Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dodam jeszcze jedno robione tym samym aparatem ( i obiektywem 18-55), tylko ze w wersji "makro" :D
Jak na taki obiektyw (który był dołączony do zestawu) to chyba ładnie wyszło no nie?

20070311215228

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 20:23, marcin1930 napisał:

Oto moje zdjęcie wykonane aparatem Nikon D40 (18-55, teraz mam 18-200)


A jak się sprawuje aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 14:20, Grucha91 napisał:

Bo jedyna
jaką się domyślam to taka, że przy normalnym mogę nałożyć na siebie 2 filtry (w co raczej nie
będę się bawił) a w slim już nie.


Nie będziesz mogł obiektywu zasłonić pokrywą, bo wszystkie na gwintach się zatrzaskują. ;) A te specjalne nie-gwintowe to się łatwo ześlizgują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 14:32, Galdor napisał:

> Bo jedyna
> jaką się domyślam to taka, że przy normalnym mogę nałożyć na siebie 2 filtry (w co raczej
nie
> będę się bawił) a w slim już nie.

Nie będziesz mogł obiektywu zasłonić pokrywą, bo wszystkie na gwintach się zatrzaskują. ;)
A te specjalne nie-gwintowe to się łatwo ześlizgują...

Mógłbyś doradzić który byś wybrał ? Nie mam doświadczenia z filtrami, nie wyczuwam jaka może być różnica między tańszym a droższym. Chcę kupić raczej bardzo wkrótce, bo przepiękna pogoda za oknem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 21:54, marcin1930 napisał:

Dodam jeszcze jedno robione tym samym aparatem ( i obiektywem 18-55), tylko ze w wersji "makro"
:D

Co to znaczy "W wesji makro" ?
Znaczy się, że obiektyw standardowy, a fotka makro, czy może, że skorzystałeś z trybu makro?

Dnia 11.03.2007 o 21:54, marcin1930 napisał:

Jak na taki obiektyw (który był dołączony do zestawu) to chyba ładnie wyszło no nie?

Troszeczkę dziwacznie skadrowane i zabrakło głębi na cały kwiatek ;)
Jakkolwiek nie miałem dużo styczności z lustrzankami. Zamierzam sobie takową sprawić w tym roku.

Na pewno umiem świadomie używać większości funkcji manualnych, więc nie powinienem mieć z tym chyba problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądam pisma i strony branżowe i dochodze do wniosku, że nowy model danego aparatu nie obniża ceny starego. Niby wychodzi, np. FZ8 a i tak FZ7 nie spada cenowo. Dlaczego? Bo im nowszy aparat to droższy i nie ma sensu obniżac ceny starego. Ehh.. :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kodak EasyShare C875

Jedynym mankamentem, do którego mógłbym się czepiać w tym aparacie jest "inteligentny" system robienia zdjęć. Fotki często są nie wyraźne (przy robieniu zdjęć z bliska często łapie tło zamiast konkretnej rzeczy). Dlatego teraz używam tylko własnych ustawień. Oto kilka fotek zrobionych wczoraj:

20070312163654

20070312163913

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2007 o 08:24, Pingus napisał:

A jak się sprawuje aparat?


Dobrze, jest wygodny, łatwy opsłudze, i w miarę lekki jak na lustrzanke. Przeżył piasek i bryzę słonej wody. Ma dobry wizier, i edycje ciemnych zdjęć (niestety nie ma edycji prześwietlonych zdjęć). Bateria trzyma - ku mojemu zdziwieniu - długo. Nigdy mi się nie zawiesił, zawsze jest gotowy w kilka sekund. Jest ok, i POLECAM go wszystkim!

Jeżeli macie zamiar kupić jakąś dobrą cyfrówkę to polecam Nikona D40 (lustrzanke), gdyz cena nie jest aż tak wielka a mozliwości... no ćóż, dużo leprze.
Firma Nikon na prawdę wymiata tą ceną (ok.2000zł.)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2007 o 16:01, Monastor napisał:

Co to znaczy "W wesji makro" ?
Znaczy się, że obiektyw standardowy, a fotka makro, czy może, że skorzystałeś z trybu makro?

To znaczy że tak jak powiedziałeś obiektyw standardowy a fotka makro ;) Według mnie tryb makro wymięka przy własnych ustawieniach manualnych do tego typu zdjęć.

Dnia 12.03.2007 o 16:01, Monastor napisał:

Na pewno umiem świadomie używać większości funkcji manualnych, więc nie powinienem mieć z tym
chyba problemów.


Nie musisz umieć wszystkich funkcji manualnych, ja kupowałem ten aparat nie mając pojęcia o połowie z nich. Nauczyłem się w terenie, i "bez bólu" ;) Tryb AUTO też jest bardzo dobry i sprawdza się prawie w każdej sytuacji (może oprócz nocy). Polecam więc tę lustrzanke, ale mozesz tez kupić Canona 400D, który tez ma przyziemne ceny.

Pozdrawiam

PS. Lustrzanka jest wg. mnie 2x leprza od cyfrówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 17:25, marcin1930 napisał:

PS. Lustrzanka jest wg. mnie 2x leprza od cyfrówki.

To rzecz pewna, bo ma nieporównywalnie lepszą jakość zdjęć. Może poza Sony A100, która szumi jak kompakt ;P (chyba, że jak kompakt Sony... bo tutaj ta firma też wyznacza własne, skandaliczne standardy :) )

>Nie musisz umieć wszystkich funkcji manualnych, ja kupowałem ten aparat nie mając pojęcia o połowie z nich. >Nauczyłem się w terenie, i "bez bólu" ;)
To pokaż jakieś fotki bo na razie nie było nic specjalnego. Jeden ładny widoczek, całkiem poprawny i troszkę kulejące zdjęcie makro.

Ja się nauczyłem na kompakcie, który oferuje manualne ustawianie większości parametrów. Może pierścionków na obiektywie nie ma, ale pozwala wybrać i przysłonę, i czas migawki, i czułość, balans bieli.
Efekty są niezłe, ale żeby robić fotki naprawdę dobrej jakości, trzeba zainwestować w lustro.

Canon EOS 400D, myślałem o nim... w grę wchodzą ewentualnie Nikon D70s, albo Nikon D80
400D i D80 dają świetny obraz o bardzo wysokiej rozdzielczości, ale Nikon jest strasznie drogi, a Canon ma w standardzie bardzo kiepski obiektyw.
Z kolei D70s ustępuje megapikselami, ale ma podstawowe obiektywy takie jak D80, bez porównania lepszy niż u tego Canona, a jak dla mnie to obiektyw jest ważniejszy od ilości megapikseli :)
Oczywiście kolejne szkła będę kupował z czasem... ale przed wakacjami chcę sobie sprawić przynajmniej aparat ze standardową "rurą" :)

Jakkolwiek decyzji odnośnie modelu jeszcze nie podjąłem.
W każdym razie Nikon D40 po przejrzeniu paru testów zupełnie mnie nie przekonuje.

PS
Pisze się lepszy, a nie leprzy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 17:19, marcin1930 napisał:

Jeżeli macie zamiar kupić jakąś dobrą cyfrówkę to polecam Nikona D40 (lustrzanke), gdyz cena
nie jest aż tak wielka a mozliwości... no ćóż, dużo leprze.
Firma Nikon na prawdę wymiata tą ceną (ok.2000zł.)


Za 300-400 zł można kupić Canona EOS 350D, który ma o wiele więcej usprawnień i funkcji. Do sprzedaży wszedł Nikon D40X, troche poprawiona wersja D40. Na koniec załączam zdjęcie, które dzisiaj zrobiłem.

20070312180021

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2007 o 17:58, Monastor napisał:

Jakkolwiek decyzji odnośnie modelu jeszcze nie podjąłem.
W każdym razie Nikon D40 po przejrzeniu paru testów zupełnie mnie nie przekonuje.

Mnie też nie przekonywał na początku ale nie miałem wyboru - albo mała cena albo okradam bank i kupuje coś leprzego ;) Mimo wszystko do ceny trzeba też doliczyc jakiś dobry obiektyw (ja mam 18-200, ale wszystkie zdjęcia robiłem jeszcze obiektywem 18-55). Jak masz pieniądze to możesz kupić nikona D80 ( 3 miejsce) lub Pentax''a k10D (pierwsze miejsce w teście!) za 4000zł.

Dodam kolejne zdjęcie ;)

20070312201505

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem że często jak robię zdjęcia z aparatu( nawet duża czułość ISO) , to wychodzą rozmazane, czy można jakoś temu zapobiec( nie kupując statywu i nie biorąc środków uspokajających)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 21:12, Skrytobójca napisał:

Ja mam taki problem że często jak robię zdjęcia z aparatu( nawet duża czułość ISO) , to wychodzą
rozmazane, czy można jakoś temu zapobiec( nie kupując statywu i nie biorąc środków uspokajających)

Dzięki, już nie trzeba - sam rozwiązałem - regulując czułość ISO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 20:16, marcin1930 napisał:

Można wiedzieć jakim aparatem robiłeś to zdjęcie? =)


Canon EOS 350D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 20:15, marcin1930 napisał:

Mnie też nie przekonywał na początku ale nie miałem wyboru - albo mała cena albo okradam bank
i kupuje coś leprzego ;) Mimo wszystko do ceny trzeba też doliczyc jakiś dobry obiektyw (ja
mam 18-200, ale wszystkie zdjęcia robiłem jeszcze obiektywem 18-55). Jak masz pieniądze to
możesz kupić nikona D80 ( 3 miejsce) lub Pentax''a k10D (pierwsze miejsce w teście!) za 4000zł.

Najprawdopodobniej stanie u mnie na Canonie EOS 400D, albo na Nikonie D70s. Za tym drugim przemawia przyzwoity obiektyw 18-70 mm, a za pierwszym matryca.

Chyba, że spadnie mi z nieba spora suma pieniędzy ;)

W drugiej połowie roku zamierzam się z kolei uzbroić w obiektyw ??-300 mm... bo będę chciał robić zdjęcia ptakom


BTW
Wrzuciłem na deviantart sporo fotek od czasu kiedy ostatnio wspominałem. Jak ktoś chce rzucić okiem to zapraszam do mojej galerii ;)
http://monastor.deviantart.com/

W międzyczasie pojawiły się stare fotki z wyjazdu do chorwacji, parę zdjęć z serii "From My Window", odrobinka zimowych fotografii i czarno białe zdjęcia z fire show na krakowskim rynku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 23:25, Monastor napisał:

W drugiej połowie roku zamierzam się z kolei uzbroić w obiektyw ??-300 mm... bo będę chciał
robić zdjęcia ptakom


Polecam ten co ja mam czyli Sigma 70-300 APO DG Macro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2007 o 06:59, Pingus napisał:

Polecam ten co ja mam czyli Sigma 70-300 APO DG Macro

Myślałem raczej o którymś z 300-milimetrowych nikkorów, lub canonów. Za 1300-1700 zł są naprawdę porządne obiektywy w tej klasie, a jakbym uciułał 2200-2500 to byłby nawet i taki ze stabilizacją, jakkolwiek modele Sigmy też systematycznie przeglądam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować