsoli potem na PC i nie mogłem się przyzwyczaić żeby prawym przyciskiem celować z broni było to mało wygodne rozwiązanie.
A różnica miedzy padem a myszki i klawiatura jest niewielka wszystko można dostosować pod siebie.
Są gracze co wola grać w FPP i TPP na padzie i graja o wiele lepiej niż zagorzali fani myszki i klawiatury.
Ubolewam jedynie nad brakiem odpowiednich rozwiązań w RTSach na konsolach
Trochę konsole doprawić dodać system operacyjny i byłaby wygodniejsza od kompa.
Nie przejmowałbym się tym że gra mi nie pójdzie albo czy będą jakieś problemy z nią.
Na konsoli wkładam płytę i nie muszę się martwic wymaganiami i kupować części co 2 lata albo kupić komputer za co najmniej 4 tysiące aby starczył przynajmniej na 4-5 lata.
Choć teraz wszystko szybko się zmienia i przeciętnie wymienia się części co 2lata jak nie wcześniej.
Konsole dzięki temu że kupujemy ja raz na 5 lat maja ten wielki plus bo inwestujemy raz teraz można kupić Xboxsa od 600zl do 1100zl a PS3 za około 1400zl
Wybór co kto woli to już jest jego sprawa.
A do GoWa akurat Pad pasuje bo mam wszystko pod ręką i nie latam po klawiaturze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że jestem zwolennikiem myszki i klawiatury w strzelankach uważam, że przede wszystkim powinno się grać tak , aby sprawiało Ci to jak najwięcej frajdy. Jeśli jest to pad przy graniu w pozycji horyzontalnej - jest to jak najbardziej ok :)

Na pewno fani nie byliby zawiedzeni, jeśli GOW pokazałby się na PC, jednak kłóciłoby się to z ideą exclusive. Być może po jakimś czasie, gdy sprzedaż osiągnie swój szczyt na x360, zrobią konwersję na PC. A może już to robią, tylko wypuszczą w stosownym czasie. Kto wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
A mi się akurat sterowanie na padzie podoba dużo bardziej niż na PC, chodz PC było do niedawna no1, teraz jest xbox, ps3, i PC. Ogólnie trzeba mieć wszystko aby wszystko docenić :). Jeśli chodzi o grafikę to dla mnie GoW2 naprawdę pokazuje pazur :) Ogólnie wszystko pokazuje pazur na konsolach jak się siedzi przed 50" HD w odległości ok. 3-4m. Akurat ja odkrylem pewien sekret, bo czasem nosze okulary. I ogólnie żyje praktycznie bez nich mam -,0,75 i -0,5 i powiem tak jak gram bez okularów to grafika genialna :) bo się trochę "zmiękcza obraz i nie widze ostrości tak z zębami" w okulatach inaczej :) Więc prawda jest taka albo musicie siedzieć daleko, albo mieć zły wzrok, albo czekać na nową konsole z lepszymi ustawieniami. Ogólnie przeżylem szok jak nałożyłem okulary i zobaczylem Ninja Gaiden 2 (bez nich fenomelane) hehe.

Ale jaki prawdziwy gracz ma dobry wzrok :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aliasing będzie zawsze widać nawet z AAx16 jeśli podkręcimy kontrast i ostrość. AA nie robi nic innego ja wypośrodkowuje kolor na krawędziach. Nie sprawia natomiast, że piksele stają się mniejsze lub o nieregularnych kształtach.
Jeśli chodzi o mnie to nie mam żadnej wady wzroku i Aliasing mi nigdy nie przeszkadzał... Bardziej mnie wkurza np. ruszająca się trawa w Far Cry 2(jeśli ktoś tego nie zauważył to niech stanie w miejscu i porusza kamerą w prawo i lewo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza część Gears of War to była raczej porażka , niedoróbki i niedopracowanie tak raziły , że zabijało to wszelką radość z grania. Jak Gears of War 2 rzeczywiście jest dużo lepszy od jedynki , to chyba będę musiał w to zagrać , ale ciągle nie jestem przekonany do tego tytułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 12:49, Sebat1 napisał:

Pierwsza część Gears of War to była raczej porażka , niedoróbki i niedopracowanie tak
raziły , że zabijało to wszelką radość z grania. Jak Gears of War 2 rzeczywiście jest
dużo lepszy od jedynki , to chyba będę musiał w to zagrać , ale ciągle nie jestem przekonany
do tego tytułu.


Hmm, przeszedłem wczoraj 1 na PC i jakoś żadnych niedoróbek czy niedopracowań nie widziałem (no dobra, czasami np. amunicja mi zniknęła a nawet jej nie podniosłem, albo kumpel z drużyny się przyblokował, ale to było rzadkie i nijak nie psuło radości z rozgrywki)

Osobiście czekam na GoW 2 na PC :P

Co do grania w FPS''y na padzie - gralem w GOW''a 2 na PGA i jakos nie moglem sie przestawic, moze musialbym dluzej pograc. No i niezaprzeczalnie myszka celuje sie raczej szybciej niz padem. Co kto lubi :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować