Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rozszerzenie Księcia nie dla pecetowców

158 postów w tym temacie

Dnia 03.02.2009 o 15:32, aope napisał:


To nie sprawdzasz najpierw wymagań, nie wybierasz gdzie ma się zainstalować, czy sterowniki
dobre, czy directx ok itd? ;) Poprawek nie ściągasz sam i nie instalujesz ich? ;) To
ja chyba przespałem coś ;) O tyle to dziwne, że gram na pc i tam nic z wygodą wspólnego
nie ma, z frustracją tak (np. GTA IV, DRM), ale nie z wygodą ;)


W wielu garch na pc masz teraz autoupdate albo pzrynajmniej opcję sprawdzenia aktualizacji przy starcie gry.
Wymagania...rzeczywiście, tylko, że ja akurat się o nie specjalnie nie martwię. ;]
Wygoda...zależy w jakich grach. W fps''y, ścigałki, rts''y, przygodówki point''n''click lepiej gra się na pc. Poza tym ja lubie grać w fullHD, a nie w HD (jak w przypadku ponad 90% gier konsolowych). No i jak sam stwierdziłeś....mody!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 14:41, Vojtas napisał:

To raczej TY się zastanów, co piszesz - gdyby Activizzard miał pomysł na sprzedaż, opchnąłby
dużo, dużo więcej. Witchera sprzedała się ponad bańka (i to pomimo zaniedbań ze strony
Atari)


Witcher nie jes tu dobrym przykładem bo nie jest to pozycja multiplatformowa, więc nie widzę sensu wymieniania tej gry, tak jak i np. gier Blizzarda. Są skierowane na jeden rynek. Tutaj też trzeba oddać Blizzardowi,że jego gry są tak jak pozycje konsolowe, pisane pod ponad średnią konfigurację sprzętową.To jest ich model biznesowy, o którym wspominasz. Nie piszą natomiast gier na konsole- zarzucisz im kiepskie zarządzanie ?

Piractwo, potrzeba zmiany sprzętu na lepszy i to bez gwarancji, że wszystko będzie chodziło jak chcemy. To wszystko sprawia, że łatwiej jest kupić grę na konsolę, bo jest pisana pod sprzęt, czego o grach na PC powiedzieć nie można - ile graczy tyle konfiguracji sprzętowych.

Z punktu widzenia wydawcy nie widzę sensu marnowania milionów na dodatkowe fajerwerki, edycje kolekcjonerskie czy na super reklamę, ponieważ to nie przyniesie żadnej wartości dodanej.

Prince of Persia jest przykładem takiej gry- osobiście uważam, że popełnili błąd w ogóle wydając tą grę na PC. Chyba przeszacowali się w obliczeniach i nawet nie opłaca się im wydawać dodatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 15:35, Nervous napisał:


Eeee.... chyba kryzys dopadł także Edios''a bo gra zapowiedziana jest na blaszaka, klocka
i chlebaka :P


No nie do końca. Na razie zapowiedziana jest jako tytuł onlyPC. Rzeczywiście, początkowo wszyscy spekulowali o wersjach także na konsole. Ale wśród platorm podano tylko pc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.02.2009 o 15:37, zermithon napisał:

W wielu garch na pc masz teraz autoupdate albo pzrynajmniej opcję sprawdzenia aktualizacji
przy starcie gry.


To PC''ty zbliżają się do konsol. HAX! xD

Dnia 03.02.2009 o 15:37, zermithon napisał:

Wymagania...rzeczywiście, tylko, że ja akurat się o nie specjalnie nie martwię. ;]
Wygoda...zależy w jakich grach. W fps''y, ścigałki, rts''y, przygodówki point''n''click
lepiej gra się na pc. Poza tym ja lubie grać w fullHD, a nie w HD (jak w przypadku ponad
90% gier konsolowych). No i jak sam stwierdziłeś....mody!!!


Ścigałki tylko mi w tym zestawieniu nie pasują :P i wole grać na 45 calach :P. Jeny nie mogłem się powstrzymać od napisania tak dennego postu aż się o to prosił (post nie gramowicz :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> > > Orange Box - słabsza niż werja pc

Dnia 03.02.2009 o 15:11, zermithon napisał:

>
> Niż wersja na PS3 tak. Na X360 jest identyczna.
No nie do końca ...;P


No to może podaj te "wielkie" różnice ? Ok, no to ja Ci podam - jako że mam HL2 na PC i "Orange Boxa" na 360. Więc po pierwsze - w wersji na 360 nie ma tego upierdliwego Steama. Po drugie w wersji na 360 szybciej ładują się poziomy (pomimo tego że gra lata z płyty, po zgraniu na dysk to już w ogóle jest express), dodam że w wersję na PC grałem na sprzęcie mocno przewyższającym wymagania zalecane. Po trzecie w wersji na 360 jest ciut lepsze oświetlenie (ale to kosmetyka). Plusem wersji PC jest możliwość ustawienia wyższych rozdzielczości (znowu - jest to kosmetyka) - tyle że gra na klocku lata w 1080p, więc dużej różnicy nie ma (sam gram w 720p. jako że TV Hd-Ready, gra i tak wygląda pięknie).
Tyle - korygując lekko aope powiedziałbym że te wersje są prawie identyczne - to świetna gra zarówno na PC jak i konsoli, a na czym w nią grasz nie ma znaczenia.

Mallcolm,

Ok zatem tak, gracze Pc-towi to burżuje, mogą dostać wszystko co chcą jeśli gra ma możliwość modowania, dodatki inne bronie, nowe questy czy mapy, wiele tego jest, zatem taki burżuj jest leniwy, ma swoje google wyszukuje co trzeba, znajduje - ściąga za darmo instaluje i ma wszystko gdzieś...
A taki konsolowiec cóż to taki bedny chłop co ziemniaka nigdy nie widział, i gdy jaśnie pan -<producent> podrzuci jakieś obierki to ten chłop pańszczyźniany rzuci sie na to jak głodny na skórkę od chleba - producenci to wiedzą - do tego uważam, że gracze na PC są bardziej wymagający stawiają o wiele wyżej tą poprzeczkę niż konsolowcy - ;)


Jako posiadacz obu platform napisze nieco złośliwie - ten "biedny chłop, co ziemniak nigdy nie widział" nie da sobie wcisnąć gry zabugowanej, niedorobionej, nie działającej, zabezpieczonej jakimś chorym DRM.

A ten "wymagający gracz PC" z pokorą kupi wersję beta (np. Gothic 3) a później wersję alfa dodatku do tej gry (G3:Forsaken Gods) i później bedzie kombinował co zrobić żeby gra zadziałała, latając po forach w poszukiwaniu rad jak ominąć bugi.

Albo - kupi "resztki z pańskiego stołu", czyli np. taką zabiedzoną, źle sportowaną i bezsensownie zabezpieczoną pecetową wersję GTA IV i jeszcze będzie się z tego cieszył i dowodził że ma lepiej niż konsolowcy, bo ma lepszą grafikę :)

Tak nieco złośliwie napisałem, bo i ty bardzo złośliwy jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 14:45, aope napisał:

Nie wiem czy przejdzie, ale masz: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=44824 i tabelka
:) Całe 8 proc. całkowitej sprzedaży gier Ubi w 2008 roku i nie tylko stanowił pc, rewelacja
;)


Heh, ja sam o tym wspomniałem kilkadziesiąt postów temu. I o czym to świadczy? O tym, że na PC się nie opłaca robić? Wyciągasz wnioski, które Ci pasują do tezy. Pewno jest tylko jedno: gry na PC nie sprzedają się dobrze wskutek obecnie stosowanej polityka sprzedaży Ubisoftu. I co teraz, będziesz twierdził, że jest tylko jedna polityka sprzedaży? A może po prostu polityka, która się sprawdza na konsolach, nie sprawdza się PC? Może ktoś tu ma nikłe pojęcie, o specyfice tego segmentu rynku?

Dnia 03.02.2009 o 14:45, aope napisał:

> Chcesz powiedzieć, że Ubi jest nieomylne?
Chce powiedzieć, że biznes to biznes. Wspiera się platformę, która przynosi największe
zyski. I nie jest to w przypadku Ubi pc.


Zakładając że platforma akceptuje każde "wsparcie", mylisz się kolosalnie. Zakładając że mała sprzedaż gier świadczy wyłącznie o słabości platformy, pokazujesz swoją ignorancję. Tak samo jak ci księgowi, którzy potem się dziwią, że ich gra się nie sprzedała, choć podobna konkurencji poszła nieźle. To pewnie ci cholerni piraci. Jak zwykle zresztą.

Dnia 03.02.2009 o 14:45, aope napisał:

Mam rozumieć, że sprzedaż COD4 na konsole różniła się od tej na pc? Reklamy te same,
promocje te same. Akurat COD4 nie było mocno promowane, broniło się same.


Dziś żadna gra się sama nie obroni, za duży jest wybór. Gra wysokobudżetowa musi się sprzedać, stąd multiplatformowość wypiera model exclusive. Gry są coraz droższe i to dlatego są robione wersje na wszystko łącznie z kalkulatorem. Jeśli developing gry kosztuje 100 mln $, to ile musi się sprzedać kopii, by wyjść na zero? Konwersję pecetową zrobiono z litości? Ty najwyraźniej masz już na wszystko jedno PROSTE wytłumaczenie. Podobnież robią gry niegdyś pecetowe (Orange Box) również na konsole. A nie wpadło Ci do głowy, że robią konwersje dlatego, że konsole po prostu SĄ? I że można wycisnąć dodatkowy grosz? Konwersje StarCrafta Blizzard zrobił na N64 - furory nie zrobił, ale coś dodatkowo wycisnęli. To samo z takimi grami jak Civ czy Railroad Tycoon. Też były konwersje konsolowe. Ale to świadczy o tym, że od razu o tym, że na PC dana gra się dupnie sprzedaje? Liczby proszę i wiarygodne źródło, a nie wnioski z księżyca wzięte.


Pisałeś, że w ogóle nie ma gier oryginalnych. Są, tylko nie w tym sektorze, który przeglądasz - nie w tym sektorze, który Cię interesuje (albo po prostu udajesz, że nie widzisz). Gry oryginalne robią głównie twórcy niezależni - tak było m.in. z World of Goo, który uświadomił gramasom, że poza CoD-ami, Simsami i saperem jest jeszcze co - alternatywa przez duże A. Trzeba tylko chcieć poszukać czegoś, o czym się nie trąbi na pierwszych stronach kolorowych magazynów i portali konglomeratów medialnych.

Masz, przejrzyj sobie.
http://adrianwerner.wordpress.com/games-of-2009/

I zastanów się, czy faktycznie platforma ma się źle, w sytuacji, gdy co roku sprzedaje się 124 miliony maszyn, których właściciele zamierzają grać (nie wliczam sprzętu kupowanego z myślą o pracy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.02.2009 o 15:42, Nervous napisał:

To PC''ty zbliżają się do konsol. HAX! xD


No chyba raczej jest zupełnie odwrotnie...;)

Dnia 03.02.2009 o 15:42, Nervous napisał:


> Wymagania...rzeczywiście, tylko, że ja akurat się o nie specjalnie nie martwię.
;]
> Wygoda...zależy w jakich grach. W fps''y, ścigałki, rts''y, przygodówki point''n''click

> lepiej gra się na pc. Poza tym ja lubie grać w fullHD, a nie w HD (jak w przypadku
ponad
> 90% gier konsolowych). No i jak sam stwierdziłeś....mody!!!

Ścigałki tylko mi w tym zestawieniu nie pasują :P i wole grać na 45 calach :P. Jeny nie
mogłem się powstrzymać od napisania tak dennego postu aż się o to prosił (post nie gramowicz
:P)

No to i ja napiszę coś banalnego i oklepanego...Jaki problem podłączyć kompa do tych 45cali...:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 15:37, palpatine napisał:

Z punktu widzenia wydawcy nie widzę sensu marnowania milionów na dodatkowe fajerwerki,
edycje kolekcjonerskie czy na super reklamę, ponieważ to nie przyniesie żadnej wartości
dodanej.

Prince of Persia jest przykładem takiej gry- osobiście uważam, że popełnili błąd w ogóle
wydając tą grę na PC. Chyba przeszacowali się w obliczeniach i nawet nie opłaca się im
wydawać dodatku


Mądrze piszesz :) Witcher pojawi się w tym roku na konsole, jeśli nie spaprają konwersji, to sprzeda się lepiej, niż na pc i mogę sobie dać za to uciąć rękę. Gros zysków Wiedźmina przypada na wschód, zobaczymy, jak poradzi sobie na zachodzie. Ja trzymam kciuki :)

Gdyby nie wydali na pc PoPa, to pecetowcy by podnieśli taki lament, że aż by się czytać nie dało. Te pytania "a będzie na pc?" i pochodne, te domniemania, teorie spiskowe itd. Niski koszt konwersji, wrzucenie na rynek i zapomnienie. Przykre, ale tak to wygląda z punktu widzenia gracza pc...jest zwyczajnie olewany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 15:44, Lordpilot napisał:

Tak nieco złośliwie napisałem, bo i ty bardzo złośliwy jesteś.


Ładnie napisane a złośliwość moja była celowa ;) więc bardzo ładna riposta nie ma co, czy będe krzyczał z tego powodu nie - ciekawa i niezła odpowiedź, takich odpowiedzi określanych mianem "ciętej riposty" jest tutaj o wiele za mało, wcześniej zawsze pojawi się jakiś krzykacz który będzie krzyczał w niebogłosy...
A dlaczego złośliwy jestem, ot mam taki dzień po prostu.

PS: By nie było, sam zamierzam kupić sobie konsolę..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.02.2009 o 15:38, zermithon napisał:

No nie do końca. Na razie zapowiedziana jest jako tytuł onlyPC. Rzeczywiście, początkowo
wszyscy spekulowali o wersjach także na konsole. Ale wśród platorm podano tylko pc.


To czemu na wszelakich serwisach branżowych, wikipedii, fanowskich stronach wypisują ze gra jest multiplatformowa? Możesz podesłać jakiś dowód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 15:47, aope napisał:

Mądrze piszesz :) Witcher pojawi się w tym roku na konsole, jeśli nie spaprają konwersji,
to sprzeda się lepiej, niż na pc i mogę sobie dać za to uciąć rękę. Gros zysków Wiedźmina
przypada na wschód, zobaczymy, jak poradzi sobie na zachodzie. Ja trzymam kciuki :)


No to niech wyjdzie tylko potem przy ogłaszaniu wyników sprzedaży nie zapomnij policzyć ile sprzedało się na każdy rodzaj konsoli, bo ludzie bardzo często lubią to sumować pomijając to, że X-Box i PS3 to jednak dwie różne konsole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.02.2009 o 15:47, aope napisał:

Mądrze piszesz :) Witcher pojawi się w tym roku na konsole, jeśli nie spaprają konwersji,
to sprzeda się lepiej, niż na pc i mogę sobie dać za to uciąć rękę. Gros zysków Wiedźmina
przypada na wschód, zobaczymy, jak poradzi sobie na zachodzie. Ja trzymam kciuki :)


Trzymamy cię za słowo...;>

Dnia 03.02.2009 o 15:47, aope napisał:


Gdyby nie wydali na pc PoPa, to pecetowcy by podnieśli taki lament, że aż by się czytać
nie dało. Te pytania "a będzie na pc?" i pochodne, te domniemania, teorie spiskowe itd.
Niski koszt konwersji, wrzucenie na rynek i zapomnienie. Przykre, ale tak to wygląda
z punktu widzenia gracza pc...jest zwyczajnie olewany...

Post 70 się kłania.
To dowodzi, że Ubi woli doić kasę za zakończenie gry od konsolowców, a pecetowcy mają "lekko" wyższe wymagania...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.02.2009 o 15:45, zermithon napisał:

No to i ja napiszę coś banalnego i oklepanego...Jaki problem podłączyć kompa do tych
45cali...:>


Taki że nikt tego nie robi, a jak już to do oglądania filmów bądź z ciekawości :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 15:52, Nervous napisał:


> No to i ja napiszę coś banalnego i oklepanego...Jaki problem podłączyć kompa do
tych
> 45cali...:>

Taki że nikt tego nie robi

Mowisz za siebie (mam nadzieje), ale ty to jeszcze nie wszyscy uzytkownicy PCta, ktorzy maja do dyspozycji telewizor 45''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale Ubi teraz doj**ało. To wersja PC się sprzedała naprawdę tak tragicznie, że się nie opyla robić DLC na PC, czy bardziej tutaj chodzi o sposób dystrybucji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.02.2009 o 15:49, Nervous napisał:

To czemu na wszelakich serwisach branżowych, wikipedii, fanowskich stronach wypisują
ze gra jest multiplatformowa? Możesz podesłać jakiś dowód?


http://www.videogamer.com/news/22-10-2008-9731.html
Potwierdzona jest "TYLKO" wersja pc. Reszta to domysły i nadzieje. Niewykluczone, że później wyjdzie też wersja konsolowa. Ale to tylko domysły.

Dnia 03.02.2009 o 15:49, Nervous napisał:

Taki że nikt tego nie robi, a jak już to do oglądania filmów bądź z ciekawości :P

To, że TY tego nie robisz, nie znaczy, że nikt tego nie robi... :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za polityka. Nie dość, że kończąc grę, myślałem, że to zryte zakończenie to typowa zapowiedź sequela, a skoro to gra na raz, to się wymieniłem, to teraz dowalają płatne prawdziwe zakończenie i nie będzie na peceta. Epic fail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować