Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gothic 3: Zmierzch Bogów - recenzja

151 postów w tym temacie

Dnia 09.12.2008 o 22:41, Gortal napisał:

Najbardziej mnie dziwi jedno. Jak sie ma konflikt PB z JoWood. Przecież Gothic 1 to była
gra PB i jeszcze innego dystrybutora/dewelopera (nie wiem czym to sie rozni xD ).

dystrybutor (choć tu bardziej pasuje ''wydawca'') to ten który daje kasę na stworzenie gry, utrzymuje grupę która ją robi przez cały okres tworzenia, a gdy jest gotowa wysyła do sklepów i bierze całą logistykę na siebie, a następnie dzieli się zyskami z twórcami.
A developer to ten, który grę tworzy.

Dnia 09.12.2008 o 22:41, Gortal napisał:

W Gothic
2, JoWood zastąpiło dystrybutora/dewelopera z Gothic 1, już ta część gry nie zachwyciła
mnie tak jak "jedynka".

Bo już wtedy było to, co przy G3 i dodatku do niego, tylko na znacznie mniejszą skalę, bo Pirania przynajmniej znała swój silnik. GII miał być większy niż GII+NK razem wzięte, tylko JoWood naciskał na premierę (skądś to znamy, nie?) i wyszło co wyszło, a część z tych elementów, które miały się pojawić w grze, pojawiło się w Nocy Kruka.

Dnia 09.12.2008 o 22:41, Gortal napisał:

Gothic 3 to była gra którą przechodziłem ze względu na nazwę
"Gothic" w tytule i to raczej było z przymusu. Jednak Gothic 3 jeszcze było w miarę ciekawe.

A to inna sprawa. Co nie zmienia faktu że grze brakowało jakiegoś roku pracy nad nią.

Dnia 09.12.2008 o 22:41, Gortal napisał:

Ale to co teraz się stało to po prostu nie potrafię uwierzyć. Myślałem że ta część coś
zmieni. Wygląda na to że JoWood chce za wszelką cenę zniszczyć DZIEŁO Piranha Bytes odbierając
im tytuł oraz wypuszczając to "coś" co jest potocznie nazywane grą komputerową.

dlatego niech zdycha, bo takie numery odstawia już od kilku lat, tylko mimo coraz większych problemów z kasą, zdechnąć nie może. Gorzej tylko, że marka gothic może spaść z deszczu pod rynnę, np. wylądować w rękach partaczy z "RPG to jazda na koniu i zabijanie potworów" Bethesdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, no. Tekst napisany zgrabnie i naprawdę zabawny. :) Nie grałem ale po tej recenzji, rodzimy dystrybutor na mnie nie zarobi. Dzięki za szczerą opinię.

Odnoszę jednak wrażenie, skoro wypowiedziała się osoba, która podobnych błędów nie znalazła (może słabo szukała?), że trochę naciągasz. Pojechałeś po tych questach, ale przypomina to raczej próbę wyładowania frustracji. W sumie to nie dziwne. Generalnie trochę za dużo tego sarkazmu.

Rzuca się w oczy też pochwała wersji polskiej, chociaż wspomniane przez castlerocka kwiatki w lokalizacji uszły uwadze recenzenta. :)

Pozdrawiam. Dzięki za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 11:59, lastvegas napisał:


Rzuca się w oczy też pochwała wersji polskiej, chociaż wspomniane przez castlerocka kwiatki
w lokalizacji uszły uwadze recenzenta. :)

Prawdopodobnie chodziło mu o złe przypisanie głosów do postaci, braki głosów w dialogach, ludzkie głosy u orków... ale to wina Trine a nie CDP. Wystarczy sprawdzić recenzje ze świata. Po prostu tego przy lokalizacji jeszcze nie dało się naprawić, a części się nie da, bo trzeba by skrypty od zera przepisywać (one rządzą użyciem tego a nie innego pliku dźwiękowego). Podobnie nie mieszczące się opisy sprzętów to fuszerka z oryginału (nie spasowanie tekstu z ramką).
EDIT: Udźwiękowienie robione jest standardowo na bazie list dialogowych i odpowiednich plików dźwiękowych z oryginału. Polscy aktorzy po prostu wykonali wszystko w oparciu o źródło, jak przy każdej grze. A że źródło jest na maksa skopane... Skąd studio to miało wiedzieć, skoro takie cuda się nie zdarzają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż kupiłem tę grę gdyż jestem Die Hard Fanem całej serii i posiadaczem wszystkich jej części. Przyznam, że decyzja powierzenie Hindusom stworzenie gotyckiego klimatu jest równie inteligentna jak powierzenie Niemcom odtworzenie mistycznego klimatu Indii. Co mam powiedzieć wiecej - TO JEST SKANDAL!!!!

ps. mnie najbardziej rozbawił ''cyfrowy system celowania'' po uzbrojeniu sie w łuk, przez moment czułem się jak za sterami F-35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

góra pozwoliła rzucić na żer jedną grę z ich koszyczka?

Dziennikarska rzetelność


Och proszę was wystarczy, że wprowadziliście oceny. Przynajmniej nie bądźcie aż tak bezczelni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 20:26, DoomnY napisał:

Przeszedłem Gothic 1. Wysypało mnie z 20 razy. Blokowanie postaci o jakieś tekstury często
niewidoczne albo zawieszanie się questa itp, utrudnione sterowanie. Szkoda gadać, jedna
z najbardziej zabugowanych gier w jakie grałem. Tylko fabuła i świat "średniowieczny"
fajne. Stwory sztuczne i niepasujące do reszty.



No to graliśmy w 2 zupełnie różne gry... Bo ja nie miałem ani z jedynką ani z dwójką najmniejszych problemów! Ani razu mnie nie wywaliło (choć było dużo okazji bo przeszedłem grę chyba z 10 razy...), żadnych przycięć ani nic... Dopiero w trójce czasem mnie wywalało i tneło się mocno (ostatnio po zmianie sprzętu działa dobrze ale czasem też się przytnie). Najwidoczniej grałeś w pierwszą, niespatchowaną wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam tą recenzję, to pokazuje mi się panel administratora "Lączenie z muchomorek .gam.pl"..O co chodzi ?? Czy to legalne? Jakaś nowość?:P Co do gry wszystko zostało powiedziane w tej recenzji. Jest to pewnego rodzaju innnowacja w moim graniu, bo gdyby nie działająca konsola i komenda "goto"....no wiecie , po prostu chciałem mieć to już za sobą.Przykre doświadczenie dla wielbiciela serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umarł Gothic, niech żyje Risen.

A konkretniej - twórcy kompletnie spartolili już część trzecią, która w zasadzie była prezentacją silnika graficznego z na szybko dorobioną fabułą i questami. Całkowita porażka, równie dobrze te 120 zł ( tyle zapłaciłem za edycję premierową G3 ) równie dobrze mogłem spuścić w toalecie - zaoszczędziłbym czas i nerwy. Ale cóż, tak to jest jak człowiek pobiegł do sklepu w dniu premiery nie czytając wcześniej żadnych recenzji czy opinii graczy. Drugi raz nie popełnię takiego błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 21:08, Thalanthas napisał:

> Ja powiem tylko tyle :(((((((((((((((((((( spieprzyli serię od nocy kruka choć G3
nawet
> jeszcze mi się podobał. no trudno, musimy czekac na Risen i Arcania: The gothic
tales...

Masz na myśli razem z Nocą Kruka czy bez bo mnie tam dodatek się podobał.

>

nie dodatek Noc Kruka był jeszcze dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polska wersja G1 była przez CDP spatchowana do maxa. Sprzęt zawsze miałem dobry, wszystko porządnie skonfigurowane. Zresztą znajomi też w to grali i podobne kwiatki im wyskakiwały na ekranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 18:29, DoomnY napisał:

Polska wersja G1 była przez CDP spatchowana do maxa. Sprzęt zawsze miałem dobry, wszystko
porządnie skonfigurowane. Zresztą znajomi też w to grali i podobne kwiatki im wyskakiwały
na ekranie.


Mylisz się gdyż CDP nie wydał, żadnej łatki ani patcha do części pierwszej jak i do części drugiej wraz z dodatkiem. Ba nawet sam producent czyli Piranha Bytes nie wydała owej łatki jedynie z tego co wiem to do Gothic 2 Noc kruka wydali patcha a w polskiej wersji był on już zaimplementowany do dodatku czyli instalował się wraz z dodatkiem. Więc wybacz ale nie wierzę w to co mówisz. Gry z serii Gothic do 2 Noc kruka włącznie przeszedłem kilkanaście razy i nic takiego się nie działo to znaczy gra nie wywalała do Windowsa i innych problemów nie było poza kilkoma bugami, które zbyt nie przeszkadzały. A Gothic 3 to inna sprawa. Jeśli chodzi o Zmierzch Bogów to gra nie działa stabilnie i wywala do Windowsa, ale nie poprzednie części...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś coś wydawał, nie interesuje mnie to. Numerek wersji był powyżej 1.0, a gra i tak beznadziejnie działała. Puenta jest taka, że oprogramowanie od Pirania coś tam jest mizernie napisane i kolejne łatki oficjalne czy nie tego nie zmieniają. Mało tego - kolejne części gier mają większą liczbę błędów od wcześniejszych. Nie chcę dalej o tym dyskutować, gdyż ta seria już mnie zupełnie nie interesuje. Skończyłem przygodę w/z Gothic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

łosz urwa mać jak to przeczytałem to to to poprostu no zabrakło mi słów taka porcja bugów to to to przechodzi ludzkie pojęcie i napewnot nie zagram w niego wcześniej niż za kilka lat gdy wszystkie bugi zostaną naprawione a przynajmniej większość tak jak zrobiłem z podstawką , przechodze ją teraz z patchem 1.06 i naprawde mało błedów jest ! A to "coś" co stworzono to nie jest Gothic Którego znam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 21:44, dudek17 napisał:

łosz urwa mać jak to przeczytałem to to to poprostu no zabrakło mi słów taka porcja bugów
to to to przechodzi ludzkie pojęcie i napewnot nie zagram w niego wcześniej niż za kilka
lat gdy wszystkie bugi zostaną naprawione a przynajmniej większość tak jak zrobiłem z
podstawką , przechodze ją teraz z patchem 1.06 i naprawde mało błedów jest ! A to "coś"
co stworzono to nie jest Gothic Którego znam !


Ludzie narzekają naprawdę dość sporo, ale takie GTA IV? Bugów jak mrówków, a oceny nie są aż wcale takie złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 22:08, kamil E napisał:


Ludzie narzekają naprawdę dość sporo, ale takie GTA IV? Bugów jak mrówków, a oceny nie
są aż wcale takie złe.


Och, to GTA też się nie da w 90% przypadków ukończyć bez odpalania testowego i używania kodów, bo kluczowy NPC znajduje się poza terenem gry? Ale spartolili, nie wiedziałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trafiłem wreszcie na jakiegoś istotnego buga - arena w geldern, gdzie z 5 razy wczytywałem save bo ni stąd ni zowąd okazywało sie ze opusciłem arenę (wystarczyło zbyt blisko ogrodzenia się znaleźć) a mozliwości powtórzenia walki nie było. ale wystarczyło że naparzałem się mniej wiecej na srodku areny i poszło.
a propos fajny quest z ojcem i hałasujacymi w nocy górnikami :)
przestałem grać na wysokich, bo klatek nie za wiele było a teraz na srednich to juz w ogóle scinek nie mam:) smiga niemal jak G1
po pierwszym uruchomieniu gry na srednich była jedna wielka zwiecha...nie wiem z czego to wynika - chyba komp musiał się z tą grą oswoić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna recka :-) Gothic się kończy - wielka szkoda bo miał w sobie to "coś". Cóz poczekam ze 2 lata na załatanie bugów i zaryzykuję w jakiejś taniej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super Recenzja :)

W ogóle gry takie jak Gothic 3 lub Gothic 3 Zmierzch Bogów nie umywają się do poprzednich części gry .
Czy grając w Gothic''a I czy w Gothic''a II NK kiedykolwiek gracz musiał się martwić tym że nie doprowadzi swojego towarzysza w dane miejsce a tym samym nie wykona zadania tylko dlatego że ów towarzysz zatopi się w kamieniu albo spadnie pod ziemię lub nagle uniesie się w powietrze ??
To co Oni zrobili z tą serią ...... to jest straszne ... druga sprawa :
Grając w Gothic III ZB postanowiłem odwiedzić swojego "wieloletniego znajomego" - Gorna !
(Pomyślałem że Gorn na widok kumpla się ucieszy xD) a Tu co mnie spotyka ?? Strażnicy nie chcę mnie nawet do niego przepuścić <załamka> Przecież Oni w ogóle odbudowali Gothę dzięki nam i kto wie czy nie dzięki nam ( graczowi) w ogóle jeszcze żyją :D W końcu dostałem się z problemami do Gorna myśląc że się czegoś ciekawego od Niego dowiem , a tu otrzymuje od niego odpowiedź "Czego chcesz ??" a gdzie powitanie starego przyjaciela?
W sumie to trochę smutne dla prawdziwego fana serii , ja grałem we wszystkie części i bez żadnych wątpliwości mogę stwierdzić że tak na prawdę Gothic skończył się na Dworze Irdorath , no może jeszcze z patchem 1.6 - bardzo dobry patch gra jakoś ujdzie w tłoku ale G3 ZB totalny nie wypał ...
Wczoraj kupiłem grę i dopiero po pobraniu i zainstalowaniu patcha mogłem ją uruchomić bo normalnie wyskakiwał błąd - Where is guru ? Pozdrawiam sympatyków Gothic''a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt Thorgalls ma rację! A cytat z początku tej recenzji (z tej piosenki) też jest świetny (znaczy się świetnie pasuje do tego, co Jowood zrobił z serią, zabierając ją PB)... można stwierdzić tylko, iż umarł król... A był to jeden z najlepszych rpg na świecie (dla mnie najlepszy... był...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować