Zaloguj się, aby obserwować  
Hartus

Euro 2008 - temat ogólny

252 postów w tym temacie

zaznaczyć trzeba, że 2:0 było od 63 minuty. czyli na strzelenie 3 bramek Turcy mieli 27 minut. to niewiele, szczególnie mając w plecy dwie bramki.
szacun dla nich. szkoda, że po 63 minucie przestałem mecz oglądać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Koniec marzeń Polaków" - to tytuł jednego z reportaży pewnego serwisu informacyjnego. Czy aby na pewno? Tak naprawdę, ja przestałem mieć nadzieję na awans i wyjście z grupy już po remisie z Austrią. Oczywiście czuję pewien niedostatek, ale zdąrzyłem już przywyknąć, że Polska odpada z każdej ważniejszej imprezy już podczas fazy grupowej. Z drugiej strony: patrząc na formę naszych zawodników ( a raczej jej brak ) sądzę, że nie zasługujemy na ów awans. Niemcy i Chorwacja są od nas poprostu lepsi i to właśnie oni awansują. Tymczasem my mamy w drużynie dwa mocne ogniwa: Boruca i Roger''a. Nikt inny nie popisał się niczym szczególnym. Szkoda. Tak czy inaczej już teraz warto wyciągnąć wnioski z kolejnej porażki i zacząć przygotowywać się na mistrzostwa świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy mecz (Chorwacja - Turcja), chociaż Polska już odpadła z Euro, był bardzo ekscytujący. Turcy po raz kolejny wygrali "przypadkiem". No, ale żeby taki przypadek, to już szczęście:) Bramka dla Turków wg. mnie wpadła, ponieważ Chorwaci zbyt mocno myśleli, że już wygrali. A że widać było, że Turcy są bardziej wytrzymali, to oni wygrali rzuty karne i powalczą o finał.

P.S. - Turcy byli w 2002 roku 3 drużyną świata. Może teraz znów zrobią Nam niespodziankę?

P.S. 2 - To był mój koment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale gnicie. Turcy strzelili gola w ostatniej minucie. Chorwaci nieźle zwalali karne. Dla mnie Turcy wygrają z Niemcami. Trzymajcie kciuki za Holandię.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 10:42, DanekZiom napisał:

Ale gnicie. Turcy strzelili gola w ostatniej minucie. Chorwaci nieźle zwalali karne.
Dla mnie Turcy wygrają z Niemcami. Trzymajcie kciuki za Holandię.:P


Ja myślę realnie i moim zdaniem wygrają Niemcy.
A za Holandię trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. a mnie póki co ćwierćfinały rozczarowują. Poziom gry trzymają ale zwycięzcy mi się nie podobają. W pierwszym meczy chciałem żeby wygrała Portugalia bo Niemców nie lubię. Nawet jeżeli już nie grają w swoim dawnym stylu to jednak niesmak pozostaje.
Natomiast w drugim meczu chciałem żeby wygrała Chorwacja bo Turków nie lubię. I sam nie wiem za co, po prostu są za słabi na EURO moim zdaniem a wszystkich ogrywają. Taki paradoks ;P Czechy mnie już zawiodły... Chorwacja również. Pozostaje Rosja i Hiszpania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze przed meczem, chciałem napisać Ci, że wątpię, aby Ruscy pokonali Holendrów... a teraz co? moi faworyci przegrali sromotnie, a drużyna, za którą nie przepadam przechodzi do półfinału... i to zasłużenie :/
wcześniej to samo. Portugalia przegrała z Niemcami. Chorwacja przegrała z Turkami. drużyny, które pow fazie grupowej stały się moimi faworytami przegrały... zastanawiam się więc, czy nie zacząć faworyzować tych, których nie lubię, to może zaczną przegrywać... :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku kibicowałem Rosji :) Meczu z Holandią się obawiałem (w końcu mają Van der Sara, Sneijdera i innych świetnych piłkarzy), ale jak widać niepotrzebnie, bo Rosjanie grali efektownie i efektywnie, jak wcześniej ze Szwecją :)
Założę się, że jutro wygrają Włosi (jak na razie wygrywają ci, którzy w fazie grupowej byli gorsi), a w finale spotka się Rosja z Turcją. Rosjanie będą z początku prowadzić, potem Turcy wyrównają, ale Rosja wygra w rzutach karnych, bo Akinfeev rządzi i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z europejskich reprezentacji najbardziej nie lubię Włochów, Niemców, Greków i Turków. Szkoda, że dopiero jedna odpadła ;/
A co do meczu Holandia - Rosja to dopóki nie wiedziałem z kim zagra drużyna Oranje to im właśnie kibicowałem ale po tym co drużyna rosyjska pokazała ze Szwedami to już miałem mieszane uczucia co do tego meczu. W tym przypadku chciałem żeby wygrał ktoś kto gra ładniejszy futbol. No i sam widziałeś ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 09:47, jakoktochce napisał:

Z europejskich reprezentacji najbardziej nie lubię Włochów, Niemców, Greków i Turków.


Włosi jeszcze ujdą, ale reszty wymienionych przez Ciebie drużyn też nie lubię. szczególnie Greków, za wygraną cztery lata temu. ok, należało się, ale i tak wolałem Holandię/Portugalię...

Dnia 22.06.2008 o 09:47, jakoktochce napisał:

W tym przypadku chciałem żeby wygrał ktoś kto gra
ładniejszy futbol. No i sam widziałeś ;P


mimo ładnej i lepszej gry Rosjan cały czas miałem nadzieję na to, iż Holandia przeprowadzi jakiś błyskotliwy kontratak i strzeli gola. ale właśnie to robili Ruscy. to oni ładnie kontratakowali, szybko i łatwo przedzierali się pod bramkę van der Sar''a.
cóż, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, liczę teraz na Hiszpan ; )

btw. czemu Kuyt czytają Kałt albo jeszcze inaczej.... a Heitinga czytją Heitincha? lol, po prostu nie rozumiem jak można dopuścić do komentowania meczy, kto nie umie właściwie przeczytać nazwisk zawodników [vide Jacek Gmoch]. pamiętam doskonale, czy to z meczy Ligi Mistrzów, czy innych turniejów w zeszłych latach, że naswiska tych zawodników czyta się inaczej... :|

Bimbermistrz

Dnia 22.06.2008 o 09:47, jakoktochce napisał:

Rosjanie będą z początku prowadzić, potem Turcy wyrównają, ale Rosja wygra w rzutach karnych, bo
Akinfeev rządzi i tyle :)


bujną masz wyobraźnie :P lepiej tego meczu wyreżyserować nie mogłeś :P
no i mam nadzieję, że jednak żadna z tych drużyn nie wygra turnieju... z trojga złego wolę Niemców...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 14:16, pizmak666 napisał:

btw. czemu Kuyt czytają Kałt albo jeszcze inaczej.... a Heitinga czytją Heitincha?
lol, po prostu nie rozumiem jak można dopuścić do komentowania meczy, kto nie umie właściwie
przeczytać nazwisk zawodników [vide Jacek Gmoch]. pamiętam doskonale, czy to z meczy
Ligi Mistrzów, czy innych turniejów w zeszłych latach, że naswiska tych zawodników czyta
się inaczej... :|

Bo taka jest specyfika holenderskich nazwisk :) "G" czyta się jako "h" (choć oczywiście jak wszędzie są wyjątki) spójrz chociażby na Ruuda Gullita,więc wymowa nazwiska Heitingi jest w porządku. Oczywiście angielscy komentatorzy czytają je inaczej,a holenderscy pewnie jeszcze inaczej,ale jeżeli chodzi o Polskę to wymowę stosowaną przez komentatorów Polsatu uważam za poprawną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 14:16, pizmak666 napisał:

no i mam nadzieję, że jednak żadna z tych drużyn nie wygra turnieju...

Obyś się mylił ;P
Prawdę mówiąc wątpię aby Rosja miała jakieś większe trudności z pokonaniem Włochów albo Hiszpanii (z którą przegrali w fazie grupowej - no ale grali bez Arszawina, poza tym widać, że się rozkręcają). A i Turcy mogą pokonać Niemców - w końcu Turcja to nie Polska (która z Niemcami wygrać jeszcze nigdy nie zdołała).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 14:26, mati285 napisał:

Bo taka jest specyfika holenderskich nazwisk :)


dobra, pisze się Guus, czyta się Hus. ale pamiętam doskonale, nawet mógłbym sobie fifę2001 albo 2002 odpalić i sprawdzić, bo jestem przekonany, że parę lat temu wypowiadali te nazwiska inaczej. a to, co robią z Kuyt''em, to już płakać mi się chce... :|

Bimbermistrz
co do tego, że Ruscy mają spore szanse na finał, to się zgodzę. prędzej pokonali by Hiszpan wg mnie niż Włochów. ale jeśli już Hiszpania raz z nimi wygrała, to też nie wiadomo, jakby się zakończyła kolejna konfrontacja tych zespołów [pachnie mi to meczami Grecja-Portugalia z przed 4 lat].
a Turcy... wątpię, żeby wygrali z Niemcami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 15:40, pizmak666 napisał:

dobra, pisze się Guus, czyta się Hus. ale pamiętam doskonale, nawet mógłbym sobie fifę2001
albo 2002 odpalić i sprawdzić, bo jestem przekonany, że parę lat temu wypowiadali te
nazwiska inaczej. a to, co robią z Kuyt''em, to już płakać mi się chce... :|

>
Jeżeli chodzi o Kuyta to słyszałem już tyle rodzajów wymowy jego nazwiska,że nic mnie nie zdziwi :)
W Anglii pojawia się coś w rodzaju "kycz" albo "kut". Zaś polskie "kałt" wydaje mi się w porządku,choć Iwanow troszkę śmiesznie to akcentował :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiesz... nie chce mówić, z czym rzeczony Kałt mi się kojarzy... znaczy wymowa tego nazwiska.
nie dość, że komentarze polaków są bez polotu i drętwo się tego słucha, to jeszcze nazwiska przekręcają [pamiętam podczas którejś edycji LM, gdy wymawiano Bekam. wyłączyłem dźwięk :|]. rly, wczoraj po 20minutach słuchania tej paplaniny miałem ochotę wyłączyć dźwięk... szkoda, że oddzielnie nie mogę wyłączyć komentarzy, a odgłosy z murawy pozostawić ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 14:16, pizmak666 napisał:

Włosi jeszcze ujdą, ale reszty wymienionych przez Ciebie drużyn też nie lubię. szczególnie
Greków, za wygraną cztery lata temu. ok, należało się, ale i tak wolałem Holandię/Portugalię...


Ja Włochów nie lubię za ich catenaccio (nie wiem jak to się pisze). Strzelić jedną bramkę i się bronić to każdy potrafi ale ładnie grać to nie ma komu :)

A co do meczu Holandii to ktoś mądrze powiedział, że należy grać wszystkie mecze jednym składem a nie odpuszczać sobie ten, który już o niczym nie decyduje. Mi się wydaje, że to właśnie przez to przegrali.
No i oczywiście fakt jest faktem, że Rosjanie zawsze byli pod grą i wysuwali się na pozycje.

Dnia 22.06.2008 o 14:16, pizmak666 napisał:

btw. czemu Kuyt czytają Kałt albo jeszcze inaczej.... a Heitinga czytją Heitincha?


Taa... Kałt i jeszcze z takim dziwnym akcentem. Ach ten Bożydar :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mecz jak na razie nieźle sie rozgrywa lecz jakiś bramek nie ma ale myślę że bedzie chociaż jedna ;) A co do wczorajszego meczu to szkoda że Holandia przegrała a tak na nich liczyłem ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też liczyłem na Holandię, ale niech wygra lepszy. Skoro Rosjanie są lepsi, to należy im się uznanie. A aktualny mecz, Italia vs. Spain jest chyba najnudniejszy jaki widziałem :/ To już przedszkolaki lepiej grają ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 22:12, Jaki Ganh1 napisał:

Też liczyłem na Holandię, ale niech wygra lepszy. Skoro Rosjanie są lepsi, to należy
im się uznanie. A aktualny mecz, Italia vs. Spain jest chyba najnudniejszy jaki widziałem
:/ To już przedszkolaki lepiej grają ^^


No niestety bardzo słaby mecz niby tam jakieś akcje są ale skoro nie są wykorzystywane to nic z tego...
A co do wczorajszego meczu Holandii to mieli szansę na parę bramek lecz niestety nie udało sie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować