Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

World of Warcraft: Wrath of the Lich King - pierwsze wrażenie

50 postów w tym temacie

Mam wrażenie, że to sam autor recenzji nie wczytywał się w questy zaliczając kilka początkowych i nazywając to "pierwszym doświadczeniem". Jeśli w The Burning Crusade tło fabularne było lepiej naszkicowane, to nie wiem jak nazwać to, co Blizzard zrobił we Wrath of the Lich King. Pomijając startową lokację Death Knightów (tu się Pan Recenzent przyłożył ;-) , to w Northrend znajdujemy niesamowitą ilość questów, które odbiegają od wspomnianych zabij/przynieś. Jest przejmowanie różnych machin i maszynek, bombardowanie, walka w powietrzu, zamiany w inne postaci, wiele dubbingowanych cutscenek i retrospekcji rodem z Warcrafta III itd. Wrath przebija swoją zawartością praktycznie wszystko, co było w TBC.

Narzekanie na to, że nie wszystkie questy da się podjąć jednocześnie ma się nijak do utyskiwania o logikę zadań. Właśnie dzięki takiemu a nie innemu zastosowanemu modelowi zyskuje się wrażenie konsekwencji i skutków wynikłych z wykonanych zadań. Ponadto używana w WotLK technologia Phasing''u (bynajmniej nie wykorzystana tylko przy starcie rycerzy śmierci) daje wrażenie naszego wpływu na otoczenie (przykładem jest uratowanie mieszkańców bazy Wintergarde, którzy po ukończeniu questa otworzą dla gracza podwoje wcześniej opuszczonej karczmy). Sam Arthas pojawia się kilkukrotnie już w pierwszych zonach.
Nie wspominając o dużo intensywniejszej i bardziej klimatycznej muzyce.

A tak mniej sztywno, Howling Fjord ftw <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem z tych, którzy dobre 7 miesięcy temu poszli na emeryturę, grając w między czasie w single i trochę w AoC, z myślą, aby powrócić na trochę, kiedy wyjdzie WoTLK. Wczoraj zaczęły wyskakiwać na serwerze informacje o achievementach pt. "First on Realm! Level 80 (tu wstaw nazwę klasy)". Czyli po 3 dniach grania, zapewne non stop ludzie już dobijają do 80-tki. A ja wolę grać powoli, delektować się rozwijaną fabułą, wczytuję się z pietyzmem w questy, choć oczywiście po 4 latach fetching i grinding doprowadza do szewskiej pasji. Niemniej graficznie jest trochę lepiej, a lokacje wyglądają świetnie. Jednak co Azeroth, to Azeroth, a nie jakiś zlepek różności zawieszony w Kosmosie. A ponieważ Arthas i jego historia jest moim ulubionym fragmentem lore WoW, z przyjemnością zapoznam się z nim bliżej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem początkowe misje DK u kolegi. Szkoda, że całego dodatku tak nie zrobili. Wtedy to by rzeczywiście była rewolucja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autorowi dziękuję bardzo za spoiler misji początkowych Death Knighta :/

Pierwszą lokacją w Northrend jest Borean Tundra? Heh, od bardzo dawna było wiadomo, że są 2 "startowe" lokacje.

Tekst żenujący - pokazuję jak na siłę coś zniszczyć i odebrać innym przyjemność z zabawy. To pewnie tak dla zachowania równowagi na gram.pl - z jednej strony zalew informacji o WotLK, z drugiej krytyczna niby nie recenzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne z czym się nie mogę zgodzić to "rozejm Sojuszu i Hordy". Na Sporeggarze co chwilkę widzę pięcioosobowe grupki atakujące wszystkich graczy z przeciwnej frakcji jak leci.
Co do fabularności to jest średnio. Blizzard mówił, że od samego początku jak wkroczymy do Northrend "poczujemy" obecność Lich Kinga. Ja tego jakoś nie czuję,

Spoiler

cały raz go widziałem w Howling Fjord w Gjalerbron jak zabiera ze sobą jakiegoś uśpionego(?) króla. DK jeszcze nie próbowałem, zrobię go jak nie będę miał już co robić na 80lvl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ssie mnie do WoW''a... Czy polecili byście WoWa dla gracza znudzonego GW?

GW jest ciekawsze od WoW''a. PvP w WoWie jest straszne nudne... też mnie ssało, ale 2 miesiące i koniec gry bo nuda straszna, a w GW grałem dużo dłużej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 21:08, Haralord napisał:

Kurde, ssie mnie do WoW''a... Czy polecili byście WoWa dla gracza znudzonego GW?

GW jest ciekawsze od WoW''a. PvP w WoWie jest straszne nudne... też mnie ssało, ale 2
miesiące i koniec gry bo nuda straszna, a w GW grałem dużo dłużej:)

Jeśli masz już dość PvP, to nastawiony bardziej na PvE WoW może się podobać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 21:08, Haralord napisał:

Kurde, ssie mnie do WoW''a... Czy polecili byście WoWa dla gracza znudzonego GW?

GW jest ciekawsze od WoW''a. PvP w WoWie jest straszne nudne... też mnie ssało, ale 2
miesiące i koniec gry bo nuda straszna, a w GW grałem dużo dłużej:)


Po roku grania w GW (przeszedłem wszystkie kampanie poza najnowszą) i po dwóch latach grania WoWa stwierdzam, że WoW > GW we wszystkim poza grafiką, ale to jest tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem to zdanie:

"Oprócz tego istnieją w narodzie jednostki niezdecydowane, dla których Wrath of the Lich King może być kluczowym faktorem."

Faktorem?! FAKTOREM?! Brak słów w słowniku języka polskiego? Boże! Co za imbecyle polonistyczne pracują na tym gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 21:32, -=grocal=- napisał:


Faktorem?! FAKTOREM?! Brak słów w słowniku języka polskiego? Boże! Co za imbecyle polonistyczne
pracują na tym gram.pl.

Ech, wyczulenie na środki wyrazu w narodzie siada. Może nie zauważyłeś, że w grach MMORPG mamy żargon nadużywający angielsko pochodnych słów? Teraz sobie odpowiedz, skąd w recenzji "faktor" i co poeta miał na myśli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 21:09, gadula4 napisał:

Jeśli masz już dość PvP, to nastawiony bardziej na PvE WoW może się podobać ;)

Natomiast jeżeli masz dość klepania po schematach bossów w WoW''ie i chcesz lepsze pvp - polecam warhammera. IMO lepsza pozycja co do klepania graczy.

P.S - WoW, kolejny news o WoW''ie, to portal gram.pl czy wow.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 21:32, -=grocal=- napisał:

Boże! Co za imbecyle polonistyczne pracują na tym gram.pl.


Przynajmniej mają trochę kultury osobistej. czego nie da się powiedzieć o Tobie.
-1 do statusu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi to też nie pasuje.
Poza tym, słowo `faktor` ma już swoje znaczenie a szukanie na siłę jakiegoś innego, `slangowego niepotrzebnie angielskiego` to już w ogóle paranoja :)
Bez sensu pisać np: artykuł o jakiś chuliganach używając co chwile kolokwializmów "no bo przecież w ich środowisku są normalne".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 22:30, Selv napisał:

Mi to też nie pasuje.
Poza tym, słowo `faktor` ma już swoje znaczenie a szukanie na siłę jakiegoś innego, `slangowego
niepotrzebnie angielskiego` to już w ogóle paranoja :)
Bez sensu pisać np: artykuł o jakiś chuliganach używając co chwile kolokwializmów "no
bo przecież w ich środowisku są normalne".

Dlatego nie używam ich co chwilę. Mały akcent, duża burza, niepotrzebne emocje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 22:23, neonek90 napisał:

P.S - WoW, kolejny news o WoW''ie, to portal gram.pl czy wow.pl?

Zaplanowany przez nas cykl trzech (w tym dwóch humorystycznych) artykułów na premierę dodatku do MMORPG o najwyższej liczbie graczy. Ja osobiście nie widzę w tym nic dziwnego.
EDIT: Co ciekawe, twoi przedmówcy zarzucali mi kopanie tej gry - czytaliście różne teksty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować