Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 15.01.2011 o 16:42, Darkstar181 napisał:

Owszem, to kawał porządnej rozrywki. Ale na grę roku raczej nie zasługuję.


Oczywiście każdy ma swoje zdanie, ja ogólnie to s-f uwielbiam, ale nawet nie chodzi o sam ME2, ale całe to uniwersum mi się podoba. Wiesz nie ma gry idealnej ale seria ME naprawdę wprowadza wiele fajnych pomysłów, które naprawdę potrafią wciągnąć na dłuuuuugie godziny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mass Effect 2 to może i zasługuje na GOTY, ale w kategorii "most overrated game". Tu by mogła być nawet kategoria w skali całej ostatniej dekady, nie tylko roku. Gra jest dobra i tyle. Tylko tyle, jeżeli chodzi o jakiekolwiek nominacje do gry czegoś tam. Żaden element poza balansem rozgrywki i skalą epickości nie jest jakoś wybitny. Story opowiada o konieczności pokonania porywających ludzi Zbieraczy, a rozgrywka jest o walce z najemnikami i kilkoma syntetykami - tymi samymi ciągle i ciągle, ale czasem zmienią nazwy. Dziennikarze z branży ciągle używają RPG w odniesieniu do ME2, co jest jakimś chorym nieporozumieniem. Przegięta liczba towarzyszy, na czym ucierpiało ich rozbudowanie. Ważne wątki potraktowane w sposób absurdalny. Gdzie filmowość rodem z jedynki, pytam po raz kolejny. Tu zostało zburzone niemal wszystko, co wypracowała jedynka. I to co zbudowano od nowa nie jest tak fajne jak to co było. Nawet nie osiągnięto takiej samej jakości na wszystkich platformach, PC zrobiono byle jak - mnie to nie przeszkadza, ale nie przystoi grze aspirującej do GOTY czy deweloperom aspirującym do miana twórców roku. IMO Vanquish zasługuje bardziej na GOTY niż ME2.
Zresztą, dzisiaj ilość nagród to nie świadczy o jakości w żaden sposób. Za dużo przehypowanych pozycji, za dużo niedocenianych.

A machinima mocarna, dialog z panem Marstonem rewelacyjny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 09:24, Siriondel napisał:

Mass Effect 2 to może i zasługuje na GOTY, ale w kategorii "most overrated game". Tu
by mogła być nawet kategoria w skali całej ostatniej dekady, nie tylko roku. Gra jest
dobra i tyle. Tylko tyle, jeżeli chodzi o jakiekolwiek nominacje do gry czegoś
tam. Żaden element poza balansem rozgrywki i skalą epickości nie jest jakoś wybitny.
Story opowiada o konieczności pokonania porywających ludzi Zbieraczy, a rozgrywka jest
o walce z najemnikami i kilkoma syntetykami - tymi samymi ciągle i ciągle, ale czasem
zmienią nazwy. Dziennikarze z branży ciągle używają RPG w odniesieniu do ME2, co jest
jakimś chorym nieporozumieniem. Przegięta liczba towarzyszy, na czym ucierpiało ich rozbudowanie.
Ważne wątki potraktowane w sposób absurdalny. Gdzie filmowość rodem z jedynki, pytam
po raz kolejny. Tu zostało zburzone niemal wszystko, co wypracowała jedynka. I to co
zbudowano od nowa nie jest tak fajne jak to co było. Nawet nie osiągnięto takiej samej
jakości na wszystkich platformach, PC zrobiono byle jak - mnie to nie przeszkadza, ale
nie przystoi grze aspirującej do GOTY czy deweloperom aspirującym do miana twórców roku.
IMO Vanquish zasługuje bardziej na GOTY niż ME2.
Zresztą, dzisiaj ilość nagród to nie świadczy o jakości w żaden sposób. Za dużo przehypowanych
pozycji, za dużo niedocenianych.

A machinima mocarna, dialog z panem Marstonem rewelacyjny ;)

Za bardzo się czepiasz. ME2 jest po prostu grywalny. Grałem w niego z przyjemnością i bez opamiętania jak w mało której grze, a gracz ze mnie wytrawny ( nie aktualizuję swojego gamesajta ). Mimo że idealny nie był, on był po prostu grywalny. I nie chodzi mi tu o sposób rozgrywki czy cokolwiek co można by rozpisać na kratce. W niego po prostu chce się grać!
Co do samych nagród- to kogo one obchodzą ? Zgadzam się recenzenci wynieśli ME2 na ołtarze, ale to ich sprawa czy dają "dychę" za grę w którą chce się grać i grać, czy może wolą wypatrywać cudu który będzie ambitny, piękny bez jakichkolwiek wad i do tego przyciągnie i cs''owców, i małe dziewczynki dla których komputer=simsy . Po ME2 poziom recenzji na gram.pl czy w CDA nie spadł, wiec nad czym tu lamentować ?
Nie podoba się to nie grasz. Gry nie są robione dla sztuki więc nie ma sensu się kłócić gdy ktoś wygra a ktoś przegra. Buisnes is buisnes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, a Ty masz zawszę racje, prawda? Tak jak napisał czapol - ME2 jest dla mnie cholernie grywalny, wszystko jest zrealizowane na mistrzowskim poziomie i wszystko jest połączone ze sobą genialnie. Rozumiem, że masz swoje zdanie, ale nie pisz jakbyś miał 100% racji, bo dla mnie to co piszesz to głupota. Ale dla mnie. IMO Vanquish jest może efektowny, ale nie dorasta do pięt ME2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O normalnie usmiałem sie przy tej machinimie że boki zrywac najlepszy jednak był wyraz twarzy Shepa gdy nie wiedział co odpowiedzieć Edi. No i sama koncówka z Halo Reach tez zajebista, ta sławna mina Jockera- normalnie miodzio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2011 o 12:57, Vexilium napisał:

Wniosek? Grania w pierwszą część to nie zastąpi.


Absolutnie - nie można pojeździć Mako :)
Eniłej, dobrze, że jest coś takiego, można zdecydować samodzielnie.
No to teraz poproszę DLC na wakacje i Trójkę na święta ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 12:57, Vexilium napisał:

Tak prezentuje się Mass Effect: Genesis, czyli interaktywny komiks dla posiadaczy ME2
na PS3 opisujący w 15 minut wydarzenia z ME1.

http://www.youtube.com/watch?v=cvvAe_KGovs
http://www.youtube.com/watch?v=YRUTDRb0jbI

Wniosek? Grania w pierwszą część to nie zastąpi.

Naprawdę świetne, tak na prawdę oglądałem to tylko dlatego aby zobaczyć Tali (swoją drogą fajnie narysowana była xD) i Garrusa. Ale co prawda to prawda, w tę grę trzeba zagrać, nic innego tego nie zastąpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 13:13, nov_pl napisał:


> Wniosek? Grania w pierwszą część to nie zastąpi.

Absolutnie - nie można pojeździć Mako :)
Eniłej, dobrze, że jest coś takiego, można zdecydować samodzielnie.
No to teraz poproszę DLC na wakacje i Trójkę na święta ^^


Komiks fajny, tylko troszkę okrojony (brak Feros), kreska też niczego sobie:)
I zgadzam się z pozostałymi aby poznać głębię i złożoność ME 1 trzeba w niego zagrać.
Mam też nadzieję że to ostatnie DLC do dwójki już za nie długo ogłoszą:) Nie umiem się już doczekać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 15:13, HcMaverick napisał:

Mam też nadzieję że to ostatnie DLC do dwójki już za nie długo ogłoszą:) Nie umiem się
już doczekać:)

No cos mocno mi sie wydaje że nowe ( i ostatnie ) DLC dostaniemy w ciagu maxymalnie dwóch tygodni. Akurat tak na ferie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też liczę na nowe DLC w niedługim czasie. Z braku laku ponownie gram w ME1.

Komiks jest mniej więcej tym czego ja oczekiwałam. Streszczeniem ME1, z poprawnie podłozonymi kwestiami dialogowymi i wizualnie poprawny.

Wątek Nihlusa chyba w ogóle został pominięty i Andersona jako Spectre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy tak duzym materiale twórcy musieli wybrać tylko te najwazniejsze kwestie. Najbardziej szkoda że nie ma nic o Feron, szkoda, bo w dwójce jest duzo odniesień własnie do tej planety i tego co sie tam w jedynce zdarzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 15:26, xkarionx napisał:

> Mam też nadzieję że to ostatnie DLC do dwójki już za nie długo ogłoszą:) Nie umiem
się
> już doczekać:)
No cos mocno mi sie wydaje że nowe ( i ostatnie ) DLC dostaniemy w ciagu maxymalnie dwóch
tygodni. Akurat tak na ferie. :D

No ja mam od 1 lutego więc w sumie mogliby.
Chociaż na ferie już zaplanowałem przygotowywanie sejwów do Wiedźmina 2 i Alpha Protocol po raz 2 ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować