Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Chciałbym do D90 kupić pilota bo w sumie cały czas to odkładam. I teraz nie wiem jaki, oryginalny Nikona za 60zł czy zamiennik za 15zł? http://www.ceneo.pl/4938105
Szczerze, skłaniam się ku temu drugiemu, ale nie chcę potem żeby coś nie działało czy zaraz się rozwalił? Miał ktoś z nim styczność albo może się wypowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

m o nim tyle, że ostatnio ich produkty spadły okropnie

Dnia 16.10.2010 o 14:31, pirz napisał:

na jakości wykonania.
zaś jeśli chodzi o różnicę między 1.4 a 1.8 to sądzę, że w tym pierwszym zastosowano
lepsze soczewki, bądź jakiś inny, niż w tym drugi system. no i jest jaśniejszy, co prawda
minimalnie, ale jeśli ktoś umie to wykorzystać ta mała różnica staje się duża.


>>>Wbrew pozorom roznica pomiedzy 1.4 i 1.8 nie jest MINIMALNA to caly 1 EV a wiec w warunkach braku swiatla bardzo duzo.No i 1.4 jest lepszy optycznie i do tego pasuje do Full Frame, wiec to szklo na lata. (Juz nie wspomne o jakosci wykonania). Jesli sa fundusze - iberz 1.4, jesli chodzi o to by oszczedzic kase kosztem jakosci - 1.8


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 09:40, smuggler napisał:

m o nim tyle, że ostatnio ich produkty spadły okropnie
> na jakości wykonania.
> zaś jeśli chodzi o różnicę między 1.4 a 1.8 to sądzę, że w tym pierwszym zastosowano

> lepsze soczewki, bądź jakiś inny, niż w tym drugi system. no i jest jaśniejszy,
co prawda
> minimalnie, ale jeśli ktoś umie to wykorzystać ta mała różnica staje się duża.

>>>Wbrew pozorom roznica pomiedzy 1.4 i 1.8 nie jest MINIMALNA to caly 1 EV
a wiec w warunkach braku swiatla bardzo duzo.No i 1.4 jest lepszy optycznie i do tego
pasuje do Full Frame, wiec to szklo na lata. (Juz nie wspomne o jakosci wykonania). Jesli
sa fundusze - iberz 1.4, jesli chodzi o to by oszczedzic kase kosztem jakosci - 1.8



akurat jakość wykonania tych stałek jest dobra, materiały w 1.4 i 1.8 są te same, bagnet metalowy, pierścień ostrości pracuje z wyraźnym oporem co pozwala precyzyjnie dostroić szkło w trybie manualnym, szkło 1.4 w wersji AFS(silniczek ultradźwiękowy) jest jednak wyraźnie lepsze przez jasność, autofocus i plastyczność obrazu, . Po prostu 1.4 to jeszcze lepsze 1.8 a 1.8 to po prostu bardzo dobry obiektyw za naprawdę rozsądne pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 09:40, smuggler napisał:

Wbrew pozorom roznica pomiedzy 1.4 i 1.8 nie jest MINIMALNA to caly 1 EV
a wiec w warunkach braku swiatla bardzo duzo.No i 1.4 jest lepszy optycznie i do tego
pasuje do Full Frame, wiec to szklo na lata. (Juz nie wspomne o jakosci wykonania).


dlatego napisałem, że ta różnica staje się znaczna, jeśli ktoś umie dobrze wykorzystać sprzęt. daj d90 z 50mm 1.4 amatorowi, który lustrzankę widział przez witrynę w sklepie, efekt będzie żaden. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Zaczynam swoją przygodę z fotografią i chciałbym kupić jakąś książkę na temat wykonywania zdjęć lustrzanką (ogólnie podstawy) ale nie mam pojęcia jaką. Byłoby miło gdyby ktoś napisał mi ciekawe tytuły. Zakupiony przeze mnie sprzęt to Nikon D60, obiektyw(Nikon DX) AF-S NIKKOR 18-55mm 1:3.5-5.6 G
Dodaje zdjęcie zrobione owym aparatem.

20101021155846

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2010 o 16:03, koszyk1990 napisał:

/.../


przede wszystkim polecam nie kupować książek, które mają Cię nauczyć wszystkiego. co wg. mnie warto przeczytać, to np. książkę wydawnictwa helios "kompozycja. warsztaty fotograficzne". jest przystępnie napisana, bardzo dużo tłumaczy i zawiera proste ćwiczenia do wykonania we własnym zakresie. jestem skłonny stwierdzić, że pozostałe książki tego wydawnictwa są równie dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2010 o 16:03, koszyk1990 napisał:

Witam.
Zaczynam swoją przygodę z fotografią i chciałbym kupić jakąś książkę na temat wykonywania
zdjęć lustrzanką (ogólnie podstawy) ale nie mam pojęcia jaką. Byłoby miło gdyby ktoś
napisał mi ciekawe tytuły. Zakupiony przeze mnie sprzęt to Nikon D60, obiektyw(Nikon
DX) AF-S NIKKOR 18-55mm 1:3.5-5.6 G
Dodaje zdjęcie zrobione owym aparatem.


195 ujęć Scotta Kelby`ego
Nowe ujęcia Scotta Kelby`ego
Ekspozycja bez Tajemnic |
Kreatywna Fotografia bez Tajemnic | -> Bryan Peterson
Fotografia portretowa bez tajemnic |
National Geografic - Szkoła Fotografowania

Napisane prostym i przyjaznym dla adepta językiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2010 o 19:11, ArkStorm napisał:

Dawno nic nie wrzucałem :) Parę zdjęć ze spacerku.

powiem tak...
Moim zdaniem zdjęcie 2 i 5 najlepiej usunąć i zapomnieć
Zdjęcia 3 i 4 - mogą się podobać - mi się podobają
Zdjęcie 1 - domyślam się że w zamyśle było uchwycenie symetrii(popraw mnie jeśli się mylę) niestety zupełnie nie trafiłeś w oś budynku/alejki, gałąź zwisająca z góry psuje tylko kadr i rozbija kompozycję, gdyby było bez gałęzi a sam pałacyk lepiej wypełniał kadr zdjęcie zrobione z niższej perspektywy by mi się podobało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2010 o 14:42, czaja24 napisał:

Moim zdaniem zdjęcie 2 i 5 najlepiej usunąć i zapomnieć


:) nie usunę :P

Dnia 25.10.2010 o 14:42, czaja24 napisał:

Zdjęcia 3 i 4 - mogą się podobać - mi się podobają


Cieszę się :)

Dnia 25.10.2010 o 14:42, czaja24 napisał:

Zdjęcie 1 - domyślam się że w zamyśle było uchwycenie symetrii(popraw mnie jeśli się
mylę) niestety zupełnie nie trafiłeś w oś budynku/alejki, gałąź zwisająca z góry psuje
tylko kadr i rozbija kompozycję, gdyby było bez gałęzi a sam pałacyk lepiej wypełniał
kadr zdjęcie zrobione z niższej perspektywy by mi się podobało


Tak, zauważyłem symetrię i chciałem ją uwiecznić, aczkolwiek górną gałąź specjalnie ująłem, gdyż moim zdaniem bardzo dobrze wypełnia kadr. Poza tym chciałem ten dworek pokazać odrobinę inaczej niż zazwyczaj się go widzi na fotografiach :)

Dzięki za wyrażenie opinii :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2010 o 19:11, ArkStorm napisał:

/.../


z 3 i 4 zrobiłbym kwadratowy kadr. pomijam fakt, że kwadratowe kadry są znacznie korzystniejsze niż jakiekolwiek, tym bardziej wertykalne (to moja prywatna opinia). w tych dwóch zdjęciach po prostu można by uciąć z góry i z dołu trochę i nijak nie zakłóci to odbioru zdjęcia a, wg mnie, zdecydowanie go polepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie i ja dodam posta, tak przeglądałem sobie zdjęcia i znalazłem to.
Opinie mile widziane.

EXIF:
producent Pentax Corporation
model Pentax K100d
ogniskowa 55 mm
przysłona f/5.6
iso200
pomiar światła Matrycowy
tryb ekspozycji Ręczny
balans bieli Ręczny
migawka1/250 s
flash Nie

20101031184050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dopiero co zaczynam przygodę z fotografią, i na wakacje byłem nad morzem i trzasnąłem fajne ( według mnie ) zdjęcie z latarni morskiej w Niechorzu. Aparacik to NikonD40 + Nikkor 18-55 mm, dostałem go jakby w spadku - ojciec kupił D90 ( świetny sprzęt).

20101111230244

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2010 o 08:49, HumanGhost napisał:

Tylko pozazdrościć sprzętu jak na rozpoczynanie przygody z fotografią.
Co do samego zdjęcia to trochę przepalone. Tryb auto?


Ojciec powiedział to samo, ale i tak mi się podoba - faktycznie robiłem w trybie auto ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2010 o 23:02, sliski_wojtas napisał:

Witam. Dopiero co zaczynam przygodę z fotografią, i na wakacje byłem nad morzem i trzasnąłem
fajne ( według mnie ) zdjęcie z latarni morskiej w Niechorzu. Aparacik to NikonD40 +
Nikkor 18-55 mm, dostałem go jakby w spadku - ojciec kupił D90 ( świetny sprzęt).


Powodzenia w rozwijaniu nowej pasji. ;) Aż się smutno robi, kiedy widzi się na zdjęciu taką pogodę, a za oknem deszcz... Poprawić kontrast i troszkę wyprostować horyzont. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam dobre dusze,

Możecie mi polecić jakiś program do sklejania zdjęć HDR? Najlepiej, żeby był freeware, ale trial też może być, byle bez watermarków. Próbowałem jakiegoś HDR Darkroom, ale szczerze wydaje mi się, że on tylko kopiował pierwszą fotę z batcha i ją wypluwał jako HDR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować