Zaloguj się, aby obserwować  
kotfilon

Rzeź w Nemczech

54 postów w tym temacie

Słyszeliście o rzezi w jednej z niemieckich szkół, gdzie chłopak zastrzelił kilkanaście osób. Właśnie słucham Polsatu i, oczywiście winą jest Counter-Strike...A to, że gościu strzelał się często z broni pneumatycznej to nic nie znaczy?? Bez sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 16:07, junior35 napisał:

Słyszeliście o rzezi w jednej z niemieckich szkół, gdzie chłopak zastrzelił kilkanaście
osób. Właśnie słucham Polsatu i, oczywiście winą jest Counter-Strike...A to, że gościu
strzelał się często z broni pneumatycznej to nic nie znaczy?? Bez sensu...

Bez sensu to jest zakladanie takich tematow, tym bardziej o tym co sie dzieje w szwabii
koles nie zyje i juz, bylo wiele takich akcji ze swir wpada do swojej bylej budy z bronia,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 16:16, 21question napisał:

Bez sensu to jest zakladanie takich tematow,


Bez sensu to jest ocenianie sensu tematu przez kogoś, kto absolutnie ma ma do tego uprawnień.
Koniec offtopu.

Zapraszam do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ale winą też jest łatwy dostęp do broni palnej trzymanej przez jego ojca w sypialni [miał tam bodajże około 16 sztuk]. Arsenał całkiem pokaźny, w sam raz na 'Terrorist Win". Można rzec: "Tragedia na niewielką skalę". Ale rzeź niewiniątek ? No ale ponad 60 łusek naboi robi wrażenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwalił mnie komentarz policjanta... " Nastolatek grał w bardzo brutalną grę Counter Strike w którą grało większość nastolatków którzy dokonali takiej rzezi".
Po pierwsze nie wiem co w takim Counter Striku jest takiego brutalnego. Wg. PEGI gra jest od 16 lat wzwyż. A po drugie nie znam chłopaka w mojej klasie który by w to nie grał i wszyscy są normalni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta uwielbiam "ekspertów" w co gry nie grają, ale i tak wiedzą co w nich jest itp. Mam takich oszołomów dosyć. A ten facet to zrobił bo pewnie go w tej szkole maltretowali czy coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dyskusję w TVP Info i tam nie podawali gry za główną przyczynę więc uspokajta się.

Dyskutanci raczej doszli do wniosku, że to przez swoisty kult przemocy promowany w mediach + odrzucenie przez otaczających go osób + dostęp do broni = tragedia.

Irytują mnie tylko osoby które próbują coś uzyskać na tym zdarzeniu, zaraz pojawiły się głosy że gdyby każdy miał broń to nie doszło by do tragedii bo by się ludzie obronili. Ale brednie...to trwało wszystko sekundy, poza tym nie wyobrażam sobie żeby każdy nosił przy sobie gnata jakbyśmy byli wszyscy w stanie cholernej wojny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 16:46, Konował napisał:

/.../ poza tym nie wyobrażam sobie żeby każdy nosił
przy sobie gnata jakbyśmy byli wszyscy w stanie cholernej wojny.

W Brazylii jeszcze nikt nie porwał samolotu. Zapewne bez znaczenia jest fakt, ze tam kupno broni jest łatwe, większość mężczyzn nosi broń i mogą ją wnieść na pokład samolotu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2009 o 16:52, KrzysztofMarek napisał:

W Brazylii jeszcze nikt nie porwał samolotu.

Bo tam nikt nie wybudował WTC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 16:55, Konował napisał:


> W Brazylii jeszcze nikt nie porwał samolotu.
Bo tam nikt nie wybudował WTC.

Ale parę wielkich budowli by się znalazło. I to nie w jednym mieście. W końcu Brazylia to z tyle, co grubsza, połowa USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tragedia faktycznie. Podobnie jak dzisiejsze domniemane przyczyny. Policja podobno już sobie zgrabną teorię wymysliła, że to.. uwaga... wina gier komputerowych! Tak tak, drodzy moi, gry to zuoooo. Ehh ręce opadają. Ciekawe kiedy w końcu ktoś wpadnie na pomysł, że to nie gry naciskają spust a ludzie. Nie są problemem gry, tylko chore umysły niektórych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli zagram w CSa to pozabijam całą rodzinę?
Teoria śmieszna. Jakie są dowody, że to przez grę? Przecież wiadomo tylko, że w nią grał. Nie chce mi się wierzyć, że ta "bardzo brutalna gra" zepsuła chłopakowi psychikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 17:29, Fucio napisał:

/.../> Nie chce mi się wierzyć, że ta "bardzo brutalna gra" zepsuła chłopakowi psychikę.

Ja już w wieku lat 5 grałem w brutalne gry. Mianowicie w chińczyka, a tam zabija się pionki. Potem w warcaby a nawet w szachy. I zabijałem nie tylko pionki, ale nawet figury. Nie wiem, co będzie dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze wszystkich rzeczy, które znaleźli w domu tego szaleńca tylko CS wydał im się narzędziem najgroźniejszym? chmmm??? Poza tym nie zapominajmy że to gra CS, w której ukazana jest walka z terrorystami. Żeby było o rozwalaniu przypadkowych przechodniów, ale o walce z terrorystami? Niedługo będą się czepiać mario za to że główny bohater skacze, i brutalnie miażdży swoich przeciwników, i Pac-Mana za to że Bez grama litości zjada bezbronne kolorowe kuleczka, a także za to że po znalezieniu odpowiedniego bonusu bezwzględnie niszczy swoich oprawców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja słuchałem dzisiaj rano RMF bodajże, i z ust spikera padło zdanie "Policja sprawdza zawartość komputera zabójcy"... Żenada absolutna, za dwa dni znowu dowiemy się, że to wszystko wina CS-a i GTA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować