Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Świerze info od GieBeR''a.
Najnowszy projekt "Architektura Horroru" już nie nazywa się "Architektura Horroru". Nowa nazwa to "Grindhouse".

GieBeR:
"W trakcie tworzenie jest nowy materiał, jest część bitów, tekstów, na razie nie nagranych. Płyta będzie się nazywać Grindhouse, dla niektórych tytuł może się kojarzyć tylko z Tarantino, ale to nie to nawiązanie, he he.

Stwierdziłem, że tytuł Architektura Horroru, bedzie mniej pasował do klimatu płyty. "Gindhouse" bardziej oddaje treść, bo nie pojawią sie na płycie motywy zwiazane z horrorem w czystej, zdefiniowanej postaci, heh."

Jest też opcja, jeśli się uzbiera dość chętnych, na to, ze GBR wyda w fizycznej formie "Kontrolę Mózgu". Cena ok. 15-20 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

K2 - Shino Hito II WRESZCIE WYSZŁO !!! (Jakieś pół miecha temu, ale szczegół :P). Na produkcji prawie w całości Jukasz. Nie jego beaty to: 3 - Nash; 5 - Lo-Lo; 11 - Majkell; 12 - Sherlock.

01. Intro
02. Yu Ka Shino Hito II
03. Różnice Zdań
04. Chuj Wie
05. HH Okiem Mym 2
06. Skit (Uan)
07. Co Byś Zrobił Gdyby [feat. Ana]
08. Dies Irae
09. IV
10. Możesz Być Kim Chcesz
11. Heroina
12. Skit (Tu)
13. Halo Ziemia
14. Ludzie Mogą Latać
15. Shanuy Się
16. Długość Dźwięku Samotności
17. Minuta Ciszy
18. Outro

http://www.sendspace.pl/file/d5078899077d83d36555e6d

Klip do "Dies Irae" > http://www.youtube.com/watch?v=cnJ3mvV-N3M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zakupiłem ostatnio płytę Młodziaka - Kronika Remix. Po prostu cudo, słucham na okrągło. :D Na PC, na MP3... Do ćwiczenia, do nauki, jak gdzieś idę/jadę. Polecam każdemu, zwłaszcza, że kosztuje 25zł. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 19:51, Vandaeriel napisał:

Rysiu-misiu wreszcie odpowiedział

Nie wiem jak Wy ale ja nie dostrzegam ni jednego rymu w czasie ( 1.33 - 3.21 ). Tylko jakiś monolog albo wywiad w TV. A zresztą sam się żalił w tvnie a Tedemu od Operacji Tuning wypomina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 00:57, MateuszHejter napisał:

Jimsonowi się znudziło rapowanie... Świat się wywraca do góry nogami.

Na razie daj spokój, poczekajmy. Userzy SLG to nie wyrocznia ;) A inna sprawa, że jest pewna zmiana pokoleniowa w undergrandzie. Tet na legalu, Reno nagrywający mało co (no ostatnio więcej, bo Ortega), Wankej nie robi rapu już dobre 2 lata, krążyły plotki o Jobiksie bez zajawki, teraz Jims...nie jest dobrze.

Dnia 11.10.2009 o 00:57, MateuszHejter napisał:

A tak w ogóle to dziś finał WBW. Za rok muszę tam być.

Ja będę za rok na pewno. W tym jeszcze nie, nie wyszło, ale za rok będę.

A co do wyników WBW, wygrał Flint, przed Ensonem. Eno potwierdził, że na prawdę daje radę gdy jest w formie. Czekam na nagrania, bo na razie znam tylko relacje kolegów, którzy się na imprezę przejechali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 14:11, ko-nik napisał:

Na razie daj spokój, poczekajmy. Userzy SLG to nie wyrocznia ;)

Zwykli userzy nie - Bobera uważam za w stu procentach pewne źródło.

Dnia 11.10.2009 o 14:11, ko-nik napisał:

A inna sprawa, że jest
pewna zmiana pokoleniowa w undergrandzie. Tet na legalu, Reno nagrywający mało co (no
ostatnio więcej, bo Ortega), Wankej nie robi rapu już dobre 2 lata, krążyły plotki o
Jobiksie bez zajawki, teraz Jims...nie jest dobrze

Zasadniczo Reno nigdy nie nagrywał dużo, Wankej na blogu jeszcze jakiś czas temu pisał, że teksty tworzy, Jobiks będzie na nowej płycie producenckiej Quiza (na której ogólnie ma być czołówka, więc warto czekać), jednak mimo wszystko zgadzam się z tym co piszesz. Jeżeli chodzi o nowe twarze - polecam 19 letniego Karwana z Ostrołęki, ostatnio sprawdziłem jego album Wielkie Serce i się zajarałem. A wracając do Jimsona... jestem świeżo upieczonym obywatelem Szczecina i jak wreszcie tego dziada spotkam na ulicy to opie*dolę ;D

Dnia 11.10.2009 o 14:11, ko-nik napisał:

A co do wyników WBW, wygrał Flint, przed Ensonem. Eno potwierdził, że na prawdę daje
radę gdy jest w formie. Czekam na nagrania, bo na razie znam tylko relacje kolegów, którzy
się na imprezę przejechali.

Enson dla mnie najlepszy polski raper i jestem świadom słów które napisałem, więc mogę polemizować ;] Z tego powodu trzymałem za niego kciuki i widać, że dobrze mu poszło. Za to Flint mistrzem WBW? Coś nie tak, dla mnie każdy z trójki Białas/3-6/Enson jest od niego lepszy, ale widocznie miał swój dzień. I w ogóle za rok chciałbym pojechać na eliminacje spróbować swoich sił, więc może będzie zabawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 15:29, MateuszHejter napisał:

Zwykli userzy nie - Bobera uważam za w stu procentach pewne źródło.

A, sorry nie zauważyłem informacji Bobera sprawdzając informacje.

Dnia 11.10.2009 o 15:29, MateuszHejter napisał:

Zasadniczo Reno nigdy nie nagrywał dużo,

Ale jednak ten "Następny Level" był dobry, od tego czasu dużo nie nagrywa, o tak.

Dnia 11.10.2009 o 15:29, MateuszHejter napisał:

Wankej na blogu jeszcze jakiś czas temu pisał, że teksty tworzy

Ba, Wankz mi potwierdził, że mają zamiar coś wydac jeszcze w tym roku, ale tajemniczy nie powiedział co, więc równie dobrze mógł miec na myśli reedycję "Stref..". Fakt, że pytałem się go bliżej początku roku, więc wiele mogło się zmienic :)

Dnia 11.10.2009 o 15:29, MateuszHejter napisał:

Jobiks będzie na nowej płycie producenckiej Quiza (na której ogólnie
ma być czołówka, więc warto czekać), jednak mimo wszystko zgadzam się z tym co piszesz.

Tutaj były pogłoski, że Zkwiboy zakończył zajawkę na rap, w kontekście Brudnych Serc, sporo czasu temu. Często się o tym mówiło przed ''Co jest cięte'', które jednak zmieniło pogląd i pokazało, że on cały czas w grze.

Dnia 11.10.2009 o 15:29, MateuszHejter napisał:

Jeżeli chodzi o nowe twarze - polecam 19 letniego Karwana z Ostrołęki, ostatnio sprawdziłem
jego album Wielkie Serce i się zajarałem.

A z chęcią przesłucham, bo po trochu sprawdzam underowców, ale nie znajduję żadnego nowego zbliżając się do tej ''wyższej'' półki.

Dnia 11.10.2009 o 15:29, MateuszHejter napisał:

A wracając do Jimsona... jestem świeżo upieczonym obywatelem Szczecina i jak wreszcie tego dziada spotkam > na ulicy to opie*dolę ;D

Postaraj się spojrzec na niego z góry :D:D A spotkanie rapera w realu to rzeczywiście fajna rzecz. Ostatnio siedziałem z W.E.N.Ą w metrze na Marymont. Swoją drogą całkiem niezły raper ;)

Dnia 11.10.2009 o 15:29, MateuszHejter napisał:

Enson dla mnie najlepszy polski raper i jestem świadom słów które napisałem, więc mogę
polemizować ;]

Ale na free musisz przyznac nie zawsze taki dobry, z tego co śledzę PL freestyle. No i wdajmy się w lekką polemikę. Najlepszy? Mistrzowskie punche to dla mnie jednak nie wszystko. Flow? Są raperzy z lepszym, poza tym nieco niewyraźna dykcja (chociaż przyznam, że daje mu to stylu), sam głos też niewyróżniający zbytnio. Tekstowo dobry, mistrzowskie bragga, ale poetycko słabiej. I nie zrozum mnie źle, lubię tego gościa, jest dla mnie też w ścisłej czołówce underu, ale nie uznawałbym go za najlepszego ;]

Dnia 11.10.2009 o 15:29, MateuszHejter napisał:

Z tego powodu trzymałem za niego kciuki i widać, że dobrze mu poszło.
Za to Flint mistrzem WBW? Coś nie tak, dla mnie każdy z trójki Białas/3-6/Enson jest
od niego lepszy, ale widocznie miał swój dzień.

Liczyłem na Finał Eno-Białas, nie wyszedł, ale różne rzeczy się na Free zdarzają, nieprzewidywalnośc pełna.

Dnia 11.10.2009 o 15:29, MateuszHejter napisał:

I w ogóle za rok chciałbym pojechać na eliminacje spróbować swoich sił, więc może będzie zabawnie.

Będziemy musieli się ustawic ;] ja na pewno pojadę na finał, ale w eliminacjach odpadłbym w pierwszej rundzie, słabo się w to bawię...ale przez rok może się coś zmienic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym was się zapytać co sądzicie na temat kawałków co są na tym profilu na yt http://www.youtube.com/user/Kacperinho44

Widać że chłopaki się starają lecz jeszcze muszą się dużo nauczyć. Od razu chciałbym zaznaczyć że ja nie biorę udziału w nagrywaniu ani sam nie śpiewam. Wpadłem przez przypadek na ten profil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 17:11, ko-nik napisał:

Postaraj się spojrzec na niego z góry :D:D A spotkanie rapera w realu to rzeczywiście
fajna rzecz.

Spotkałem go już jakoś 1,5 miesiąca temu, a raczej zauważyłem to znacznie lepsze słowo, bo ja szamałem w KFC i siedziałem przy szybie i akurat skrajem chodnika sunął dwumetrowy ziomek w koszykarskiej koszulce i twarzy jak na youtubie ;D Podbicie wtedy nie wchodziło w grę, primo musiałbym biec za nim, po drugie on szedł z dziewczyną, po trzecie - ja byłem z dziewczyną i nie jestem pewien czy by mnie zrozumiała na hasło - jaram się rapem tego człowieka za szybą!

Dnia 11.10.2009 o 17:11, ko-nik napisał:

Ale na free musisz przyznac nie zawsze taki dobry, z tego co śledzę PL freestyle.

Oczywiście, tutaj przyznaję rację. Choć mam nadzieję, że ten sukces da mu kopa.

Dnia 11.10.2009 o 17:11, ko-nik napisał:

No i wdajmy się w lekką polemikę. Najlepszy? Mistrzowskie punche to dla mnie jednak nie
wszystko. Flow? Są raperzy z lepszym, poza tym nieco niewyraźna dykcja (chociaż przyznam,
że daje mu to stylu), sam głos też niewyróżniający zbytnio. Tekstowo dobry, mistrzowskie
bragga, ale poetycko słabiej.

Jeżeli chodzi o jego punche to nie znam nikogo w Polsce, kto składałby je tak pomysłowo (należy to podkreślić, bo coraz częściej można słyszeć po raz enty tą samą grę słów co doprowadza do szału, np. studia - studia (Wankej, Reno, Tetris na bank to mieli i jeszcze ostatnio słyszałem u przynajmniej jednego rapera)), prócz tego czasami są nawet dwa punche w jednym, "moje linie stoją między Tobą a denatem" albo "gdyby nie echo na ich koncertach nie mieliby rymów" i wiele innych. Pod tym względem jest dla mnie numerem jeden. Flow? To rzeczywiście jego pięta achillesowa, ale na ostatniej płycie widać znaczny progres względem poprzednich nawijek więc przymykam na to oko jako psychofan ;] Dykcja? Ja tam wszystko rozumiem, choć idealna na pewno nie jest. Głos - nie jest charakterystyczny jak Sokół, Fokus, Jimson czy Jeżozwierz, ale dla mnie wcale na tym nie traci. Poetycko słabiej? Hmmm, ja właśnie odnosiłem wrażenie, że to idealny balans między poetyckim a bragga stylem. A tacy Martwi Poeci - jeżeli nie słyszałeś to polecam, tutaj poetycko bardzo odlatuje.

Się rozpisałem ;D Podsumowując - na bank nie jest to ideał, ale dla mnie obok Mesa (obok to dobre słowo, ani przed ani za) najlepszy raper w Polsce. Choć też trudno porównywać go z legalem, ale każdy może mieć swoje zdanie i ja akurat mam takie ;]

Dnia 11.10.2009 o 17:11, ko-nik napisał:

I nie zrozum mnie źle, lubię tego gościa, jest dla mnie
też w ścisłej czołówce underu, ale nie uznawałbym go za najlepszego ;]

Każdy może mieć swoje zdanie ;] Przynajmniej można podyskutować.

Dnia 11.10.2009 o 17:11, ko-nik napisał:

Będziemy musieli się ustawic ;] ja na pewno pojadę na finał, ale w eliminacjach odpadłbym
w pierwszej rundzie, słabo się w to bawię...ale przez rok może się coś zmienic ;)

Jeżeli moja wycieczka dojdzie do skutku to wiadomo ;] Z tym że odległość robi swoje - raz byłem w Warszawie i samochodem było to 9 godzin więc trochę masakra, ale mam dużą motywację żeby się tam wybrać. Ja freestylerem raczej też nie jestem dobrym, ale mam na to zajawkę i już, poćwiczę i zobaczymy co będzie, pielęgnacja zajawki najważniejsza ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2009 o 16:15, capral napisał:

Poda mi ktoś wszystkie linki do dissu Peji i Tede? Szukałem po youtube, ale wszystkiego i tak nie znalazłem.

Freestyle Rycha + ''N2E'' Tedego
http://poznanskirap.com/aktualnosci.php/2009/10/08/tede-dissuje-peje.html?dzial=aktualnosci

Wyprawa do Warszawy Rysia
http://poznanskirap.com/aktualnosci.php/2009/10/03/wyprawa-peji-do-warszawy-video.html?dzial=aktualnosci

''Trzy bomby'' Rycha
http://poznanskirap.com/aktualnosci.php/2009/10/10/peje-vs-tede-trzy-uderzenia.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować