Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 30.03.2008 o 21:26, MastAlol napisał:

Kurde kiedyś
dążyło się do tego, ŻEBY być bogatym, dziś żeby być prawdziwym trzeba być biednym?

Nie chodzi mi o to. Może mieć kasy od zaj***, może sobie nią dupę podcierać. byle się tak nie lansował z tym. Nie mam nic do zarabianiu hajsu na Rapie, byleby komuś od tego hajsu nie odbiło tak jak centowi. Dla mnie całe Dirty South to takie PIMPy ze złotymi zębami, Scrappy, Wayne, Flip, wszyscy. Na okładce każdego mixtape mają albo złote zęby i blingi, albo dziewiątki i wkoło suki. Na dodatek taki wielki kozak boi się wyjść na ulice bo go mogą zabić.
Zero szacunku mam dla nich wszystkich, zrobili z Rapu kolorowy festyn.

Dnia 30.03.2008 o 21:26, MastAlol napisał:

TYLKO KIEDY ON TO WYDA W KOŃCU?

Cholera wie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeee Nugg co ty chcesz :D Weezy wymiata :D Właśnie odróżnia się tym jego głosem i flow nie ziemskim :] Ma hajs i pokazuje to...

i UWAGA !
Teraz taka opcja...macie hajs...prawie dużo hajsu... i co ? idziecie kupić sobie rzeczy, które są wam potrzebne do czegoś tam lub coś w tym stylu, wiadomo...po pewnym czasie macie znów hajs, ale wiecej niż ostatnio i co robicie ? prosta odpowiedz ;]
Każdy ma jakieś udziwnienia, a jak kieszeń pozwala to je spełnia :]
I jeszcze potrzebna jest promocja na okrągło...przecież nie wyjdzie raper z USA ubrany jak żebrak i powie "kupcie moją płytę bo stać mnie na suchy chleb tylko..." A jakoś nie uważam, że Weezy szpanuje tak dużo flotą. Myślę, że to tak w sam raz z umiarem jak na Pimpa ;)

Wracając do trudnego dzieciństwa to chyba większość raperów (starej czołówki) miało takie. Dopiero teraz zaczynają młodzi pokazują się nie przez umiejętności, a za kasiore wujka, cioci czy tam kogoś bo stać ich na studio, nagranie i wydanie płyty...no szkoda dawniej trzeba było mieć super talent żeby się wybić...heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 21:37, Kermit 13 napisał:

Eeee Nugg co ty chcesz :D Weezy wymiata :D

A ja go nie lubie ;p Wielki kozak, niech się pokaże na Polskim osiedlu, wyjdzie bez tych swoich blingów i z rozwalonym łbem xD Tak kozaczy na swoich płytach a w życiu pewnie dziewiątki w rękach nie miał, jedynie pozował z nią do zdjęć ;p

Dnia 30.03.2008 o 21:37, Kermit 13 napisał:

Wracając do trudnego dzieciństwa to chyba większość raperów (starej czołówki) miało takie.
Dopiero teraz zaczynają młodzi pokazują się nie przez umiejętności, a za kasiore wujka,
cioci czy tam kogoś bo stać ich na studio, nagranie i wydanie płyty...no szkoda dawniej
trzeba było mieć super talent żeby się wybić...heh

Dokładnie, dokładnie. Teraz liczą się tylko znajomości, talent jest niepotrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 21:41, NuGGet napisał:

A ja go nie lubie ;p Wielki kozak, niech się pokaże na Polskim osiedlu, wyjdzie bez tych
swoich blingów i z rozwalonym łbem xD Tak kozaczy na swoich płytach a w życiu pewnie
dziewiątki w rękach nie miał, jedynie pozował z nią do zdjęć ;p


Dobra, dobra nie rób tu z nas dresów z tym rozwalaniem łba :P Heheheh i tak myślę, żę jak by się pojawił na wiekszości osiedli to masakra, każdy by chciał autografa itd itd wątpie żeby miał dostać... :D Heheh jakby u mnie się pojawił to odrazu autograf, jakiś freestyle, no i może zaprosił bym go na polskiego Żywca :P

A czy miał dziewiątkę w reku i co z nią robił to nie wiem ja i nie wiesz ty wiec nie ma co dyskutować na ten temat. On chyba za młodu należał do jakiegoś gangu, ale nie wnikałem w jego biografię to nie jestem pewien :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Tak, właśnie Lil'' Wayne jest doskonałym przykładem jak można pokazywać emocje poprzez
> muzykę jaką robi, dzięki jego wokalowi z którym potrafi bardzo wiele zrobić. Lil'' Wayne
> nie brzmi w każdym kawałku tak samo i jest on kompletnym przeciwieństwem Guru jeśli chodzi o styl.

Dla mnie to on ma takie samo flow tylko czasem bardziej stęka i jak ja go słucham to normalnie muszę do łazienki biegać.

> Bez powodu także Jay-Z, który do tej pory jest uważany przez wiele
> osób za nalepszego żyjącego rapera, powiedział, że Wayne przejmie ten tytół po jego odejściu.
> Bo czy ważne jest czy ktoś jest legendą czy nie ? Ważne jest to co robi w tej chwili,
> a w tej chwili Weezy zdecydowanie jest topowym wykonawcą.

Shit, a nie prawda
UNO: tak jak każdy aktor będzie Ci wychwalał film przy którym pracował tak każdy muzyk powie też o drugim, że jest super wypas i w ogóle będzie jeszcze lepszy
SECUNDO: Jay-Z żadnym królem nie jest, wystarczy tylko ostatnich albumów posłuchać Kingdom Come to taki szajs, że wolę Reni Jusis (wszystkiego najlepszego ponoć urodziny ma dziś :P gdzieś na blogu jakiegoś gramowicza wyczytałem) a American Gangster lepszy chyba że mam porównywać do Kingdoma no to arcydzieło. Jay miał dobry pierwszy album tak jak większość raperów a potem jemu się udało rozreklamować, co nie znaczy że jest pionierem.
i po trzecie PRIMO: Każdy, nawet najbardziej gówniany raper szczeka wszem i wobec jaki to on nie jest najlepszy, więc to z tym best raper alive jest kupęęę wartęęę bo tak każdy pier!@#$%^...

> Popatrzcie też z tej strony. Guru ma 41 lat, jest w grze od 21 lat, wydał 4 Jazzmatazz''y
> oraz 2 albumy poza serią Jazzmatazz + 6 albumów z Premo i 2 Mixtape''y [nie licząć kompilacji
> best of które nic do dyskografii nie wnoszą] Lil'' Wayne ma 25 lat w grze jest od 15 lat, wydał 5 solowych

...blablabla
A te wszystkie "gwiazdy" co rapują od kołyski to aż śmiać mi się z tego chce - składał rymy o teltubisiach i co te dzieci (no bo dorosłym trudno to nazwać) wiedzą o życiu i Świecie o czym ten Lil cośtam tak nawijał jak się w piaskownicy bawił i lepił babki z piasku? Takie pieprzenie, że głowa boli.
> Możecie powiedzieć, że to tylko cyferki i ilość się nie liczy, no ale sama materiału
> jaką w swojej jak widać krótszej od Guru karjerze zrobił, zapewne będzie większa.

To są!! tylko cyferki i to tak głupie, że żałosne - zauważ to, że w tamtych latach hiphop znaczył tyle, co nic tzn muzyka z ghett tylko dla afroamerykaninów. Od niedawna hiphop święci tryumfy (chociaż niby on już dead jest) i na Świecie jak nie techno to hiphop leci. Co za tym idzie większa popularność, większa liczba artystów, więcej kasy, więcej robienia wrzawy wokół siebie, więcej forsy, wydawanych płyt, pierdół itd
Do tego wszystkiego potrzebna jest jeszcze reklama - jak to jeden sławny producent rozreklamował jednego białego chłopca, a Ci sami dwaj jednego cwela i zrobili z niego ofiarę postrzałową a z innego pacjenta w śpiączce, w której był 2 lata - takie pierdoły tylko w Ameryce. Jak kiedyś czytałem felieton to zapadło mi w pamięć jedno zdanie - "teraz po tym wszystkim to nie wiem, co można jeszcze wymyślić i wypromować - pozostaje tylko facet w 3 letniej śpiączce po UWAGA 10! już postrzałach i po penetracji czaszki". Żałosne ale prawdziwe. Jak dla mnie to cały ten marketing to jest jedno wielkie gówno, żeby tylko więcej sprzedać reklamując płytę nowym dissem z kimś tam kolejnym - sztuczne jak sylikon u niektórych z kompleksami.
Mógłbym też powiedzieć, że liczy się jakość a nie ilość :P Ten cały lil marian jest nic nie warty nawet gay-unit robią mniej płyt, a tacy na topie niby to chyba muszą ich mieć o wiele więcej niż taki pojedynczy burak nieprawdaż? Albo sam fifty i jego rzesze fanów i fanek co 14 lat nawet nie pokończyli. Teraz to wszystko jest sztuczne i nie prawdziwe więc chyba pójdę kupie se BRAVO i dostanę kredkę EMO i się pomaluję... Teraz trzeba wydawać jak najwięcej w jak najkrótszym odstępie czasu, żeby o Tobie nie zapomniano i tyle on dla mnie jest wart.

> możemy jedynie stwierdzić który się nam bardziej podoba. Ja wybieram Wayne''a, ty wybierasz
> Guru i spoko, ja nie widze w tym nic o co można by się kłucić.

ócić i tytuł - to tak nawiasem

Poza tym Guru to nie mój ulubiony wykonowca, więc go nie wybieram ale w tej konfrontacji zdecydowanie wygrywa, Jazzman który wie co mówi: Keep playin, you''ll be layin there, right where you stand
Idąc Twoim tokiem myślenie jeśli Guru ma ten sam flow w każdej nucie to tak na prawdę każdy brzmi tak samo a lil postękuje jeszcze do tego a inni wydają inne odgłosy typu eeeee yyyyyy okaaaaaaaaaaaaaaaaaaaay whuuuut no nawet nawet Lil Jon drze się jak pokiepany to w każdej piosence brzmi przecież tak samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 20:54, NuGGet napisał:

Teraz takie coś to czyste pozerstwo.


Tak, tak ... taka gadka właśnie, kiedyś było fajne teraz to pozerstwo. Znasz wogóle definicję słowa pozerstwo ? Pozerstwo jest wtedy kiedy udaje sie kogos kim się nie jest, "żeby inni myśleli że jesteś fajny". Więc jeśli mają chjas to dlaczego mają tego nie pokazywać ? Dla mnienie ma tu nic z pozerstwa.

Dnia 30.03.2008 o 20:54, NuGGet napisał:

Pac był jeszcze biedniejszy,


Teraz będziemy sie przekrzykiwac kto był biedniejszy, kogo mocniej kopali jak był mały ? Co z tego, że Pac był biedniejszy ? 2Pac powiem Ci nie nacieszył sie za długo kasą, bo jego albumy najlepiej zaczęły sie sprzedawać dopiero po jego śmierci.

Dnia 30.03.2008 o 20:54, NuGGet napisał:

Zresztą, połowa Polskich dzieciaków miała gorsze przeżycia niż ten Wasz Wayne.


Dla przykładu, ojciec Wayne''a został zabity przez gang ... Myślisz, że połowie polskich dzieciaków też sie coś takiego przydażyło ?

Dnia 30.03.2008 o 20:54, NuGGet napisał:

Sam przeszedłem
dużo, i teraz jako tako mi sie powodzi, nie jestem jakiś bogaty, ale na trochę rzeczy
mogę sobie pozwolić, a jakoś się z tym nie afiszuje.


Też nie mam dużo, ale gdybym nagle zaczął zarabiać kupe kasy to z pewnością jeździł bym drogą furą, chodził bym w dobrych markowych ciuchach ... Też byś to nazwał pozerstwem ?

Dnia 30.03.2008 o 20:54, NuGGet napisał:

Połowie Raperów z USA kasa kompletnie
zawróciła we łbie. Kiedyś robiło się to z miłości do Rapu, a teraz prześcigają się w
tym kto ma więcej.


[ironia mode on]
No dobrym przykładem jest właśnie Lil'' Wayne, który przez ostatnie 2 lata wypuszczał tylko mixtape''y, bootlegi ... każda nowo nagrana nuta lądowała w internecie, prędzej czy później, od wydania Like Father, Like Son, nie było od Wayne''a materiału za który TRZEBA by było zapłacić, a uwież mi, przez te 2 lata wyszło tego SPORO.
[ironia mode off]

Dnia 30.03.2008 o 20:54, NuGGet napisał:

Szczególnie Ty Dante jarasz sie tym wszystkim jakby to byłoby Bóg wie co.


Zdefiniuj "tym wszystkim" ... czym wszystkim ? Bo nie rozumiem o co Ci chodzi.

Dnia 30.03.2008 o 20:54, NuGGet napisał:

Przejdź sie
po Polskiej ulicy, i zobacz co sie dzieje.


[ironia mode on]
Nie no, jestem już tak zaślepiony tym całym zagranicznym gównem, że "polska ulica" dla mnie nie istnieje
[ironia mode off]

-_- ... Wypowiedź całkowicie niepotrzebna i właściwie nijak mająca się do tematu dyskusji

Dnia 30.03.2008 o 20:54, NuGGet napisał:

Mam w dupie to jak żył Wayne, teraz mu odbija


Zchodząc do twojego poziomu mógłbym stwierdzić ... Mam w dupie to jak żyli Pac, Eazy, czy Biggie ... teraz i tak już nie zyją -_-

Dnia 30.03.2008 o 20:54, NuGGet napisał:

Połowa ludzi z USA jest od
niego lepsza.


No, już widzę jak twardo wymieniasz mi ta połowę USA lepszą od Weezy''ego ...

Dnia 30.03.2008 o 20:54, NuGGet napisał:

Guru którego wyśmiewasz "za ma taki sam flow
w każdym kawałku".


Pokaż mi gdzie WYŚMIAŁEM Guru ? Rzuciłem gdzieś hejta w jego stronę ? Stwierdziłem, że nie pasuje mi sposób w jaki rapuje ... Kwestia gustu, o gustach się nie dyskutuje. Nigdzie za to nie pisałem, że jest słabym raperem.
Bo wiesz Lil'' Wayne może siebie nazwać najlepszym żyjącym raperem i jak dla mnie spoko, to jego wolna wola. Ale ja sam nie uważam, że Wayne jest najlepszym raperem, bo są raperzy którzy są lepsi lirycznie, są inni którzy mają lepsze flow. Ale nie spotkałem rapera którego lepiej by mi się słuchało. Wayne ma specyficzny styl i potrafi najlepiej wyrazić w kawałkach swoje emocje przez intonacją głosu [Znasz kogoś lepszego, podaj przykład to z pewnością przeglądnę]. Lirycznie mi pasuje, nigdy nie miałem bardzo wygórowanych wymagań co do tego, lubie jak tekst jest ciekawy [tu oczywiście też zależy to od mojego gustu], Wayne ma jak dla mnie ciekawe teksty i jak dla mnie koniec tego tematu.
Wiem, że i tak go nie polubisz, nie zależy mi na tym. Ja na tym nic nie tracę. A to, że go hejtujesz to twoja sprawa ... Na całym świecie i tak od groma ludzi go hejtuje, jeden w są jeden w tamtą nie robi użej różnicy.

Co do wątku broń a Lil'' Wayne to jak był młodszy, miał wypadek z bronią ojca którą wyjął gdzies z jego szafki pewnie i prawie stracił by życie. Był już nie raz zatrzymywany za posiadanie broni [no w jego przypadku częściej za narkotyki] ... ale teraz to większość raperów jak jest zatrzymywana to albo za broń albo narkotyki, więc to nie jest już nic dziwnego u nich.

deecom, Twoje podejście też reczej jest odrazu na nie więc nie ma sensu nic więcej tłumaczyć ... Poza tym trzche nie wiem po co tu tą opowieść o reklamie jak i dalej cos o Fiftym wplątałeś, trochę sie to nie trzyma kupy ...
Może i każdy inny raper też brzmieć podobnie w swoich kawałkach, Twój przykład Lil'' Jon ... no ale "darcie mordy" Lil'' Jon''a lepiej mi się słucha niź flow Guru. O to mi cały czas chodzi, że nie pasuje mi to w jaki sposób on nawija, dlatego nie lubie go słuchać i nie słucham go. Proste ?

PS: już sie nie czepiejcie ortografii bo jestem jakieś 40,5 godz. na nogach bez snu, a po wklepaniu nawet nie sprawdzam pisowni :P Idę spać, jutro po szkole wpdne na ewentualną kontynuację dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak nie lubię Croppa (chociaż buty i kaniołki mają nawet nawet ^^) a tu dzisiaj z Hejtem i Frikesem załatwiliśmy od nich sponsoring na nasz koncert ^^ Dostaniemy za free jakieś czapki, bluzy itp, w zamian za to że na koncercie będziemy w to ubrani ;p Fajnie ^^ Do tego mamy już zaszachowany następny koncert w takim klubie Spiż, i tam dostaniemy za darmo po 5 litrów piwa ;D

Aha, Dante, z tobą skończyłem, nie chce mi sie z tobą gadać bo i tak jesteś ślepy na to co pisze. Peace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2008 o 14:23, NuGGet napisał:

Tak nie lubię Croppa (chociaż buty i kaniołki mają nawet nawet ^^) a tu dzisiaj z Hejtem
i Frikesem załatwiliśmy od nich sponsoring na nasz koncert ^^ Dostaniemy za free jakieś
czapki, bluzy itp, w zamian za to że na koncercie będziemy w to ubrani ;p Fajnie ^^ Do
tego mamy już zaszachowany następny koncert w takim klubie Spiż, i tam dostaniemy za
darmo po 5 litrów piwa ;D


Ale Wam zazdroszczę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2008 o 14:26, kedzior141 napisał:

Ale Wam zazdroszczę:P

Hehe ja tez, ale nie wiem czego bardziej- ciuchow czy piwa ;P

Nugg: to juz peace macie z Frikesem czy cos mi sie pomieszalo i to nie z nim ta wojna byla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2008 o 14:31, Damian14BO napisał:

Hehe ja tez, ale nie wiem czego bardziej- ciuchow czy piwa ;P

Ciuchów nie ma co zazdrościć ;p Chyba że by nas Jigga, Clinic albo STO PRO sponsorowało, to co innego ;p A piwo pewnie nam miejscu wychlejemy i jak zwykle schlani będzie siać przypał na ulicach ;p

Dnia 31.03.2008 o 14:31, Damian14BO napisał:

Nugg: to juz peace macie z Frikesem czy to nie z nim ta wojna byla?

W sumie to z Frikesem jakoś nie gadamy, sam sie do Hejta przylepił ;p Ogólnie to on by był spoko, tyle że ma ostre odpały nieraz. Gada sam nie wie co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2008 o 14:34, NuGGet napisał:

Ciuchów nie ma co zazdrościć ;p

Eee tam, nawet jesli naprawde takie lipne, to mozna opchnac komus zawsze ;) Albo zachowac na przyszlosc, jak bedziecie we VIVIE leciec ;P Wtedy drozej opchniecie jesli dorwiecie jakiegos maniaka. Aaaa nie bij to boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2008 o 14:39, Damian14BO napisał:

Eee tam, nawet jesli naprawde takie lipne, to mozna opchnac komus zawsze ;) Albo zachowac
na przyszlosc, jak bedziecie we VIVIE leciec ;P Wtedy drozej opchniecie jesli dorwiecie
jakiegos maniaka. Aaaa nie bij to boli.

W sumie jak dostaniemy jakieś kaniołki to je sobie zachowam, zrobię sobie w domu tak jak Method Man ;p 5000 czapek na ścianie ;p Tylko moja chata jeszcze za mała ;p A w VIVIE to ja bym nie chciał słyszeć kawałków TSM ani PRL ;p Nie lubię żadnych takich muzycznych telewizji, zawsze leci tam coś pokroju meza i innych timberlejków.
A tak btw, to niedługo klip kręcimy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2008 o 14:23, NuGGet napisał:

Aha, Dante, z tobą skończyłem, nie chce mi sie z tobą gadać bo i tak jesteś ślepy na
to co pisze. Peace.


Ja też lubię Wayne i jestem tego samego zdania co Dante. Jeśli koleś ma kasę, to dlaczego nie ma się nią chwalić? A co z "prawdziwymi" raperami rymującymi o biedzie, a sami zarabiają nieziemskie kwoty? Wiem, wiem - przeszłość i te sprawy. Ale czy Wayne też żył w luksusach jako dzieciak? Nie. Powiedz mi - kto dzisiaj rapuje jedynie z samej pasji, nie dla pieniędzy? Chyba jedynie podziemie... I w niczym mi to nie przeszkadza. Pac też kochał biżuterię i choć tak mocno się z tym nie obnosił, zawsze był obładowany cholernie drogimi błyskotkami. I nie żebym miał coś do niego - jest jednym z moich ulubionych raperów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 21:32, NuGGet napisał:

Nie chodzi mi o to. Może mieć kasy od zaj***, może sobie nią dupę podcierać. byle się tak nie lansował z tym. Nie mam nic do zarabianiu hajsu na Rapie, byleby komuś od tego hajsu nie odbiło tak jak centowi. Dla mnie całe Dirty South to takie PIMPy ze złotymi zębami, Scrappy, Wayne, Flip, wszyscy. Na okładce każdego mixtape mają albo złote zęby i blingi, albo dziewiątki i wkoło suki. Na dodatek taki wielki kozak boi się wyjść na ulice bo go mogą zabić.


W tym wątku obowiązują te same zasady co na całym forum. Albo precyzujesz swoje poglądy w sposób kulturalny, albo nie robisz tego wcale. Więcej ostrzegał nie będę.
A już na przejaw braku szacunku wobec kobiet to mnie szlag trafia.
Ostrzeżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2008 o 15:06, walgierz napisał:

A już na przejaw braku szacunku wobec kobiet to mnie szlag trafia.

Przepraszam, poniosło mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2008 o 16:08, razormw napisał:

Nie no,koncert,sponsoring,wynagrodzenie (xD) fajnie ;] Będą jakieś filmiki z koncertu
? ;]

Zdjęcia, filmy, wszystko ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To teraz kariera przed wami :D Tylko nie skończcie w Mtv albo na Vivie...:P Albo wam woda sodowa do głowy uderzy i tylko $$$ będziecie chcieli :p Sława zmienia człowieka ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować