Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 14.03.2007 o 11:46, HumanGhost napisał:

Panowi, zna któryś specyfikację techniczną nowego Kodaka Z712 IS? Aparat wyglada świetnie,
typ ultra zoom. Ciekawe w jakiej cenie.


Z tego co przeczytałem w sprzedaży pojawi się w kwietniu. Cena w Stanach Zjednoczonych 300$. W Polsce pewno około 1,5 tyś zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2007 o 11:50, Pingus napisał:

Cena w Stanach Zjednoczonych 300$. W Polsce pewno około 1,5 tyś zł


I to mnie najbardziej wkur.. denerwuje. Dlaczego cena w Polsce jest zwykle dwa razy większa niż w Stanach? Przecież to bez sensu biorac pod uwagę różnicę w zarobkach.
Zobaczyłem sugerowaną cenę detaliczną ok.300$ i happy. A teraz to mnie zdołowałes, bo faktycznie w Polsce wszystko jest od groma droższe niz na zachodzie.
A już miałem chętkę na ten aparat, bo technicznie i z wyglądu prezentuje się bardzo fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2007 o 12:20, HumanGhost napisał:

I to mnie najbardziej wkur.. denerwuje. Dlaczego cena w Polsce jest zwykle dwa razy większa
niż w Stanach? Przecież to bez sensu biorac pod uwagę różnicę w zarobkach.
Zobaczyłem sugerowaną cenę detaliczną ok.300$ i happy. A teraz to mnie zdołowałes, bo faktycznie
w Polsce wszystko jest od groma droższe niz na zachodzie.
A już miałem chętkę na ten aparat, bo technicznie i z wyglądu prezentuje się bardzo fajnie.


No wiesz, możesz go kupić w USA, ale opłata za przesyłkę i brak gwarancji może skutecznie zniechęcić do zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2007 o 12:44, Pingus napisał:

No wiesz, możesz go kupić w USA, ale opłata za przesyłkę i brak gwarancji może skutecznie zniechęcić do zakupu.


Nie tylko może, ale skutecznie zniechęca. Opłata za przesyłkę to kilkadziesiąt złotych, wiec niewielka róznica. Gorzej z gwarancją. Ehh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2007 o 13:00, HumanGhost napisał:

Nie tylko może, ale skutecznie zniechęca. Opłata za przesyłkę to kilkadziesiąt złotych, wiec
niewielka róznica. Gorzej z gwarancją. Ehh..


Oj coś kręcisz, najpierw piszesz, ze w USA to połowa ceny tego co w PL, a teraz, że za przesyłke nawet 100 pln już się nie opłaca zapłacić. Ja tam czasami ściągam sobie jakiś sprzęcik z UK i USA i jeszcze w PL z zyskiem sprzedaję, więc czegoś nie rozumiem. A jak chcesz z garancją to poszukaj na eBay u gostków z Hong-Kongu i okolic - oni najczęściej sprzedają z gwarancją worldwide, chociaż przyznam, ze nie wiem jak to działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 21:54, marcin1930 napisał:

to chyba ładnie wyszło no nie?

Może i ładnie wyzło, ale z ostrością nie trafiłeś. Słupek jest nieostry, a liść z płatkami tak, coś tu nie gra :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2007 o 13:29, Monastor napisał:

> Polecam ten co ja mam czyli Sigma 70-300 APO DG Macro
Myślałem raczej o którymś z 300-milimetrowych nikkorów, lub canonów.


Sigma ma to do siebie, że ostrzy wolno i głośno (w porównaniu z USM Canona), do tego kręci mordka i nie da się stosować z nią praktycznie żadnych filtrów efektowych czy polaryzacyjnych (przynajmniej jest to mocno utrudnione). Dodatkowo od 200mm robi się mydlana :(
Jeśli chcesz Canona to za ok 1k pln masz 100-300 USM z FTM, za tą kasę nic lepszego nie znajdziesz. Mydlany od około 250mm, robi się ostrzejszy po przymknięciu do f8 lub więcej.
A jak masz wiecej kasy to 70-300 IS USM ok 2,2k pln.
Nie bierz wynalazków takich jak 90-300 USM lub 75-300 USM. No i 75-300 IS USM jest dość stary i 70-300 IS USM jest od niego lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 11:37, Comatus napisał:

Oj coś kręcisz, najpierw piszesz, ze w USA to połowa ceny tego co w PL, a teraz, że za przesyłke nawet 100 pln już się nie opłaca zapłacić.


Eee? Proponuję czytać ze zrozumieniem a dopiero potem odpowiadać na posty. Przecież napisałem, że opłata za przesyłkę to niewielki wydatek jeśli sprowadza się aparat ze Stanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 11:48, Comatus napisał:

Sigma ma to do siebie, że ostrzy wolno i głośno (w porównaniu z USM Canona), do tego kręci
mordka i nie da się stosować z nią praktycznie żadnych filtrów efektowych czy polaryzacyjnych

Są takie Sigmy, które tego nie robią, ale fakt, odbiegają jakością optyki od Canonów

Dnia 15.03.2007 o 11:48, Comatus napisał:

Jeśli chcesz Canona to za ok 1k pln masz 100-300 USM z FTM, za tą kasę nic lepszego nie znajdziesz.

Przeglądałem test, nie przekonał mnie do tego obiektywu

Dnia 15.03.2007 o 11:48, Comatus napisał:

A jak masz wiecej kasy to 70-300 IS USM ok 2,2k pln.

O nim myślałem w przypadku Canonów ;)
Ponoć autofocus myli się w nim częściej niż w pozostałych rurach, ale za to ma bardzo dobrą optykę, a do tego stabilizację obrazu...
Aha, on też "kręci mordką", więc z "polarków" nie skorzystasz ;)


Nie jest wcale powiedziane, że nie kupię Nikona
Nikkor AF 70-300 mm f/4-5.6D ED wydaje się całkiem rozsądny. Autofocus jest ponoć dość głośny i wolny, ale za to bardzo precyzyjny. Do tego jest praktycznie wolny od odblasków. Z kolei ma większą niż Canon aberrację chromatyczną.

Muszę przejrzeć jeszcze jakiś test obiektywu Nikon AF-S VR-Nikkor 70-300 mm f/4,5-5,6G IF-ED
Też ma stabilizację, tak jak wspomniany wyżej obiektyw Canona.
Gdyby łączył w sobie zalety pozostałych, to raczej wyłożyłbym kasę na Nikona i potem zaopatrzył się właśnie w taki obiektyw.

Jakkolwiek bliżej mi na ten moment do Canon''ów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matka mi kupiła Sony DSC-T50. Tak ogólnie się nie znam, ale jest chyba bardzo dobry, 7.2 mega. I ładnie filmy kręci w 640x480.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 12:12, KannX napisał:

Matka mi kupiła Sony DSC-T50. Tak ogólnie się nie znam, ale jest chyba bardzo dobry,
7.2 mega. I ładnie filmy kręci w 640x480.


No to ładną kamerkę Ci mama kupiła :P A matryca wbrew pozorom taka ważna wcale nie jest. Ważniejsza jest optyka aparatu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Nikonach to ja sie w ogóle nie orientuję. A z Canonów 70-300 IS USM jest ponoc najlepszy z nie L obiektywów.
Ale jak do ptaszków to 100-400 L IS USM :D Tylko że ta przyjemność to około 6k kosztuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 12:24, Comatus napisał:

Ale jak do ptaszków to 100-400 L IS USM :D Tylko że ta przyjemność to około 6k kosztuje :(

Hehe :)
Wiadoma sprawa

L-ki są niestety poza moim zasięgiem. Może gdybym miał stałą, świetnie płatną pracę i wstrzymał się w takim wypadku z kupnem samochodu, mieszkania, czy innych potrzebnych rzeczy, to bym się szarpnął.
Niestety jestem tylko 17-letnim uczniem liceum, a przede mną jeszcze dużo nauki, a przede wszystkim studia. Potem będę zadowolony, jeśli podstawowe potrzeby da się zaspokoić... a o dobrach bardzo luksusowych, czyli L-lach pomyślę za kilkanaście lat... taka prawda ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 17:03, Grucha91 napisał:

Ja mogę się pochwalić że wygrałem dziś konkurs fotograficzny "Powiat grodziski w moim obiektywie".

Powiat Grodziski :>
To Grodzisk Wielkopolski i okolice?

Gratuluję :)
Duża była konkurencja?

Za aparat podziękuję, wolę kupić wreszcie lustrzankę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2007 o 17:03, Grucha91 napisał:


Zdjęcie nawe nawet spoko :) Tylko chyba trochę ostrośi brak? Ale jak wystawiłeś do konkursu z tą ramką to dziwie się, że wygrałeś :P


----> Monastor
eLki wbrew pozorom nie są takie drogie, tylko my ZA mało zarabiamy. Taka 70-200 F4 L USM u nas kosztuje około 2,5k pln, gdzie w UK jest to około 400 funtów. Nawet po przeliczeniu na złotówki jest taniej, nie mówiąc, że oni ciut więcej zarabiają :( Jak byłem w USA to połowa fotografujących miała dSLRy, a spora część miała obiektywy klasy L.
Po prostu urodziliśmy się w złym kraju :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 17:26, Comatus napisał:

eLki wbrew pozorom nie są takie drogie, tylko my ZA mało zarabiamy. Taka 70-200 F4 L USM u
nas kosztuje około 2,5k pln, gdzie w UK jest to około 400 funtów. Nawet po przeliczeniu na
złotówki jest taniej, nie mówiąc, że oni ciut więcej zarabiają :( Jak byłem w USA to połowa
fotografujących miała dSLRy, a spora część miała obiektywy klasy L.
Po prostu urodziliśmy się w złym kraju :/

Tak, to chyba jedyna "elka" w moim zasięgu... z tym, że jest za krótka :/
IMHO, obiektywy o zakresach ogniskowych typu 70-200 to niezbyt wygodne rozwiązanie.
Ani to szerokokątne, ani to nie zbliża za dobrze.
Przeglądałem pod tym kątem swoje wszystkie zdjęcia i ledwie kilka z nich było robionych przy ogniskowych (ekwiwalentach dla 35 mm ) od 80 do 350... Wszystko się mieści poza tym zakresem, czyli około
od 36 do 80, a potem od 350 do 432 (najwyższa wartość ekwiwalentu ogniskowej z jaką miałem do czynienia).
Taka "elka" to ekwiwalent od 112-320 mm... czyli wpasowuje się jak ulał w to, czego nie robię :/
Jeśli o mnie chodzi, to potrzebuję obiektywów do w miarę szerokokątnej fotografii krajobrazów, a także czegoś do makro i do bardzo mocnych zbliżeń.
Niestety 300-milimetrowe "elki" to już duży wydatek :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2007 o 17:55, Monastor napisał:

Niestety 300-milimetrowe "elki" to już duży wydatek :/


Hehe, ja nie ma takiego dylematu, bo przez dłuższy okres używałem analoga (EOS 300) i tam obiektyw miał mm ile było na nim napisane ;) I mi teraz spokojnie starcza 70-210 3.5-4.5 USM, chociaż czasami chciałoby się bliżej ;)
A swoją drogą mając lustrzanke i w miarę porządny obiektyw można śmaiło cropowac fotki :DDD Ja przynajmiej tak czsami robie :)
Do eLżbiet to sie nawet jeszcze nie przymierzam - kasy brak, no i duże to i cięzkie ;)

----> mattex
jak pytasz tylko o firmę to Canon :D
Ale bez podania Twoich zainteresowań ciężko Ci coś doradzić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować