Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Niebranżowa prasa analizuje sytuację PS3. "Jest źle", "statek tonie" i inne takie...

136 postów w tym temacie

"osrał", jak to ładnie określiłeś, nie "osrał, ale obniżył cenę, i wyszedł na tym bardzo dobrze.
[quote]Jak M$''owi nigdy nie idzie po jego myśli lub jak coś się kiepsko sprzedaje to nigdy
się tym nie chwali. [/quote]
A Ty jeśli w szkole dostałbyś kilka jedynek (przykładowo, nie wiem ile masz lat) to po powrocie do domu, z pełnym radości głosem i uśmiechem na ustach oznajmiłbyś o tym rodzicom? Zawsze chwali się sukcesami, a porażki stara przemilczeć.
[quote]Nie chcę tutaj po nikim jechać ani z nikim kłócić. Jednak ciągle widzę jak media lub
> firmy ciągle jadą po PS3. A X360 to niby ideał? [/quote]
Rozumiem, że jeśli jeździliby po XKlocku to wszystko byłoby w jak najlepszym porządku?

Tak jak Zaitsev napisał wyżej: weź głęboki wdech i chłodną kąpiel. PS3 zaczyna kuleć to się o tym pisze. Jak zacznie kuleć XB to wtedy będzie się pisało o nim. Nie ma tu się czym denerwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uuuua. Zaitsev postawił magnes na fanboyów. I to mocny.

Widziałem dwie reklamy Wii, chyba żadnej Xbox (poza reklamami konkretnych gier) i jedną PS3. Gdybym miał wiedzieć o tych konsolach tylko to, co jest w reklamach to PS3 po prostu przeraża zamiast zachęcać do kupna. Chyba nigdy nie zapomnę tej reklamy z prawie pustym białym pokojem, czarnym nie-wiadomo-czym przelewającym się przez niego i głosem Wielkiego Brata - po prostu horror.

Sony chyba chciało pojechać na popularności poprzednika co częściowo im się udało w przypadku PS2 (częściowo, bo przewagą PS2 nad innymi konsolami z tamtego okresu były świetne gry, które PS2 miało na wyłączność - wiele było takich gier).

A jeśli chodzi o Xbox 360 - po prostu do premiery PS3 MS nie miał chłopca, z którego mógłby się "wyśmiewać" - teraz ma i korzysta z każdej okazji by podkreślić swoją przewagę nad PS3. Widać to na przykład na tym forum - gdy pojawia się jakaś informacja o tym jaki to Xbox 360 jest fajny a PS3 do bani - niewielu pamięta, że obie konsole biją się o drugie miejsce bo pierwsze jest już zarezerwowane - Xbox 360 skrzętnie unika konfrontacji z Wii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie zapominajmy że Wii to inny segment. To trochę tak jakbyś porównywał sportowca pływaka z sportowcem biegaczem. I tu i tu sport. Ale duuuuża różnica jest :]


Dla mnie xbox rządzi i tyle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może xbox 360 jest cholernie awaryjny. Tylko dziwne że mój model z 2006 roku jeszcze działa i w niczym mnie nie zawiódł :]


A ps3 jedzie na popularności ps2. Gdyby nie nazwa to by się tak "dobrze" nie sprzedawała. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 20:36, hallas napisał:

A jeśli chodzi o Xbox 360 - po prostu do premiery PS3 MS nie miał chłopca, z którego
mógłby się "wyśmiewać" - teraz ma i korzysta z każdej okazji by podkreślić swoją przewagę
nad PS3. Widać to na przykład na tym forum - gdy pojawia się jakaś informacja o tym jaki
to Xbox 360 jest fajny a PS3 do bani - niewielu pamięta, że obie konsole biją się o drugie
miejsce bo pierwsze jest już zarezerwowane - Xbox 360 skrzętnie unika konfrontacji z
Wii.

Choć ostatnio Microsoft rzuca się także na kawałek tortu zwany casualami, wystarczy choćby spojrzeć na NXE - w którym główną ciekawostką są avatary i przystępna grafika dashboardu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 20:40, Pile napisał:

Tylko nie zapominajmy że Wii to inny segment.

No tak - na Wii nie ukazują się głośno reklamowane gry określane mianem rewolucji, które tak naprawdę są wałkowaniem tego samego przy lepszej grafice. Niestety - dyscyplina jest ta sama - konsole do gier. Inny jest sposób realizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wii to sprzęt do grania. I to największa zbieżność z xboxem i ps3. Ale podejście do tematu jest zupełnie inne. Jako konsola wygrywa w sprzedaży. Ale to ps3 i xbox 360 mają ze sobą najwięcej podobieństw. I uderzają w ten sam segment na rynku. I dlatego tak ze sobą walczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 20:43, Cmq napisał:

Choć ostatnio Microsoft rzuca się także na kawałek tortu zwany casualami, wystarczy choćby
spojrzeć na NXE - w którym główną ciekawostką są avatary i przystępna grafika dashboardu.

Sam wygląd to nie wszystko... choć z drugiej strony w każdej osobie, która tworzyła u mnie swoje Mii widać było... emocje. Coś w tym jest (powiedział grabarz potrząsając trumną).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na posty tzw. fanów (bo to fani nie są, tylko rozwścieczeni fanboje krwi łaknący!) ps3, nie dziwię się że ludzie nie chcą kupować PS3, nie chciałbym być utożsamiany z takimi ludźmi :) (poza tym mam za duże łapy i pad z ps3 mi sie nie mieści)
Ogólnie mój xbox + pc mi wystarczaja i wszystko jest świetnie, PS3 nie ma żadnej gry która by mi się spodobała (heavy rain - wyjątek) na kloca tez za duzo gier nie mam bo po co, swietnie bawie sie przy tych ktore mam, niestety większość to exkluzivy dla x''a :)
Aspekt cenowy odchodzi dla mnie na 2gi plan bo na takim zakupie sie nie oszczędza, także slowray do mnie nie przemawia :)
Także sony przestań wypuszczać renderowane trailery a zacznij wypuszczać gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Owszem Xbox lepiej się sprzedaje, ale co z tego? Sony ma siłę w ciągle doskonale sprzedającym się PS 2 i całkiem nieźle schodzącym PSP... Żadna z tych konsol w pojedynkę na 1 miejscu nie jest... Ale razem? Sony ma więc kasę na utrzymywanie PS 3, owszem mogliby się postarać o "podkradnięcie exclusiva Xboxowi" by odpłacić MS''owi za Tekkena 6 i Final Fantasy XIII. Choć po dłuższym zastanowieniu po co? Najważniejsze dla mnie exclusivy na konsolę sony to produkcje... od samego Sony (lol) Uncharted 2, God Of War 3, Heavy Rain, Killzone 2, Gran Turismo 5? Tego nigdy nie ujrzymy na Xboxie a prawdą jest, że gry od Sony CE zawsze trzymają pewien bardzo wysoki poziom :) A do tego dochodzą tytuły od Sony które już wyszły, a trochę ich jest. No i Metal Gear Solid 4?

A na Xboxie? Gears Of War 2, Fable 2?? Z czego drugi tytuł mamy potwierdzony na PC, a o GoW 2 ciągle krąży iskra że wyjdzie na PC? Co dalej? Eeeee... Halo 3 ODST? Czy to nie jest bardziej "DLC"? DLC Do GTA 4? Toż to są dodatki... nie pełne gry. A z gier które wyszły? Too Human nie liczę, tak jak nie liczyłem badziewnego Haze na PS 3, bo obie gry nie są warte posiadania konsoli... Halo 3, ok exclusive. Gears Of War? Fajnie ale jako posiadacz PS 3 grałem w to na PC, Mass Effect? Znowu pudło jest wersja PC. Mamy dwa exclusivy PGR 4 i Forze 2. Coś jeszcze? Oczywiście mam na myśli Exclusivy First Party, tak jak wymieniłem u Sony...

Do czego zmierzam? PS 3 jest lepszym nabytkiem dla posiadacza.... Mocnego PC... Dzięki czemu można zagrać w więcej ciekawych tytułów. Bo po co brać X''a jak ma się PC na którego wychodzi duża część gier First Party z niego?? W Stanach konsola służy do grania a PC do pracy. Stąd Xbox tam zbiera takie wyniki sprzedaży.

PS. Obie konsole bardzo lubię, gadanie o "śmierci" PS 3 jest przesadzone, bo przyznam na mnie zadziałał argument "więcej płace, więcej dostaje" PS 3 spełnia rolę doskonałego kina domowego, doskonałego MP3 Playera ( z dobrymi głośnikami ) i konsoli do grania. A także można sobie rodzinnie bądź z przyjaciółmi obejrzeć zdjęcia z wakacji zapisane na dysku twardym dołączonym do konsoli ( a i tak można zmienić.) To, że Xbox lepiej się sprzedaje, nie oznacza, że jest lepszy ( ani gorszy...) Trafił po prostu w szersze grono użytkowników.

Inna sprawa, że PS 3 faktycznie dopiero co wystartował. W te święta PS 3 zaoferowało nam więcej First Party exclusivów od Xboxa, a to dopiero początek. Nie zapominajmy też, że Sony ma pewne doświadczenie w branży konsolowej, i mogą mieć jeszcze asy w rękawie. ( Zbliżający się rok chociażby... Zapowiedziane tytuły, to same największe hiciory, dla podobnych/poprzednich części kupowało się przecież PS 2.) Mówi się też o obniżce cen PS 3 wraz z Killzone 2 tak więc dużo czasu jeszcze przed nami.

PS. A jakby PS 3 upadło? Można nadrobić łatwiej zaległości... Ale to jest gdybanie na poziomie co by było gdybym miał silnik odrzutowy w tyłku i działo laserowe na czole...

PS 3 się trzyma dobrze i ważne że posiadacze jego są zadowoleni. ;]

Uffff ale się rozpisałem

EDIT:
@lama123 - Fanboye Xboxa potrafią byś milion razy gorsi :P Wierz mi poczytaj sobie niektóre posty na Gametrailers.com a zobaczysz.
Co do "renderów" porównaj sobie redner z E3 2005 Killzone 2 z najnowszym "gameplay" a zobaczysz, że panowie odpowiedzialni za Killzone 2 przebili tego rendera znacząco ;] Po za tym tylko w przypadku Killzone 2 wypuścili coś takiego. Bo jakoś rzekomego "braku gier" nie odczuwam, po paru kalkulacjach dla mnie więcej jest ciekawych gier na PS 3 niż Xboxie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam chciałem kupić PS3, bo to na prawdę porządna maszynka. Wybrałem Xboxa... ponieważ jest tańszy i niektóre gry można już zdobyć za 40 zł :P To smutne, ale w dzisiejszych czasach ludzie wybierają tańsze rozwiązanie, a Sony nadal twierdzi inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale fanii bijatyk i RPG nie mają na razie w co porządnego pykać na Ps3. Tekken5DR jak ktoś nie ma karty bankowej to sobie nie kupi i nie pogra. W ameryce są pre-paidy i to by było najlepsze ale nie, u nas nie ma .

Virtua Fighter 5 ładne przyjemne ale co z tego z braku filmików końcowych i online ta gra traci cały potencjał.

Dragon Ball na PS3 mierny żałosny raz się przejdzie i już nie chce się wracać do tego. Sega kończą na komórczaku a ciosów od biedy po prostu żal.

Naruto NS dużo lepszy od dragon balla ale sam początek wkręcenia się do gry jest głupi i wkurzający.

Nowy Mortal miało być ekstra jak to mówili bez lipnych ciosów , śmiesznych walnięć i kopnięć. Gra niczym się nie zmieniła, styl walki tak samo dupny jak to było na ps2. Nie ma tego realu jaki przed tworzeniem gry się chwalili i znowu kicha z dobrej bijatyki.

Guilty Gear wychodzi na x360 a ps3 zostaje olane tak że mówiąc.

PS3 zostaje czekać na razie na nowego Tekkena6, Virtua Fighter 5R i Street Fighter IV To bijatyki do których
naprawdę się przyłożono i każdy nowy trailer pokazuje ich wielkość i że wanio mordobic będą mogli pograc w coś porządnego.

Tak samo z RPG i jRPG nie wyszedł ani FFXIII ani FF versus XIII . Jedyne chyba na razie jRPG to Disgaea 3 gra naprawdę przyjemna i śmieszna mimo że grafika jak z ps2 ale cóż innego jrpg nie mamy w europie chyba a co do RPG klasycznego to :

Enchanted Arms mimo że to jakby klon FF nie ma zbyt dużej popularności gra podobno liniowa i nie wciąga.
Folklore fajne bo bajkowe i nic po za tym.

Mówiąc serio niektóre tytuły które zawsze były na start nowej konsoli sony i dawały jej moc ciągle nie wyszły dla tego większość graczy nie kupuje nowych tytułów jak ciągle nowe NFS na które żal kasy , piłki nożne, NFL koszykówka, jeszcze jakieś samochodówki lub mierne platformówy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam PS 3 i X-klocka i musze powiedziec, ze x-klocka wiecej uzywam od czarnulki poniewaz jest latwiejszy i wygodniejszy, lepiej chodzi (szybciej). W czrnulce mam 80GB pamieci ale i tak mam problem czasem musze kasowac pliki bo nie mam na inne miejsca a w x-klocku sobie tylko dyski przekladam i raczej jak taka sama sytuacja bedzie w przypadku PS4 i nowego Klocka wybiore tylko klocka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 20:58, Mrocz napisał:

EDIT:
@lama123 - Fanboye Xboxa potrafią byś milion razy gorsi :P Wierz mi poczytaj sobie niektóre
posty na Gametrailers.com a zobaczysz.

Fanboje zawsze są tacy sami, takie same wredne chamy, choć tych ps3 uświadczyłem 100x więcej aniżeli xboxowych, i tych i tych nie lubię ;)
Tak samo poczytaj sobie komentarze do niektórych filmików zeratulo na YT i zobaczysz furię fanboja w pełni...

Dnia 14.12.2008 o 20:58, Mrocz napisał:

Co do "renderów" porównaj sobie redner z E3 2005 Killzone 2 z najnowszym "gameplay" a
zobaczysz, że panowie odpowiedzialni za Killzone 2 przebili tego rendera znacząco ;]

Oj to się przyjżyj, ten drugi jest bardziej hermetyczny od pierwszego :)

Dnia 14.12.2008 o 20:58, Mrocz napisał:

Po za tym tylko w przypadku Killzone 2 wypuścili coś takiego. Bo jakoś rzekomego "braku
gier" nie odczuwam, po paru kalkulacjach dla mnie więcej jest ciekawych gier na PS 3
niż Xboxie ;]

Dla każdego coś innego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 21:12, xxxDantexxx napisał:

Ja mam PS 3 i X-klocka i musze powiedziec, ze x-klocka wiecej uzywam od czarnulki poniewaz
jest latwiejszy i wygodniejszy, lepiej chodzi (szybciej). W czrnulce mam 80GB pamieci
ale i tak mam problem czasem musze kasowac pliki bo nie mam na inne miejsca a w x-klocku
sobie tylko dyski przekladam i raczej jak taka sama sytuacja bedzie w przypadku PS4 i
nowego Klocka wybiore tylko klocka :)

Chwila, moment. W Xbox można rozkręcić obudowę i podpiąć inny dysk twardy? Taki standardowy? SATA? 500GB powiedzmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz jadą po PS3 bo to w końcu jest następca PS2 który absolutnie zdominował rynek konsol stacjonarnych poprzedniej generacji. Po za tym pamiętam jeszcze te szumne wypowiedzi na E3 2004 w stylu "Xbox 360 shoots for the moon, Ps3 shoots for the sun..." i takie tam biadolenie jakie to Ps3 jest super-uber wspaniałe i jaki Xbox jest słaby i ta tendencja nadal się utrzymuje. Gdy słyszymy o jakiejś nowej grze na Ps3 zaczyna się gadanie "wygenerowanie takiej grafiki było możliwe tylko dzięki ogromnej mocy Ps3..." bla bla bla. Potencjalni kupcy wybierają albo Wii jak chcą pograć z rodziną albo kupują 360 bo po co przepłacać skoro nie widać różnicy?
Ps3 - 1400pln Xbox360 - 800pln Wii - 1000pln Cena jest bardzo ważna, szczególnie dzisiaj (kryzys robi swoje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ps3 też możesz zmienić dysk ale max to chyba z tego co pamiętam to 60 a w xboxie tak 500 walniesz i lux ale tam chyba są laptopowe też dyski nie wiem bo nie sprawdzałem u kumpla hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować