Zaloguj się, aby obserwować  
SimFury

Fable - Zapomiane Opowieści - Temat Ogólny

7430 postów w tym temacie

Dnia 17.06.2008 o 19:57, Damian14BO napisał:

> Hmm...a może jest tu ktoś kto interesuje się nie samą grą a uniwersum i historią
Fable''a?
Hmm... co nieco tam wiem - pytaj. Jesli nie odpowiem ja, to ktos inny na pewno Ci pomoze
;)

Czy był kiedyś wyjaśniony wątek zniknięcia Starego Królestwa które po prostu od tak przestało być(wtedy to albion podzielił się na miasta i wioski chociaż bitew i walk nie było)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 19:59, Bingolo napisał:

Czy był kiedyś wyjaśniony wątek zniknięcia Starego Królestwa które po prostu od tak przestało być(wtedy to albion podzielił się na miasta i wioski chociaż bitew i walk nie było)?

Hmm... Wyrocznia ze Snieznej Iglicy nic o tym nie mowila... Ale z tego co pamietam istnieje ksiazka pt. Stare Krolestwo (w grze oczywiscie), moze w niej znajdziesz jakies informacje. Ksiazke znajdziesz w bibliotece w Gildii Bohaterow - przeszukuj wszystkie regaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem.Czytam większość ksiąg na temat historii:P.Nic tego nie wyjaśnia ale sama gra może posunąć rozwiązanie.Miecz Avo miał jakieś negatywne skutki.Mam nadzieję jednak że w Fable 2 będzie na ten temat więcej powiedziane-aczkolwiek nie sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 21:17, Piotrbov napisał:

To teraz kolejne pytania ;)
1. W jakim wieku postać przechodzi na emeryturę?

Bohaterowie nigdy nie przechodzą na emeryturę:D

Dnia 17.06.2008 o 21:17, Piotrbov napisał:

2. Jak szybko się starzeje?

Wraz z rozwojem fabuły - dokładnie po ważniejszych wydarzeniach przybywa naszemu herosowi po kilka/kilkanaście lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 21:17, Piotrbov napisał:

To teraz kolejne pytania ;)
1. W jakim wieku postać przechodzi na emeryturę?

Eee chyba nie ma :D

Dnia 17.06.2008 o 21:17, Piotrbov napisał:

2. Jak szybko się starzeje?

Z biegiem czasu i fabuły gry, nasz bohater robi się starszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 21:22, ShaDoW Energy napisał:

Z biegiem czasu i fabuły gry, nasz bohater robi się starszy :)


Ok, bo już pomyślałem, że z jak długo się gra to nie będzie można skończyć fabuły bo będzie się już gryzło ziemie, bądź na emeryturze, by się przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem; gdy chcę coś przestawić w opcjach gra wywala mi błąd Fable.exe (ten z opcją raportowania) i potam jak włanczam grę to mi zawsze się ten komunikat pokazuje... myślałem czy cracka nawet nie ściągnąć ale może macie jakieś dobre porady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 19:09, player000 napisał:

Mam problem; gdy chcę coś przestawić w opcjach gra wywala mi błąd Fable.exe (ten z opcją
raportowania) i potam jak włanczam grę to mi zawsze się ten komunikat pokazuje... myślałem
czy cracka nawet nie ściągnąć ale może macie jakieś dobre porady?

mój kolega miał to samo na piracie (nic nie narzucam :PP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Fable są różne specyfiki aby podnieść sobie punkty doświadczenia (do siły, zręczności i many) ale nie wiem dokładnie od czego zależy ilość doświadczenia po wypiciu. Czy jest to może związane z mnożnikiem walk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 09:58, Los Emilos napisał:

W Fable są różne specyfiki aby podnieść sobie punkty doświadczenia (do siły, zręczności
i many) ale nie wiem dokładnie od czego zależy ilość doświadczenia po wypiciu. Czy jest
to może związane z mnożnikiem walk?

Tak, chodzi o mnożnik walki, gdy nie walczyłeś, eliksiry dają 1000 pkt danej statystyki, czym większy masz mnożnik walki, tym więcej doświadczenia dają (np. mnożnik-15, dostajesz 15000 pkt doświadczenie). Ogólnie mnożnik daje więcej doswiadczenia nie tylko przy eliksirach, ale też przy zabijaniu zwykłych potworów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 12:11, Piotrbov napisał:

Jak można się dostać do latarni w Wybrzeżu Haków?

Mozesz otworzyc (jesli masz rozwinieta odpowiednia umiejetnosc, zapomnialem jaka^^) lub po prostu zniszczyc je bronia lub czarami. Wnioskuje, ze walczysz juz z... ze zdrajca? Bo nie wiem, czy mozna dostac sie tam wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 12:52, Damian14BO napisał:

> Jak można się dostać do latarni w Wybrzeżu Haków?
Mozesz otworzyc (jesli masz rozwinieta odpowiednia umiejetnosc, zapomnialem jaka^^) lub
po prostu zniszczyc je bronia lub czarami. Wnioskuje, ze walczysz juz z... ze zdrajca?
Bo nie wiem, czy mozna dostac sie tam wczesniej.


Of course, zaczynam już ostatnie zadania. Teraz mam zniszczyć barierę itd. Ogólnie to w tą grę gram trochę poniżej 14 godzin

P.S Czy, w późniejszych etapach gry, macie również nieźle poharataną twarz, czy to tylko ja tak ostro walczę? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 13:10, Piotrbov napisał:

P.S Czy, w późniejszych etapach gry, macie również nieźle poharataną twarz, czy to tylko
ja tak ostro walczę? ;)


Styl kamikaze :] Ja skończyłem z dwoma bliznami na twarzy i ani jedną na reszcie ciała. Ale to był mój 4 raz kiedy przechodziłem grę ^^ wcześniej było blizn o wiele więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 13:10, Piotrbov napisał:

Of course, zaczynam już ostatnie zadania.

;]

Dnia 22.06.2008 o 13:10, Piotrbov napisał:

P.S Czy, w późniejszych etapach gry, macie również nieźle poharataną twarz, czy to tylko ja tak ostro walczę? ;)

Tak, blizny pojawiaja sie u kazdego, chyba ze ktos jest tak dobry, ze przeciwnicy go nie trafiaja ;) Nawet jesli uzywasz physical shield to i tak bedziesz mial blizny (tak mi sie przynajmniej wydaje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, przeszedłem całą grę na Peceta w 16 godzin i 13 minut ( kurczę to kolejna gra RPG w którą grałem, i przeszedłem poniżej 20 godzin ). Ogólnie to gra jest całkiem niezła, nie mogę się doczekać dwójki ( tylko niech będzie dłuższa, nie lubię krótkich gier za które trzeba zapłacić, 90 złotych )
Na pudełku gry jest napisane:"Ta gra nigdy się nie znudzi. Po zakończeniu przygody gracz może skonstruować całkiem inną opowieść, z nowymi opcjami, zwrotami akcji, sojusznikami i wrogami". O co w tym zdaniu chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 23:07, Piotrbov napisał:

Na pudełku gry jest napisane:"Ta gra nigdy się nie znudzi. Po zakończeniu przygody gracz
może skonstruować całkiem inną opowieść, z nowymi opcjami, zwrotami akcji, sojusznikami
i wrogami". O co w tym zdaniu chodzi?

Krótko mówiąc: "Możesz być zły lub dobry" ;) Ja tam gierkę przeszedłem tylko raz ale podglądałem jak brat przechodził czarnym charakterem. W sumie to gra się trochę inaczej, ale jeśli chodzi o nieliniowość/fabułę/wybór dobra lub zła to Fable i tak nie można nawet porównać do takich tytułów jak KOTOR czy Baldurs Gate 2. No ale co ja porównuje, Fable to zupełnie inny tytuł i jeśli chodzi o fabułę itd. to nie ta liga. Ale mimo wszystko gra bardzo fajna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować