Zaloguj się, aby obserwować  
SimFury

Fable - Zapomiane Opowieści - Temat Ogólny

7430 postów w tym temacie

Pytanko. Powiedzmy że mam ten talon czy cośtam na fryzurę. Pisze że fryzjer mi może taką odpicować. Przychodzę do fryzjera i jak mam zrobić ten fryz? (ten z mojej karty). I jeszcze jedno. Czy z kradzieżą jest coś takiego że po pewnym czasie ludzie się kapują że im obrabiam domy i poniosę jakieś konsekwencje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 21:35, CR7 napisał:

Pytanko. Powiedzmy że mam ten talon czy cośtam na fryzurę. Pisze że fryzjer mi może taką
odpicować. Przychodzę do fryzjera i jak mam zrobić ten fryz? (ten z mojej karty).

Tego nie wiedzą nawet najstarsi górale, ale kasy i tak zawsze jes za dużo, więc spokojnie możesz kupić sobie fryza :P

Dnia 03.09.2008 o 21:35, CR7 napisał:

I jeszcze jedno. Czy z kradzieżą jest coś takiego że po pewnym czasie ludzie się kapują
że im obrabiam domy i poniosę jakieś konsekwencje??

Puki nie zobaczy cie straż możesz kraść ile wlezie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 21:35, CR7 napisał:

Pytanko. Powiedzmy że mam ten talon czy cośtam na fryzurę. Pisze że fryzjer mi może taką
odpicować. Przychodzę do fryzjera i jak mam zrobić ten fryz? (ten z mojej karty).


Hm...w sumie to polega na czym innym. Kartę, którą zdobywasz jedynie odblokowuje daną fryzurę, którą znalazłeś, bo zauważ, że na samym początku gry nie wszystkie wąsy oraz włosy są dostępne u tej babki co może zmienić nieco Twój wygląd (podobnie jest z tatuażami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 20:11, swietlik94 napisał:

Gra niezła, tylko te ucinające się napisy :/...

No, gra coraz lepsza :). A problem z napisami sam się rozwiązał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Ja mam tak samo, to jest frustrujące. To po co w ogóle jest opcja zapisu? Coś czuje, że gra długo nie zagości u mnie na dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 06:54, kavior15 napisał:

Ja mam tak samo, to jest frustrujące. To po co w ogóle jest opcja zapisu? Coś czuje,
że gra długo nie zagości u mnie na dysku.


Takie zapisy są tylko podczas treningu w Gildii. Potem już są "normalne" tzn. zapisuje się jednocześnie postać i postęp w rozgrywce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 07:02, wasamir napisał:

> Ja mam tak samo, to jest frustrujące. To po co w ogóle jest opcja zapisu? Coś czuje,

> że gra długo nie zagości u mnie na dysku.

Takie zapisy są tylko podczas treningu w Gildii. Potem już są "normalne" tzn. zapisuje
się jednocześnie postać i postęp w rozgrywce.


Błąd.
Zapis Bohatera jest dostępny podczas wykonywania misji, a Zapis Świata gdy nie jesteśmy podczas misji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 07:02, wasamir napisał:

Takie zapisy są tylko podczas treningu w Gildii. Potem już są "normalne" tzn. zapisuje
się jednocześnie postać i postęp w rozgrywce.


Nie. Gra nie zapisuje postępów w żadnym queście. Można zrobić save, ale po załadowaniu quest zostanie zresetowany. A akademia to w zasadzie jeden długi quest (no, dwa chyba, z podziałem na dziecko i młodziaka).
Dlatego jeśli już się zaczyna jakiś quest, to trzeba go kończyć albo liczyć się z tym, że trzeba będzie robić go od początku. Ponadto identycznie dzieje się przy powrocie do miasta przy pomocy teleportów - zrobienie tego w trakcie questu zresetuje go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 06:35, swietlik94 napisał:

> Gra niezła, tylko te ucinające się napisy :/...
No, gra coraz lepsza :). A problem z napisami sam się rozwiązał.

Jak rozwiązać ten problem z napisami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 15:34, Bartkula napisał:

> > Gra niezła, tylko te ucinające się napisy :/...
> No, gra coraz lepsza :). A problem z napisami sam się rozwiązał.
Jak rozwiązać ten problem z napisami?

Wiesz, gra jest bardzo kapryśna... Wczoraj było OK, dziś znowu... Po prostu trzeba mieć szczęście/pecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 16:35, swietlik94 napisał:

Wiesz, gra jest bardzo kapryśna... Wczoraj było OK, dziś znowu... Po prostu trzeba mieć
szczęście/pecha.

aha, czyli "sam się rozwiązał" nie było przenośnią ;P spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 10:55, pkapis napisał:

> Takie zapisy są tylko podczas treningu w Gildii. Potem już są "normalne" tzn. zapisuje

> się jednocześnie postać i postęp w rozgrywce.

Nie. Gra nie zapisuje postępów w żadnym queście. Można zrobić save, ale po załadowaniu
quest zostanie zresetowany. A akademia to w zasadzie jeden długi quest (no, dwa chyba,
z podziałem na dziecko i młodziaka).
Dlatego jeśli już się zaczyna jakiś quest, to trzeba go kończyć albo liczyć się z tym,
że trzeba będzie robić go od początku. Ponadto identycznie dzieje się przy powrocie do
miasta przy pomocy teleportów - zrobienie tego w trakcie questu zresetuje go.

Dzięki za odpowiedz(wszystkim;)). A co do samego problemu, to jak mawia dzisiejsza młodzież: LOL! To jest nieco dziwne i kłopotliwe, szczególnie w okresie szkolnym, gdy przy kompie siedzę z godzinę góra i przy długich questach to pewnie oznacza neverending story. A nie ma na to jakiś patchy? Modów? Jakiś tajemnych sposobów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 16:40, Blackgoat napisał:

Dzięki za odpowiedz(wszystkim;)). A co do samego problemu, to jak mawia dzisiejsza młodzież:
LOL! To jest nieco dziwne i kłopotliwe, szczególnie w okresie szkolnym, gdy przy kompie
siedzę z godzinę góra i przy długich questach to pewnie oznacza neverending story.
A nie ma na to jakiś patchy? Modów? Jakiś tajemnych sposobów?


O modach nic nie wiem, nigdy ich nie używałem. Za to pocieszę Cię, że tylko niektóre questy są tak długie. Część daje się zrobić dużo szybciej. Chociaż jest kilka, których nie załatwisz w godzinę - ale tylko parę posuwających fabułę do przodu. Na początek musisz przysiąść i skończyć szkolenie, a gdy już wyjdziesz na świat, będzie przez jakiś czas spokojnie. Szkolenie zresztą daje się załatwić szybko, jeśli się już wie co i jak. Tylko za pierwszym razem tak się dłuży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 18:52, Bartkula napisał:

Mam problem z Fable z CDA, włączam grę, wybieram profil i gra wychodzi do windy.. Co
jest?


Próbowałeś zainstalować grę ponownie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 23:21, Gawełek napisał:

> Pytanko. Powiedzmy że mam ten talon czy cośtam na fryzurę. Pisze że fryzjer mi może
taką
> odpicować. Przychodzę do fryzjera i jak mam zrobić ten fryz? (ten z mojej
karty).

Hm...w sumie to polega na czym innym. Kartę, którą zdobywasz jedynie odblokowuje daną
fryzurę, którą znalazłeś, bo zauważ, że na samym początku gry nie wszystkie wąsy oraz
włosy są dostępne u tej babki co może zmienić nieco Twój wygląd (podobnie jest z tatuażami).


O tym pomyślałem. Tyle że nie mam takiej fryzury u fryzjera jaka znajduje się na mojej karcie ;-> No cóż. się zobaczy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 19:00, łidżet napisał:

Jak myślicie warto przechodzic grę jeszcze raz z poradnikiem?


Jeśli już raz ją przeszedłeś bez poradnika to powiedz mi, jaki jest sens przechodzić ją z poradnikiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować