Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Square Enix przypomina o poprawkach w pecetowej wersji The Last Remnant

15 postów w tym temacie

(...) oraz poprawiono animacje postaci (na które często narzekano przy wersji Xboksowej).

Konsolowcy, dziękujemy za pomoc w ulepszeniu The Last Remnant. !! Kurcze... tylko czy ja w to w ogóle zagram o.O ? No, czas pokaże. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam Final Fantasy VI, VII i IX. Zagrywam się w Chrono Cross i Chrono Trigger. Czwart raz przechodzę Suikoden II, ale obecnie gry Kwardatów są delikatnie mówiąc do bani. Fial Fantasy od "X" stacza się coraz bardziej. Gdzie ten klimat? Gdzie turowe pojedynki (turowe, a nie pseudo turowe)? Gdzie ta swoboda przemieszczania się po świecie (teraz po mapach skacze się od punktu do punktu). W końcu gdzie te świetne systemy rozwoju umiejętności (najlepsze imo w FF VII)
Mimo że jRPGi zawsze były mocno liniowe, to kiedyś swobodą działania mocno to kamuflowano i dawało to poczucie niesamowitej swobody. Wszystko co było najlepsze w ich grach poszło w graficzne wodotryski. Tak więc pomimo iż FF VI, VII, VIII i IX skończyłem po kilka razy, to FF X ledwo skończyłem, FF X-2 nawet nie ruszyłem, a FF XII ledwo zacząłem.
Jeśli chodzi o Last Remnant, to demo było na moim dysku krócej, niż trwała instalacja. Problemy ze skonfigurowaniem pada (zamiast pokazywać konkretne symbole - czy to z XBox''a czy PS, wyświetlał na ekranie jakieś własne oznaczenia) zniechęciły mnie już na początku, ale zdecydowałem się brnąć dalej - wszak to tylko demo i może to jeszcze poprawią, a i jRPG to coś co nie często się na PC zdarza, jednak po rozpoczęciu rozgrywki i paru minutach spędzonych w tym świecie, dosłownie mnie odrzuciło.
Sorry, ale nie do mnie z tym... wracam pograć w Suikoden''a II na PSX, a wieczorkiem poświęcę chwilkę dla Final Fantasy IX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby ta gra była sensowna, trzeba by zmienić cały system walki.
Szkoda, że PC dostaje konwersję zdecydowanie najgorszego jrpga spośród dostępnych na aktualną generację konsol.

Edit: oho, dodało mi się jako odpowiedź na posta EmperorKaliguli, no nic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za dwie ścieżki dźwiękowe się chwali (chociaż mi by wystarczyła jp). Szkoda, że demo nijak do mnie nie przemówiło (pomijam fakt, że na mojej maszynce kiepsko chodzi) - pograłem chwile i wróciłem do Septerra Core(chociaż technicznie nie jest jRPG), potem może CT lub FFVIII.
Jak RexNebular napisał, system walki jest kiepski - ATB wróć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również patrzyłem na TLR entuzjastycznie do czasu zagrania w demo - irytujące hack''n''slashowe "niewiadomoco", naprawdę, zwłaszcza że w demie wycięli też wszelkie skrawki fabularne. Tym niemniej poczekam do jakichś recenzji, może pełna wersja wygląda inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach

Podpisuję się obydwoma rękami, niestety. Od Square nie uświadczy się już perełek pokroju Vagrant Story, Parasite Eve czy FF Tactics, zamiast tego dostajemy Kingdom Hearts ( tak to się bodajże nazywa ). Goofy w teamie z Cloudem, ughhh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 19:00, An-ta-res napisał:

zamiast tego dostajemy Kingdom Hearts (
tak to się bodajże nazywa ). Goofy w teamie z Cloudem, ughhh...

Ale ty to jesteś samolub. Grałem trochę w Kingdom Hearts i muszę powiedzieć, że to idealna interaktywna bajka dla dzieciaków. Tłumaczysz im co postacie mówią, a one mogą pobiegać Kaczorem Donaldem czy Myszką Miki. No i sam się nie nudzisz jako rodzic. Trzeba patrzeć na gry także pod innymi kątami, a nie tylko przez pryzmat siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 16:38, Czapelo napisał:

Uwielbiam Final Fantasy VI, VII i IX. Zagrywam się w Chrono Cross i Chrono Trigger. Czwart
raz przechodzę Suikoden II, ale obecnie gry Kwardatów są delikatnie mówiąc do bani.


Może się czepiam, ale Suikoden II to obóz Konami a nie Square. Jako wielki fan serii musiałem to wypomnieć :P Co do do kwadratowych to racja. Jak na razie mają słabą formę i żadne znaki na niebie nie skazują żeby miało się to zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 19:12, Zaitsev napisał:

> zamiast tego dostajemy Kingdom Hearts (
> tak to się bodajże nazywa ). Goofy w teamie z Cloudem, ughhh...
Ale ty to jesteś samolub. Grałem trochę w Kingdom Hearts i muszę powiedzieć, że to idealna
interaktywna bajka dla dzieciaków. Tłumaczysz im co postacie mówią, a one mogą pobiegać
Kaczorem Donaldem czy Myszką Miki. No i sam się nie nudzisz jako rodzic. Trzeba patrzeć
na gry także pod innymi kątami, a nie tylko przez pryzmat siebie :)


A ja się doskonale bawiłem grając w tę grę sam jeden. Po prostu do takich cukierkowych tytułów trzeba trochę więcej dystansu i ''wczucia w klimat'' :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 19:37, Nervous napisał:

> Uwielbiam Final Fantasy VI, VII i IX. Zagrywam się w Chrono Cross i Chrono Trigger.
Czwart
> raz przechodzę Suikoden II, ale obecnie gry Kwardatów są delikatnie mówiąc do bani.

Może się czepiam, ale Suikoden II to obóz Konami a nie Square. Jako wielki fan serii
musiałem to wypomnieć :P Co do do kwadratowych to racja. Jak na razie mają słabą formę
i żadne znaki na niebie nie skazują żeby miało się to zmienić.


Nie czepiaj się:), wiem że Konami, tyle że chodziło mi ogólnie o jRPG w tym momencie, ale fakt - trochę źle sformułowałem zdanie (ale pisałem je pod wpływem emocji) :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 19:00, An-ta-res napisał:

/ciach

>[...] Od Square nie uświadczy się już perełek pokroju

Dnia 19.03.2009 o 19:00, An-ta-res napisał:

Vagrant Story, Parasite Eve czy FF Tactics, zamiast tego dostajemy Kingdom Hearts (
tak to się bodajże nazywa ). Goofy w teamie z Cloudem, ughhh...


No właśnie FF Tactics, Vagrant Story, czy Front Mission 3 - piękne, wciągające gry, które chyba na zawsze utkwią w mojej pamięci. Teraz nie robi się takich, teraz jest ważna masówka... BTW Wcześniej jechałem po Kwadratach i nowych Finalkach, ale żeby nie było - Suikodeny (od Konami ;) ) też skończyły się dla mnie na numerze II. Jedyna pociecha to to, iż na Nintendo DS powstają całkiem znośne remake''i Final Fantasy od I do V, a także przebąkuje się tu i ówdzie o odrestaurowaniu lekko już podstarzałego FF VII na PS3. Niestety plotki te na zmianę pojawiają się i są dementowane, więc nie wiadomo jak to będzie (ja ze swojej strony gwarantuję oficjalnie, że jeśli powstanie ulepszone, zaznaczam ulepszone nie udziwnione czy zmienione FF VII na PS3, to jestem gotów kupić konsolę dla tej jednej nawet gry :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"umożliwiono formowania sojuszy z wieloma przywódcami."

No coż może i się czepiam a news dość juz nieświeży, ale powyższy, zacytowany tekst jest tylko kolejnym przykładem tego że aby o czyms pisac trzeba mieć o tym pojęcie. Wtajemniczeni wiedza o co biega :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować