Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 26.11.2006 o 18:42, Arclight napisał:

Tylko leszcze używają aparatów ze stabilizacją ;P

Ja używam takiego ze stabilizacją, która nie działa ;]
Poza tym mam statyw i w miarę pewną rękę.

Dnia 26.11.2006 o 18:42, Arclight napisał:

Semafory wjazdowe na most na Wieprzu + Iskry wydymiające polską flagę.

Całkiem fajna fotka

Grucha91 <- Przeczytaj przede wszystkim instrukcję do aparatu ;)
Często są tryby, które dają niezłe możliwości.

Można też nauczyć się korzystać z podstawowych funkcji, aby uzyskiwać ciekawe efekty. Na przykład zamrażanie obiektów fleszem i rozmywanie potem tła za pomocą poruszenia obrazu.
Przede wszystkim staraj się nie używać flesza, jeśli to możliwe, chyba że do specjalnych sztuczek :)
Polecam szkołę fotografii national geographic. Świetne porady, dzięki którym każdy będzie robił dobre fotki.

Co do ciekawych ujęć... jak coś fotografujesz to przyjrzyj się temu z każdej strony, zobacz otoczenie, jak światło pada pod różnymi kątami. Jak znajdziesz fajną perspektywę to rób zdjęcie :)

Nie musisz zawsze umieszczać tego, co fotografujesz w centrum obrazu. Ustaw tylko na to ostrość, a potem przesuń aparat tak, żeby to mieć na przykład w rogu. Zawsze możesz potem przekadrować coś na komputerze, ale wtedy tracisz na rozdzielczości.
Tutaj masz zdjęcie, które wyglądało dennie, bo było na początku skadrowane centralnie. Dopiero potem wyciąłem z niego kawałek i da się teraz na to patrzyć. Żałuję że od razu nie było żuczka w rogu.
http://www.deviantart.com/deviation/42781359/
Nadal to nie jest nic specjalnego, ale na pewno lepsze niż centralne :)

Korzystaj z makro kiedy chcesz wyeksponować coś niewielkiego. Zawsze masz lekko rozmyte tło i widać to co jest na pierwszym planie, za to tło czasem wygląda nawet lepiej jak jest rozmazane.

Możesz też kombinować na komputerze z paletami kolorów. Na przykład jak masz kiepskie kolory na zdjęciu to konwertuj to do sepii (niektóre aparaty mają taką opcję wbudowaną). Można też całe zdjęcie dać w odcieniach szarości, a niektóre obiekty tylko kolorowe (to już w jakimś GIMPIE, Corelu, Photoshopie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłbym Olympusa. Hasło "co Canon to Canon" wprawdzie nadal obowiązuje, ale A630 jak dla mnie udany nie jest. Poszli w cyferki, nie w jakość. Powiększanie matrycy przy zmniejszaniu elementu CCD to głupota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 18:42, Arclight napisał:

Tylko leszcze używają aparatów ze stabilizacją ;P

Taaak ? Hmmm. No cóż ... jakoś przejdę nad tym, jakbym nie zauważył :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem Olympusa, jak narazie jestem zadowolony, jeszcze potetuje go z miesiąc i może wrzuce jakieś foty :] Dzięki za radę wypaśny aparacik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem przez chwilę w ręku aparat Panasonica DMC-TZ1. Myślałem o kupnie tego aparatu ale robi trochę za ciemne jak dla mnie zdjęcia (jasne są przy czułości 400 lub 800 ale wtedy zaczynają być widoczne szumy). Czy ktoś mi doradzi czy dłuższe obcowanie z takim aparatem i znalezienie optymalnych ustawień sprawi że zdjęcia będą jaśniejsze, czy może lepiej wybrać inny aparat (Canon A710 IS) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam jak można się skupić na jakimś jednym małym elemencie, koło którego przeszedł bym nawet nie zauważając go, i zrobić z niego niezły temat ...
Normalnie nie kumam ...
Jak mi coś w oko nie wlezie, tak że nie zakłuje, to nie pstryknę.
Za bardzo się skupiam na otoczeniu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie w zwiazku z kamerą CANON MV890 , czy warto ją kupić i czy jest możliwość robienią nią zdjęć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za drugi post, ale muszę. ;-)
Co sądzicie o aparatach cyfrowych firmy Sony? Zawsze lubiłem tą firmę. Czy aparaty też dobrze robi?
Znalazłem pare egzemplarzy z niższej półki cenowej. Co o nich sądzicie: DSC-T5, DSC-W40, DSC-S600? Może znajdzie się użytkownik któregoś z nich i podzieli sie swoją opinią. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 12:38, HumanGhost napisał:



Jeżeli miał bym kupować aparat Sony to tylko model "alfa" Reszta to cyfrówki o parametrach podobnych do innych aparatów. No i wiadomo, że za znaczek SONY płaci się trochę więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 14:00, HumanGhost napisał:

Taaa... tylko przeczytaj jeszcze ra zmojego posta: "z niższej pólki cenowej". Sorki, ale na
aparat za ponad 2 tysiące mnie nie stać póki co.


A co powiesz na Canona S3-IS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 14:16, Pingus napisał:

A co powiesz na Canona S3-IS?


Fajny. Kupisz mi go? ;-)
Ale cena jest raczej wysoka. Aparat wydaje półprofesjonalny a ja jestem amatorem. No i powyżej tysiąca nie wskoczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


co do Sony- mam H5 za ok 2k zł i robi zdjęcia jak ta lala :)
Jeśli chodzi zaś o niższa półkę godny polecenia jest Canon A700 za około 1k zł, a z jeszcze tańszych (koło 500zł) to Samsungi i Canony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 17:26, Pingus napisał:

Już nie wymyślaj ;) Lepiej dołożyć trochę kasy i kupić coś lepszego


Wiesz, dla Ciebie to jest tylko "trochę". A dla mnie dwa razy tyle ile zamierzałem wydać na ten cel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 17:27, HumanGhost napisał:

Wiesz, dla Ciebie to jest tylko "trochę". A dla mnie dwa razy tyle ile zamierzałem wydać na
ten cel.


To może jakiś Canon Z serii A, np. A540?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować