Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 27.07.2009 o 21:02, I_dont_know napisał:

ostatnio podwoził mnie kolega taty na przystanek autobusowy w Zurychu a w jego radiu
usłyszałem tę piosenkę:


w Szwajcarii puszczają Gurala w radio ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

edit nie działa :(

po dłuższym zastanowieniu zrozumiałem sens tej wypowiedzi z radiem ;) szacun dla starszego Twojego kumpla za słuchanie takiej muzy (domniemam, że z originalnego cedeka)

btw. za ok. miesiąc wypuszczę na świat swoją drugą płytkę producencką. brak szerzej znanych gości na majkach - głównie młode talenty pokażą na co ich stać. Bity są już w 80% wybrane, aktualnie czekam na wokale. jest ogromna poprawa w brzmieniu, w porównaniu z PKwC i to gwarantuję :) bity w większości samplowane, choć kilka syntetyków również powinno się znaleźć - zależy to od ludzi, jak na nich nagrają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do świata żywych, w między czasie słyszałem nowy singiel Jimsona - Gdzie ulice nie mają imion. Co o nim myślicie? Ja czekałem, czekałem, czekałem, GWPI jest niekwestionowanym mistrzem, poprzednie płyty również bardzo polubiłem a tu coś takiego... Już nawet nie chodzi o to, że to już nie jest hip-hop (według Jimsa, bo według mnie jednak eksperymentalny, ale jeszcze jest), po prostu dla mnie to jest słabe i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LBL,

Nie neguję rapu czy hh. Broń bosze. Lata 90 w USA były piękne. Wychowałem się na tym. Razi mnie tylko ten nowoczesny bezsens. A o polskiej scenie nie ma pojęcia. Przesłuchałem kilka utworów, ale po nich przecież się nie będę wypowiadał.

Co do Amerykanów, oni mało tolerują rap z zagranicy. Z prostej przyczyny. Są ignorantami. Nie śpiewasz po angielsku. Nie rozumią. A czasem i nie rozumieją.

PS

Kiedyś baardzo słuchałem Marley''a. Praktycznie żyłem. Kumple w szkole pytali się:

Watcha''now ''bout Marley? Huh?

A jak im powiedziałem kila rzeczy to się dziwili. A teraz? Przyjaciół innych ras z dzieciństwa mam do dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 13:18, Namjow napisał:

Wiecie co niedługo wychodzi? Nowa płyta N.A.S. xD

DANCING U ZENKA xDDDD

Pierwszy singiel mi zrył głowę strasznie... xD

http://www.hip-hop.pl/news/projector.php?id=1248864091



No bez kitu to jest lepsze od sokoła i jego bandy...... a refren poprostu cudo.... dobra nazwa! na wiejską dyskoteke płyta w sam raz. Ale gdzie na wsi płyte ludzie kupią? Prędzej ściągną w takim razie nie wiem czy chłopakom z N.A.S. opłaca się ten biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 20:15, gniazdus napisał:

Jaram się ostatnio Skill Mega. Polecicie coś podobnego? Bo ten brytyjski akcent jest
zajebisty ;D

jak brytyjski akcent to grime, jak grime to Dizzee Rascal, The Herbaliser, Roots Manuva i The Streets - znaczy śmietanka brytyjskiego rapu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 13:17, MateuszHejter napisał:

Wróciłem do świata żywych, w między czasie słyszałem nowy singiel Jimsona - Gdzie ulice
nie mają imion. Co o nim myślicie?

To jest nowe. TO jest świeże. Ja się całkiem jaram, nie jest to klasyczny rap, ale mi się podoba. Jimson zawsze byl nieco zbyt poetycki, ten singiel to potwierdza. Podziwiam odmiennośc- po GWPI, płycie mocnej, dostajemy taki lekki, poetycki singiel. Mi się podoba. Pozdro


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 21:24, ko-nik napisał:

> Wróciłem do świata żywych, w między czasie słyszałem nowy singiel Jimsona - Gdzie
ulice
> nie mają imion. Co o nim myślicie?
To jest nowe. TO jest świeże. Ja się całkiem jaram, nie jest to klasyczny rap, ale mi
się podoba. Jimson zawsze byl nieco zbyt poetycki, ten singiel to potwierdza. Podziwiam
odmiennośc- po GWPI, płycie mocnej, dostajemy taki lekki, poetycki singiel. Mi się podoba.
Pozdro

Z tego co tu obserwuję, to jesteś osobą, do której mi najbliżej z tematu jeśli chodzi o pogląd na rap i gust muzyczny, ale widocznie nie do końca ;] Po kilkukrotnym jeszcze przesłuchaniu stwierdzam, że może nie tyle jest to słabe, co po prostu mi się nie podoba. Tekst na plus, ale razi mnie brak bębnów i wydaje mi się, że czasami trochę nierytmicznie, ale może to brak wprawy na takich bitach. Pozdro

A i jeszcze skrycie liczę, że to będzie album koncept i gdy przesłucham całą płytę, to ten kawałek wpasuje się do układanki i będę na niego patrzył inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 20:36, kobe47 napisał:

jak brytyjski akcent to grime, jak grime to Dizzee Rascal, The Herbaliser, Roots Manuva
i The Streets - znaczy śmietanka brytyjskiego rapu :)


gracias, Roots Manuva zostanie ze mną na dłużej ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 22:19, MateuszHejter napisał:

Z tego co tu obserwuję, to jesteś osobą, do której mi najbliżej z tematu jeśli chodzi
o pogląd na rap i gust muzyczny, ale widocznie nie do końca ;]

Też zauważyłem, że o podobnych rzeczach piszemy i na to samo zwracamy uwagę ;]

Dnia 31.07.2009 o 22:19, MateuszHejter napisał:

Po kilkukrotnym jeszcze
przesłuchaniu stwierdzam, że może nie tyle jest to słabe, co po prostu mi się nie podoba.
Tekst na plus, ale razi mnie brak bębnów i wydaje mi się, że czasami trochę nierytmicznie,
ale może to brak wprawy na takich bitach. Pozdro

Fakt, Jimmi momentami jakby ''rwie'' słowa żeby to jakoś brzmiało. Wydawało mi się, że sam początek kawałka jest jakoś słabo nawinięty, potem też zasłyszałem jakieś przeciągnięcie/a sylaby żeby było bardziej rytmicznie. Wiec obiektywnie rzecz biorąc zastrzeżenia są. Ale zadziwiająco bardzo podszedł mi ten kawałek. Bit bez wyraźnych bębnów przypomina mi jakiś kawałek Outkastów (coś z ATLiens? Dawno nie słuchałem, Aquemini bardziej mnie wkręca i to tę płytę uważam za klasyk konieczny). Ogólnie nie jest to złe, jest świeże. Komu jak komu, ale Jimsonowi monotematyczności i zastoju się nie zarzuci :) A, nie wiesz może, tak przy okazji, czegoś o reedycji "Gorączki w Parku Igieł"? Bo pierwszy nakład zszedł zanim zdążyłem się nim zainteresowac, a coś mówiło się o reedycji.

Dnia 31.07.2009 o 22:19, MateuszHejter napisał:

A i jeszcze skrycie liczę, że to będzie album koncept i gdy przesłucham całą płytę, to
ten kawałek wpasuje się do układanki i będę na niego patrzył inaczej.

A po wydaniu najlepszego, według mnie, Polskiego koncept albumu następny powinien stac na poziomie przynajmniej podobnym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 23:25, ko-nik napisał:

A, nie wiesz
może, tak przy okazji, czegoś o reedycji "Gorączki w Parku Igieł"? Bo pierwszy nakład
zszedł zanim zdążyłem się nim zainteresowac, a coś mówiło się o reedycji.

Jimson pisze, że będzie, ale zacznie to załatwiać dopiero pod koniec wakacji. Opakowanie to digipack zamiast tamtego. I mają być bonus tracki, tzn. na początku pisał o dwóch, a ostatnio o jednym, więc nie wiadomo.

Co do reedycji to jeszcze Wena zapowiadał, ale też się nie spieszy, a szkoda, bo tej płyty nie mam, a chętnie bym położył na półce.

Dnia 01.08.2009 o 23:25, ko-nik napisał:

Komu jak komu, ale Jimsonowi monotematyczności i zastoju się nie zarzuci :)

Racja, zresztą to co sam napisał tłumacząc dlaczego ten projekt to "inna muzyka".

"robiłem już każdy hip-hop jaki chciałem, osiedlowy (topsmokin) klasyczny polski (miejski klasyk), truskulowy (wyzwolenie''), bardziej smoov jakiś z wokalistkami (międzysłowami) czy agresywniejszy jak lato 07 (GWPI). Teraz przyszło czas na coś nowego i stało się to naturalnie. Bez problemu mógłbym nagrać dobry rapowy album, ale w międzyczasie usłyszałem to co robi Ejnstejn i odpadłem przy tym. Prócz tego nadal nagrywam rapowe numery (nowy Łozo, numer na reedycji GWPI). That''s all. Singiel już jest i na dniach go wrzucimy w sieć.

ps. jest zajebisty"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować