Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 06.01.2011 o 12:15, Sandro napisał:


Ja też generalnie jestem niemalże dumny bo za pierwszym razem wszycy przeżyli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jes mozliwosc zachowania zarowno zalogi przy zyciu, jak i wszystkich toewarzyszy podczas finalnej walki?

Po otwarciu Omega-4k, nie mozna wykonywac juz zadnych misji, czyli trzeba zrezygnować z werbowania kogos. Z kogo mozna zrezygnować? Albo zrezygnowac z misji lojalnosciwoej kogios.. kogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 13:32, Pupu2 napisał:

Jes mozliwosc zachowania zarowno zalogi przy zyciu, jak i wszystkich toewarzyszy podczas
finalnej walki?

Po otwarciu Omega-4k, nie mozna wykonywac juz zadnych misji, czyli trzeba zrezygnować
z werbowania kogos. Z kogo mozna zrezygnować? Albo zrezygnowac z misji lojalnosciwoej
kogios.. kogo?


tak, jest to możliwe

Spoiler

Przed wykonaniem misji zdobycia modułu identyfikacyjnego żniwiarza zwerbuj wszystkich towarzyszy których możesz i wykonaj ich misje, po zdobyciu modułu NIE aktywuj legionu i leć do przekaźnika. Jeśli aktywujesz Legion i wykonasz jego misje część załogi zginie. Jeśli go aktywujesz ale nie zrobisz jego misji jest spora szansa że zginie w czasie wykonywania misji samobójczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 09:42, damlon napisał:

Grafika dała odpowiedź na pytanie dlaczego tak często przy pilnowaniu drzwi ginie profesor
nawet, gdy wszyscy są lojalni.



Czemu, w którym miejscu mozna to wyczytac?
>

Ps: Ten modul identyfikacyjny gdzie sie zdobywalo, bo nie pamietam? Jak nie aktywuje legionu, bede mogla to zrobic po ukonczeniu misji samobojczej i potem jeszcze w2ykonac jego misje lojalnosciowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.01.2011 o 13:41, Pupu2 napisał:

Czemu, w którym miejscu mozna to wyczytac?

To jest ta misja po której zostaje ci już tylko wykonanie kilku misji po czym zbieracze zabieraja ci załogę. Misja ta jest po tym jak zbierzesz wszystkich towarzyszy oprócz legiona.

Dnia 06.01.2011 o 13:41, Pupu2 napisał:

Ps: Ten modul identyfikacyjny gdzie sie zdobywalo, bo nie pamietam? Jak nie aktywuje
legionu, bede mogla to zrobic po ukonczeniu misji samobojczej i potem jeszcze w2ykonac
jego misje lojalnosciowa?

Mysle że tak bedziesz mógł go aktwować tak samo jak i wykonać misje tych członków druzyny których misji jeszce nie wykonałeś i którzy nie zgileli podczas misji samobójczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 13:41, Pupu2 napisał:

Czemu, w którym miejscu mozna to wyczytac?

Na tyle na ile się orientuję ma to związek z jego podejściem do walki, nie przepadał za "Holding the Line" kapitana z którym pracowałaś niszcząc laboratorium Sarena dlatego lepiej go wysłać z załogą

Dnia 06.01.2011 o 13:41, Pupu2 napisał:

Ps: Ten modul identyfikacyjny gdzie sie zdobywalo, bo nie pamietam? Jak nie aktywuje
legionu, bede mogla to zrobic po ukonczeniu misji samobojczej i potem jeszcze w2ykonac
jego misje lojalnosciowa?

Jeśli to moduł IFF to jeśli dobrze pamiętam zdobywa się go w zniszczonym Żniwiarzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 14:03, Hubi_Koshi napisał:

> Czemu, w którym miejscu mozna to wyczytac?
Na tyle na ile się orientuję ma to związek z jego podejściem do walki, nie przepadał
za "Holding the Line" kapitana z którym pracowałaś niszcząc laboratorium Sarena dlatego
lepiej go wysłać z załogą



A mi się wydaje, ze to zalezy jak szybko wykona sie tamta czesc misji. Bo kilkukrotnie wykonywalam ostatnia misje, cofajac sie jedynie do jej poczaktu i raz czy dwa zginela osoba przy drzwiach a najczesciej tylko ja drasnęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 16:45, Deturis napisał:

Nagrody Mass Effect 2
Mass Effect 2 TOTAL NUMBER OF GOTY AWARDS : 64 ( 48 Author''s Choice, 16 Reader''s
Choice ) i wciąż rośnie

Tutaj macie pełny temat jakie nagrody i za co :)
http://social.bioware.com/forum/1/topic/103/index/5535102/1

Dzisiaj doszły kolejne 4 nagrody od RPGsite



Co to właściwie jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 18:40, Pupu2 napisał:

Idealizm i Renegate sie nie wyklucza w Mass Effect 2, a jak było w pierwszej cześci gry?

Identycznie. Nie było tylko tych ''akcji'', w sensie ''kliknij prawym lub lewym myszki to się coś stanie''.:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 13:32, Pupu2 napisał:

Jes mozliwosc zachowania zarowno zalogi przy zyciu, jak i wszystkich toewarzyszy podczas
finalnej walki?

Oczywiście. Można zwerbować wszystkie możliwe postacie do drużyny, dla wszystkich ukończyć misje lojalnościowe i jeszcze puścić kopa w tyłek "wiadomo komu". :)

Wbrew pewnym dezinformacjom Kaiina:

Spoiler

Po zdobyciu modułu identyfikacyjnego Żniwiarza można wykonać bezpiecznie jedną misję - musi to być jedyna niewykonana misja lojalnościowa - czyli ta dla Legiona. Dopiero po niej uderzą Żniwiarze, co aby uratować całą załogę wymusza natychmiastowe udanie się z odwetem do przekaźnika Omega-4.
Getha można aktywować oczywiście po misji samobójczej (i wtedy zrobić też misję lojalnościową) o ile nie wybierze się po niej zakończenia gry. Jednak wydaje się, że im większa ilość członków drużyny, tym większe szanse na przeżycie wszystkich.



A i jeszcze o czymś zapomniałem - warto często wymieniać członków drużyny do różnych misji. Przede wszystkim do tego aby nie zapomnieć "ulepszyć" ich wszystkich punktami umiejętności do maksymalnego poziomu tuż przed misją samobójczą. Różne dzieciaki grają tylko jednym składem, w ostateczności zmuszane są do zmiany "swojego" składu przez misje lojalnościowe, a potem narzekają, że wszyscy zginęli lub mało osób przeżyło. :)

Dnia 06.01.2011 o 13:32, Pupu2 napisał:

Idealizm i Renegate sie nie wyklucza w Mass Effect 2, a jak było w pierwszej cześci gry?

Nigdy się nie wykluczał. Co więcej w dwójce można wymaksować jednocześnie altruistę i egoistę (idealistę i renegata). Ja ostatnią postacią przez cały czas gry miałem zawsze dostępne oba wybory specjalne, czyli niebieski i czerwony. Nie jest też prawdą, że niektórych rzeczy nie da się zrobić nie mając maksimum po jednej stronie bo można. Trzeba mieć tylko grę pozbawioną większości bugów, czyli zaktualizowaną do wersji 1.02 oraz słuchać/czytać i reagować na to sensownie. Na przykład dużą szansę powodzenia łatwego uzyskania lojalności Mirandy i Jack jednocześnie daje wzięcie ich obu na ich misje lojalnościowe. Pierwsza pomoże siostrze Mirandy, a druga przekona się co tamtej zrobił Cerberus w dzieciństwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 01:40, Olamagato napisał:

Wbrew pewnym dezinformacjom Kaiina:

Spoiler

Po zdobyciu modułu identyfikacyjnego Żniwiarza można wykonać bezpiecznie jedną misję
- musi to być jedyna niewykonana misja lojalnościowa - czyli ta dla Legiona. Dopiero
po niej uderzą Żniwiarze, co aby uratować całą załogę wymusza natychmiastowe udanie się
z odwetem do przekaźnika Omega-4.


Nie Żniwiarze, ale Zbieracze. Ale ja nie o tym. Po raz kolejny pisze, że nie chodzi tutaj o "zdobycie" modułu FF, tylko otwarcie przekaźnika. Kiedy moduł został zdobyty i nie zainstalowany, można sobie robić co się chce dopóki zainstalowany nie zostanie.

Spoiler

Pomiędzy misją na Żniwiarzu a atakiem Zbieraczy na Normandię w swoim ostatnim przejściu wykonałem sobie z trzy przydziały bez problemu, misję Legiona i jeszcze wylądowałem na Tuchance i Cytadeli po zakupy.


Dnia 07.01.2011 o 01:40, Olamagato napisał:

Nigdy się nie wykluczał. Co więcej w dwójce można wymaksować jednocześnie altruistę i
egoistę (idealistę i renegata).

Nie, nie można. Zostało to udowodnione poprzez analizę dokonaną na plikach gry i jeżeli w ogóle masz jakieś dowody, np. jak screen swojej postaci - oznacza to, że wykorzystałeś któryś z glitchy na nieskończone punkty. Można dojechać do 66% Paragon, jeżeli celuje się w 100% Renegade i jakieś 64% w odwrotnym przypadku.

Dnia 07.01.2011 o 01:40, Olamagato napisał:

Na przykład dużą szansę powodzenia łatwego uzyskania lojalności
Mirandy i Jack jednocześnie daje wzięcie ich obu na ich misje lojalnościowe. Pierwsza
pomoże siostrze Mirandy, a druga przekona się co tamtej zrobił Cerberus w dzieciństwie.

Doprecyzuj. Chyba nie chcesz powiedzieć, że zabranie obu dziewczyn na obie misje lojalnościowe zmniejsza w jakikolwiek sposób wymagany próg Paragon/Renegade do przejścia przez test. Bo byłoby to kolejną nieprawdą, ale nie wiem co masz na myśli pisząc "duża szansa" i "łatwe uzyskanie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 06:49, Siriondel napisał:

Nie Żniwiarze, ale Zbieracze.

A fakt, cały czas pisząc o drugich używam pierwszych. :)

Dnia 07.01.2011 o 06:49, Siriondel napisał:

Kiedy moduł został zdobyty i nie zainstalowany, można sobie robić co się chce dopóki zainstalowany nie zostanie.

Nie wiem jak to się dzieje, ale chyba nie mam wpływu na instalację modułu. Po jego zdobyciu zawsze mam tylko jedną misję możliwą do wykonania zanim Normandię zaatakują Żniwiarze. Samodzielnie nic nie instaluję.

Dnia 07.01.2011 o 06:49, Siriondel napisał:

Spoiler

Pomiędzy misją na Żniwiarzu a atakiem Zbieraczy na Normandię w swoim ostatnim przejściu wykonałem
sobie z trzy przydziały bez problemu, misję Legiona i jeszcze wylądowałem na Tuchance
i Cytadeli po zakupy.


Co masz na myśli pisząc "przydziały"? Lądowania do sklepów i latanie po galaktyce w ogóle się nie liczy - a przynajmniej tak mi wychodzi z praktyki.

Dnia 07.01.2011 o 06:49, Siriondel napisał:

Nie, nie można. Zostało to udowodnione poprzez analizę dokonaną na plikach gry

Nie wiem jak ta analiza była przeprowadzona, ale lecę już którąś postacią z ME1 i mam oba bonusy do punktów renegata oraz idealisty - ten z tytułu kolejnego przejścia misji oraz ten z powodu wymaksowania z nastawieniem na punkty mojej obecnej klasy postaci (biotyk/technik). Na każdej większej misji z fabułą zgarniam 18..24 punkty strony dominującej (zależnie jak mi pasuje) i z 4..6 punktów strony przeciwnej. Zostały mi już tylko 2 misje i sądzę, że wyciągnę na obu maksimum. Co nie omieszkam popchnąć screenami z suicide mission (bo na niej chyba już nic nie dochodzi).

Dnia 07.01.2011 o 06:49, Siriondel napisał:

w ogóle masz jakieś dowody, np. jak screen swojej postaci - oznacza to, że wykorzystałeś
któryś z glitchy na nieskończone punkty.

Nie wydaje mi się. Mam wersję 1.02 PL i choć czasem zdarza mi się powtórzyć jakieś dialogi, to raczej przypadkiem, żeby sprawdzić czy czegoś nie zapomniałem.

Dnia 07.01.2011 o 06:49, Siriondel napisał:

Można dojechać do 66% Paragon, jeżeli celuje
się w 100% Renegade i jakieś 64% w odwrotnym przypadku.

No to może jednak nie dojadę do pełnego maksa, ale myślę, że będzie sporo więcej niż 80% bo z każdej strony został mi już tylko mały kawałeczek.

Dnia 07.01.2011 o 06:49, Siriondel napisał:

Doprecyzuj. Chyba nie chcesz powiedzieć, że zabranie obu dziewczyn na obie misje lojalnościowe zmniejsza w jakikolwiek sposób wymagany próg Paragon/Renegade do przejścia przez test.

Nie wiem. Wiem tylko że wziąłem obie babki na pierwsze dostępne dla obu misje lojalnościowe gdy po obu stronach miałem bardzo niewiele i mniej więcej po równo (cały czas tak jadę), a po kłótni mogłem wybrać obie wersje perswazji, czyli kłótnię zażegnać w zarodku. Sprawdziłem to w obu kierunkach wczytując zapis. Obie były lojalne po sprzeczce. A skoro miałem naprawdę niewiele (jakieś 1/5 paska), to sądzę, że jakiś wpływ kolejność (lub skład na misjach lub bonusy) mógł mieć.
Wcześniej nie ryzykowałem tylko doprowadzałem do tej sytuacji mając wymaksowaną jedną stronę.

Dnia 07.01.2011 o 06:49, Siriondel napisał:

Bo byłoby to kolejną nieprawdą, ale nie wiem co masz na myśli pisząc "duża szansa" i "łatwe uzyskanie".

No właśnie to co napisałem powyżej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 11:28, Olamagato napisał:

/ciach
Nie wiem. Wiem tylko że wziąłem obie babki na pierwsze dostępne dla obu misje lojalnościowe
gdy po obu stronach miałem bardzo niewiele i mniej więcej po równo (cały czas tak jadę),
a po kłótni mogłem by wybrać obie wersje perswazji, czyli kłótnię zażegnać w zarodku.
Sprawdziłem to w obu kierunkach wczytując zapis. Obie były lojalne po sprzeczce. A skoro
miałem naprawdę niewiele (jakieś 1/5 paska), to sądzę, że jakiś wpływ kolejność (lub
skład na misjach lub bonusy) mógł mieć.
Wcześniej nie ryzykowałem tylko doprowadzałem do tej sytuacji mając wymaksowaną jedną
stronę.


To jest bardzo ciekawe, bo, żeby wyjść z tego bez strat nie wystarczy mieć 100% paska, czytałem na sbw, że trzeba po prostu wykonać jakąś określoną ilość czynów w stronę Paragona (ew. Renegata) i ta opcja się odblokuje, tak samo jest w LotSB sprawa jest identyczna na przykładzie Vasir -

Spoiler

gdy Shepard chce ją zmusić o puszczenie zakładnika - gdy testowałem tłumaczenie stwierdziłem, że pewnie nie zrobił tego dialogu jak sprzeczka Miri i Jack, byłem w błędzie - po ustawieniu w gibbed 100% paragona / renegate, nie mogłem wybrać żadnej opcji po lewej stronie.
Biorąc już postać z nadwyżką renegata nad paragonem i z jakimiś tam osiągnięciami, mogłem wybrać opcję czerwoną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować