Zaloguj się, aby obserwować  
SimFury

Fable - Zapomiane Opowieści - Temat Ogólny

7430 postów w tym temacie

Dnia 19.05.2008 o 20:03, Forgotten napisał:

Zły nie jest, jeśli nie zapominasz rozwijać zaklęć;> W czasie gry zdobędziesz wystarczająco
dużo doświadczenia(jest kilka prościutkich sposobów), aby nabić na max siłę, wolę, bronie,
łuki itd.


Oo a mógłbyś je po krótce opisać? Niedługo planuję wrócić do Fable i nie wiem czy zdecydować się na magię czy łucznictwo, a stosując te Twoje proste sposoby nabiłbym wystarczająco dużo doświadczenia jedną i drugą postacią i bym wiedział czym lepiej się gra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym expem to też tak nie do końca dobrze je wyważyli. Na początku go brakuje, spożytkowuje się go na te skile, które pomagają nam rozwijać postać w wybranym przez nas kierunku. Ale tak pod koniec gry jest go już tyle, że można porozwijać na maxa, wszystko a i tak zostanie jeszcze trochę expa. Mam nadzieję, że w dwójce zrównoważą tego expa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... czy fakt, iż oszczędziłem Dwa Ostrza ma jakiś wpływ na dalszą rozgrywkę? Ostatnio jak grałem to go zabiłem, teraz nie widzę żadnej różnicy. Wiem że jeśli nie zabijemy Szeptu na Arenie to można ją potem spotkać w tawernie w Dębowej Dolinie, gdzie krótko z nią rozmawiamy
PS: Miałem kilka konfliktów ze strażnikami w Dębowej Dolinie, coś tam że niby jakaś kradzież i włamanie, takie tam (wiem, że podczas jednej z burd moja grzywna wyniosła coś koło 17000 :D) Teraz ludzie jak mnie zobaczą to piszczą i uciekają, ale tylko w tym mieście :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 20:14, Prince07 napisał:

się na magię czy łucznictwo

Efektowniejsza jest magia, ale luki maja jeden duży plus - nigdy nie kończą sie strzały.

Dnia 19.05.2008 o 20:14, Prince07 napisał:

a stosując te Twoje proste sposoby nabiłbym wystarczająco

Niekoniecznie moje, ale jak chcesz to napisze^^ Chodzi o czar Fizyczna tarcza - jak pamiętasz im bardziej był nabity licznik tym więcej zdobywało sie doświadczania za zabicie przeciwnika, a dzięki tej umiejętności wrogowie nie będą mogli przerwać ”nabijania” i expo będziesz zdobywał bardzo szybko ;>

Dnia 19.05.2008 o 20:14, Prince07 napisał:

czy fakt, iż oszczędziłem Dwa Ostrza ma jakiś wpływ na dalszą rozgrywkę?

Eee chyba jedynie przyspieszy zdobycie aureolki ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2008 o 20:33, Forgotten napisał:

> czy fakt, iż oszczędziłem Dwa Ostrza ma jakiś wpływ na dalszą rozgrywkę?
Eee chyba jedynie przyspieszy zdobycie aureolki ;D

aureolki nie będzie, za dużo bójek, kradzieży, włamań i rozbojów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest demo?Na innym forum mówili że nie to pewnie nie...a kurde nie chce ryzykować bo kupie a mój komp to pozostawie bez komentarza i nie wiadomo...można wymagania gry przybliżyc do np. Gothica 2? Bo jak chodzi na max detal to i może ta gierka pójdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 10:32, Gothic 12 napisał:

Bo jak chodzi na max detal to i może ta gierka pójdzie?

Jesli na Twoim pececie G2 chodzi na maksie, to Fable tez pojdzie (niekoniecznie na maksie ;>), ale najpierw musisz odpowiedziec na jedno pytanie - masz karte z shaderami w wersji 1.1 lub nowszej? Jesli nie, to niestety nie pograsz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 10:32, Gothic 12 napisał:

Jest demo?Na innym forum mówili że nie to pewnie nie...a kurde nie chce ryzykować bo
kupie a mój komp to pozostawie bez komentarza i nie wiadomo...można wymagania gry przybliżyc
do np. Gothica 2? Bo jak chodzi na max detal to i może ta gierka pójdzie?

Mój komp to Athlon 2300 1.6 Ghz , 512 RamDDR1 , karta graficzna GeForce FX 5200 128Mb i 32 bit i wszystko mi łądnie choidziło na ustawieniach domyślnych (czyt. średnich ) na max. to się zacinało ale grać się jakoś dało ale mimi to lepiej na średnich. A co do gry to jest fajna tylko ę strasznie krótka ja to przeszedłem 2 razy raz jak byłem dobry a raz jak byłem zły pierwszy raz przeszedłęm w 5 godzin a drugi raz w 3,5 godziny.Ale warto kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 10:42, Damian14BO napisał:

> Bo jak chodzi na max detal to i może ta gierka pójdzie?
Jesli na Twoim pececie G2 chodzi na maksie, to Fable tez pojdzie (niekoniecznie na maksie
;>), ale najpierw musisz odpowiedziec na jedno pytanie - masz karte z shaderami w
wersji 1.1 lub nowszej? Jesli nie, to niestety nie pograsz.

Kurde..a gdzie to sie sprawdza te shadery? Nazwa mojej karty jest skomplikowana i bardzo mało znana więc pewniebędzie kicha ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 11:18, Damian14BO napisał:

> Kurde..a gdzie to sie sprawdza te shadery?
Sciagnij program GPU-Z http://www.techpowerup.com/downloads/SysInfo/GPU-Z/
Uruchom go. Info o obslugiwanej wersji shaderow znajdziesz w polu DirectX Support.

http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=1115&p=1938&page=2

Właśnie ten program nie działa bo mam kartę Via s3g UniChrome pro igp...(nie śmiać się) ale tu pisze:
1. Wymienione karty graficzne Matrox, Intel oraz S3 Graphics nie wspierają technologii pixel i vertex shader sprzętowo, technologie te wspierane są poprzez emulację programową.

Niestety w przypadku emulacji programowej powyższych technologii prawidłowe ich wspieranie w aplikacjach uzależnione jest w dużej mierze od sterowników dostarczanych przez producenta danego układu graficznego.

Nie możemy tym samym zagwarantować prawidłowego działania gier wymagających technologii pixel i vertex shader na powyższych zintegrowanych kartach graficznych.

Czyli że może działać ale nie musi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 11:22, Damian14BO napisał:

> Czyli że może działać ale nie musi?
Dokladnie. Ale sprobowac trzeba.

Chyba spróvuję, najwyżej się sprzeda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam wymagania Fable, ale czy na najniższych detalach będzie płynnie chodziła na sprzęcie:
AMD Sempron 2800+ 1.61ghz
DDRam 512mb
Ati Radeon 9550 256mb

Proszę o radę, bo z tego co widzę to ta gra świetnie wygląda, a sądząc po przeczytaniu wielu postów jest czysto RPG! :)

Inne pytanie: czy w niej jest rozmieszczeni potworów częste jak np. w Gothic, czy są mocno oddalone od siebie jak w Morrowindzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 12:22, Kalejdoskop86 napisał:

Znam wymagania Fable, ale czy na najniższych detalach będzie płynnie chodziła na sprzęcie:
AMD Sempron 2800+ 1.61ghz
DDRam 512mb
Ati Radeon 9550 256mb

Proszę o radę, bo z tego co widzę to ta gra świetnie wygląda, a sądząc po przeczytaniu
wielu postów jest czysto RPG! :)

Inne pytanie: czy w niej jest rozmieszczeni potworów częste jak np. w Gothic, czy są
mocno oddalone od siebie jak w Morrowindzie?

powinno chodzić płynnie a ta gra jest dosyć liniowa i potworów nie ma zawile najczęściej w zadaniach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 12:26, wiedx1 napisał:

powinno chodzić płynnie a ta gra jest dosyć liniowa i potworów nie ma zawile najczęściej
w zadaniach .

Ale czy grafika gorsze nie będzie czy lepiej poczekać do kupienia mocnego pieca na jesień? Chodzi mi o płynność i komfort na moim obecnym sprzęcie, jeżeli nie będzie, to cóż, poczekam do jesieni. ;)
Co do potworów to mówisz nie ma ich hord? Ale zadania ciekawe są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 12:22, Kalejdoskop86 napisał:

Znam wymagania Fable, ale czy na najniższych detalach będzie płynnie chodziła na sprzęcie:
AMD Sempron 2800+ 1.61ghz
DDRam 512mb
Ati Radeon 9550 256mb

Proszę o radę, bo z tego co widzę to ta gra świetnie wygląda, a sądząc po przeczytaniu
wielu postów jest czysto RPG! :)

Inne pytanie: czy w niej jest rozmieszczeni potworów częste jak np. w Gothic, czy są
mocno oddalone od siebie jak w Morrowindzie?


Spokojnie Ci pójdzie, u mnie na 256 ramu, procku 1,4 GHz i Radeonie 9200 śmigało na średnich detalach i rozdzielczości 1024x768.

Rozmieszczenie jest dość częste, w prawie każdej lokacji oprócz miast się ktoś do stłuczenia znajdzie.

>Ale zadania ciekawe są?

Tak, całkiem ciekawe. Eskorty, zmasakrować razem z bandytami jakąś wioskę, coś w stylu capture the flag( czyt. masz chronić lub odbić jakiś sprzęt), walki na arenie, pojedynki itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 12:36, Mithrandir200 napisał:

Spokojnie Ci pójdzie, u mnie na 256 ramu, procku 1,4 GHz i Radeonie 9200 śmigało na średnich
detalach i rozdzielczości 1024x768.

Pójść ci poszło, ale jak "śmigało" ? Szybko, czy wolno? :P

Dnia 27.05.2008 o 12:36, Mithrandir200 napisał:

Rozmieszczenie jest dość częste, w prawie każdej lokacji oprócz miast się ktoś do stłuczenia
znajdzie.

To chciałem wiedzieć! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2008 o 12:37, Kalejdoskop86 napisał:

Pójść ci poszło, ale jak "śmigało" ? Szybko, czy wolno? :P


Jak śmigało, to raczej dość szybko. Chociaż czasem się troszeczkę cięło, jednak jakość była w pełni zadowalająca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 12:40, Mithrandir200 napisał:

Jak śmigało, to raczej dość szybko. Chociaż czasem się troszeczkę cięło, jednak jakość
była w pełni zadowalająca:)

Najlepiej, jakby było demo. :D
Jest w ogóle? Bo jak tak to wchodzę na główną stronę gry, ściągam i zobaczę, czy z kupnem pełnej wersji czekać do jesieni czy brać teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować