Zaloguj się, aby obserwować  
Davw

Top 100 wszech czasów gier komputerowych - po raz pierwszy

190 postów w tym temacie

nie zaskoczę cię ale liczyłem przynajmniej na top10 dla Half-Life albo któregoś z Falloutów :) na Planescape Tormenta też liczyłem ale na złość na niego ostatecznie nie zagłosowałem :P jak na razie gra na którą zagłosowałem jest w czołówce i ma spore szanse na wygraną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak się patrzę na tą ankietę to już mogę wyłonić zwycięscę. Planescape: Torment swoje głosowanie wygrał nie bez powodu z taką przewagą nad konkurencją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój głos poszedł na Diablo II :P. Fajnie się w niego grało, w niektóre z tych gier w ogóle nie miałem okazji zagrać :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak tak stara i słaba gra może zostać grą wszech czasów...gdyby głosowała cała Polska! Wiem, zaraz zaczniecie gadać "u kumpla się fajnie nocki zarywało jak byłem młody i miałem taki a taki komp" Śmieszne jest to dla mnie, graami wszech czasów nie mogą zostawać stare badziewia! COD 4, GOW i Wiedźmin to są gry! a te co zostały wybrane są śmieszne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmieszny jesteś ty ale jeszcze o tym nie wiesz. Nie liczy się ile gra ma lat, czy jest nowa czy stara ale to jak jest grywalna i ile czasu i jak spędzili przy danym tytule gracze. Pod takim względem się głosuje w tego typu ankietach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem spory problem. Zagłosować na PT, CoD4, HoMM III, czy może Mafię? Wg. mnie wszystkie te gry są rewelacyjne, jednak mój głos padł na trzecią część Heroes''ów ^^
Arisovo 14 - Grałeś ty chociaż w PT? O.o Jest to jedna z najlepszych gier wszechczasów. I to nie za zasługą grafiki tylko fabuły, grywalności i świetnych pomysłów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 18:14, Robak 007 napisał:

Arisovo 14 - Grałeś ty chociaż w PT? O.o Jest to jedna z najlepszych gier wszechczasów.
I to nie za zasługą grafiki tylko fabuły, grywalności i świetnych pomysłów.


Nie karm Trola błagam cię. Niechętnie używam tego określenia ale koleś walnął taki koment na moim gs''ie, że mało co mnie nie rozerwało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 18:08, Arisovo 14 napisał:

Śmieszne jest to dla mnie, graami wszech czasów nie mogą zostawać
stare badziewia!


Właśnie to (ponadczasowość) wyznacza gry wszech czasów - są one świetne zawsze, nie tylko w roku premiery.
Oczywiście zakładam, że grałeś w Tormenta, bo przecież żaden inteligentny człowiek nie wypowiada się o czymś, o czym nie ma pojęcia, w tym wypadku - o grze, w którą nie grał, a widział ze 2 screeny i stwierdził "ta gra to shit, spójrzcie na tę przedpotopową grafikę!".

@Robak 007
Ja bym na Twoim miejscu wybrał PT. Ta gra to coś niesamowitego, ona naprawdę może skłonić do głębszych refleksji i wpłynąć na charakter/poglądy gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 18:08, Arisovo 14 napisał:

Nie wiem, jak tak stara i słaba gra może zostać grą wszech czasów...gdyby głosowała cała
Polska! Wiem, zaraz zaczniecie gadać "u kumpla się fajnie nocki zarywało jak byłem młody
i miałem taki a taki komp" Śmieszne jest to dla mnie, graami wszech czasów nie mogą zostawać
stare badziewia! COD 4, GOW i Wiedźmin to są gry! a te co zostały wybrane są śmieszne...


Hahaha (nie warto inaczej odpowiadać) :D
Arisovo 14 dalej nie czytaj nie ma sensu i nic dla Ciebie


Mino wielkiej sympatii jaką darzę serie Gothic mój głos powędrował na genialne ''''Hirołsy''''. Nie potrafię powiedzieć ile czasu spędziłem nad ta grą ale jedno jest pewne, że dużo (moi rodzice nawet rzekli by, że za dużo)
A teraz takie pytanie co to jest ten cały GOW (a w Wieśka nie grałem :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 18:28, Łowca Gier napisał:

@Robak 007
Ja bym na Twoim miejscu wybrał PT. Ta gra to coś niesamowitego, ona naprawdę może skłonić
do głębszych refleksji i wpłynąć na charakter/poglądy gracza.

Napawdę długi czas zastanawiałem się nad moim głosem, a moimi dwoma głównymi kandydatami były wałśnie HoMM III i PT. Mózg był za PT, lecz serce wybrało HoMM :P Lecz obie gry uważam za rewelacyjne i ponadczasowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 18:08, Arisovo 14 napisał:

COD 4, GOW i Wiedźmin to są gry! a te co zostały wybrane są śmieszne...

Zdajesz sobie oczywiście sprawę,że za 10 lat i te gry będą "starymi badziewiami" ? I ta wiedza w żaden sposób nie umniejsza ich wielkości w twoich oczach?

Ja osobiście oddałem głos na Gothic II. Najcieplej ze wszystkich wspominam właśnie ją (choć I była moim zdaniem lepsza).

BTW Szkoda,że TLJ nie dostała się do finałowej rozgrywki :( Cudowna gra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 18:31, sir durin napisał:

A teraz takie pytanie co to jest ten cały GOW (a w Wieśka nie grałem :P)


Gears of War. A skrót tak nawiasem mówiąc piszę się "GoW" a nie "GOW".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 18:50, Davw napisał:

> A teraz takie pytanie co to jest ten cały GOW (a w Wieśka nie grałem :P)

Gears of War. A skrót tak nawiasem mówiąc piszę się "GoW" a nie "GOW".

Aaa...
Mnie się nie czepiaj tak Arisovo 14 napisał więc ja przepisałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 18:08, Arisovo 14 napisał:

Nie wiem, jak tak stara i słaba gra może zostać grą wszech czasów...gdyby głosowała cała
Polska! Wiem, zaraz zaczniecie gadać "u kumpla się fajnie nocki zarywało jak byłem młody
i miałem taki a taki komp" Śmieszne jest to dla mnie, graami wszech czasów nie mogą zostawać
stare badziewia! COD 4, GOW i Wiedźmin to są gry! a te co zostały wybrane są śmieszne...


GTA VC? Torment? Diablo 2? Mafia? HoMM3? To są badziewia oO?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie mainem gry wszechczasów można określić kultowe "Herosy", to jest świetna gra, dla mnie the best of!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest po prostu typowe młodociane rozumowanie że im lepsza grafika tym lepsza gra.. Nie jestem aż tak starym graczem ale czasem odpale sobie BG i powspominam "stare" czasy.. Wszystkie gry które były swego czasu rewolucją niekoniecznie były nowoczesne grafiką.. Dlatego przyjemnie gra mi się w Wiedźmina gdzie plansze ładowania są przedstawione w formie obrazków.. Dla mnie to pewne nawiązanie do starych gier (np. BG) gdzie malowane były całe lokacje... I nawet jeśli te gry są teraz piękne to i tak za rok dwa wyjdzie nowy Engine który zaleje nas masa nowych efektów, a grafika w Crysisie będzie stara i brzydka.. Tak samo było choćby z Mafią.. A i BG miało kiedyś piękno grafikę... Przy wybieraniu najlepszych gier wszech czasów po prostu nie należy się kierować grafiką.. Bo ten sam Wiedźmin zrobiony tak samo 3 lata temu (fabuła, klimat itd.) z inną grafiką też byłby uwielbiany choć już nie tak efektowny.. Ale któż to wie.. Mi do pełni szczęścia wystarcza grafika wiedźmina ale postępu się nie zatrzyma.. A jak to ktoś powiedział.. "Postęp jest jak stado świń.. są z niego przyjemności takie jak szynka, golonka, boczek... Także nie ma co się dziwić że wszędzie nasrane.."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 19:27, Lord-Tyrranoos napisał:

> Nie wiem, jak tak stara i słaba gra może zostać grą wszech czasów...gdyby głosowała
cała
> Polska! Wiem, zaraz zaczniecie gadać "u kumpla się fajnie nocki zarywało jak byłem
młody
> i miałem taki a taki komp" Śmieszne jest to dla mnie, graami wszech czasów nie mogą
zostawać
> stare badziewia! COD 4, GOW i Wiedźmin to są gry! a te co zostały wybrane są śmieszne...


GTA VC? Torment? Diablo 2? Mafia? HoMM3? To są badziewia oO?!

teraz tak. Kiedyś były dobre, kiedyś... nie można żyć cały czas przeszłością, jest wiele innych, lepszych gier.
PS: Dla mnie grafika jest najważniejsza, gram w gry dla przyjemności, a nie by przy niej płakać, rozczulać się nad losami bohatera, ja mam to w... uchu;)
PS2: Grałem w fallouta 3 dni. Po pierwszym myślałem, że gra jest świetna bo ją chwalą, ma super wątek itp. dużo można umiejętności przydzielać(czego akurat nienawidzę w grach, ale spróbowałem). Na drugi dzień, myślałem, że rzygnę, jednym słowem. Grafika jest okropna, a cała reszta nie lepsza. jak można podniecać się taką grą??
PS3: Davw, o*&***&( się ode mnie, plisss.
PS4: kiedyś grało się długo w gry, bo były nowością, a teraz? Kochani, fallout i cała reszta przeszła na emeryturę...
PS5: Chociaż nie mówię to o strategiach i turówkach, bo one zawsze wyglądają staro, a gra się dobrze;) np: w.w. HoMM II- gra jest świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 20:08, Arisovo 14 napisał:

PS: Dla mnie grafika jest najważniejsza, gram w gry dla przyjemności, a nie by przy niej
płakać, rozczulać się nad losami bohatera, ja mam to w... uchu;)


To sobie zagraj w jakiegoś benchmarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 18:50, Davw napisał:

> A teraz takie pytanie co to jest ten cały GOW (a w Wieśka nie grałem :P)

Gears of War. A skrót tak nawiasem mówiąc piszę się "GoW" a nie "GOW".

Wytycz mi jeszcze, że zgarbiony siedzę na fotelu i popijam kawę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba wytknij...

Teraz piszesz, że CoD 4 czy GoW to są gry, a za parę lat się zestarzeją i będą przykładem nieubłaganego działania upływu czasu - jak nic kwalifikować się będą wg ciebie do kategorii "shit".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować