Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dobrze się przymierzasz. S5800 ma jak dla mnie tylko trochę mało intuicyjne menu, ale ogólnie jest dobrym aparatem. Nie bawiłem się nim długo, pewnie wraz z czasem pozna się go na tyle, ze zakopane opcje w menu nie beda przeszkadzac. Zdjęcia robi bardzo przyzwoite, ponadto na obiektyw mozesz bezposrednio nakręcać filtry i inne zabawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 00:57, Grucha91 napisał:

Dobrze się przymierzasz. S5800 ma jak dla mnie tylko trochę mało intuicyjne menu, ale
ogólnie jest dobrym aparatem. Nie bawiłem się nim długo, pewnie wraz z czasem pozna się
go na tyle, ze zakopane opcje w menu nie beda przeszkadzac. Zdjęcia robi bardzo przyzwoite,
ponadto na obiektyw mozesz bezposrednio nakręcać filtry i inne zabawki.

No właśnie się zastanawiam nad zakupem go, jutro muszę/chcę " :D kupic pierścionek zaręczynowy i myśłę czy kupić ten aparat bo w MM jest za 499zł (najniższa cena w sklepaach wysyłkowych jest taka sama), a głównie leżą mi szumy... więc o ile nie ma ich zbytnio w zdjęciach robinoych w półmroku to bym chyba go kupił, chyba, że ktoś ma jakąś lepszą ofertę za tą cenę... aparat jest tylko do zdjęć tzw. towarzyskich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 15:04, legenda27 napisał:

Bardzo ciekawe zdjęcia. Zresztą gdy tylko kupię nowy numer CDA, pierwsze co robię to
przeglądam Twoje zdjęcia... :P Z jakiego aparatu korzystasz? ;]


Fotograficznego. :)
To fotograf robi zdjecia, nie aparat... ogolnie to mam lustrzanke cyfrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 01:16, Grucha91 napisał:

http://www.trustedreviews.com/digital-cameras/review/2008/03/28/Fujifilm-FinePix-S58
00/p5
tutaj masz jak wyglądają szumy. Moim zdaniem dobry wynik jak na kompakt, jeśli ma być
stosowany na wycieczkach i imprezach to w zupełności wystarczy.

ok dzięki, faktycznie patrząc na "próbki" to jakość zdjęć na moje "cele" powinna być w zupełności wystarczająca, więc o ile nie odłożę na szybko trochę więcej kasy to chyba go zakupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 09:21, kordzio1 napisał:

> stosowany na wycieczkach i imprezach to w zupełności wystarczy.
ok dzięki, faktycznie patrząc na "próbki" to jakość zdjęć na moje "cele" powinna być
w zupełności wystarczająca, więc o ile nie odłożę na szybko trochę więcej kasy to chyba
go zakupię.

a to moja próbka wykonana tym aparatem

20080630102149

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, probki szumu podaje sie aklbo na zdjeciach pelnoformatowych albo (jesli nie mozna takowych zamiescic) na WYCINKACH owych fotek w skali 1:1 (tzw. crop 100%). Kazde pomniejszenie bowiem automatycznie "znika" szum i fotka np., 6 mpix w rozdzielczosci 1024x768 bedzie DUZO mniej zaszumiona w tej wersji niz gdyby pokazano ja w natywnym formacie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tych szumów, kolega szukał aparatu na imprezy oraz na wycieczki - nie sądzę że nagle pójdzie z jednym z takich zdjęć do drukarni i zażyczy sobie jak największego wydruku z foty 6mpx do powieszenia na ścianę :P Większość zdjęć i tak pewnie będzie pomniejszał do właśnie tych 1024x768.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 08:57, Lost Paradise napisał:

Witam,
oceńcie moje proszę, robione na Panasonic Lumix FZ-8.

2 bardzo mi się podoba
1 i 3 wyglądają na niedobarwione minimalnie(pewnie przez słabe światło)
4 kolorki już ładnie ale zdjęcie prześwietlone w sumie bo niebo powinno być niebieskie a nie białe;) EDIT - widzę że pod słońce więc jest ok prócz tego że zdjęcie pod słońce:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poszukuje stronek gdzie jest pełno cytatow stwierdzeni itp o fotografi i tym zwiazanych szykałem ale moze ktoos zna jakies dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 19:29, Mate0 napisał:

poszukuje stronek gdzie jest pełno cytatow stwierdzeni itp o fotografi i tym zwiazanych
szykałem ale moze ktoos zna jakies dobre

A to zależy o jakie cytaty, stwierdzenia Ci chodzi. Możesz sprecyzować? ;)
Bo z takich popularnych serwisów polskich to są np.
www.fotopolis.pl , www.fotografuj.pl , www.cyfrografia.pl
dużo treści znajdziesz na forach fotograficznych.
Tu są jakieś krótkie cytaty różnych ludzi (po angielsku): http://www.quotegarden.com/photography.html
Ale nie wiem o jakie dokładnie Ci chodzi :)
Trzeba po prostu mądrze skorzystać z wujka Google ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zachód z dziesiątego piętra jednego z chorzowskich bloków ;)
A nad takim zdjęciem kolejowym myślałem od dawna - tylko że da się je wykonać tylko w czasie postoju pociągu) - te robione w czasie jazdy wyszły gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 20:41, Arclight napisał:

A nad takim zdjęciem kolejowym myślałem od dawna - tylko że da się je wykonać tylko w
czasie postoju pociągu) - te robione w czasie jazdy wyszły gorzej.

Domyślam się , że to nie jest proste :) ale chętnie bym zobaczyła takie jedno, nawet jeśli nie wyszło.
btw. jakich obiektywów używasz/jakie posiadasz? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam się pochwalę, że w piątek jadę odebrać nowy aparat cyfrowy ;-)

Jako, że za dużo kasy nie ma, bo obecnie są o wiele inne, bardziej priorytetowe wydatki wybór padł na BenQ C840. Aparat ten wyposażony jest w obiektyw Pentax SMC - co raczej zapewni dobrą jakość zdjęć. 8 megapikseli, czyli na dzisiejsze czasy standard. Trochę mały zoom optyczny, bo trzykrotny, no ale czego za tą cenę wymagać. Cieszy mnie natomiast rozdzielczość filmów - 720x400 w panoramie, w dodatku wszystko w .AVI - z tego jestem zadowolony, bo często kręcę filmy.

Jeżeli ktoś chce zobaczyć bardziej szczegółowy opis, to zapraszam tu:
http://www.ceneo.pl/931119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 20:52, azure83 napisał:

btw. jakich obiektywów używasz/jakie posiadasz? Pozdrawiam


Na razie tylko "kita", tj. 18-55 mm F/3.5 - 5.6 bodajże. Po wakacjach mam nadzieję kupić sobie Pentax smc DA 55-300 mm F/4-5.8ED - na razie jego koszt oscyluje wokoło 1100 zł, mam połowę, ale do końca wakacji sporo czasu, więc pewnie we wrześniu będę już z nim szalał ;)

Zdjęcie zrobione w czasie jazdy przy prędkości coś koło 100 km/h, dlatego więc kadr poziomy i ta rama po prawej...

20080702210228

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 19:58, Arclight napisał:

Pentax K10D


eh... wciąż się zbieram do kupna... i wciąż coś wypada że muszę to odkładać...

swoją drogą zdjęcia niezłe, tylko kontrast i kolorki trochę bym podbił ;)

20080702210606

20080702210800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować