Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gothic 3: Zmierzch Bogów - recenzja

151 postów w tym temacie

Dnia 09.12.2008 o 20:25, Damael napisał:

Ja powiem tylko tyle :(((((((((((((((((((( spieprzyli serię od nocy kruka choć G3 nawet
jeszcze mi się podobał. no trudno, musimy czekac na Risen i Arcania: The gothic tales...


Masz na myśli razem z Nocą Kruka czy bez bo mnie tam dodatek się podobał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No prosze, kolejny raz Joowod pokazuje swoje prawdziwe skomercjalizowane oblicze.

Jak gotyckie klimaty mozna powiezac obcej dopiero powstalej firmie, ktora lezy na drugim koncu swiata. Jak mozna odbierac firmie macierzystej ich pomysl na gre (mowa tu o PB ktore mialo na celu zakonczyc serie Gothic). Joowod pieknie pokazalo co sie dla nich liczy, czy oni nie mogli pogodzic se z faktem ze PB wydalo ostatnia czesc z serii? bali sie odciecia doplywu wielkiej gotowki jaka fundowala im seria Gothic? to nie potrzebuje nawet komentarza...

A co do samego dodatku... Ludzie z Indyjskiej firmy dokonali zeczy niemozliwej, zostaly udoskonalone bugi znane z G3 oraz stworzyli mnostwo nowych, czyz to nie genialne? I tu naleza sie brawa, trzeba miec talent by cos takiego stworzyc.

Niektorzy mowia ze ten dodatek to gwóźdź do trumny dla sagi Gothic, jak dla mnie... ten dodatek jest juz nagrobkiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się nadal zastanawiam czy to kupić... z G3 męczyłem się na 1GB RAMu karcie FX5900ZT i P4... później trochę kompa ulepszyłem i grało się znośnie na średnich (2GB RAMu i 7600GS).
Mi szczerze G3 się podobał. Nie będę go porównywać do poprzednich części serii bo nie wypada :)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótka ocena gry... na co ja ^&%^& wydałem kase na pre-ordera jak *^$#@*%&&$^& twórcy ją tak rozwalili... Teraz normalnie. W 1 i 2 można uznac bugi za przyjemnośc czasami. W tej części można napisac książkę na temat bugów, a i tak wszystkiego nie opiszesz... Gry nie polecam całkowcie. Jestem wielkim fanem Gothica, ale ta częśc to totalne zbeszczeszczenie serii. NOrmalnie rzygac się chce po 15 minutach podczas, których można wyłapac więcej bugów niż zawiera instrukcja treści... Szlag mnie trafił przy tej grze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic 3 - pomimo niezliczonej ilości bugów, zbyt niskiego poziomu trudności i sporej liczby zadań podających w wątpliwość istnienie wyobraźni w umysłach twórców gry - dało się przejść bez uciekania się do ostrych środków znieczulających. Fakt, iż Zmierzch Bogów może doprowadzić do chronicznej awersji względem całej serii, zachęca do daleko posuniętej wstrzemięźliwości w dziedzinie konsumpcji.

Recenzja pana Wspaniałego bardzo fajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie- umarł Gothic, niech żyje Risen!


Mam szczęście jako fan RPG że gry z serii TES też tak nie skończyły (jak na razie). Gothic to była gra wielka, ale niestety skończyła się na jedynce i Nocy Kruka, nawet 2 nie była już grą przesadnie powalającą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sie przyznam. Tak spiracilem TA grę. Nie, prosze nie bijcie mnie.Otóż wiedzcie ze wszystkie serie Gothica mam orginalne bo jestem naprawde duzym fanem tej serii. Ale jak sie dowiedzialem ze to to nie jest dzielem PB to zwatpilem. Dlatego postanowilem najpierw przetestowac wiec pobralem z internetu. Moje wrazenia skonczyly sie usunieciem tej gry z dysku po 5 minutach grania w to. Odrazu zaznacze ze prawie pol godzIny bawilem sie ustawieniami. Ale dalem sobie spokoj bo nie mialem sily. A wiec tak zaczelem grac. Po rozmawie z tym kolesiem wkurzylem sie juz na poczatku poniewaz nic mi nie zrobil rozkradajac jego caly dom. No nic ide dalej. Kolejny dom ktoryv chyba nalezal do mnie bo nikt mi nic nie robi. Nie mowiac juz o innych bugach itp.

I oto cala moja przygoda. Nie mam zamiaru kupowac tej gry. Tak skonczyla sie moja fascynacja gra Gothic. No chyba ze 4 bedzie rewelacyjna. Mam nadzieje ze nowa gra chlopakow z PB bedzie tak klimatowa i sterowanie bedzie z G1 jak i G2 to juz skacze z radosci. CHociaz to juz nie ebdzie to samo bez Xardasa,Gorna,Miltena,Lee,Laresa,Diega,Lestera no ale moze Dziwny los bedzie i te ppostacie znajda sie i tam.


No coz to tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie zdążyłem kupić tej żenady. Ale jest mi bardzo przykro. Właśnie zamierzałem stać się fanem Gothic (takim na maxa za pre-ordery i w ogole, bo normalnym to już od ładnych parę lat). Przymierzałem się do kupna Pre-order''u. Tylko na szczęście coś mnie powstrzymało. Zamierzam kupić G 3 FG dopiero jak stanieje, bądź będzie możliwe do przejścia. Najbardziej mnie dziwi jedno. Jak sie ma konflikt PB z JoWood. Przecież Gothic 1 to była gra PB i jeszcze innego dystrybutora/dewelopera (nie wiem czym to sie rozni xD ). W Gothic 2, JoWood zastąpiło dystrybutora/dewelopera z Gothic 1, już ta część gry nie zachwyciła mnie tak jak "jedynka". Gothic 3 to była gra którą przechodziłem ze względu na nazwę "Gothic" w tytule i to raczej było z przymusu. Jednak Gothic 3 jeszcze było w miarę ciekawe. Ale to co teraz się stało to po prostu nie potrafię uwierzyć. Myślałem że ta część coś zmieni. Wygląda na to że JoWood chce za wszelką cenę zniszczyć DZIEŁO Piranha Bytes odbierając im tytuł oraz wypuszczając to "coś" co jest potocznie nazywane grą komputerową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A miało być tak dobrze... Dobrze, że nie zakupiłem dodatku, skoro wyszedł z tego gniot. Pierwsze dwie części były świetne (Noc Kruka też), a trójka mimo iż, gorsza od poprzedniczek to też była dobra. JoWood chce chyba zabić tą serię i dość dobrze im to idzie. Czwartej części nawet nie kupię, tylko prędzej Risen. Chyba żadna seria nie została tak paskudnie zniszczona jak Gothic. Co do samej recenzji jest ona przyjemna, fajnie sie czyta, fajne screeny :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 18:43, Jacob Aaron napisał:

Ech, a mialem nadzieję, że jednak będzie można sobie chociaż od biedy pograć... Ale po
recenzji zmieniam zdanie, Zmierzch Bogów dokumentnie skiepszczono, bo w G3 moim zdaniem
można bylo grać i się gralo...i to ile..;)
A teraz? Już tak skiepścić Gothici, bardziej się chyba nie da(ale pomyslowość ludzka
nie zna granic). :( Pozostaje nam tylko czekać na Risen Piranii Bytes. To taki mój czarny
koń następnego roku..:)


alez mozna sobie pograć :) grałem dzis ze trzy godziny i jakos katastrofy zadnej swiadkiem nie byłem, nikt mi nie znikł questów z 15 zrobiłem, ani sie gra nie wysypała, ani npc nigdzie nie znikł, ccasem cos tam w teksture lekko weszło tudziez wystawało hehe.
mam parę refleksji:
tym razem bezi mówi z jakims takim zaangażowaniem, nie tak beznamietnie jak w G3
jest ciut zabawniej, bez tego patosu z podstawki
questy wcale nie są bardziej idiotyczne niż w podstawce - tam tez mielismy zabic krowy nieprawdaż? a pomysł na fabułę jest naprawde fajny - zwłascza że to TYLKO DODATEK. tak jakos normalnie i realnie mi ten konflikt miedzy lokalnymi watażkami wyglada...
pełne skrzynie itemków - mnie sie to nawet podoba, bo w podstawce była z tym bieda do kwadratu, az sie ich nawet otwierac nie chciało, zwłaszcza kufrów
to ze za zadania dużo punktów wpada, duzo gratisów znjadujemy wszedzie to przecież tylko dlatego że swiat jest 2x mniejszy i lokacji ubyło oraz zwierzaków (bo przeciez szablozeba ani lodowego wilka tudzież pystynnego pełzacza raczej w zielonej częsci kontynentu nie uswiadczymy)
where is guru? a co to kurde jest? ja na swoim leciwym już kompie nigdy na oczy tego komunikatu nie uświadczyłem (procek 3,06 Geforce 6600 256 ramu i 2 GB ramu) mało tego gra popiernicza mi na wysokich..tu ciekawostka - na średnich to ja z menadżera musiałem wyłaczac bo kursor poruszał sie raz na 10 sek). na wysokich klatek az tak duzo nie ma, ale gra się bezproblemowo, czasem przez chwile coś tam doczyta. podstawka chodziła mi gorzej.
niekonsekwencje w queście z antonem? o sorry to juz jest czepianie sie na siłę, w ten sposób mozna uczepić się każdego questa w każdej grze. serio.
ze mozna obrobic kufer w obecności własciciela? no to co? w G1 kradło sie chociaz własciciel stał na dworze za ścianą a i tak darł ryja że mu się krzywda dzieje, ale nikt nie marudził jakoś...
ja tam nie wiem ale po raz pierwszy o dodatku usłyszałem w okolicach wakacji zatem jak na parę miesiecy to i tak dobra robotę zrobili
ciekawe dlaczego nikt sie do spolszczenia nie przywala tam są dopiero kwiatki ;)

ogólnie dodatkowi na dzień dzisiejszy daję mocne 7,5 - te 0,5 odejmę jak faktycznie buga nie do obejscia znajdę.


p.s.chodzi bez płyty-czyżby zasługa łatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja też dorzucę swoje 3 grosze.
Zatem po pierwsze - recenzja jest genialna, uśmiałem się nieziemsko. a screeny z gry powaliły mnie na kolana.

Po tym co czytam to myślę, że ktoś poprostu chciał zniesławić tytuł, którym jest Gothic. Wydawało mi się, że będzie to coś innego, nowego, lepszego... Tymczasem Joowood dostarczyło nam talerz pełen niestrawnych kąsków i bugów to pożarcia. Nie wiem jak to wszystko sklecić do kupy, ale poczekam i zobaczę. Może zacznie się coś dziać w niedługim czasie. Niech gra stanieje, niech sobie wszyscy ochłoną, niech przyjdą łatki i takie tam. Ja poczekam, cierpliwy jestem... I oczywiście jak wszyscy czekam na nowe produkcje PB :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.12.2008 o 20:53, Feflar napisał:

Może mi ktos przybliżyć o czym mówi Luk Zombi? (chodzi mi o ta gazetkę) Co to byl za
wydawca? :P

Parę lat temu hurtownia Play która zajmowała się (i chyba zajmuje się nadal) produkcją i dystrybucją taśmową gier (bardzo) budżetowych i ogólnie kaszaniastych, takie po 9,99 zł, wydawał też "gazetkę" (raczej dwie strony reklam z tekturową wkładką) plus płytką z pożal się Boże ich grami. W tej "gazecie" pojawiały się recenzję owych "chituf". Oczywiście te kaszany były porównywane do najlepszych ówcześnie gier.

No i jeden niezapomniany dialog między klientem a działem technicznym play (kiedyś był w CDA):

-Czemu w Maluch Racerze nie ma trybu multiplayer?
-A w World of Warcraft nie ma singla i nikt się nie czepia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recenzja antyreklama jak już pisano. Prawdziwa, co widać po screenach i po wspomnieniach z G3. Nie dość, że stare bugi zostały (przenikające przez siebie modele np.miecz przez tarczę, człek w człeku), to pełno nowych wyżej opisanych, to i finalnie banalna fabuła (jej elemenciki występowały w pierwszych częściach, ale czy teraz też wypada?). Ktoś powie: "Nie grałeś to co mówisz?!" Trzech śpeców od tego grało, dwóch nie wytrwało do końca, jeden wytrwał i napisał co tym sądzi. Póki co na pewno nie kupię, a miałem takie plany. Rzucę też okiem na recenzje w innych serwisach. Jak kilku poprzedników ja również się uśmiałem czytając ów recenzję ("wystająca głowa NPC sunąca majestatycznie przez beton"). Tekst jak dla mnie piąteczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cóż, jak zwykle gra została skopana :-). Ale każdy fan Gothica i tak ją kupi, chociażby po to, żeby zobaczyć te wszystkie bugi i trochę fabuły :). I na to właśnie liczą wydawcy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować