Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Mhm... To w takim razie sobie jeszcze trochę do lata pooszczędzam... ;>
Bo za 600 zł. coś dobrego już by można kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kodak EasyShare C875 (5x zoom optyczny, 8 MP)

Mój niedawny zakup. Zdjęcia robione wczoraj w pełnym słońcu. Pokazałbym więcej tylko się w tym poście nie zmieści reszta. I tak te tutaj musiałem trzy razy zmniejszać po 20%...

20070219191945

20070219192219

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie upgradowałem swój aparat Fuji 4,1 mpixels. Dokupiłem Pamięć XD 1 GB za 115zł i ładowarkę enegizer z 4 akumulatorami 2500mAh za 75zł. Mogę teraz pstrykć :) ponad 1000 zdjęć Hurra. Akumultory się niedługo zwrócą. Fajna sprawa, mogę ładować 2 lub 4 baterie na raz. Wszystko w tym sklepie http://www.cybershop.pl/ polecam go. Zamówiłem w poniedziałek, w środę dostałem meila że wysłali wczoraj (wtorek) i towar doszedł tego samego dnia. W sumie 2 dni czekania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ;):

Czy drukarki do aparatów (wiecie o co mi chodzi :P) są uniwersalne, czy może konkretna firma = konkretny aparat tej firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszą być zgodne ze standardem PictBridge (czy jakoś tak). Wtedy masz pewność, że drukarka będzie współpracować z aparatem.

Moim zdaniem jednak bardziej opłaca się wizyta w zakładzie fotograficznym, kiedyś liczyłem, tusz do drukarki + papier wychodzi podobnie jak to samo z labolatorium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 15:17, Arclight napisał:

Moim zdaniem jednak bardziej opłaca się wizyta w zakładzie fotograficznym, kiedyś liczyłem,
tusz do drukarki + papier wychodzi podobnie jak to samo z labolatorium.


Tu się zgodzę, ale jak np jest jakieś spotkanie rodzinne, albo ze znajomymi to nie będę czekał aż wywołają mi zdjęcie w fotlabie. I właśnie na takie okazje kupiłem specjalną dkrukarkę do swojego EOS-a 350D i muszę przyznać, że świetnie się sprawuje. Jedno zdjęcie kosztuje około 1 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 15:02, kowboj3 napisał:

Mam pytanie ;):

Czy drukarki do aparatów (wiecie o co mi chodzi :P) są uniwersalne, czy może konkretna firma
= konkretny aparat tej firmy?


Nie bardzo miałem kontakt z typowymi do aparatów (takie małe), ale dobra drukarka z funkcją (jak wspomniano) PicTBridge (co pozwala drukować nie włączając komputera), na wydruk kilku zdjęć, była by chyba lepsza (no i możesz też drukować zdjęcia po obróbce w kompie). Chyba, że potrzebujesz drukować poza domem, to wtedy odpada.
Ja mam Canon Pixma IP300 (teraz są już nowsze wersje), świetnie drukuje wszystko, w tym zdjęcia (nie zauważyłem różnicy pomiędzy zdjęciem wydrukowanym u mnie i w fotolabie), i nie jesteś ograniczony do formatu 15x10, możesz spokojnie zdjęcia w A4 drukować. Ta drukarka ma ponadto opcję automatycznego duplexu (nie trzeba ręcznie stron obracać) i drukuje na płytach do tego przeznaczonych. I wcale nie jest taka droga jak na to co oferuje (wydaje mi się, że nawet będzie tańsza od tych małych specjalizowanych). Teraz są jej nowsze wersje, ale ta chyba też jest ciągle w sprzedaży. Ja w każdym bądź razie jestem z tej drukarki bardzo zadowolony. Jeszcze muszę dodać, że ma osobne pojemniki na każdy kolor. Oryginały kosztują około 40 zł, a zamienniki słyszałem, że nawet za 5 można dostać (ja kupuję w każdym bądź razie oryginały, na wypadek druku zdjęć od czasu do czasu)

No ale do druku większej ilości fotografii to fotolab będzie szybszy i tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W związku z wolnymi dniami podzczas nowego roku Chińskiego, wybrałem się do Tajlandi. Słońce było niesamowicie ostre, zdjęcia nie wyszły tak jak do końca chciałem... na szczęście jest parę w miarę ok. Oto pierwsze cztery:

http://www.deviantart.com/deviation/49677184/
http://www.deviantart.com/deviation/50075657/
http://www.deviantart.com/deviation/50161928/
http://www.deviantart.com/deviation/50194802/

Są to jedne z ostatnich zdjęć zrobionym przeze mnie, używając Sony PSD150 - W końcu, po ponad roku, zebrałem dostateczną ilość pieniędzy by kupić prawdziwą lustrzankę :) Canon 400D leży w futerale. Hah! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie cały rok temu kupiłem Sony DSC H5 i jestem bardzo zadowolony z jakości zdjęć itp. (12x Zoom optyczny i matryca 7,2 MP) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 15:57, 02danio02 napisał:

Ja nie cały rok temu kupiłem Sony DSC H5 i jestem bardzo zadowolony z jakości zdjęć itp. (12x
Zoom optyczny i matryca 7,2 MP) :)

Korzystałem z tego aparatu przez pewien czas (dość krótki, ale kilkadziesiąt fotek cyknąłem) i bardzo negatywnie mnie zaskoczył :/

Jest dziwaczny w obsłudze, a matryca nie rejestruje obrazu dobrej jakości. Przede wszystkim strasznie szumi.
Osobiście nikomu nie polecam tego aparatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tutaj proszę próbki fotek pozyczonym (kieszonkowym) Nikonem L2.

fotki przycięte i okrojone, więc jakością nie porażą was (zwłaszcza że bez rękawiczek całe popołudnie byłem ... brrr trzęsawka) ... ale chodzi o fakt ... aparat jak wiadomo jest lepszą wersją Nikona L3 (ogólnie to tylko matrycą się różnią). Jakość porównywalna (tylko większa rozdzielczość).

Jezioro Miedwie i amfiteatr w budowie (Stargard Szczeciński) z zeszłego week-endu

20070306025648

20070306025720

20070306025742

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, to moje pierwsze zdjęcia( w ogóle robione jakimkolwiek aparatem) . W tym przypadku to sony cyber shoot W-100 . Zdjęcia są trochę nudne(ponieważ jestem dość chory i nie wybrałem się ostatnio na żadną wycieczkę, więc proszę o ocenę bardziej jakościową niż umiejętności( których wyraźnie mi brak.

Poniżej:


Mój Kot Tviak i meble

20070311121527

20070311121610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A, wybaczcie duble posta ale nie ma możliwości edycji- jaki program do masowej obróbki zdjęć? Bo w szopie utworzyłem droplet, ale trzeba pojedyńczo upuszczać, a nie mam siły do 60 zdjęć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kicia troche nie ostra :/

w pszopie masz też konwersję wsadową (masowa obróbka); jak chcesz czymś innym do napisz dokładniej co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 13:22, Martimat napisał:

kicia troche nie ostra :/

w pszopie masz też konwersję wsadową (masowa obróbka); jak chcesz czymś innym do napisz dokładniej
co i jak

A jak się robi tą konwersję , za przeproszeniem Wsadową ?


I kolejna porcja zdjęć

20070311133952

20070311134021

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem adaptera http://www.sklepfotograficzny.pl/akcesoria/inne/Canon/LA-DC-58G/ i filtra polaryzacyjnego http://www.sklepfotograficzny.pl/sklep.foto/filtry-2-58/?11,Hoya do mojego Canona A710 IS. Wyjaśni mi ktoś różnicę między filtrem normalnym a slim ? Bo jedyna jaką się domyślam to taka, że przy normalnym mogę nałożyć na siebie 2 filtry (w co raczej nie będę się bawił) a w slim już nie. Jest jakaś strasznie duża różnica między filtrem najtańszym a tymi droższymi ? No i czy jeszcze ktoś ma doświadczenia z tym sklepem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 20:23, marcin1930 napisał:

Oto moje zdjęcie wykonane aparatem Nikon D40 (18-55, teraz mam 18-200)

Wygląda troszkę jakby złapał ostrość na wodę zupełnie z tyłu :)
Jakkolwiek na 3-krotnym pomniejszeniu wygląda świetnie, ładnie oddaje barwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować