Zaloguj się, aby obserwować  
SimFury

Fable - Zapomiane Opowieści - Temat Ogólny

7430 postów w tym temacie

Ja niecały rok temu kupiłem w Platynowej Kolekcji, opłaciło się. Wybuliłem te 60 zł, ale nie żałuję. Tylko miało to jedną wadę: instalka na 4 Cd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co patrzyłem do wszystkie gry LionHead Studios były wydawane na CD np. Black & White 2. Oczywiście to jest tylko małe utrudnienie w Fable bo się szybko instaluje a w B&W2 to trzeba niestety poczekać sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania:
1)Czy w Fable można sobie wybrać wygląd bohatera? I jak to jest z tym "dorastaniem" ? Zaczynamy od małego chłopca, a kończymy na dorosłym wojowniku?
2)Na ile godzin przewidywany jest czas gry?

@Mithrandir200
No ja raczej kupię jak będę miał nowego kompa aby się cieszyć płynnością rozrywki, ale fakt, te 4 CD mogą utrudnić życie. :)

@Los Emilos
Co masz na myśli?
btw. w Black&White grałem, suuper, po zmianie kompa na o wiele lepszy sobie pogram w dwójkę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Fable teraz wyszło to by było tylko na jednej dvd.co jest o wiele wygodniejsze!hehe.Ja Fable mogę określić 3 słowami krótkie,łatwe i przyjemne czyli gra jaką lubię!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 21:28, Kalejdoskop86 napisał:

1)Czy w Fable można sobie wybrać wygląd bohatera?

Tak. Mozna zmieniac fryzury i tatuowac sie. Procz tego niemal kazdy zestaw pancerza / ubioru ma trzy wersje - swietlana (dla dobrego), zwykla i mroczna (dla zlego). Procz wygladu kazda zmienia nam charakter.

Dnia 27.05.2008 o 21:28, Kalejdoskop86 napisał:

I jak to jest z tym "dorastaniem" ? Zaczynamy od małego chłopca, a kończymy na dorosłym wojowniku?

Doroslym to malo powiedziane. Gorna granica wieku to 65 lat.

Dnia 27.05.2008 o 21:28, Kalejdoskop86 napisał:

2)Na ile godzin przewidywany jest czas gry?

Ok. 15-20h - na pierwszy raz. Pozniej, gdy wiesz co robic, mozesz skonczyc nawet w 10 godzin.

Dnia 27.05.2008 o 21:28, Kalejdoskop86 napisał:

fakt, te 4 CD mogą utrudnić życie. :)

Eee tam, w koncu gre instaluje sie tylko raz. Ale fakt, DVD byloby wygodniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 21:33, Damian14BO napisał:

Tak. Mozna zmieniac fryzury i tatuowac sie. Procz tego niemal kazdy zestaw pancerza /
ubioru ma trzy wersje - swietlana (dla dobrego), zwykla i mroczna (dla zlego). Procz
wygladu kazda zmienia nam charakter.

Idealnie! ;)
Te tatuaże, super! ;> Jak w B&W był dla chowańca to super, że Lionhead Studios dało i do Fable. :)

Dnia 27.05.2008 o 21:33, Damian14BO napisał:

Doroslym to malo powiedziane. Gorna granica wieku to 65 lat.

Acha.

Dnia 27.05.2008 o 21:33, Damian14BO napisał:

Ok. 15-20h - na pierwszy raz. Pozniej, gdy wiesz co robic, mozesz skonczyc nawet w 10
godzin.

Długość może nie powala, ale z tego co widzę ze screenów to świetna gra może być. :)

Dnia 27.05.2008 o 21:33, Damian14BO napisał:

Eee tam, w koncu gre instaluje sie tylko raz. Ale fakt, DVD byloby wygodniejsze.

Jeżeli działa bez płyty to spoko, może być, ale jak z płytą to ciągle trzeba się przeciskać przez te wszystkie, cztery CD. Cóż, może kiedyś będzie wydanie na DVD? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 21:38, Kalejdoskop86 napisał:

Idealnie! ;)
Te tatuaże, super! ;>

Do tego kazdy wplywa na nasz charakter - wiadomo, jak ktos ma na klacie jakiegos wampira czy inne monstrum, to pewne, ze chaotyczny zly ;) Podobnie z ubraniami i fryzurami. Procz podzialu na dobra i zlo jest jeszcze kilka cech, np. atrakcyjnosc i strasznosc. Przystojniaczek ma latwiej z kobietami (z mezczyznami rowniez - mozna zawrzec w Fable zwiazek homoseksualny!! Probowalem... ;P).

Dnia 27.05.2008 o 21:38, Kalejdoskop86 napisał:

Długość może nie powala, ale z tego co widzę ze screenów to świetna gra może być. :)

Po prostu - gra jest krotka (jak na aspirujaca do miana cRPG). Ale fakt, nie jest zla, poza tym lepsze 10h satysfakcjonujacej rozgrywki niz dwustugodzinna epopeja, ktora zostawisz po ukonczeniu 10% fabuly...

Dnia 27.05.2008 o 21:38, Kalejdoskop86 napisał:

Jeżeli działa bez płyty to spoko, może być, ale jak z płytą to ciągle trzeba się przeciskać przez te wszystkie, cztery CD. Cóż, może kiedyś będzie wydanie na DVD? ;]

No niestety bez plyty nie dziala, ale w sumie jak juz wlozysz DISK 1 do napedu, to sie nie oderwiesz do konca... Wiec sie do tego napedu nie bedziesz musial zbyt wiele razy schylac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 21:46, Damian14BO napisał:

Do tego kazdy wplywa na nasz charakter - wiadomo, jak ktos ma na klacie jakiegos wampira
czy inne monstrum, to pewne, ze chaotyczny zly ;) Podobnie z ubraniami i fryzurami. Procz
podzialu na dobra i zlo jest jeszcze kilka cech, np. atrakcyjnosc i strasznosc. Przystojniaczek
ma latwiej z kobietami (z mezczyznami rowniez - mozna zawrzec w Fable zwiazek homoseksualny!!
Probowalem... ;P).

To jeszcze fajniej, że tatuaże są "wymowne" . Cechy takie jak np. straszność też git, a związek homoseksualny dodaje gry realności (jest hetero jak co. :)

Dnia 27.05.2008 o 21:46, Damian14BO napisał:

Po prostu - gra jest krotka (jak na aspirujaca do miana cRPG). Ale fakt, nie jest zla,
poza tym lepsze 10h satysfakcjonujacej rozgrywki niz dwustugodzinna epopeja, ktora zostawisz
po ukonczeniu 10% fabuly...

Właśnie! :)

Dnia 27.05.2008 o 21:46, Damian14BO napisał:

No niestety bez plyty nie dziala, ale w sumie jak juz wlozysz DISK 1 do napedu, to sie
nie oderwiesz do konca... Wiec sie do tego napedu nie bedziesz musial zbyt wiele razy
schylac.

Skoro tak mówisz. ;)

A jaki jest system rozwoju postaci? Czy dużo jest questów w grze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 21:57, Kalejdoskop86 napisał:

A jaki jest system rozwoju postaci? Czy dużo jest questów w grze?

Questów troszku jest ;] Główne (złote), poboczne (srebrne) i (brązowe) bierzesz je w gildii bohaterów. Co do rozwoju postaci - za każdy quest przybywa Ci xp (normalka ^^). Masz trzy drogi rozwoju:
-Broń biała
-Łuk
-Magia
Można inwestować w nowe umiejętności lub rozwijać(ulepszać) te już posiadane :D
Ode mnie dodam, że tyle umilaczy gry w żadnej innej produkcji nie widziałem. Wędkowanie, kopanie (możesz znaleźć różne przedmioty), hazard i możliwość posiadania domu i żony. Do tego masz mnóstwo zagadek/zadań (Demoniczne drzwi/skrzynie) i artefaktów które sie za nimi kryją, że można ze szczęścia oszaleć ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 21:28, Kalejdoskop86 napisał:

@Los Emilos
Co masz na myśli?
btw. w Black&White grałem, suuper, po zmianie kompa na o wiele lepszy sobie pogram w
dwójkę. :)


Chodzi mi o to że to studio jakoś upodobało sobie gry na CD. Co do serii Black & White to i tak uważam że bije Fable o głowę przynajmniej ale teraz pewnie rzucą się na mnie za te słowa :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Super! :)
A można mieć wierzchowca? (tak z ciekawości pytam, można się bez niego obejść, ale się pytam)

I jest możliwość, że np. "X chce jabłka, które ma przynieść mu Y, a Y zabija go" i wykonania questa, ale w zły sposób?
Mam nadzieję, że imię bohaterka można ustawić. :)

@Los Emilos
No cóż... ;)
Wracając do Fable i B&W to Fable może być moim "pogromcą Gothica" , bo po screenach, tego co mówicie i wszelkich bajerach fabularnych typu dorastanie to miodzio.

A B&W i Fable to obie są świetne według mnie, mimo że w drugie nie grałem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 22:43, Kalejdoskop86 napisał:

A można mieć wierzchowca? (tak z ciekawości pytam, można się bez niego obejść, ale się
pytam)

Niestety obeszło sie bez qników :D

Dnia 27.05.2008 o 22:43, Kalejdoskop86 napisał:

I jest możliwość, że np. "X chce jabłka, które ma przynieść mu Y, a Y zabija go" i wykonania
questa, ale w zły sposób?

Nie wiem nie zdażyło mi sie eksperymentować z kłestami co innego z całym światem.

Dnia 27.05.2008 o 22:43, Kalejdoskop86 napisał:

Mam nadzieję, że imię bohaterka można ustawić. :)

Wiesz, że już nawet nie pamiętam ^^ Czekamy na odpowiedź kogoś z lepszą pamięcią ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 22:55, Rozrobiony napisał:

Niestety obeszło sie bez qników :D

Bez czego?

Dnia 27.05.2008 o 22:55, Rozrobiony napisał:

Nie wiem nie zdażyło mi sie eksperymentować z kłestami co innego z całym światem.

Ok.

Dnia 27.05.2008 o 22:55, Rozrobiony napisał:

Wiesz, że już nawet nie pamiętam ^^ Czekamy na odpowiedź kogoś z lepszą pamięcią ;]

Hehe, szkoda, ale cóż, czekajmy! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie... Nie - nie można.Ale to dlatego,że nasz bohater to taki drugi bezimmenny z Gothica - w sumie to on nie ma imienia i nigdy - podczas rozmowy - nie usłyszymy jego głosu.Możemy sobie kupić tytuł który w Fable pełni rolę właśnie imienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 22:43, Kalejdoskop86 napisał:

A można mieć wierzchowca? (tak z ciekawości pytam, można się bez niego obejść, ale się
pytam)

Nie...
Szczerze mówiąc, to system teleportów w zupełności wystarcza. ;p

Dnia 27.05.2008 o 22:43, Kalejdoskop86 napisał:

I jest możliwość, że np. "X chce jabłka, które ma przynieść mu Y, a Y zabija go" i wykonania
questa, ale w zły sposób?

W ogóle to dużo pobocznych questów nie ma, ale tak - jest coś takiego. ;)

Dnia 27.05.2008 o 22:43, Kalejdoskop86 napisał:

Mam nadzieję, że imię bohaterka można ustawić. :)

Jesteśmy "Bohaterem". ;P
A jak coś zmienić, to można sobie tytuł(Awatara, Gladiator, Żółtodziób itd.).

dominik713
A usłyszymy, np. w komendach lub kiedyś był w takim jednym queście, nie pamiętam w którym, ale wiem, że był.
EDIT: Zaznaczam, że to tylko tam, ogólnie to głosu nasz heros nie ma....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 23:00, Gol Galad napisał:

Nie...
Szczerze mówiąc, to system teleportów w zupełności wystarcza. ;p

Dobrze. :)

Dnia 27.05.2008 o 23:00, Gol Galad napisał:

W ogóle to dużo pobocznych questów nie ma, ale tak - jest coś takiego. ;)

Huehuehue! xD

Dnia 27.05.2008 o 23:00, Gol Galad napisał:

A jak coś zmienić, to można sobie tytuł(Awatara, Gladiator, Żółtodziób itd.).

Aaa, to fajnie. :)

@dominik713
O, to dobrze, bo z Bezim się zgrałem i ogólnie dobrze, jak bohater nie ma imienia, chociaż to zależy od gry.
A właśnie, jak jest system dialogów? Są mówione przez wszystkich oprócz głównego bohatera, czy inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2008 o 23:05, Kalejdoskop86 napisał:

A właśnie, jak jest system dialogów? Są mówione przez wszystkich oprócz głównego bohatera,
czy inaczej?

Dialogi to za dużo powiedziane. Bohaterowie mówią, nasz bohater stoi i czasem zareaguje jakimś gestem. Przyciskami myszy wybieramy odpowiedzi tak (LPM) i nie (PPM)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 15:05, Madoc napisał:

Dialogi to za dużo powiedziane. Bohaterowie mówią, nasz bohater stoi i czasem zareaguje
jakimś gestem. Przyciskami myszy wybieramy odpowiedzi tak (LPM) i nie (PPM)

Eee... i to wszystko? Bez żartów, ale odpowiadanie twierdząco lub przecząco i nic poza tym to trochę ubogie rozwiązanie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 19:56, Kalejdoskop86 napisał:

> Dialogi to za dużo powiedziane. Bohaterowie mówią, nasz bohater stoi i czasem zareaguje

> jakimś gestem. Przyciskami myszy wybieramy odpowiedzi tak (LPM) i nie (PPM)
Eee... i to wszystko? Bez żartów, ale odpowiadanie twierdząco lub przecząco i nic poza
tym to trochę ubogie rozwiązanie. :D

No niestety wszystko. W ogóle dialogów jest dużo mnie niż w takim np Gothicu. Pogadać można tylko z niektórymi postaciami. Poza tym dla niektórych wadą jest też konstrukcja świata, który nie jest taki "otwarty" jak w Gothicu.
Tutaj poruszamy się pomiędzy ograniczonymi lokacjami. Ale takie rozwiązanie to standard w erpegach z konsolowym rodowodem. Mi osobiście to nie przeszkadzało ale mówię jak jest.
Jeśli chodzi o system walki jest bardzo ciekawy i dający spore możliwości to jak dla mnie gra jest zdecydowanie za łatwa. Nawet za pierwszym razem nie sprawiła mi żadnych problemów i grę ukończyłem w kilkanaście godzin.
Za to bardzo fajne jest to zmienianie się wyglądu bohatera. Wygląd zmienia się wraz z wiekiem, zmianami charakteru a nawet na skutek pakowania punktów w siłę (widać wyraźną różnicę między chudziaczkiem z początku a pakerem jakiego mamy pod koniec). Poza tym czasem kiedy mocno oberwiemy zostanie nam jakaś gustowna blizna ;) No i jeszcze dochodzą stroje, fryzury i tatuaże, ale niestety jak dla mnie wybór był dosyć kiepski. Fajnych fryzur było tylko kilka, podobnie jak tatuaży. A jeśli chodzi o zbroje i ubrania to też i tak jest tylko kilka takich które chce się i opłaca się nosić. Jak dla mnie gra 8/10 ale szczerze mówiąc czuję trochę niewykorzystanego potencjału. Mimo to gra warta zagrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
No cóż, świat może nie jest tak otwarty jak w Gothicu, ale wierz mi: na pewno zagram! :)
Z tego co słyszałem na forum i co widziałem na screenach to gra jest naprawdę warta uwagi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować