Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

acha - z tych fotek najbardziej podoba i się ta 2 -pejzarz; szkoda że te osty nie są bardziej wyraziste (więcej ich albo niższa perspektywa) byłoby lepsze idealne wprowadzenie w scenę ... bardzo mi się podoba nie wiem nawet do końca czemu - oddaje ducha wakacji na łonie natury ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda ten Fuji pod względem filtrów i konwerterów?
Coś tam można dokręcić?

W sumie jedyne co mi w nim przeszkadza to znacznie mniejsza ogniskowa maksymalna i zasilanie paluszkami... poza tym wygląda na ekstra aparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

można , można, masz pierścień nakładkę (bo obiektyw jest wysówany przecież), który motujesz na stałe. do niego możesz już filtry przykręcać itp. "szkła" szerokokątne i tele... tu masz info:
http://www.fujifilm.co.uk/technical/download/FX%20S7000_OM.pdf

zresztą, to jest instrukcja, która musiałem zciągnąć bo kupując a Uk dostałem w pudełku inst po niemiecku (tylko takie i japońskie/chińskie drukowano, wręcz niewiarygodne :/ )

aparacik ma całkiem dobra matrycę - rozmiar (jak na aparat z przed 3 lat) 1/1,7 - więc spoko

tu artykuł (na pewno znasz , ale na wszelki wypadek oraz dla innych) na temat matryc:
http://mobile.benchmark.pl/r.php?file=http://mobile.benchmark.pl/artykuly/aparaty/matryca_LCD/strona-1.html

co do bateri - to jest plus, mam 2 zestawy akumulatorków (musze 3 nowy kupić, bo tamte juz zjechane),
no i moja duma - statyw manfrotto 190pro z najtańszą głowicą (no je można zmieniać) jaka pasowała

pozdro

PS: w końcu gram.pl powstało, bo wczoraj to mnie szlag trafiał jak co chwilę zwiecha servera była :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystko ;)
Mój lumix DMC-FZ5 pokazał mi dzisiaj na ile kompakty nadają się do fotografowania ptaków :)
Już wolę zacząć zbierać obiektywy do lustra :)

Żaden test mnie tak nie przekona jak dzisiejszy stracony dzień ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co co do szybkości to zdaję sobię z tego sprawę :D ale wiesz - nie wyrzucaj go; jak będziesz szedł w teren, to nadal ci się przyda, a ptaki z lustra "ustrzelisz" :)

co szybkośc (i zdjęcia w trybie seryjnym) to tylko lustrzanką ... tak - zgadzam się

ale zaraz wrzucę próbkę makro z mojego aparatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 20:57, Martimat napisał:

co co do szybkości to zdaję sobię z tego sprawę :D ale wiesz - nie wyrzucaj go; jak będziesz
szedł w teren, to nadal ci się przyda, a ptaki z lustra "ustrzelisz" :)

Hmm... źle się wyraziłem :)
On nawet nie jest mój ;)

Dnia 01.02.2007 o 20:57, Martimat napisał:

co szybkośc (i zdjęcia w trybie seryjnym) to tylko lustrzanką ... tak - zgadzam się

Nie o to się rozchodzi, tylko o jakość zdjęć. Trybu seryjnego nie używam, bo guzik daje ;)

Dnia 01.02.2007 o 20:57, Martimat napisał:

ale zaraz wrzucę próbkę makro z mojego aparatu

Zawsze chętnie obejrzę zdjęcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja! walnięte forum, już 3 raz pisze posta, bo się zawiesza (i wylogowuje mnie)! grrr!

ja też źle się wyraziłem - chodzi o wielkośc bufora (szybka pamięć wewn.) mozna robić fotkę za fotką bez czxekanie na zapisanie ... i szybkośc szkła ogólnie w ostrości

fotki: 1 - klatki / pułapki na kraby 2 - mur; z cegłą i nitem/śrubą

20070201223825

20070201223859

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cd.

teraz makro wspomnianej śruby oraz faktura cegły (po lewej stronie śruby);

fotki tradycyjnie odchudzone & przycięte; jedynie powinienem popracować nad wyeliminowaniem "przepaleń"; ale na to niewiele mozna poradzić.

na swoje usprawiedliwienie dodam, że były one robione w lipcowym południowym słońcu... ale mogłem krótszy czas ustawić, byłoby ciemniej a ztym juz dałbym sobie radę.

20070201224158

20070201224214

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fotki technicznie ładne, bezszumne, bez większych wad obrazu... ale widać, żę w niezłym świetle :)

Wrzuciłem parę fotek z dzisiejszego dnia na mój gramsajt... ale nie jestem z nich specjalnie zadowolony :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że mogę zamieścić galerię mojego kolegi. Stronka jest w połowie po polsku, a w połowie po angielsku (tylko komentarze i kilka opisów jest po polsku, ale facet jest Polakiem).

To jest ktoś, kto naprawdę zna się na rzeczy.

www.masteryum.deviantart.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 23:01, Monastor napisał:

Bo albo wziąć lumixa FZ-30 i przymknąć oko na szumy, dokupić filtry i soczewki close-up...
albo kupić Canona 350 lub 400 D i mieć genialny aparat bez niczego. Czyli Canona z kitowym
obiektywem. Żeby dorównać kompaktom klasy super-zoom w uniwersalności musiałbym chyba mieć
ze 3 obiektywy po 2 tysiące każdy :/
Z jednej strony duże wydatki, żonglerka obiektywami, problemy z czystością matrycy, ale za
to doskonała jakość... a z drugiej mniejszy wydatek, szybkie, łatwe i przyjemne skakanie między
makro od 5 cm w specjalnym trybie, a ogniskową 430 mm (ekwiwalent dla filmu małoobrazkowego).
Do tego niestety bezużyteczna czułość ISO 400

Ech... i co tu począć :(


Żaden kompakt nie da Ci tego co da lustrzanka cyfrowa kolego :) Mam EOSa 350D i aparat wymiata. Do tego dokupiłem obiektyw Sigma 70-300 APO DG Macro i można trzaskać świetne zdjęcia. Za ten zestaw zapłaciłem 3 tyś zł. więc nie tak drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 20:44, Pingus napisał:

Żaden kompakt nie da Ci tego co da lustrzanka cyfrowa kolego :) Mam EOSa 350D i aparat wymiata.
Do tego dokupiłem obiektyw Sigma 70-300 APO DG Macro i można trzaskać świetne zdjęcia. Za
ten zestaw zapłaciłem 3 tyś zł. więc nie tak drogo.

Jakiś czas temu doszedłem do tego samego wniosku ;)
Zbieram na Canona EOS 400D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 21:21, Monastor napisał:

Jakiś czas temu doszedłem do tego samego wniosku ;)
Zbieram na Canona EOS 400D ;)


Hmmm... ja bym się zastanowił nad 350D. Jedyną znaczącą różnicą pomiędzy 350D a 400D jest wprowadzony w 400D automatyczny mechanizm czyszczenia matrycy. Ostatnio przy okazji zakupu 400D przez moją kuzynke widziałem 350D w cenie 2300 zł, 400D kosztował 2800 zł więc różnica znaczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 21:27, Pingus napisał:

Hmmm... ja bym się zastanowił nad 350D. Jedyną znaczącą różnicą pomiędzy 350D a 400D jest wprowadzony
w 400D automatyczny mechanizm czyszczenia matrycy. Ostatnio przy okazji zakupu 400D przez moją
kuzynke widziałem 350D w cenie 2300 zł, 400D kosztował 2800 zł więc różnica znaczna.

Ale nie zamierzam bynajmniej korzystać z jednego obiektywu, a obawiam się, że czyszczenie matrycy może być dla mnie problemem.
Jak dla mnie to znaczny plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 20:43, marcin1930 napisał:

Jakim aparatem robiłeś te fotki?? Fajne...

Kompakcik Canon S3 IS. Fotki trochę przepalone, było słoneczne popołudnie (kole 14 chyba...), a osłonki przeciwsłonecznej wtedy nie miałem ...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 21:37, Monastor napisał:

> Hmmm... ja bym się zastanowił nad 350D. Jedyną znaczącą różnicą pomiędzy 350D a 400D jest
wprowadzony
> w 400D automatyczny mechanizm czyszczenia matrycy. Ostatnio przy okazji zakupu 400D przez
moją
> kuzynke widziałem 350D w cenie 2300 zł, 400D kosztował 2800 zł więc różnica znaczna.


To nie jest jedyna różnica, 400 jest generalnie lepsza pod każdym względem od 350. Obie testowałem, mam teraz 400 i bardzo polecam. Masz większy wyświetlacz, aż 2,5'', więcej punktów AF, więcej zdjęć w serii (pod warunkiem ze kupisz szybką kartę CF :) no i 10MP matryce. 400 jest lżejsza i mniejsza. Myślę, że nie ma się nad czym zastanawiać, bierz 400D, to bardzo dobry aparat w swojej klasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować