Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 19.09.2006 o 15:17, BlackBomb napisał:

Chodziło mi o tego WSZ przed 2002r...


Wtedy jeszcze nie suchałem hip hopu, chyba że na vivie przypadkiem usłyszałem jakiś kawałek,ale to nie ważne... ;)

Wrócę jeszcze do moich ulubionych kawałków narazie tylko O.S.T.R''a

O.S.T.R - 30 min życia

- Praktycznie wszystkie kawałki z tej płyty są mistrzostwem freestyle''u, więc lubię wszystkie ;)

O.S.T.R - Masz to jak w Banku

- 1001 karier
- A.B.C
- Ile jestem w stanie dać
- Ja to P!
- Kiedy
- Masz to jak w banku
- OT
- Profesja

O.S.T.R - Tabasco

- 1 na 100
- Atomistyka
- Ból doświadczeń
- Ja i mój lolo
- Kochana Polsko
- Masz to jak w banku 2
- Miejska ślepota
- Tabasco
- Zazdrość
- To nie jest tak

O.S.T.R - Jazz w wolnych chwilach

- To jest składanka więc nie będę uwzgędniał tej płyty, powiem tylko że jest oczywiście najlepsza

O.S.T.R - Jazzurekcja

- Dla zakochanych
- Dym
- Jazzurekcja
- Komix
- Odzyskamy hip hop
- To jest Nasze
- Zoom

O.S.T.R - POE Szum rodzi chałas - Nie wiem dlaczego ale ta płyta najmniej mi się podobała, ale jest pare fajnych kawałków ;)

- Wiele dróg
- Gdy mam dyszkę
- Nadzieja we krwi
- Radio

O.S.T.R - Siedem

- Biegnij
- Co się u Nas dzieje
- Klub
- Kioskowy skit ;)
- Ku krytyce
- O robieniu bitów
- Otwieram drzwi
- Rugby
- Uwolnij to w sobie
- Więcej decybeli by zagłuszyć
- Wydaj mnie
- Złość

P.s Także mam wszystkie płyty ostrego. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow! Wypisałeś prawie wszystko :P No, lubisz go. A hiphop kiedyś to było coś....teraz troszeczkę gorzej, ale ostry trzyma forme. Coś czuje, że WWO też słuchasz. Ostatnio kupiłem Pana Duże Pe i powiem tylko tyle, że na WBW lepiej mu szło, co nie znaczy, że jest źle. Jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie słucham żadnego rapu amerykańskiego, ani japońskiego... ponieważ i tak nic nie rozumiem z ich słów. Dla mnie liczy się przesłanie kawałka - ładnie powiedziane - a także jak się prezentuje, czyli wartość artystyczna ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ależ ja słucham Czarnej muzy (nie tylko rapu).

Jeżeli chodzi o wykonawców, to nie jest łatwo wypisać wszystkich, ale na pewno nie zamykam się np. na WestCoast, czy Dirty South. Jakby tak przykładowo wymienić ulubinych to będzie na pewno ...

West - Game (czekamy na nową płytę), Xzibit, Snoop (czekamy na nową płytę), Tupac ...
East - Juelz Santana, Jay-Z, Papoose, Busta, Fat Joe (i ogólnie Terror Squad) ... nie kojaże więcej, bo akurat tym rejonem interesuje się najmniej, ale zapewne jest ich więcej.
South - i tu lista nawet tych ulubionych może okazać się spora, bo najwięcej słucham właśnie rapu z tych okolic, będą to m.in.: Chamillionaire, Jermaine Dupri, Lil Jon, Lil Wayne, Ludacris, Nelly (choć jego można by zaliczyć także do strefy Mid-West), Paul Wall, Pitbull, T.I., Trick Daddy, Ying Yang Twins, Young Jeezy ... i inni

Z bardziej R&B to można by wymienić m.in.: Chingy (dziś wyszedł nowy album "Hoodstar"), Ciara, Cassie, Chris Brown, Ashanti, T-Pain, Nelly (jego już wymieniałem), R.Kelly, Rihanna, Kelis, Beyonce, Christina Milian, Pussycat Dolls, Usher ... i inni.
Inne z czarnych klimatów, typu reggae/hancehall, to będą raczej takie bardziej znane ... Sean Paul, Bob Marley, Damian Marley, Rihanna (którą już wymieniałem) ... w sumie to znam tylko tyle :P

To co napisałem wyszło tylko po ''przejechaniu'' aktualnej mojej playlisty ... w praktyce jest tego duużo więcej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 20:49, Dante Dy`nei napisał:

/.../

Ależ ja słucham Czarnej muzy (nie tylko rapu).

Jeżeli chodzi o wykonawców, to nie jest łatwo wypisać wszystkich, ale na pewno nie zamykam
się np. na WestCoast, czy Dirty South. Jakby tak przykładowo wymienić ulubinych to będzie na
pewno ...

West - Game (czekamy na nową płytę), Xzibit, Snoop (czekamy na nową płytę), Tupac ...
East - Juelz Santana, Jay-Z, Papoose, Busta, Fat Joe (i ogólnie Terror Squad) ... nie kojaże
więcej, bo akurat tym rejonem interesuje się najmniej, ale zapewne jest ich więcej.
South - i tu lista nawet tych ulubionych może okazać się spora, bo najwięcej słucham właśnie
rapu z tych okolic, będą to m.in.: Chamillionaire, Jermaine Dupri, Lil Jon, Lil Wayne, Ludacris,
Nelly (choć jego można by zaliczyć także do strefy Mid-West), Paul Wall, Pitbull, T.I., Trick
Daddy, Ying Yang Twins, Young Jeezy ... i inni

Z bardziej R&B to można by wymienić m.in.: Chingy (dziś wyszedł nowy album "Hoodstar"), Ciara,
Cassie, Chris Brown, Ashanti, T-Pain, Nelly (jego już wymieniałem), R.Kelly, Rihanna, Kelis,
Beyonce, Christina Milian, Pussycat Dolls, Usher ... i inni.
Inne z czarnych klimatów, typu reggae/hancehall, to będą raczej takie bardziej znane ... Sean
Paul, Bob Marley, Damian Marley, Rihanna (którą już wymieniałem) ... w sumie to znam tylko
tyle :P

To co napisałem wyszło tylko po ''przejechaniu'' aktualnej mojej playlisty ... w praktyce jest
tego duużo więcej ...



Tak jak RX-8 jest specem od Samochodów,tak ty od Rapu.Szacunek,Ziom!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja też się bardzo tym intersuje , nie w takim stopniu co Dante ale nie jestem taki zły .

I tak was zapytam jakiej aktualnie muzki słuchacie ?
i co wam się najbardziej podoba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham OSTRa (Tabasco, Jazzurekcja, Jazz w wolnych chwilach i 7) oraz WWO Witam Was W Rzeczywistości i ostatnio bardzo mi sie podoba Hemp Gru - Klucz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż za gramatycznego posta napisałem powyżej (lol),
co do parodii to rozwala ;) Nie wiesz może gdzie można ja ściągnąć? Zawsze warto mieć takie rzeczy na dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi doradzić jakieś nowe płyty rapu amerykańskiego? Trochę kasy mam, więc coś nowego by mnie interesowało, a w rapie amerykańskim nie jestem za bardzo obeznany. Mam ok. 10 płyt, trochę starych (z 2005r.), więc podajcie mi jakieś nowe (najlepiej dobre i sprawdzone) CD :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 21:30, dyrdup napisał:

Ja słucham OSTRa (Tabasco, Jazzurekcja, Jazz w wolnych chwilach i 7) oraz WWO Witam Was W


A masz płyty: Masz to jak w banku, POE Szum rodzi Hałas ? Jak nie, to szczególnie polecam tę pierwszą - jest to pierwsza płyta O.S.T.R''a

A słuchałeś 30 min życia - jak O.S.T.R naiwja na free ? Bardzo dobry tape-mix ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 20:49, Dante Dy`nei napisał:

South - Lil Jon


hmm... a on nie jest przypadkiem "ist"? Przynajmniej mi się tak wydawało jako, że stale "kręci" z kapelą "Eastside Boyz"
A Oukast to gdzie :> ??

Ja właśnie zacząłem poważnie interesować się rodziną Oukastu nabywając naprawdę świetną płytę Dungeon Family "Even in Darkness". Szczególne wrażenie zrobiło na mnie kilku kolesi - Big Gipp, Sleepy Brown oraz Cee-Lo, szczególnie fantastycznym rap-soulowym kawałkiem "Follow the Light" - a także fakt, że każdy kawałek został nagrany z udziałem żywych instrumentów (bass, bębny, sekcja dęta, klawisz etc)

Właśnie nabyłem kolejną płytę "podziemnej rodzinki", a jest nią "Is the Soul Machine" Cee-Lo, posiadacza wyjątkowo dynamicznego i ciekawego flo, który wzbudził moją sympatię przede wszystkim udzielaniem się w soulowych kawałkach o funkowym bicie. Jak sprawdzę orzeknę czy ghodne polecenia ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lil Jon jest z South ... urodził sie w Atlancie, czyli niegdyś (nie wiem jak jest dokładnie teraz) centrum południowego rapu. Sam jest pionierem tzw. Crunk''u, czyli połączenia rapu południowego, bounce''u i oczywiście basów ... jeżeli dodać do tego jego genialny głos to nawet fani metalu mogli by to polubić. Mnie się Crunk baardzo podoba. Mam nadzieję, że wszystko już jest jasne jeżeli chodzi o tego wykonawcę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha ... zapomniałem. East Side Boyz to gupa utwożona własnie prze Lil Jona ... zobacz sobie okładki jego albumów ... na każdej są wszycy trzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedział wcześniej Dante, godny polecenia jest Lil Jon, ale z ostatnich płyt polecił bym ci DMX''a - Year of the Dog Again. Płytka dla mnie wymiata, jest bardzo dobra, ale niestety trochę droga ok 60-70 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam wam http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/474586;jsessionid=4B8DBD55C3E413E7D7B8D15D5B416CC0 Chingy po prostu wymiata. Nie żałuje ani grosza wydanego na tą CD, a się wahałem czy ją wziąść :):). Jak macie hajs to kupujcie. (żeby nie było że coś reklamuje, sklep jest po prostu losowy z google)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować