Zaloguj się, aby obserwować  
Jcl

Święta wojna - Czyli Bercik, Andzia i Zbyszek

32 postów w tym temacie

Święta wojna - polski komediowy serial telewizyjny, emitowany w TVP2. Jego akcja toczy się na Górnym Śląsku, głównie w Katowicach, często w mieszkaniu Bercika i Andzi w filmowej kamienicy przy ulicy Korfantego 13 m.6., a Główni bohaterowie serialu to Hubert Dworniok, zwany Bercikiem, jego kolega z wojska - warszawiak Zbigniew Pyciakowski, oraz żona Bercika - Andzia. W filmie większość bohaterów porozumiewa się za pomocą języka śląskiego zmieszanego z językiem polskim w stopniu umożliwiającym rozumienie dialogów przez osoby nieznające mowy śląskiej.

Trochę się zdziwiłem, że nie ma jeszcze takiego tematu bo serial wydaje mi się, że jest popularny.
Jest śmieszny, każdy odcinek jest humorystyczny lub przynajmniej ciekawy. Emitowany jest w soboty od godziny 13:25 (czasem są to niewielkie różnice i jest to 13:15, 13:20 więc należy sprawdzać program).

Co sądzicie o tym serialu? Czy ktoś go w ogóle oglądał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2009 o 18:02, jcl99 napisał:

Co sądzicie o tym serialu? Czy ktoś go w ogóle oglądał?


Sam seriol jest cołkiem fojny,opowiodo o noszej kulturze ślunskiej.A tak na serio to pomysły Bercika sa conajmniej...orginalne :).Sam mieszkam na Śląsku,też górnym i wiem co to znaczy zaborczość(mamy to w końcu w korzeniach),a Bercik jest znakomitym uosobieniem pradziwego Hanysa,czyli zawsze stawia na swoje i walczy do upadłego :).Tak po za tym to nie język ani mowa śląska,tylko gwara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardzo podoba nie wiem co wy w nim nie lubicie :P Ja też jestem ze śląska to wiem :D Może wam nie odpowiada że posługują się gwarą i nie wiecie za bardzo co mówią ,ale jest fajny serial :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawniej śledziłem serial odcinek po odcinku. Było to głównie zasługą hajera przodowego, Bercika. Jego szalone pomysły dawały niemało powodów do uśmiechu. Jednak jak to często bywa z serialami komediowymi o strukturze wieloodcinkowej, tempo musi kiedyś zwolnić. Jednak nie żałuję czasu jaki spędziłem nad nim dawnej. Teraz za rzadko oglądam TV... ale obecnie chyba wszystkie seriale komediowe straciły dla mnie na parze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2009 o 10:12, Rumcajs52 napisał:

Nigdy tego nie lubiłem, strasznie głupie "żarty", i to super profesjonalne aktorstwo...



Ja też nigdy nie lubiłem tego serialu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem kilka odcinków. Jakoś mało przypasował mi humor, choć da się oglądać. Niektóre odcinki były całkiem pomysłowe, trochę jak Świat według Kiepskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2009 o 12:29, fearlord napisał:

Humor typowo śląski, który nie śmieszy za bardzo.


Humor typowo śląski? Ciekawe, chętnie dowiem się jaki to jest humor typowo śląski?

Ja tam serial lubię. Jak na nasze warunki poziom bardzo wysoki. Lepszy Bercik i jego pomysły od M jak Miłość czy innego Klanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze to nie wiem co jest śmiesznego w tym serialu. Może dla mieszkańców Śląska jest on bardziej zrozumiały, bo mieszkaniec innej części Polski siedzi i nie wie kiedy się śmiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2009 o 13:38, Jaki Ganh1 napisał:

Ja jestem z Mazowsza i doskonale rozumiem ten serial i nieraz się brechtam z pomysłów Bercika :]


Cóż, o gustach się nie dyskutuje. Niemniej nie rozumiem co jest śmiesznego w obserwowaniu niedołęstwa i skrajnych objawów zidiocenia. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez ten serial nabrałem niechęci do śląska... Poważnie! Gdyby ktoś mi zaproponował jakąś wycieczkę na Śląsk to prawdopodobnie bym podziękował. Mam wrażenie, że tam wszystko jest takie niechluje i obleśne jak w tym serialu. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że w rzeczywistości zapewne jest inaczej i że to tylko stereotypowe spojrzenie na tamten rejon, ale mimo wszystko... Dziwne poczucie humoru w tym serialu to już osobna kwestia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2009 o 12:29, fearlord napisał:

Jak dla mnie kaszana, durne teksty i rozmyślenia. Humor typowo śląski, który nie śmieszy
za bardzo.


To Ty chyba nigdy nie słyszałeś humoru "typowo" śląskiego...
Takie teksty które występują w tym serialu może powiedzieć typowy Mazowszanin w wieku 20 lat.Zresztą nie raz słyszałem takie teksty ze strony jakiegoś Mazowszanina.A co do Twojej opinii serialu to się z Tobą w stu procentach zgodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serialu nie lubię, nie śmieszy mnie absolutnie, sztuczne aktorstwo także mnie odpycha w tym serialu. Dla mnie jest on po prostu strasznie nudny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To taki ślaśki "Świat według kiepskich", który i tak jest lepszy niż Święta wojna. Przez pół odcinka pokazują jak jakiś gościu siedzi w pubie i chleje na umór wymyślając durne pomysły. No po prostu piękny serial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować