Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

11 -te to nie gałąź to korzeń przewróconego drzewa, tzw wywrotu, nie żebym popadał w samouwielbienie ale coś czułem że ta sesja mi wyszła;).

Wątpie że do takiego lasu chodzisz po grzyby, bo ta trawa żółta to bagienna trawa i w rzeczywistości jest po pas, a w niej chodzić się nie da(bagnisko), czyli jak po całym tym terenie bo choć na fotkach tego nie widać całe to miejsce to "jedno wielkie bagno" - powierzchnia rezerwatu to około 250h - długość kładki to 2 km w całości nad bagnem,i jeszcze ze 2km lądem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ps przy rozjaśnieniu nawet ciut, drzewa z tyłu tracą gałęzie - fotka ma ten sam kadr w trzech wersjach ekspozycji wybrałem najlepszą wg/mnie - najbardziej klimatyczną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

własnie o to chodzi ze.. zmiana sd nic nie pomogła mam san diska extreme III 25 mb zapis / odczyt i nadal mam przetwarzanie na ekranie po prostu juz aparat jest woolny sam z siebie :/
co do baterii nie uzywam mam akumlatorki.. ale aparat sam z siebie jest prądożerny
wiem ze chodzi balans bieli... az takim laikiem nie jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 20:31, Chester001 napisał:

wiem ze chodzi balans bieli... az takim laikiem nie jestem


W kompakcie na pewno masz możliwość ustawienia własnego balansu bieli - dlaczego więc narzekasz? Jeśli Ci nie odpowiada to, co proponuje aparat to możesz zmienić.

@czaja

Do takiego lasu nie chodzę, ale do bardzo podobnego. Trawa jest podobna, tylko ma może z pół metra wysokości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 17:18, Chester001 napisał:

kto pyta nie błądzi :) no jenyy jestem uparty a to ze zadaje pytania to chyba ok chce
poznać różne opinie na dane tematy ehh .

Tylko po co pytać po raz trzeci o to samo? :/

Dnia 14.11.2008 o 17:18, Chester001 napisał:

oj to juz jest wyjaśnione LUSTRZANKE chce.

Ok, nie będę więcej pytać.

Dnia 14.11.2008 o 17:18, Chester001 napisał:

ten link jest chyba zły ?!

Masz rację, coś mi się źle wkleiło. Ten powinien być dobry: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=458&pid=4161.

Dnia 14.11.2008 o 17:18, Chester001 napisał:

Otórz wychodze często gęsto wieczorem i zabieram ze sobą aparacik , robie dużo zdjęc
nocnych nie ukrywam ze mój kodak nie radzi sobie z odwzorowaniem kolorów w nocy i nie
wychodzą one tak jak sobie tego bym życzył.

Balans bieli się kłania...

Dnia 14.11.2008 o 17:18, Chester001 napisał:

Po za tym LCD jest straszny praktycznie zawsze jak na niego patrze mam wrażenie ze znowu
zrobiłem rozmazane zdjecie lub kaszaste tj kótko mówiąc nie jest najlepszy,

A powiedz mi, jakie są te zdjęcia po zgraniu do komputera? Zamazane czy wyraźne?

Dnia 14.11.2008 o 17:18, Chester001 napisał:

aparat strasznie
szybko pożera baterie. kilka zdjec i pach.. end of pstrykanie,

Z Kodakami jest o tyle ciekawie, że tolerują tylko jeden typ akumulatorków. Nie pamiętam który dokładnie, ale kiedyś obiło mi się o uszy, że Kodaki mają tendencję do szybkiego wyczerpywania niektórych akumulatorków.
Hm... Może kup do aparatu akumulatorki niklowo-kadmowe?

Dnia 14.11.2008 o 17:18, Chester001 napisał:

/.../ 6 MP nie
starcza mi - jak zrobie zdjecie lubie przyblizać je i patrzec co dokładniem się znajduje..

Jak czytam coś takiego i widzę, że ludzie chcą kupować lustrzanki pomimo tego, że nie mają za gorsz pojęcia o fotografii, to aż się coś we mnie zbiera...

Dnia 14.11.2008 o 17:18, Chester001 napisał:

Chce uchwycać chwile i zamrażać na zdjeciach czas.. niestety
nie da sie nijak tym aparatem zawsze coś wyjdzie rozmazane .

I tym oto zdaniem udowadniasz swoje braki w wiedzy o fotografii.
Naturalnie winny jest aparat. Kodak to taka wredna firma, która sprzedje klientom buble. Aparaty rozmoazują obraz! Dobre sobie...

Dnia 14.11.2008 o 17:18, Chester001 napisał:

mam nadzieje ze taka odpowiedź cię usytasfakcjonuje ( ee trudne słowo :P )

Bardzo trudne.

Nie, Twoja wypowiedź mnie nie satysfakcjonuje.

Dnia 14.11.2008 o 17:18, Chester001 napisał:

/.../ da sie ? jest coś takiego ?

Nie. Coś za coś , musisz dokonać wyboru.

Dnia 14.11.2008 o 17:18, Chester001 napisał:

właśnie czytam test i recenzje tego apratu wiec jak skończe opisze wrażenia :)

Nie mogę się doczekać...

Dnia 14.11.2008 o 17:18, Chester001 napisał:

no jasne chce robic zdjecia z róznymi trybami...

A jakimi konkretnie trybami, co?

Dnia 14.11.2008 o 17:18, Chester001 napisał:

często gęsto wychodze w teren i próbuje różnych kadrów ...

:)

Dnia 14.11.2008 o 17:18, Chester001 napisał:

jak mówie... chce robic coraz lepsze fotki w końcu im wiecej pstrykasz tym lepsze fotki robisz :)

Więc zamiast przesiadywać na forum i trwonić czas na wypisywanie głupstw, weź swoje Kodaka do jednej i intrukcję do drugiej dłoni i UCZ SIĘ fotografować! Bo moim zdaniem nie masz bladego pojęcia o fotografii i uważasz, że jak kupisz sobie lustrzankę to będziesz "pro" i automatycznie zaczniesz robić zdjęcia. Twoja sprawa, Twoje pieniądze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kolega Chester w ogóle bawił sie ustawieniami aparatu kiedykolwiek? Czy walisz jak leci na Auto? Bo z tego co piszesz to żadna lustrzanka nie rozwiąże Twojego problemu. Radzę na początek poczytać trochę o trybach fotografowania, naświetlaniu, balansie bieli itp. itd. Bo później okaże się że lustrzanka też d... A skoro 6MP Ci nie starcza, to nie wiesz, co to są te megapixele i do czego służą.
Przykładowo, ruch możesz zamrozić prawie każdym aparatem, tylko trzeba wiedzieć jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 16:50, azure83 napisał:

A kolega Chester w ogóle bawił sie ustawieniami aparatu kiedykolwiek? Czy walisz jak
leci na Auto? Bo z tego co piszesz to żadna lustrzanka nie rozwiąże Twojego problemu.
Radzę na początek poczytać trochę o trybach fotografowania, naświetlaniu, balansie bieli
itp. itd. Bo później okaże się że lustrzanka też d... A skoro 6MP Ci nie starcza, to
nie wiesz, co to są te megapixele i do czego służą.
Przykładowo, ruch możesz zamrozić prawie każdym aparatem, tylko trzeba wiedzieć jak.


ja dla przykładu celowo wybrałem 6 Mpix w lustrze i mi wystarcza, choć mogłem wybrać 10Mpix, wcześniej robiłem zdjęcia S5700 i też mi starczał, a tak naprawdę dopiero zaczynają mi fotki wychodzić. Pstrykanie tysięcy zdjęć nic tu nie zmieni jeśli nie będzie się ich robić swiadomie, Chester001 sam napisał ze "pstryka" to niech pstryka dalej, lustrzanka dla niego będzie po prostu gadżetem, jego sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 17:02, czaja24 napisał:

Chester001 sam napisał ze "pstryka" to niech pstryka dalej, lustrzanka
dla niego będzie po prostu gadżetem, jego sprawa

No tak, tylko skoro zwykły kompakt go przerasta, to strach pomyśleć co z lustrzanką :P po co mu aparat z 2x większą liczbą przycisków, skoro i tak żadnego nie wykorzystuje. Ale masz rację, jego sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 17:02, czaja24 napisał:

lustrzanka dla niego będzie po prostu gadżetem, jego sprawa


Tak, tylko w momencie gdy sobie ją kupi zaczną się posty - mam lustrzankę i nadal nie potrafię robić zdjęć.
Będzie miał nam też za złe, że mu nie pomagamy - ale sorry, w moim poprzednim poście jest ostatnia dla niego ode mnie porada - niech poprzegląda strony z poradami dotyczącymi fotografii - co to jest kadr, motyw, ekspozycja, zasada "złotego podziału", megapiksele i tak dalej.
Próbujemy go uchronić przed popełnieniem błędu jakim jest zakup lustrzanki - będzie tego tylko żałował, tylko nie wiem czy przyjmie to do wiadomości.
Zresztą masz rację, jego pieniądze - jego sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 21:18, Arclight napisał:

Tak, tylko w momencie gdy sobie ją kupi zaczną się posty - mam lustrzankę i nadal nie
potrafię robić zdjęć. /.../

Ale to będzie przecież wina aparatu! I nasza, że źle mu doradziliśmy, bo przecież mógł kupić lepszy sprzęt... Wtedy na pewno robiłby lepsze zdjęcia.

Tia. Oto, co robi marketing z człowieka. Po obejrzeniu reklamy Sony można uwierzyć, że sam fakt posiadania lustrzanki czyni z nas fotografa (baniek mydlanych :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 11:04, lokin napisał:

zabawa kolorem

Bardzo fajnie wyszło, wszystkie mi się podobają:) A sam muszę ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć, żeby coś tak fajnego wreszcie kiedyś zrobić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 10:57, czaja24 napisał:

/.../

Dobra, internet śmiga i mogę co nieco napisać.

Czaja, nie obraź się, ale większość Twoich zdjęć mi się nie podoba. Jedyne, które wpadły mi w oko, to 0538, 0561 i 0564. Reszta jest... nieciekawa. Przede wszystkim brakuje porządnego kadru. Wszystko jest chaotyczne, bez ładu i składu, nie ma na czym zawiesić oka. Brakuje jakiegoś elementu przewodniego, na którym mógłby skupić się odbiorca. A jeśli już taki element się pojawia, zdjęcie nadal jest kiepskie w odbiorze. Twoim pracom brakuje jakiegoś pazura, ostatniego szlifu. Być może za mało przykładałeś się do kadrów lub należy nadrobić braki w tym temacie. Oprócz tego nie utrzegłeś się licznych prześwietleń. Wiem, że przy jasnym niebie i ciemnej scenie jest to nie do uniknięcia, ale można takie przepały wykorzystać na swoją korzyść. W kilku przypadkach Ci się to udało.
Co do trzech wymienionych przeze mnie zdjęć. Zdecydowanie najlepsze z nich to 0538. Ciężki, przytłumiony klimat to główny atut tej pracy. Niebieski, granatowy wręcz odcień doskonale współgra z lekką mgiełką. Drażni trochę ucięte drzewo po prawej i wygięte w łuk te bliżej środka. W normalnym wypadku zniekształcenia obrazu mi nie przeszkadzają, tutaj jednak moim zdaniem akurat nie pasują. :) Poza tym ładnie, z tym że jest to zdjęcie pozbawione głębi, płaskie, ale wynika to z takiej a nie innej perspektywy. Na zdjęciu 0561 również jest klimatycznie, z tym, że trochę nie wykorzystałeś okazji. Mocno rażą gałęzie po prawej i lewej stronie kadru. Poza tym przewrócone drzewo znajduje się na samym dole, co dodatkowo burzy wszelką kompozycję. Moim zdaniem nie wykorzystałeś okazji. :) W kwestii zdjęcia 0564 powiem tyle, że zamglona, stara droga w takim borze ma w sobie to coś. Z tym, że zastosowanie w tym przypadku niskiej perspektywy nieco psuje sprawę... Poza tym droga wychodząca z samego dołu kadru nie do końca przykuwa wzrok widza. Tym bardziej, że ginie gdzieś w połowie tego kadru. Kolejna niewykorzystana sytuacja, acz wyszło trochę lepiej, niż w poprzednim zdjęciu.
Podsumowując, 0538 to mój numer jeden. :)
Trochę zazdroszczę Ci okazji, bo sam z chęcią bym trochę pofotografował w takim ciamnym, zamglonym borze o poranku. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

problem z kadrami w tym miejscu byl i to nie byle jaki, bo ta "droga" to kładka, zejście z niej skończyło by się zostawieniem butów w najlepszym przypadku, po za tym jest to rezerwat i fotki przedstawiają naturę w postaci w której większości z was nie uda się obejrzeć , ale fakt jest z faktem że udało mi się w niezłej tonacji zdjęcia utrzymać, większosć fotek ma kilka - kilkanaście wersji z różnym czasem ekspozycji i korekcją EV, wybrałem te najlepiej stonowane oczywiscie moim zdaniem, czekam również na twoje prace;) dużo komentujesz i dobrze ale mało wrzucasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 14:28, czaja24 napisał:

/.../ po za tym jest to rezerwat /.../

A tak z ciekawości, to jaki to konkretnie rezerwat? Mi osobiście kojarzy się z torfowiskiem pod Zieleńcem, ale to pewnie inne rejony Polski. ;)

Dnia 17.11.2008 o 14:28, czaja24 napisał:

/.../ dużo komentujesz i dobrze ale mało wrzucasz

Wedle życzenia. :)

Mało wrzucam, bo i mało zdjęć robię... Ostatnio skupiam się na fotografowaniu ludzi, bo kupiłem sobie lampkę, z tym że nie każdy życzy sobie, by jego wizerunek umieszczany był na forum.

Poniżej zdjęcia sprzed dwóch tygodni, kiedy były jeszcze liście na drzewach i świeciło słońce. ;)

20081117145302

20081117145332

20081117145510

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba drugie, trzecie też fajnie wyszło :) A na tym pierwszym jakoś tak dziwnie zakłóca mi odbiór to przeplatanie się ostrości z rozmyciem. Ale ja jestem tylko skończonym amatorem bez pojęcia o robieniu zdjęć i zapewne się mylę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 14:56, Bumber napisał:

> /.../ po za tym jest to rezerwat /.../
A tak z ciekawości, to jaki to konkretnie rezerwat? Mi osobiście kojarzy się z torfowiskiem
pod Zieleńcem, ale to pewnie inne rejony Polski. ;)

> /.../ dużo komentujesz i dobrze ale mało wrzucasz
Wedle życzenia. :)

Mało wrzucam, bo i mało zdjęć robię... Ostatnio skupiam się na fotografowaniu ludzi,
bo kupiłem sobie lampkę, z tym że nie każdy życzy sobie, by jego wizerunek umieszczany
był na forum.

Poniżej zdjęcia sprzed dwóch tygodni, kiedy były jeszcze liście na drzewach i świeciło
słońce. ;)

moim faworytem jest 6236, 6246 moim zdaniem nie wyszło bo zacnie chciałeś wykorzystać promienie słońca ale wyszło tak sobie, promień słońca zbyt mało wyrazisty. pierwszemu zdjęciu cos przeszkadza i zaburza widok, znaczy się rozmazany pierwszy plan zasłania temat zdjęcia.


Tak dokładnie to rezerwat, inne fotki z tego miejsca znajdziesz na http://www.e-cycle.info/gal/57 wybrane przez admina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 15:24, czaja24 napisał:

moim faworytem jest 6236, 6246 moim zdaniem nie wyszło bo zacnie chciałeś wykorzystać
promienie słońca ale wyszło tak sobie, promień słońca zbyt mało wyrazisty.

To prawda, zgodzę się z tym. Niestety nie znam się na tyle na bróbce cyfrowej, by coś więcej z tym zrobić.

Dnia 17.11.2008 o 15:24, czaja24 napisał:

pierwszemu
zdjęciu cos przeszkadza i zaburza widok, znaczy się rozmazany pierwszy plan zasłania
temat zdjęcia. /.../

To moje kolejne eksperymenty z małą głębią ostrości. To chyba było cykane na f/3.2. :)

destro177
Dzięki za opinię. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 14:56, Bumber napisał:

Poniżej zdjęcia sprzed dwóch tygodni, kiedy były jeszcze liście na drzewach i świeciło
słońce. ;)


Na trzecim zdjęciu pierwsze co przykuło moją uwagę to drzewo, które znajduje się prawie idealnie na szerokości 2/3 całości. Pech lub fotograf chciał, że jest poza głębią ostrości... ;)
Czy to dobrze, że na siłę staramy się ową głębię zmniejszać? Przecież zdjęcia przedstawiające całe krajobrazy, również są piękne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować