Zaloguj się, aby obserwować  
Mistrz_Magii

O nickach postów kilka

1025 postów w tym temacie

Ogólnie rzecz biorąc mam na nazwisko Kleparski. Różnie na mnie mówią: klepek, klapek, klepas, klapa, clippo, kliper. A Clawpek stworzyłem sobie całkiem niedawno - jakieś pół roku temu, na potrzeby gierkowe i inne takie (szczególnie erpegi). Taka zangielszczona wersja przez co wygląda trochę poważniej:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A to ciekawe wiesz, ja np. utworzyłem sobie nick łącząc 2 pewne nazwy. Bardzo często używam tego nicka w różnych Grach. Jak myślisz, co powstało gdy połączyłem te dwa wyrazy:

Nintendo + Tenchu = ? :-)

Tak powstał mój nick - "Ninchu"

Dlaczego te nazwy i czym one są? Nintendo - kto by nie znał tej świetnej firmy?. A Tenchu - jedna z moich najbardziej ulubionych Gier z gatunku "Stealth Games" (Gry skradane).

Świetny pomysł na post, ludzie będą mogli opowiadać historię powstania swojego nicka oraz jego ewolucji (o ile będą kontynuować modyfikacje danego nicka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Historia mojego nicka datowana jest na 5 lat wstecz... nie wywodzi się on z mojego nazwiska! Jest to pewne widzimisię...otoż jakieś 5 lat temu chciałem być na necie poprostu kimś anonimowym: tak powstał Anonim...po jakims miesiącu czy dwóch użytkowania tego nicka pomyślalem sobie że jest on za banalny więc, sam już nie wiem dlaczego, wstawiłem w środek słowa literke "W", która zmieniła całkowicie wygląd całego słowa... i tak zostałem Anownim''em...z czasem zamiast "i" wstawiłem wykrzyknił który potem wraz z reformą na CDP.info został zmodowany... i wtedy potraktowałem mój nick kodem jedynkowym :D...i voila!! AN0WN1M... znając życie z czasem jeszcze coś dodam albo ujme :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś lubi polska fantastykę i czyta Pilipiuka, to pewnie nie będzie miał problemu z rozszyfrowaniem pochodzenia mojego nicka. Dla niewtajemniczonych napisze, ze w książkach w/w autora Jakub Wędrowycz to pijak, menda i pasożyt społeczny. W dodatku posiada własną nie koniecznie legalną bimbrownię. I możecie mnie biczować, ale nie powiem wam, czemu ksywkę mam taka a nie inna. Po prostu, ja tez tego nie wiem :-p

Istnieje jeszcze druga, której używam w różnego rodzaju grach. Reggaenerator. Cóż, zamiłowanie do muzyki reggae chyba jest dostatecznie widoczne, prawda? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno, dawno temu, gdy zaczynałem przygodę z komputerem (~7 lat temu) ''nazwałem'' się Seboss ;) Głupio z racji wieku...
Potem na potrzeby Internetu zmieniło się to na Sebosspl, bo wszędzie nick Seboss był już zajęty.
Następnym etapem (trwającym już od pewnego czasu jest po prostu używanie mojego imienia - Sebastian.
Z racji tego, że taki nick/login jest zbyt ''kuszący'', też jest wszędzie zajęty, więc naprzemiennie z nim używam zangielszczonej kombinacji mojego imienia i nazwiska - Sebansky :) Czasem w wersji SebanskyPL lub Sebansky_PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2005 o 01:03, Elwro napisał:

2. "Elwro" nazywal sie fajny 8-bitowy komputerek, ktorego uzywalem
na informatyce w szkole podstawowej.


Produkowany we Wrocławiu przez zakłady noszące takową nazwę.... (p.s. toś ty stary koń jezdeś skoroś na Elwro pracował)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2005 o 01:03, Elwro napisał:

2. "Elwro" nazywal sie fajny 8-bitowy komputerek, ktorego uzywalem
na informatyce w szkole podstawowej.


Produkowany we Wrocławiu przez zakłady noszące takową nazwę.... (p.s. toś ty stary koń jezdeś skoroś na Elwro pracował)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chistoria mego nicka jest długa i niebanalna... ;D
Mam na imię Krzyś więc już sami wiecie... xD
... a lubiłem książkę o pewnym hrabii zamkniętym w więzieniu...
... do tego w podstwówce zajadałem się czekoladowowaniliowym budyniem firmy Zott...
... tak powstał Monte Christo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mój pochodzi z Warhammera 40k, gry figurkowej, dokładniej od nazwy jednego z pojazdów rasy Tau. Czasami używam też, ale głównie w rozgrywkach w sieci, SaQ - od nazwiska lub Jolly Roger,ale niepamiętam skąd się to ostatnie wzieło (na pewno miało to jakiś związek z piratami - nie komputerowymi !).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coz ja potrzebowalem konta pocztowego i byl problem z nickiem wiec od mojego uroczego i ujmujacego charakteru ;) wzial sie wredniak a jakos dziwnym trafem byl zajety ;( wiec powstal Wredniak1993 bo wtym roku sie to dzialo od tego razu cztery razy zmienialem poczte a ostatnio w 2003 roku wiec tak wyszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

don manfrett :D :D

nick jest uzywany od bardzo dawna, przed manfrettem byl jeszcze JAROD a to za sprawa serialu pewnego (KAMELEON)
obecnie MANFRETT przez 2 T jest rzadki, w sumie nigdzie jeszcze nie widzialem manfretta
no ale teraz do meritum sprawy...
zaczaleo sie od przerobienia nazwiska i wyszedl maniek...maniek byl bardzo dlugo, z mańka wyszedl maniutek...i nagle pojawil sie bajka ICE AGE gdzie glowny bohater byl nazywany maniutkiem a imie jego manfred...z manfreda zrobil sie manfrett
a przedrostek don...tego nie zdradze (ale moge powiedziec ze to nie ze wzgledu na sympatie z ksiazki M.Puzo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z moim całkiem fajna historyjka się wiąże...Pewnego dnia spotkałem Amerykanina, który za nic nie potrafił poprawnie mojego imienia wymówić (Jarek) - zawsze zamiast "a" używał "o"...po jakimś czasie Amerykanin ów napisał do mnie list zaczynający się słowami "Dear Yorrick" - tak mi się to przekręcenie mojego imienia spodobało, że postanowiłem zacząć z niego korzystać.
Później okazało się, że imię to było już użyte w "Hamlecie" ..."Yorrick''s skull" - czyli imię byłego właściciela czaszki sławetnej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nikogo obrażać ale ten wątek wydaje mi się z deczka głupi... Nie rozumiem po co miałbym mówićo swojej ksywce , poza tym mam , tak i z pewnością zaraz wyciągne , certyfikat na nią wraz z prawami autorskimi;p ( żart)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować