Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gothic 3: Zmierzch Bogów - recenzja

151 postów w tym temacie

Przykro to pisać ale Gothic skończył się na części drugiej... Nie wiem czy jeszcze kiedyś seria odzyska swoją dawną świetność..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za reckę ;)
Do teraz byłem pewien, że kupię właśnie ze względu na to, że czuję się fanem serii i "dla fabuły". Jednak zmieniłem zdanie. Nie warto grać w gniota, czas się przeprosić z g1 i g2 i nie ma co marnować czasu na cokolwiek innego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu kupilem Gothica 3 i nie przeszedlem go do teraz... bo zniknal jeden z artefaktow przez co dalej isc nie moglem... ta seria z kazda gra jest gorsza... Recenzja genialna;) ale troche za wysoka ocene daliscie... mysle ze 1+ obrazowalo by to nieco lepiej;) ten plus to wlasnie za polska wersje;) bo na wiecej ta gra nie zasluguje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uznanie dla gram.pl, że zdecydowaliście się nie ściemniać, tylko powiedzieliście prawdę.

G3 był szitem, a dodatek okazał się jeszcze większym szajsem, co dla mnie jest po prostu niebywałe.
Zwłaszcza zważywszy na to, że nie dane mi było grać w grę, która by mnie tak wku****** swoimi niedoróbkami jak G3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakimś tam wielkim fanem Gothica nie jestem, ale lubie sobie w niego popykać. We wszystkie części grałem i sam na swojej skórze doświadczylem jak spartolili "trójeczkę". Mówi sie trudno i trzeba liczyć na to, że następna część/dodatek będzie lepsza/y. Więc nie patrze na te wszystkie śmieszne recenzje i ide do sklepu, kupuje G:ZB i wtedy go oceniam. Wkoncu dla kogoś może to być gra zrypana na maksa, a dla kogoś innego może byc grą "marzeń" :D Jak tak dalej pójdzie z Gothicami to jak dla mnie to jest Zmierzch Gothica :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 19:51, DoomnY napisał:

Nie wiem jak można nazwać grywalną grą tytuł, w który nie da się grać, bo albo działa
w 10fps na super komputerze albo wysypuje do windy co 5 minut.


Widać, że nie grałeś w Gothic 1, Gothic 2 i Gothic 2 Noc kruka.... W te części gram co jakiś czas i nie spotykam takich problemów jakie Ty wypisujesz. Nawet Gothic 3 działa mi stabilnie jedynie ten nowy dodatek Gothic 3 Zmierzch Bogów działa jakby chciał a nie mógł. Z mojej strony to tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja autentycznie czytając recenzje śmiałem się na głos - i jestem wręcz zaskoczony i zdziwiony recenzja, która pojawiła się teraz - przestałem czytać recenzje na tym portalu, bo potrafiła o rzeczach spartaczonych pisać w samych superlatywach, że nic tylko lecieć do sklepu (dokładnie to chodzi o piękny i cudowny Wiedźmin - edycja rozszerzona) a tak faktycznie nie było...

A tutaj taka niespodzianka, w końcu powiedziana cała prawda o grze, w końcu gram.pl mnie naprawdę zaskoczył, może w końcu idzie w kierunku, jako takiej subiektywności??... NIE ... Pomarzyć można a szkoda, jak to mawiają "wyjątek potwierdza regułę"...

A co do samej gry... Nic tylko usiąść i płakać... Jeszcze kiedyś mówiono, że Gothic 3 ma tyle błędów, że nie będą go dopracowywać i łatać, wydając n.p wielkiego patcha, skoro w planach jest i tak dodatek, i to w nim poprawią wszelkie niedoskonałości... I jednak tak się nie stało...

Na moim sprzęcie gra jest nie grywalna (posiadam 2gb ramu, 2.8 Ghz procek intel dual core i 8600 gt), w mieście są pewne "obszary”, w których jak się wejdzie gra spada do 1 - 2 fpsow, jak się wyjdzie z obszaru to jest wszystko w jak najlepszym porządku, jak sie stanie milimetr przed/za nim/z boku też jest wszystko OK... Obszary te nie są duże, tak 2 metry kwadratowe może, nieraz większe, nieraz mniejsza... Poprostu tragedia...

Nic trzeba czekać aż w końcu to poprawią, bo to jest poprostu żenada…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to chyba ostatecznie zamorduje tą serię. czas w takim razie powitać risen:-) pytanie retoryczne, jak do nieudanej i totalnie zabugowanej gry można zrobić dobry dodatek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JoWood jest ślepy czy jak ?! Jak oni mogli taką grę na rynek wypuścić ?! Nie wiem czy się śmiać, czy płakać... Czekam na Gothic 4 na xboxa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad kupnem tej gry ale po przeczytaniu tej recenzji to po prostu mnie odrzuciło. Może zastanowię się jak będzie w tańszej serii typu SuperCena bo więcej niż 10 zł. za ten shit bym nie dał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu kupiłem Gothica 3 EK i nie żałuję (ładnie wygląda na biurku, a i grało się nieźle - nie ukończyłem, ponieważ nie mogłem porozmawiać z Innosem). Chciałem tylko zobaczyć filmik na końcu ale cóż, mówi się trudno... TO też chciałem kupić lecz po przeczytaniu wielu artykułów zrezygnowałem. No bo po co? Aby toczyć kosmiczne bitwy w podziemnym bezfizycznym świecie? W Gothic 3 żeby spotkać którąś z ważniejszych postaci musiałem się tam przenosić...Gothic 1 rulez!!! Świetna recenzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 20:22, Thalanthas napisał:

Zastanawiałem się nad kupnem tej gry ale po przeczytaniu tej recenzji to po prostu mnie
odrzuciło. Może zastanowię się jak będzie w tańszej serii typu SuperCena bo więcej niż
10 zł. za ten shit bym nie dał.


Ja powiem tylko tyle :(((((((((((((((((((( spieprzyli serię od nocy kruka choć G3 nawet jeszcze mi się podobał. no trudno, musimy czekac na Risen i Arcania: The gothic tales...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się z obiektywności gram pl, macie u mnie plusa, mimo że ta recenzja jest raczej antyreklamą to przynajmniej jesteście prawdomówni (pamiętacie może tą sytuacje jak jeden znany wydawca tworzył pseudogazetki z grami wydawanym przez samego siebie w których pisał że np Maluch Racer miażdży NFS?)

Dwa - cieszę się z jakości polonizacji, w której już sam tytuł przetłumaczono lepiej i poprawniej niż w wersji angielskiej (chyba Anglicy nie słuchają oper Wagnera, albo nie znają mitologii nordyckiej :))

Po trzecie - większa ilość bugów niż w podstawce - no wai!!- nieźle, to tak jak nakręcić film co byłby gorszą szmirą niż dzieła Uwe Bolla i naszego Wiedźmina (film) razem wziętych, a to jest sukces. Może nie taki jaki zamierzali twórcy (chociaż?), ale jednak chylę czoła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem Gothic 1. Wysypało mnie z 20 razy. Blokowanie postaci o jakieś tekstury często niewidoczne albo zawieszanie się questa itp, utrudnione sterowanie. Szkoda gadać, jedna z najbardziej zabugowanych gier w jakie grałem. Tylko fabuła i świat "średniowieczny" fajne. Stwory sztuczne i niepasujące do reszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 20:26, DoomnY napisał:

/..../


Gdyby tak było to Gothic by nie osiągnął takiego sukcesu jak za czasów części pierwszej, drugiej i dodatku Nocy Kruka. Możliwe, że Ty tak trafiłeś albo po prostu nie lubisz serii więc piszesz o niej w taki sposób...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh szkoda że Forsaken Gods wyszlo jak wyszło (błędem było przekazywanie projektu jakiemuś dziadowskiemu studiu) ale cóż,FG zakupiłem i przejść przejdę...tyle że pewnie dopiero po kilku patchach.
Mam teraz większe niż wcześniej obawy co do G4:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 20:43, Viper napisał:

Mam teraz większe niż wcześniej obawy co do G4:/

A ja póki co daję im kredyt zaufania - Spellbound ma dużo do stracenia (reputację budowaną przez lata zwłaszcza), więc muszą się starać. To będzie oczywiście inna gra, przecież nawet tytuł został zmieniony. Może jednak dobra i pasująca klimatem do dawnych dzieł Piranii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 20:25, Luk Zombi napisał:

Ciesze się z obiektywności gram pl, macie u mnie plusa, mimo że ta recenzja jest raczej
antyreklamą to przynajmniej jesteście prawdomówni (pamiętacie może tą sytuacje jak jeden
znany wydawca tworzył pseudogazetki z grami wydawanym przez samego siebie w których pisał
że np Maluch Racer miażdży NFS?)

Dwa - cieszę się z jakości polonizacji, w której już sam tytuł przetłumaczono lepiej
i poprawniej niż w wersji angielskiej (chyba Anglicy nie słuchają oper Wagnera, albo
nie znają mitologii nordyckiej :))

Po trzecie - większa ilość bugów niż w podstawce - no wai!!- nieźle, to tak jak nakręcić
film co byłby gorszą szmirą niż dzieła Uwe Bolla i naszego Wiedźmina (film) razem wziętych,
a to jest sukces. Może nie taki jaki zamierzali twórcy (chociaż?), ale jednak chylę czoła
:)


Może mi ktos przybliżyć o czym mówi Luk Zombi? (chodzi mi o ta gazetkę) Co to byl za wydawca? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A ja póki co daję im kredyt zaufania - Spellbound ma dużo do stracenia (reputację budowaną przez lata zwłaszcza), więc muszą się starać. To będzie oczywiście inna gra, przecież nawet tytuł został zmieniony. Może jednak dobra i pasująca klimatem do dawnych dzieł Piranii.

Obawiam się tego że Spellbound nie podoła zadaniu ze względu na bardzo małe doświadczenie w produkcji gier innych niż strategie.
Fakt że mają sporo do stracenia ale może się okazać że znowu Jowood (swoją drogą ta firma bardziej mi przypomina EA niż samo EA) pogoni SB i wyda kolejnego nie udanego Forsaken Gods za którego będzie przepraszać i wydawać na gwałt patche.
Oj szkoda że Piranha Bytes straciła prawa do Gothic''a, jedną wpadkę zrobili z G3 i seria została zaprzepaszczona (obym się mylił) na zawsze:/
PB nigdy nie potrafiła zrobić gry wolnej od błędów (te cholerne wilki w Gothic 1 które jak człowiek widział to omijał z daleka) ale potrafiła chociaż stworzyć świetny i klimatyczny świat w którym chciało się zaglębić na wiele godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się Gothic 3 podobał mimo bugów.Fabuła była dobra. Chociaż czegoś brakowało. System walki jakoś mi się podobał, chociaż system walki z poprzedni części jakoś nie podobał (zazwyczaj grałem magiem). W Gothic 3 : Zmierzch bogów zapewne niczym mi nie przyciągnie (zwłaszcza pod względem fabularnym). Dla mnie seria gothic skończyła się na 3 mimo, że trójeczka nie była najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować