Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 28.04.2010 o 20:38, ArkStorm napisał:

Właśnie za 89zł udało mi się upolować REVUENON 35/2.8 :) + jako bonus filtr SKY 1a 55mm
:)) ah! dość długo polowałem na to szkło.

A co w tym szkiełku jest tak wyjątkowe, że warte było tyle "polowania"? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze, potrzebna pomoc. Jaki aparat do 300zł? Jednostki rodzicielskie potrzebują czegoś taniego i lekkiego do pstrykania fotek o przyzwoitej jakości. Polecilibyście coś? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2010 o 17:08, Bumber napisał:

A co w tym szkiełku jest tak wyjątkowe, że warte było tyle "polowania"? :)


Widziałem parę prac nim wykonanych :) bokeh jest cudowny :) (np. http://plfoto.com/2078435/zdjecie.html ) Poza tym brakowało mi czegoś szerszego z analogowych stałek. Teraz będę miał już praktycznie pełen przedział. Mogłem się zdecydować na Auto Revuenon 28/2.8 ale nie wiem ile musiałbym go szukać. Tak więc jak tylko miałem okazję kupiłem bez zastanowienia 35. Jak tylko go dostanę postaram się umieścić parę prac od siebie. Z wczorajszego grilla mam tylko nocny widok na elektrownię bełchatowską i taki tam minimal.

20100501082712

20100501082812

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakieś zdanie na temat Panasonic Lumix DMC-LS85? Trafia się okazja dużo taniej go kupić i nie ukrywam, że zależy mi w związku z tym na czasie. Ma moze ktoś ten aparat, albo widział/używał/ma fotki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 08:37, HumanGhost napisał:

Czy ktoś ma jakieś zdanie na temat Panasonic Lumix DMC-LS85? Trafia się okazja dużo taniej
go kupić i nie ukrywam, że zależy mi w związku z tym na czasie. Ma moze ktoś ten aparat,
albo widział/używał/ma fotki?


Tu jest parę zdjęć wykonanych LS75

http://pl.pixel-peeper.com/digicams/?camera=979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Szukam lustra za ok 1500 zł dla początkującego. Jak na razie mam na oku Nikona D3000 i Canon EOS-1000D.
Co myślicie o tych aparatach? Macie jakieś lepsze propozycje?
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2010 o 08:28, ArkStorm napisał:

Widziałem parę prac nim wykonanych :) bokeh jest cudowny :) /.../

Zrób nim kilka zdjęć, jestem ciekaw, czy faktycznie daje takie rozmycie tła. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2010 o 16:23, Beliar-13 napisał:

/.../ Co myślicie o tych aparatach?

Cóż... dolna półka. Z tych dwóch chyba Canon wygrywa. Na pewno posiada lepszą matrycę i jest solidniej wykonany.

Dnia 06.05.2010 o 16:23, Beliar-13 napisał:

Macie jakieś lepsze propozycje?

Swego czasu polecałem forumowiczowi Pentaxa K-x: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=458&pid=7219 i podtrzymuję opinię. W tej chwili jest to jedna z najlepszych puszek typu entry level. :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 21:49, Bumber napisał:

Sam nie jestem jej użytkownikiem, w
tym temacie forumowicz Arclight mógłby powiedzieć Ci znacznie więcej. Ja oprę
się o test tego aparatu, który swego czasu przeczytałem w DFV.


A cóż ja mogę powiedzieć? Gdyby wsadzili matrycę K-x''a do K7D, to ten drugi już byłby u mnie na półce.
W K-x brakuje mi uszczelnienia (a fotografuję w różnych warunkach i to jest mus) i górnego wyświetlacza.
Poza tym puszka trochę za mała, ale to już zboczenie, K10D jest większy i dlatego mam takie odczucia.

Trochę późno odpowiadam, ale potwierdzam, K-x to jak na razie najlepszy wybór z entry-level.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2010 o 16:04, Arclight napisał:

A cóż ja mogę powiedzieć? Gdyby wsadzili matrycę K-x''a do K7D, to ten drugi już byłby
u mnie na półce.

Matrycę K-x ma świetną - rozdzielczość w sam raz, dynamika poraża, a poziom szumów mały - mój ideał. :)

Dnia 09.05.2010 o 16:04, Arclight napisał:

W K-x brakuje mi uszczelnienia (a fotografuję w różnych warunkach i to jest mus) i górnego
wyświetlacza.

Góry wyświetlacz to raczej czysta wygoda - bez da się żyć. A co do tego uszczelnienia - nie miałem okazji fotografować uszczelnioną puszką, ale mój poczciwy 400D po trzech latach eksploatacji w różnych warunkach (od wszędobylskiego piasku po 100% wilgotność) całkiem nieźle się trzyma. W każdym razie nie odczułem ani razu braku uszczelek.

Dnia 09.05.2010 o 16:04, Arclight napisał:

/.../ Trochę późno odpowiadam /.../

Już myślałem, że gdzieś przepadłeś i już nie wrócisz. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2010 o 16:23, Beliar-13 napisał:

/.../


nikona odradzam. ostatnio nikon polska prowadzi bardzo dziwne praktyki, zawyża ceny a sprzęt jaki można kupić w naszym kraju często jest wadliwy. przez ostatnich parę miesięcy chodząc po sklepach i komisach w warszawie co i rusz słyszałem o obiektywach z wadliwymi soczewkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2010 o 23:15, pirz napisał:

> /.../

nikona odradzam. ostatnio nikon polska prowadzi bardzo dziwne praktyki, zawyża ceny a
sprzęt jaki można kupić w naszym kraju często jest wadliwy. przez ostatnich parę miesięcy
chodząc po sklepach i komisach w warszawie co i rusz słyszałem o obiektywach z wadliwymi
soczewkami.

używam nikona od kilku lat i cała szklarnia działa niezawodnie. Swoją drogą na czym ma polegać wada soczewek? I w jaki sposób nikon zawyża ceny( ceny w sklepach są znacznie niższe od katalogowych). A tak co do cen wolę Nikona D300s niż Pentaxa K-7.

Bumber nie wiem czy d3000 jest gorszy od 1000D bo nie używałem pierwszego. Ale 1000d nie jest tak cudowny jak myślisz swego czasu miałem go w ręku i pomimo rozdzielczości matrycy i technologii CMOS bardziej mi odpowiadały zdjęcia z d40 - ale jest to moja subiektywna opinia, zdjęcia robiłem na analogicznych szkłach i starałem się ustawić identyczne parametry (czas ekspozycji, przysłona, balans bieli, ogniskowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2010 o 08:57, czaja24 napisał:

/.../ Ale 1000d nie jest tak cudowny jak myślisz

Wcale nie uważam, że jest cudowny...

Dnia 10.05.2010 o 08:57, czaja24 napisał:

swego czasu miałem go w ręku i pomimo rozdzielczości
matrycy i technologii CMOS bardziej mi odpowiadały zdjęcia z d40 - ale jest to moja subiektywna opinia, /.../

Czasem odnoszę wrażenie, że zdjęcia z D40 są dla Ciebie najlepsze ze wszystkich. :P

D40 jest starszy technologicznie od 1000D, szczególnie widać to po kontrukcji matrycy. Nie przesądzam, który aparat jest lepszy, po prostu stwierdzam fakt. Nie chce mi się bawić w analizy porównawcze szumów czy dynamiki tonalej. Z tych dwóch aparatów po prostu wybrałbym 1000D. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2010 o 18:07, Ambroo napisał:

Słabo, bolą mnie kolory, a postaci za mało widać.


Tonacja bledsza zamierzona, a postaci widać mało bo to nie portret ;) Ale dzięki za wyrażenie opinii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2010 o 17:41, ArkStorm napisał:

Dzisiaj coś innego niż zwykle :)

"Zafascynowanie sztuką niebanalną"


Masz oryginał zdjecia? Pokażę Ci co można z tym zrobić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować