Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 08.06.2010 o 18:06, Commander_Shepard napisał:

Potrzebuję spisu plusów i minusów lutrzanek SONY serii Alpha, CANON EOS i NIKONÓW /.../

A ja myślę sobie inaczej: poszperaj trochę w internecie, poczytaj, wybierz KONKRETNE modele, które Cię interesują i dopiero zapytaj na forum.

Nawet jeśli ktoś rozpisze Ci długą listę zalet i wad (w co szczerze wątpię), to i tak niewiele Ci to da, jeśli nie napiszesz, jakie zdjęcia będziesz chciał robić.

Jak widzę, że ktoś tylko czeka na gotowe, to aż mi się odechciewa pomagać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2010 o 10:42, Bumber napisał:

ciach


Od SONY mam na oku Alphe 450 od CANONA EOS''a 50D i NIKONA D5000
A zdjecia będe robił przeróżne głownie na wakacjach. Czyli ważne odźwierciedlanie kolorów barw oraz ważne aby robił dobrze zdjęcia w słabo oświetlonych miejsca jak naprzyład zabytkowe kościoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2010 o 18:03, Commander_Shepard napisał:

> ciach

Od SONY mam na oku Alphe 450 od CANONA EOS''a 50D i NIKONA D5000
A zdjecia będe robił przeróżne głownie na wakacjach. Czyli ważne odźwierciedlanie kolorów
barw oraz ważne aby robił dobrze zdjęcia w słabo oświetlonych miejsca jak naprzyład zabytkowe
kościoły.


Gdzie kupisz Canona 50D za cenę 2000zł ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2010 o 18:46, Commander_Shepard napisał:


Która z tych lustrzanek jest dobra na pierwszą lustrzanke??

KAŻDA!
ale pewnie nie o taką odpowiedź Ci chodziło więc powiem (zamieszam):
obecnie (czerwiec 2010) PENTAX Kx w dualkicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie, bowiem potrzebuję informacji a za cholerę nie mogę sobie przypomnieć nazwy. Chodzi o obiektyw, a raczej rodzaj obiektywu na który jest taka potoczna nazwa. Wiem że mało precyzyjnie, ale jakbyście mogli jakieś wymienić (bo domyślam się że na każdy mówi sie jakoś potocznie). Dziwna ale ważna sprawa. Bóg zapłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 10:46, Ambroo napisał:

Mam do Was pytanie, bowiem potrzebuję informacji a za cholerę nie mogę sobie przypomnieć
nazwy. Chodzi o obiektyw, a raczej rodzaj obiektywu na który jest taka potoczna nazwa.
Wiem że mało precyzyjnie, ale jakbyście mogli jakieś wymienić (bo domyślam się że na
każdy mówi sie jakoś potocznie). Dziwna ale ważna sprawa. Bóg zapłać.


Fisheye? (rybie oko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybym wiedział to bym tego nie potrzebował ; p Cholera, sprawa wygląda tak że znajomy mi o nim opowiadał i pamiętam właśnie że śmiał się z nazwy, a teraz kupił. A że jest to wyjątkowa sytuacja, nie mogę wyjść na takiego co nie pamięta. Żałosne? wiem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 11:16, Ambroo napisał:

Gdybym wiedział to bym tego nie potrzebował ; p Cholera, sprawa wygląda tak że znajomy
mi o nim opowiadał i pamiętam właśnie że śmiał się z nazwy, a teraz kupił. A że jest
to wyjątkowa sytuacja, nie mogę wyjść na takiego co nie pamięta. Żałosne? wiem ;]


E tam żałosne :) pytaj kumpla bo się zadręczysz na śmierć :D (i przy okazji nas) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 10:46, Ambroo napisał:

Mam do Was pytanie....


nie sądzę, żeby chodziło o to, ale może tilt-shift?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 07:35, NintendoPassion napisał:

> Kot wykonany aparatem: Panasonic Lumix DMC-FZ8

Wygląda jak z "Siedem życzeń" :)


Tyle, że ten zamiast mówić i spełniać życzenia jest fałszywy i czasem drapie :P Ale polubił mnie. Jest tam też drugi kot, lecz jest fałszywy i w ogóle rzadko go widać, bo gdzieś się włóczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2010 o 07:01, KrwawaMary napisał:

> > Kot wykonany aparatem: Panasonic Lumix DMC-FZ8
>
> Wygląda jak z "Siedem życzeń" :)

Tyle, że ten zamiast mówić i spełniać życzenia jest fałszywy i czasem drapie :P Ale polubił
mnie. Jest tam też drugi kot, lecz jest fałszywy i w ogóle rzadko go widać, bo gdzieś
się włóczy.


Kot zdradziecki zasługuje na śmierć przez rozszarpanie myszą wielkości królika! Niech żyją psy! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2010 o 17:11, ArkStorm napisał:

D90 Body - 2469


Mam do Ciebie pytanie, gdzie udało Ci się upolować tak tanio body? ;> Sam przymierzam się do zakupu bo strzelałem dotąd kompaktem Sony h-9, ale przestało wystarczać, zbyt dużo tam automatu. Jak się spisuje D90?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2010 o 16:54, Ambroo napisał:

> D90 Body - 2469

Mam do Ciebie pytanie, gdzie udało Ci się upolować tak tanio body? ;> Sam przymierzam
się do zakupu bo strzelałem dotąd kompaktem Sony h-9, ale przestało wystarczać, zbyt
dużo tam automatu. Jak się spisuje D90?


Swój zestaw kupiłem na http://foto-szop.pl . Ceny zmieniają się jak w kalejdoskopie, mi się udało dobrze trafić. Na analizowaniu cen spędziłem tydzień, jednakże na ww stronie wyszło mi najtaniej. W dodatku jak planujesz jakiś zestaw to śmiało możesz się targować. Mi się udało wyżulić "memorke" gratis :D i opuszczenie ceny jednego z obiektywów. Polecam Ci ten sklep, kontakt miły a przeprowadzenie transakcji błyskawiczne. W dodatku, jakby Cię coś interesowało, a nie mieliby tego w ofercie na stronie, to możesz się zapytać a prawdopodobnie nie będzie problemów z załatwieniem. Ja tak miałem z raynoxem dcr-250.
Co do aparatu - inaczej być nie mogło. Musi się podobać i się podoba :D jestem w 101% zadowolony. Jest to moje pierwsze lustro i porównania nie mam, jednakże całkowicie spełnia moje oczekiwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2010 o 19:35, ArkStorm napisał:

Jest to moje pierwsze lustro i porównania nie mam, jednakże całkowicie spełnia
moje oczekiwania.

Dzięki, moje też, ale myślę że D90 będzie idealny ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować