Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Co do dyskusji o (nie)lojalności członków, otóż u mnie za drugim razem Jack też była nielojalna ale misję przeżyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2010 o 18:10, Exelius napisał:

Spoiler

W żadnym gameplayu u mnie tej bazy nie dostał i nie dostanie :P



Spoiler

U mnie dostał tylko jeden (góra 2) razy tą bazę i zdecydowanie źle się po tym czułem :) . Ciekawe jak rozwiążą tą kluczową decyzje w następnym Mass effecie. Może to będą zupełnie dwie inne gry? <rozmarzył się> :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Shep każdemu pomógł-wyciągnął Garrusa z sytuacji bez wyjścia,uwolnił Jack z lodówki czy przedłużył życie Thane''a (o kilka miechów ale zawsze coś). Pozatym, jak to ktoś mówił-Shepard ma w sobie "coś", dzięki czemu pół galaktyki byłoby gotów skoczyć za nim w środek floty Żniwiarzy



Spoiler

A co do bazy...też rozwaliłem. Z kilku powodów:

a) Żniwiarze są cwani-nie wiadomo, czy technologia znaleziona w bazie robali mogłaby znów zostać użyta przez Żniwiarzy i tym samym zrobić Cerberusa w bambuko.
b) Mimo rozmów z Mirandą i TIMem dalej nie ufam Trójgłowym
c) Lubię wybuchy
d) Jestem za cienki na grę Rosjaninem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Mydaje mi sie ż oprócz decyzji co do zniszczenia bazy zbieraczy bardzo dużą rolę odgrywać będzie decyzja o zniszceniu bazy heretyków(gethów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Być może, ale nie sądzę by był to kluczowe. Jeśli byśmy tej bazy nie zniszczyli to gethy-heretycy dołączyliby do normalnych, a myślę, że to normalnych będziemy w ME3 namawiać do ewentualnego wsparcia nas podczas wojny. Heretycy to znikomy procent gethów - główny trzon armii i tak byłby z tych normalnych. :) Tak rzekłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2010 o 20:32, Hardstyle90 napisał:

ktorego czerwca wychodzi nastepne dlc ?


Chciałbym, żeby czerwca :) Ale najpewniej dowiemy się więcej na E3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie kolejne DLC przypuszczam że wyjdzie dopiero w lipcu.

Co do heretyków:

Spoiler

To masz chyba racje Bioware raczej zrobi tak jak powiedziałeś. Heretycy dołaczą do normalnych gethów. W koncu żniwiarze przekonali się że gethy nie są najlepszymi sprzymierzencami. Wydaje mi sie że Legion będzie miał kluczowe zadanie w przekonywaniu gethów na strone ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Tak, tylko że u mnie heretycy sobie wybuchli, a raczej z moją pomocą :) Ale legion będzie kluczowy - tu się zgodzę. Ważna też będzie Tali - w końcu to te dwa narody będą się chciały spotkać na polach bitew :) No i to, że ocaliłem Wrexa może być pomocne - kroganie to najpotężniejsi wojacy w galaktyce. To samo z Raknii - ocaliłem i być może się przydadzą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Dzieki tobie zauważyłem bardzo ciekawą rzecz. Otóz rasy który w ME3 moga ci pomóc zazwyczaj są związane z waznymi decyzjami które podjołeś przed ME3. I tak:
- rakniiw ME mogłeś ocalis królową raknii która pewnie przez to będzie ci przychylna w trójce.
-gethy w dwójce zdobyłeś Legiona no i mogłeś go oddać w ręce Cerberusa lub go sobie zostawić ponadto mogłeś ocalić bazę heretyków
- kroganie- w jedynce mogłeś ocalić Wreksa który w dwójce jest dowódcą Urdnotów którzy rosna w siłę, dodatkowo Shepard obraca sie w towarzystwie osób którzy z genofagium maja duzo wspólnego( Mordin)
-technologia zbieraczy- dzieki niej ludzkość może mieć lepszą i potężniejszą technologie która przyda sie do walki ze żniwiarzam.
-quarianie- mysle że po wydarzeniach z mosji lojalnościowej tali będą bardziej przychylni do Sheparda, ale nadal nie mam pojęcia w jaki sposób zgodza się walczyc z wrogie u boku gethów.
-rada- myślę że mimo wielu nieporozumień pod koniec trójki przejrzą na oczy i wespra Sheparda.
Tak że jak by nie patrzeć to jednak można mieć wielu przyjaciół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2010 o 22:13, xkarionx napisał:

Spoiler

Dzieki tobie zauważyłem bardzo ciekawą rzecz. Otóz rasy który w ME3 moga ci pomóc
zazwyczaj są związane z waznymi decyzjami które podjołeś przed ME3. I tak:
- rakniiw ME mogłeś ocalis królową raknii która pewnie przez to będzie ci przychylna
w trójce.
-gethy w dwójce zdobyłeś Legiona no i mogłeś go oddać w ręce Cerberusa lub go sobie zostawić
ponadto mogłeś ocalić bazę heretyków
- kroganie- w jedynce mogłeś ocalić Wreksa który w dwójce jest dowódcą Urdnotów którzy
rosna w siłę, dodatkowo Shepard obraca sie w towarzystwie osób którzy z genofagium maja
duzo wspólnego( Mordin)
-technologia zbieraczy- dzieki niej ludzkość może mieć lepszą i potężniejszą technologie
która przyda sie do walki ze żniwiarzam.
-quarianie- mysle że po wydarzeniach z mosji lojalnościowej tali będą bardziej przychylni
do Sheparda, ale nadal nie mam pojęcia w jaki sposób zgodza się walczyc z wrogie u boku
gethów.
-rada- myślę że mimo wielu nieporozumień pod koniec trójki przejrzą na oczy i wespra
Sheparda.
Tak że jak by nie patrzeć to jednak można mieć wielu przyjaciół.



Spoiler

No czyli w ME3 biegamy i zbieramy sojuszników według tego co robiliśmy ME1 i 2 a potem hurra na super-hiper walke finałową.
Do tego mona dodać np.: Liare, która nam intel moze dawać jakis
Pewnie Alliance się dołączy

Można wymieniać dużoooo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

> -gethy w dwójce zdobyłeś Legiona no i mogłeś go oddać w ręce Cerberusa lub go sobie zostawić

Dnia 07.06.2010 o 22:13, xkarionx napisał:

ponadto mogłeś ocalić bazę heretyków


Nie samą bazę-heretyków na niej znajdujących się. No i można olać wszak quest, przez co w ME3 będziemy mieli DUUUŻO więcej do zabijania(a Gethy się fajnie niszczy o taaak...)

Dnia 07.06.2010 o 22:13, xkarionx napisał:

- kroganie- w jedynce mogłeś ocalić Wreksa który w dwójce jest dowódcą Urdnotów którzy
rosna w siłę, dodatkowo Shepard obraca sie w towarzystwie osób którzy z genofagium maja
duzo wspólnego( Mordin)


Wow-pomógł ulepszyć. Super. Bardziej pomogliśmy dając im Grunta.

Dnia 07.06.2010 o 22:13, xkarionx napisał:

-technologia zbieraczy- dzieki niej ludzkość może mieć lepszą i potężniejszą technologie
która przyda sie do walki ze żniwiarzam.


Po czym zawładnie galaktyką i wszyscy znienawidzą ludzi/Cerberusa ew. jak wspominałem-Żniwiarze zrobią "pstryk!" i Masakrycznie Wielka Flota Trójgłowych Zrobiona Na Podstawie Technologii Żniwiarzy obraca się przeciw organizmom (i dobrym Gethom)

Dnia 07.06.2010 o 22:13, xkarionx napisał:

-quarianie- mysle że po wydarzeniach z mosji lojalnościowej tali będą bardziej przychylni
do Sheparda, ale nadal nie mam pojęcia w jaki sposób zgodza się walczyc z wrogie u boku
gethów.


Jakoś po użyciu Uroku Tali daje niezaszyfrowane dane Gethom. No i jeżeli wygra Qwib-Qwib (lubię tę nazwę), to maskowaci będą walczyć u boku swych dzieł. A ja potem zbuduję dla Tali dom.

Dnia 07.06.2010 o 22:13, xkarionx napisał:

-rada- myślę że mimo wielu nieporozumień pod koniec trójki przejrzą na oczy i wespra
Sheparda.



Aw yes, the "Reapers"... tu będzie ciężko-albo pokażemy dowodu (Chryste Panie! Ich są MILIARDY!?), albo nie (eee, Shepard chrzani bzdury). Raczej tu wszystko zorganizuje Shep bez pomocy Rady.

Dnia 07.06.2010 o 22:13, xkarionx napisał:

Tak że jak by nie patrzeć to jednak można mieć wielu przyjaciół.


Pod warunkiem, że gramy Amerykaninem-a kanoniczny Shepard to Rosjanin na pałę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za drugi post pod rząd, ale piwo dla tego, kto mi wytłumaczy dlaczego tylko pierwsze zdanie jest oznaczone jako spoiler, mimo iż zaznaczyłem całość.

I może ktoś mi dać krótki przewodnik po DLC? Wcześniej grałem bez nich(nie, nie mam pirata)-po prostu moja niechęć do polityki "zróbmy pół gry, każmy za nią zapłacić mnóstwo kapusty, a potem zaróbmy drugie tyle tworząc raz na ruski rok DLC", ale skoro niektóre są darmowe...

Proszę też boską opatrzność o usunięcie/ospoilerowanie posta wyżej

I administrację o opcję "podgląd" bo wtedy nie miałem czasu edytować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2010 o 15:28, Shveid napisał:

I może ktoś mi dać krótki przewodnik po DLC? Wcześniej grałem bez nich(nie, nie mam pirata)-po
prostu moja niechęć do polityki "zróbmy pół gry, każmy za nią zapłacić mnóstwo kapusty,
a potem zaróbmy drugie tyle tworząc raz na ruski rok DLC", ale skoro niektóre są darmowe...

Spoiler

Zaeed Price of Revenge - misja na godzinę / półtorej, dostajemy dodatkowego kompana Zaeeda spoko koleś i lubi robić miazge z wroga :)
Hammerhead - dostajemy 5 misji nowym pojazdem Hammerhead jest to do półtorej godziny zabawy, misje są średnie, ale można się pobawić.
Normandy Crash Site - Shepard ląduje na planecie gdzie stara Normandia się rozbiła i oddaje jej hołd / załodze stawiając pomnik.
Reszta to zbroje, których hełmów zdjąć nie można (dzięki Bioware !) i broń.

Co do płatnych polecam Kasumi DLC do 2 godzinym zabawy, nie typowa misja lojalnościowa, dość fajny motyw "Stolen Memory"


Te DLC sa opcjonalne (dodatkowe), nie wyrżnięte z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kasumi dlc mnie sie podobalo, poczatek byc calkiem inny niz reszta gry a ze lubie zwiedzac i sie bawic to starczyli mi na okolo 3h gry :)
nastepne DLC Overlord tez zamierzam sciagnac (czytac za bioware points), gdyz kupilem w empiku 1600 punktow za ~55zloty z tego zostalo 1040, wiec mysle ze overlord, dodatkowe ciuchy i zbroje sciagne, szkoda tylko ze te 1600punktow niestarcza na 3 dlc, nie zle sie wycwanili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować